Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mam wiadomość od Snakerki:"MY NADAL W SZPITALU:/ W RANĘ PO CC WDAŁO SIĘ ZAKAŻENIE I BARDZO GORĄCZKOWAŁAM PRZEZ KILKA DNI,A SYNKOWI MIMO 10 PKT BADANIA KRWI I MOCZU WYSZŁY KIEPSKO I TRZEBA TO BYŁO USTABILIZOWAĆ.Z ANTOSIEM JUŻ OK ALE NIE WIEM KIEDY NAS PUSZCZĄ"
Biedna 😞Jak to mówią jak nie urok to sraczka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Martunio ja tez miałam problem z przerzucaniem sie z boku na bok bo miałam wrażenie że wszystkie wnetrznosci mnie ciągną 🙂
dlatego zaczełam w 2 dobie karmic na siedząco - nigdy wiecej po takim karmieniu musieli mi podawać płyny infuzyjne bo cisnienie mi wzrosło i miałam niesamowity ból głowy (migrena to pikuś) i sztywnośc karku.... no i trzeba było sie nauczyc na leżąco karmic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chlopak Haneczki to lobuziak. Zasypia po jedzeniu na rekach, ale jak tylko go odloze do lozeczka drze sie w nieboglosy. Wiec z mezem na zmiane go usypiamy na rekach i potem zalezy albo uda sie go polozyc i bedzie spac albo od nowa trzeba usypiac i lulac. ja jestem padnieta maz tez. Dzis mi tesciowa zakomunikowala, ze do nas przyjezdza w czwartek na 2 tygodnie, wziela urlop z pracy. Az sie boje co to bedzie. 🥴 🥴 🥴Brata maz jest bardzo zazdrosny o malego. Gdy rozmawiam z tesciami przez skypa i go pokazujemy to on jest zazdrosny i kaze im szybko konczyc bo niby ma cos waznego do zrobienia. Facet ma 40 lat a zazdrosny o dziecko. 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAH Aga uśmiałam się z ostatniego zdania 😁 Pokręcony facet 😆
Kurcze zazdroszczę Wam tych szybko zgubionych kilogramów,tylko mnie widzę się trzymają 🤢
Ehh mieszcze sie tylko w swoje najwieksze ciuchy 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Marta przede wszystkim nie poddawaj sie i karm piersia i jak Maly bedzie musial byc dokarmiany to bron boze butla!!! ja jestem po cesarce i mialam wielki problem z pokarmem a raaczej jego brakiem. tez plakalam ale ciezka praca (przystaswianie Malego nawet jak zakwilil troszke i stymulacja piersi laktatorem zawsze godz po karmieniu) i udalo sie. tylko CIERPLIWOSCI u mnie zanim pokarm calkowicie wrocil to minelo 5 dluigch dni lez i walki 😉 a teraz mi sie mleko leje ze budzesie z wielkimi plamami po pepek 😉
co do bolu, ja dzien po cesarce lezalam plackiem ale juz kolejnego dnia bylam pod prysznicem i nawet nie usiadlam w trakcie na chwile. Ale 2 dni mialam jeszcze epidural ktory sama sobie dawkowalam plus tabletki. KKarmilam na pol lezaco Maly mi na klacie lezal i pil "od gory" 3 dnia na siedzaco juz dalo rade 😉
Aga ten twoj szwagier to faktycznie debil, zazdrosny na maxa, a teraz jak mamusia wyjedzie i go zostawi dla Ricardo to juz w ogole wloska afera bedzie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nie jest zle cycki bola jak cholera a jak maly ssie to juz nie wspomne..ale widze ze jakis pokarm jest wiec sie ciesze :-) dzisiaj w nocy dostal cyca o 12 i spal obudzilam go o 3 dostawilam i spal do prawie 7 . FAbianek jest bardzo grzeczny jak najedzony;-) innym mama na sali dzieci placza co chwile a on nie.szkoda tylko ze ja nie odpoczne bo przy takich placzkach co sa na sali sie nie da ..:-( maly dostal dzis zoltaczki i zostaniemy do poniedzialku w szpitalu. Oby tylko do poniedzialku bo chce sie wyspac a tu nie da trady a w domciu poloze sie z synkiem i bedzie my odsypiac . Jeszcze nie odpoczelam po porodzie tak placze dziecko kolezanki z lozka obok ze szok bez przerwy a ja zrobi przerwe to na 5 min. Szkoda ze polozne nie pomoga.chce juz do domu z moim malenstwem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
A u nas pomogło to przestawianie co 3 godzinki do jedzonka 🙂
Małego wczoraj nakarmiłam o 20 to spał do 1 w nocy...Później obudził się o 6 zjadł i spał do 9 i teraz o 9 zjadł i znowu lulu 🙂
Idziemy na jakiś spacerek dzisiaj 🙂A jutro jedziemy do Bartka "strasznej babci" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Wam tych spacerków my jak na razie mieliśmy dwa razy werandowanie i myślę, że w dzień kobiet zrobimy sobie prezent i ruszymy z córką na prawdziwy spacerek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka mamusie! 🙂 ja bylam zmuszona przejsc na karmienie butelka. maly sie nie najadal mialam malo pokarmu, ciagle lakal mnie sutki zaropialy i zaczely krwawic, na dodatek zaczal bardzo tracic na wadze. 🥴 byl strasznie marudny. od wczoraj zupelnie inne dziecko. najedzone usmiechniete, spi zrelaksowane i normalne kupki robi.oby tak dalej. pozdrowienia dla was. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
my również spacerujemy, dziś byliśmy 3 godziny poza domem 🙂
ja również mam sporo do zrzucenia w ciąży przytyłam 24 kg, ale spokojnie dam radę, w końcu zaledwie miesiąc temu urodziłam 🙂 Tynka na wiosnę będziesz laska 🙂 🙂na pewno wrócisz do formy 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 😉
dzis bylo tak ładnie-śliczne sloneczko,ze tez pierwszy raz byliśmy na spacerku, do tej pory balkon 🙂
bartus je juz 120 ml, w nocy wstaje do niego 1 raz na karmienie, dostal plesniawki na jezyczku, smaruje aftinem, ale za bardzo nie pomaga 😞 moj synek czesto przesikuje ubrania, b, czesto musze zmieniac, bo mokre po boku. ale podobno chlopcy tak mają 😉uzywam papmpersow i dupa blada gdzies przeleci bokiem.ja dzis doszlam do wagi poczatkowej ciazy, czyli 10 kg za mną 😉 zalogowalam sie na dieta.pl i walcze z kilogramami obecnie mam 77.2kg przy wroscie 160cm ,marzenie 60kg, a jeszcze lepiej 55kg 😉)) we wrzesniu.A i nie tykam slodyczy od srody popielcowej wogóle 🙂
martunia ja juz pialam,ze po cc ja od razu wstalam na drugi dzien do pionu i normalnie chodzilam, prawie nic mnie nie bolalo, malo ciaglo, takze super-kazdy sie dziwil, przy 1 cc byo zecydowanie gorzej, a terz luz.buziaki dziewczynki. a o tym na kolke delikol co kupila konefk tez wam pisalam,ze podobno dobre.
A moj bartus ma juz prawie miesiac, w poniedzialek skonczy-jak ten czas leci niesamowicie 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chyba sama się przestawię na to karmienie co 3 godziny ! My już nie dajemy rady,Mały równo co 2 godziny pobudka -MASAKRA....
U mnie z piersiami nie jest zbyt ciekawie. Ciągle pękają,krwawią,zrobił się taki biały nalot (chyba pleśniawki) i boli jak cholera. Wybieram się w poniedziałek do szpitala żeby mi to zobaczyły,co się tam dzieje z tymi brodawkami jak nie pomoże nic,to odstawiam Małego-trudno. Nie będe się mordować dla samej zasady karmienia piersią,trudno pokarmiłam miesiąc. Nawet teraz jak piszę to bolą mnie sutki 😞
Najgorzej,że mam bardzo duużo pokarmu - nie nadążam ze ściaganiem i przystawianiem Małego.

agnes obyś miała rację i obym wróciła do formy,bo sie normalnie pochlastam !
Karina moge Ci polecic diete south beach, co prawda nie ja ją stosowałam,ale widziałam meeega efekty u koleżanki.Co fajne,że te potrawy może jeść cała rodzina i nie musisz liczyć kalorii. Daję Ci fajnego linka z inspiracjami i przepisami dostosowanymi do naszych,polskich warunków 🙂 -> http://blog.polskiesouthbeach.pl/
Ja po karmieniu tez na to przechodzę,bo to wcale nie wygląda jak dieta ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wspolczuje Kamili. Ja mam coraz wieksze piersi, az sie nadziwic nie moge 😉
Tynka, przesrane jednym slowem z piersiami Twoimi. No nie ma co, skoro sie tak meczysz to bez przesady, swiat sie nie zawalli a Ty przynajmniej probowalas. Chociaz trzymam kciuki zeby sie jednak udalo bo jednak karmienie cycem to wielka wygoda !
mi plecy siadaja moj Klocuszek wazy coraz wiecej i zmienilam pozycje do karemienia, karmie na lezaco.
Goscie pojechali, bylo zajbiscie, naprawde. Az szkoda bylo jak odjezdzali. Balam sie wczesniej jak to bedzie, z malym dzieckiem i w ogole po porodzie, ale ciocia z mama urzedowaly w kuchni, odciazaly mnie bardzo a ja nie musialam nic praktycznie robic 😮 az mi glupio bylo, bo przyjechali w gosci a tu samoobsluga. Przynajmniej posillki moglam w spokoju zjesc i sie ogarnac spokojnie 🤪 no i Babcia. Tak za nia tesknilam ponad rok sie nie widzielismy, w miedzyczasie zmarl dziadek a ja juz bylam w ciazy i nie moglam byc na pogrzebie, wiec teraz posiedzialysmny troche same i powspominalysmy Dziadziusia. Jestem jej bardzo wdzieczna ze chcialo sie kobiecince 76 lat tachac samochodem 16 ggodzin ! Bylo wspaniale, chce wiecej 🙃 w poniedzialek przyjezdza brat z dziewczyna wiec znowu bedzie wesolo 🙂
Moj synus czasami ma bole brzuszka, ale ogolnie jest spokojniutki 2-3 godz przesypia, czasami nawet 4. Mam nadzieje ze tak juz zostanie. Jutro skonczy miesiac, ale ten czas zapitala, Karina, masz racje jeszcze niedawno turlalysmysie z wielkimi brzuchami.
Czyzby nasze Wioletki rodzily? cos cisza i nie widac ich 😉
dobranoc Dziewuszki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Mojej córeczce dziś odpadł pępuszek 😁 😁 😁
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/20/hania2tyg.jpg/][IMG]http://img20.imageshack.us/img20/8963/hania2tyg.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
ja tylko na chwile.

Urodziłam 27 lutego o godz 11,15
Córcia Małgosia (po położnej która odbierała porody obu córek) miała 3250 i 53cm
Poród trwał 3-4 bóli partych i 27 godz skurczy regularnych co 10 min
więcej jak podlązą nam internet

Obie czujemy sie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak jak pisala Malwina, od 2 dni mialam goraczke 39\\\\\\\'6 nic nie chcialo jej zbic, az wczoraj udalam sie na pogotowie, a tu zonk, oni NIE WIEDZA CO MI JEST-badal mnie ginekolog i internista bo sie okazalo, ze to nie zapalenie cyckow, przepisali antybiotyk i odeslali do domu. Dzis w nocy spadla mi goraczka do 37\\\\\\\'6 i tak sie utrzymuje, antybiotyk wykupilam, ale narazie nie biore - wezme jak znow goraczka wroci.

Wracajac od ginekologa spotkalam dziewczyne, ktora lezala ze mna na sali. PRzywiezli ja kilka dni po mnie [ 28 stycznia ] i jeszcze lezy 😲 😲, dziewczyna jest naprawde bardzo fajna, jak dostalam skurczy to wstala z lozka i zaczela mnie masowac, biegala po lekarzach zeby dali mi cos na bol itd 🙂), beda jej wywolywac porod bo miala przeszczepiane kanaly moczowe i znow musi miec jak najszybciej to zrobione i czekaja do 38 tyg

gratuluje Wioletka 🙂) Twoja mala urodzila sie prawie taka jak moja :PP 3240 i 54 :P

Dzis Ada konczy rowno 3 tyg 😲 😲 nawet nie wiem kiedy to zlecialo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie. 🙂 🙂 🙂 🙂
Gratulacje dla Wioletki. Malgosia duzo zdrowka.
A ja musze sie wam pochwalic, mam takie super sasiadki przychodza i przynosza nam gotowe cieple obiadki na tackach rtazem z deserami. Codziennie inna cos przynosi, nie mowiac o cieplutkich pysznych ciastach z owocami. Babcie sa tak zafascynowane moim synkiem, to pierwsze dziecko ktore urodzilo sie w tym domu.
ja mam bardzo duzo pokarmu, jak maly placze samo leci, nawet wkladki nic nie pomagaja, nosze po dwie pieluchy. Do tego mam silne skurcze macicy. Siku robie nadal tylko z ciepla woda.
Maly dzis przespal 4 h ciagiem, od 12 do 4 rano, wiec jestem wyspana. Meza dzis kolej robienia porzadkow na ogrodzie, wiec z sasiadem sprzataja. A ja pisze bo synek spi.
Tynka mi maz kupil masc na sutki w aptece, jest rewelacyjna nazwa purelan firmy medela, jest antyalergiczna, zawiera 100 % czystej lanoliny. Smaruje sie tylko gore brodawki nie otoczke, by dziecko dobrze lapalo a nie slizgalo.
Ja wczoraj poszlam na spacer na pol h nasz pierwszy, przed wyjsciem plakalam, bo nie mam w co sie ubrac, jedynie wchodze w spodnie ciazowe, dupa mi strasznie urosla i nogi. Ja przy 162 cm wzrostu, waze 69 kg zostalo mi 17 kg do zrzucenia. 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...