Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mój tez się tak darł wniebogłosy podczas zmiany pieluszki. Teraz już spokojny,może dlatego ze wiecej widzi i skupia na czymś dłuzej uwagę.
Zrobilismy dzisiaj 1,5 godz spacer, polatałam z Młodym po sklepach,wiecej jednak na zewnątrz i sama jestem padnięta. Aleks mnie dzisiaj zadziwia. Wstał o 7 - zjadł. Spał od 9 do 12stej a ja razem z nim ! Zjadł 90 ml z butli i jeszcze chwila cycek. Wyszlismy na spacer 12.40 on cały spacer spał ! Wróciliśmy zjadł,chwile sie podarł i znowu śpi... Czyżby szykowała się super noc? 😉 🥴

Malwina,wrzuć na luz. Po urodzeniu dziecka cięzko wszystkim sie ogarnąć.Bartek też może łapie doła,w koncu facet inaczej to przezywa i boi się o to czy zapewni byt rodzinie.Oczywiscie angazuj go w pomoc,musisz sama odpocząć.Teraz taki Maluszek pochałania 99 % czasu(reszta na sen 😁 ) i faceci bywają zazdrośni. Co do pęknięcia - niech to ktoś czym prędzej zobaczy i naprawi !
Mój Mąż cwany,bo do pomocy mam teściową, która prawie sie nie posika z radości jak moze mi w czymś pomóc. Nawet rano przed pracą mi pomaga ! Nakarmi Młodego z butli,ja w tym czasie też coś zjem.Nie ma też problemu jak chcemy z Mężem pojechac na dłuzsze zakupy w sobote/niedziele. Teraz mam przed soba zjazd i cały dzien poza domem. Ciekawe jak sobie poradzą 😆

Aga,mój terroryzuje tak samo,ale mam na niego sposób. Zawijam go w rożek żeby nie czuł tak bezpośrednio,że kładę go później do łóżeczka. Poza tym opatulony,ciasno i ciepło mu to myśli że Mama blisko 😎

ps. Gabryś i mój Alek kończą dzisiaj miesiąc ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Moja cwaniara tez opracowała sobie taka strategie dopuki trzymam ją na rękach po karmieniu jest ok ja ją do wózka a za pare minut wymachuje rękami i nogami i w ryk. ja ją na ręce a Zosia za chwile darzy mnie błogim uśmiechem 😁 też ją zawijam w rożek i wrożku kładę do wózka na razie jest spokój. czy waszym maluszkom zawsze odbija się po jedzeniu? bo wczoraj małej dwa razy tak chlupnęło mleko że musialam ją całą przebierac, prac prześcieradło i czyścic wózek. wydaje mi się że za dużo zjadła i nie odbiło jej się. ogólnie rzadko jej się odbija nieraz w trakcie jedzenia, a nieraz trzymam ją dlugo i nic 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze Malwina,że mamy takie same wózki, tylko kolory i wzór inny. Ja ze swojego jestem baaaardzo zadowolona 🙂 A i chyba się ludziom podobał,bo się dzisiaj każdy przyglądał 😆
Ja jeszcze jak bułka wyglądam,daleko mi do normalnosci.Załozyłam swój płaszczyk zimowy,to ledwo zamek zapiełam i mega obcisły,ale mam nadzieje,że z miesiac i bede wygladać normalniej...
Już tydzien robie codziennie brzuszki,czekam na rezultaty ! aleksandra jesli boli Cie szew to spokojnie ze spacerem,oszczedzaj sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka to dawaj zdjęcie wózia albo siebie na spacerku 🙂
Ja ostatnio widziałam identyczny wózek jak mam tyle,że bliźniaczy...Identyczny kolor i wzór 🙂
Ja też z wózka jestem zadowolona 🙂Daje rade nawet po dużym śniegu 🙂
Ja w swoją kurtkę się już mieszczę (mam ją założoną na zdjęciu)No ale w swoje rurki nie wchodzę 😞Ale damy radę....Ja codziennie z małym wychodzę z małym od kiedy skończył 2 tygodnie i to tak godzinkę na spacer 🙂Wczoraj mżawka padała założyłam folię i heja na dwór...Dziś to samo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dybry 😉
dzisiaj na wieczor moj Synus poczul co to smok 🙂. i efekt rewelacyjny! przede wszystkim zbawienna jego rola przy przewijaniu 🙃 mial do wyboru dwa i dobrze bo jeden nie podpasowal i wypluwal. ale musze wam sie przyznac i sama przed soba ze lezka mi sie zakrecila jak zobaczylam jak on tego smokala ciagnal ze juz mnie tak nie bedzie potrzebowal, w sensie lulania, ze ten smok zabierze nam troche czasu w ciagu dnia ☺️ ☺️ ☺️ nie wiem czy wiecie o co mi chodzi, to troche gglupie jest ale co ja poradze ze takie glupie mysli mam ☺️ wstyd normalnie ☺️
u naS pelna chata, jestesmy szczesliwi na maxa , ponad rok czasu bez rodzinki mojej, a tu tacy goscie 🙂 czuje sie jak w PL 😎 do tego dostalismy od groma prezentow, do tego samych praktycznych.
Maly dostal przewijak usztywniany na lozeczko, karuzele do lozeczka od prababci 🙂, Nabil poduszke-cycki, i do domu koldre i dwie mega poduchy, do tego komplet filizanek ozdobnych. no i Monte 🙃 bo tutaj nie maja a mi sie az uszy trzesa. i polskie kielbasy i szyneczki.
Mama i ciocia pomagaja, ja co dam rade to robie z przyjemnoscia, ale ogolnie jest u nnas samoobsluga i ggoscie sobie radza i nie obciazaja mnie dodatkowymi zajeciami . poza tym Mlody jest szczesliwy bo tyle nowych twarzy i glosow, no i oczywiscie noszony non stop na raczkach. od soboty zostanie wprowadzony zakaz bo jak goscie pojada to ja nie Ogarne niczego z Bablem na rekach!
bylismy dzisiaj (wczoraj juz) u lekarza, plucka i oskrzela niby czyste, ale dostal Maly kropelki na szybsze oczyszczenie, bo ulewa sie dzieciom wlasnie przede wszystkim od sluzu zaleglego 😮 o czym nie wiedzialam poza tym Mamcia przywiozla nam ta Fride do nosa- jaka ona jest zarabista w porownaniu do gruchy!
Olu dziwnie jak ty tyle po cesarce i masz problem z chodzeniem 😮 ja smigam jak szalona, no czuje ze cos tak bylo robione jak sie zalatwic nie moge, ale to i po wyrostku to do tej pory tak mam, wiec luz. no i wiadomo ze jeszcze to miejsce wraZliwe i dotknac sie nie dam, ale to bardziej zapobieawczo 😉
mileo dnia dziewczynki bo pewnie w dzien juz nie zajrze, bede znowu nadrabiac w nocy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wlasnie ja musze tutsaj oficcjalnie zbesztac firme Pampers. Rozm 2-5 : rewelacja! ale juz rozm 3-6, beznadzieja. Przyklejaja sie do pupci, a i dupka zrobila sie nam czerwona 😞 Kupilismy ten sam rozmiar z tej firmy a'la Rossman, o wiele tansze a rewelka! zeby kasa nie poszla w las to na 2 pampery te tansze jednego zakladamy z Pampersa, ale nigdy wiecej 😮 kto by pomyslal. 😮
dobra ide zdrzemnac sie 😉 papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie bylam zadowolona z tych pampersów sensitive 2-5 kg. Ciagle mi przeciekały,choc moze to byc efekt tego,że mały robił luźne kupki i jeszcze sie wtedy czyścił... Później kupilismy poamranczowe pampersy 2-5 kg i były dużo lepsze. Teraz mamy drugie opakowanie Dada,ale widzę że nie sięgają nawet do pięt pampersom.przede wszystkim w Pampersa Mały mógł lać ile wlezie i nie był on mokry jak dodatykalam ręką.Tutaj byle co poleci i już czuć wilgoć,ale czego wymagać za 20 parę złotych za duże opakowanie.Później jak Mały będzie dłuzej przesypiać noc to wtedy kupimy Pampersy i ewentualnie na dłuższe wyjścia. Teraz o dziwo po Dada pupy czerwonej nie ma 🙂
Wogóle Aleks był taki grzeczny,że nie moge w to uwierzyć.Noc rewelka,teraz też śpi. Aż się boję,że może jakiś chory jest 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniko pewnie dlatego mnie boli bo u mnie sie woda gromadzi - uzywam maści i jest juz lepiej 🙂 moge juz spac na prawym boku 🙂
A co do pieluch to ja mam sprawdzone happy z belli (nigdy wiecej - przyklejała sie do pupy), mam rosmana (ale są one dośc grube i rozmiar 3-6 wypada duzy w porównaniu do pampersów - wiec czekaja na swoja kolej używania 🙂)
Na noc zakładam pampersy te kolor zółty jak sie nie myle a na dzień dada z biedronki białe sensitive - choc mimo wszystko róznicy nie widze miedzy jednymi a drugimi.
W piątek kuzynka mnie odwiedza wiec przywiezie mi hages czy jak to sie tam pisze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja uzywalam huggies i jestem straaasznie niezadowlona, sa cholernie twarde, mala byla zasikana i zasrana zawsze po pachy i miala dupcie czerwona ://. Kupilismy dady z biedronki i sa rewelka, ani razu mi sie nie zaszczala w nich cala, sa mieciutkie. Dady ogolnie produkuje pampers tyle ze dla biedronki pod inna nazwa :P. Co do chusteczek do uzywalismy huggisow i tez sa rewelacyjne, nie sa takie rozcagliwe jak reszta i sa znacznie grubsze :PP, ale skonczymy sie Nam i po promocji w rossmanie kupilismy pampersa 6 opak za 27 zl :PP, i mamy ich zapas na miesiac xd.

Dziewczyny ja zglupilam ;/ mam te kropelki dla malej na kolki i tam pisze \'8 kropel 4 razy na dobe\' i sama nie wiem czy mam jej dawac 8 kropel za kazdym razem, czy te 8 mam podzielic na 4 zeby te 8 bylo na dobe ://

My tez dzis bylismy na 1wszym spacerku 20minutowym, jutro 25 i tak co 5 zwiekszamy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mam pare pytan bo juz mnie wszystko meczy.
jak sie czulyscie na 2 doby po cesarce..? Ja dzis masakra ciagna szwy ciezko wstac no i do tego mam nerwy bo ja chyba nie mam siary nawet jak widze jak dzieci kolezanek na sali ssaja to mi sie plakac cchce bo moj chwile podoi mnie tylko boli nic nie leci i dalej spi..mam nadzieje ze nie jest glodny:-( kiedy przejdzie ten bol w tych szwach . I co z tym pokarmem moze sie za wczesnie martwie ale wolalabym wiedziec cos na ten temat :-( nawet sie dzisiaj poplakalam z tego powodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie martw sie na zapas, przystawiaj malego najczesciej jak sie da i wszystko sie unormuje 🙂 mozesz tez pic herbatki na laktacje albo rozgazowane karmi :P, lekarz dla dziewczyny ode mnie z sali kazal pic karmi bo prawie mleka nie miala to zamiast wody przy jej lozku staly butelki karmi ;pp, komiczny widok. i po kilku dniach miala mleka az nadto ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martunia co do cc to każda babeczka przechodzi inaczej widziałm osoby które po 4 dniach - jak miały wychodzic ledwo co chodziły ja natomiast potrzebowałam taqbletek przeciwóbowych tylko 12 h po cieciu a potem nie były nie potrzebne brzuch ciagnął i bolał jak na okres. Wiem ze najwazniejsze to to aby jak najszybciej wstac i sie wyprostowac - co nie jest proste. Ja chyba przez 3 dni prostujac sie zapomniałam o oddychaniu 🙂 wiec robiłam 3 kroki i sie zatrzymywałam na oddech bo było mi niewygodnie i chodzic i oddychac jakby to było połączone.
Natomiast dziewczyna obok mnie juz po 12 h po cc była pod prysznicem siadała po turecku jak karmiła na siedząco... co dla mnie graniczyło z cudem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej! dziewczyny! jestem nowa ale śledze was od okolo 4 miesiecy i dopiero sie zalogowalam 🙂chciala odpowiedziec martuniio odnosnie cc poniewaz teraz mialam 3 za soba i powiem ci ze najgorsza jest wlasnie 2 doba po niestety...ale poem z dnia na dzien bezie coraz lepiej. Ja po tej 3 doszlam najszybciej do siebie moze dlatego ze wiedzialam ze w domu na mnie czeka pozostala dwojka 😉 ale nie jest zle w szpitalu gdzie bylampodawali super czopki przeciwbolowe rewelka dzialaly na ok .10 godz nic nie ciaglo i mozna bylo po nich chodzic na wyprostowanych plecach ; pozniej moge podac nazwe bo mma je w domu zapisali w szpitalu na rece[pte przy wyjsciu 😉 a ja sie wpisuje do was troszke pozno ale tez jestem lutowa hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siadala po turecku ?? Wow... Nie jest u mnie nagorzej chodze jakos koslawo al chodze kompalam sie sama najgorzej z wstawaniem i obracaniem sie na boki juz mnie plecy bola od lezenia na wznak .ciezko dostawic maluszka do piersi jak sie nie mozesz obrocic...ale nie ma co narzekac wszystko przetrwamy i bedzie tylko lepiej :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny. 🙂 🙂 🙂 🙂
Monisia ale masz wesolo w domu.
Malwina slicznie wygladasz, chyba juz wszystko zrzucilas po porodzie.
Ja dzis mojego malego drugi raz werandowalam. Jutro idziemy na spacerek na pol h. U mnie w dzien w cieniu 18 stopni.
piersi mnie strasznie bola mama duzo pokarmu.
Maly cwaniak budzi sie za kazdym razem jak narobi, wola by go przebrac. Wiec co 2 h przebieram go i karmie.
Konefka az nie chce sie wierzyc, ze Haneczka taka spokojna i tyle spi.
Pozdrawiam mamusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny na kolkę polecam krople delicol wczoraj w akcie desperacji pobiegłam do apteki po ratunek. Dziś swojej córci nie poznaje cały dzień pięknie śpi a ja tylko czekam kiedy zechce cyca. Wyskoczyliśmy dziś z mężem na dłuższe zakupy a ja biedna ciągle patrzyłam na zegarek i wszystko biegiem. Gdy weszłam do domu zobaczyłam śpiącego aniołka to aż mi się śmiać chciało ze mnie że tak panikowałam na zakupach 🙂
Muszę wam powiedzieć że rośnie mi w domu mała modnisia która uwielbia się przebierać. Zmiana pieluszki to czysta przyjemność Hania jest wtedy przeszczęśliwa. Uwielbia także kąpiele a z tego cieszę się bardzo i czekam na walacje 🙂 na wspóle kąpiele z córcią.
Dziś opuściła nas moja mama która była z nami od tygodnia i pomagała mi przy Hani. Gdy wychodziła rozryczałam się jak mały dzieciak ze strachu że sobie bez niej nie poradzę 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki:*
Agnese zostało mi jeszcze jakieś 3 kg do wagi sprzed ciąży no ale wszyscy mi mówią,że w życiu by nie powiedzieli,że urodziłam dziecko bo figurę mam taka jak przed ciążą 🙂A ja chodzę dumna jak paw,że po tych 19 dodatkowych kg nic nie zostało 🙂
Mój mały wczoraj jak go nakarmiłam o 20 to wstał na amciu dopiero po 2 w nocy...
A jak wasze dzieciaczki z usypianiem w łóżeczku??Bo mój mały usypia sam,czasami tylko zasypia u nas w łóżku i później go przenosimy 🙂
Ale po południu była piękna pogoda 🙂A mały spał na dworze jak aniołek nawet nie straszne mu było rozbieranie po spacerze 🙂
Mój mały też lubi się przebierać i spokojnie leży podczas zmiany pieluszki i ubranek 🙂
A właśnie jak waszych dzieciaczków szczepionki te pierwsze?Bo mojemu małemu"napęczniała" i taka skórka z niej schodzi i ropa zaczyna się sączyć ale to normalne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Mój Skarbek też dzisiaj daje popalić od 7 rano do 15 nie spała tylko tak po 15 minut na rękach i to jak chodziłam bo jak tylko usiadłam to już był płacz aż po siostrę dzwoniłam bonie dawałam sobie z nią rady ale o 15 jak zwykle zasnęła bo o 16 Kuba wraca z pracy i twierdzi że ma dziecko aniołka (zawsze jak on wraca to ona śpi 🙂 no i śpi do teraz!!!! Wczoraj miałam umówiona fotografkę na sesje noworodkową ale z Amelki nie będzie modelki bo nie chciała spać 😞 😞 no ale jak się uda to powtórzymy jutro 🙂
Kurcze ja jeszcze nie byłam na spacerku ale już się werandowałyśmy a na spacer chętnie bym poszła ale jeszcze nie mamy wózka 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...