Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mam zamiennik tej maści,duużo tańszy bo Purelan strasznie drogi 🤢 Smaruję,no ale jak widać sprawa jest poważniejsza 😞 Wiem,ze to mega wygoda,zwłaszcza w nocy. Nie trzeba mieć przegotowanej chłodniej wody i wrzątku - wyjmujesz cyca i bar mleczny działa 😆 Własnie go nakarmiłam z cyca. boli,ale da sie przezyć... Jutro zadzwonie do mojej połoznej srodowiskowej,poprosze zeby przyjechała. zobaczy o co chodzi,moze cos doradzi ewentualnie podjade do tego szpitala.
Byłam na uczelni,8 godzin bez mojego Maleństwa.To jest straszne,tęskniłam przeokropnie... ale przynajmniej wyspałam sie w busie- 1,5godz w jedna stronę 😁

Wiola gratuluję. Długi miałaś poród ! Podziwiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WIOLETKA GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!
Aga ale masz fajnie z tymi sasiadami, naprawde bardzo milo z ich strony, pomoc przeogromna! zazdroszcze 😉
Dzisiaj moj Synus skonczyl o 20.22 4 tyodnie 🙃 ale to zlecialo!
bylismy na 2-odzinnym spacerku, pojechalismy do centrum handlowego z zamiarem wyrobienia okularow i dobrze ze mielismy naszego Babelka ze soba, bo babeczka jak tylko zobaczyla wozek to sie zapytala ile ma Maluch i powiedziala ze z wyrobieniem okularow lepiej poczekac jeszcze 2-3 miesiace, bo teraz bez sensu, hormony jeszcze nie zeszly i wada wzroku0 moze sie jeszcze zmienic. Mile bardzo z jej strony bo kasa przynajmniej w bloto nie pojdzie, pomecze sie jeszcze z soczewkami.
uciekam na kolacje, musze powiedziec ze moj Synus grzeczny, coraz bardziej aktywny i coraz czesciej, sama radosc!
jutro idziemy na kontrole, trzymajcie kciuki zeby bylo wszystko ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie. 🙂 🙂 🙂
Ja jak wczoraj malego pochwalilam, tak dzis w nocy dal do wiwatu. Moj synek lapczywie pije mleko i ma kolke, potem czkawke. Zawsze po karmirniu musze go nosic z 1h albo dluzej. Ta masc w pl rzeczywiscie tania. Tu w aptece ta masc kosztowala mnie 15 e, maz kupil dwie druga Vea Olio - jeszcze jej nie uzywalam ale babeczka ktora byla ze mna w pokoju ja strasznie chwalila i polozne.
mi kazali wypozyczyc wage w aptece i wazyc synka co tydzien. Wam tez tak zalecono?
Monisia a kto ci ustalil pierwsza wizyte u pediatry i kiedy trzeba z maluszkiem isc?
ja bylam na pierwszej wizycie dwa dni po wyjsciu ze szpitala. A teraz nie wiem kiedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczynki 🙂))) Wiola gatuluje serdecznie;)))podziwiam taki dlugi porod....
agnes fajnie,ze masz takich sasiadów 🙂))
A moj Bartuś dzis konczy miesiąc-zlecialo niesamowicie) troche nosek ma czasami zapchany smarkami-musimy sciagac fridom.boje sie,zeby sie nie rozchorowal.pozdrawiam cieplo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Dziewczynki 🙂

rzadko piszę, ale jak Nina spi to staram się albo odpoczywać albo zając sobą lub domem,ale co jakiś czas Was czytam 🙂 u Nas wszystko w porządku Mała rośnie jak na drożdżach, ja wciąż walczę z zapaleniem piersi, co wyleczę to po kilku dniach wraca, niestety taki mój urok widać

pozdrawiam Was serdecznie,a niżej ja z moją ponad miesięczną córcią 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sliczna fotka tusiek-czekalysmy na takie fotki prez cale dlugie 9 miesiecy i wkoncu mozemy uchwycic takie niepowtarzalne chwile 🙂))buziaki
dziewczynki to jeszcze czekamy na druga wiole i chyba przenosimy sie na mamusie.pl prawda, bo tam czeka na nas juz jakas dziewczyna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane!!!!!
Wreszcie jesteśmy w domu z Antosiem!!!!
Jestem przeszczęśliwa bo szpital już mnie dobijał, najpierw mały miał beznadziejne wyniki, zaczęli go kurować żeby wszystko unormować, potem u mnie wyszło przeziębienie katar, ropny kaszel z bólem gardła i gorączki, a po dniach okazało się że mam zakażenie rany po cięciu! Masakra!
A w ogóle co do porodu to miał być naturalny... trwał 11h rozwarcie doszło do 9cm, ale główka małego już nie schodziła niżej, akcja nie postępowała, ktg zaczęło wykazywać nieprawidłowości i lekarze zadecydowali o CC... po "wyjęciu" Antosia okazało się że nóżki miał splątane pępowiną co też utrudniało przesuwanie w dół i tak na prawdę nie byłoby szans na poród SN...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusiek śliczna fotka 🙂
Byłam z małym u pediatry,wszystko w porządku z Nim
Natomiast z moimi cyckami ekhm... mam grzybice brodawek,smaruje nystatyną i czekam na efekty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusiek śliczna fotka 🙂Masz już narzeczonego dla Ninki??Jak nie to zgłaszam kandydaturę swojego Gabrysia 🙂
Karinko ja też na was czekam na mamusiach.net 🙂
Snakerka dobrze że wszystko sie dobrze skończyło 🙂
A ja byłam w poradni k i na 19 marca mam do ginekologa 😞
A 16 marca mamy szczepienie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusiek sliczne zdjecie. Moj diabelek wkoncu spi. Znalazlam na niego sposob zobaczymy jak dlugo bedzie dzialac. Gondolke ktora wkladam do wozka ma szelki jak torba i bude. Wiec ja wyciagnelam z wozka i tam ulozylam malego owinelam ciasno pierzynka i spi.
Malwina mi polozna kazala isc do ginekologa po dwoch miesiacach. Mam juz umowiona wizyte tez na 18 marca. Zanim wyszlam z szpitala tez lekarka mnie badala.
Snakerka cieszymy sie, ze jestes juz w domu.
Ja mimo, ze na kazde pierniecie mialam pielegniark do malego lub do siebie to i tak nie ma jak w domu. Psychicznie czlowiek sie lepiej czuje. Mimo, ze warunki w szpitalu byly rewelacyjne. Mialam dwa telefony, wystarczylo podniesc sluchawke i juz biegla pielegniarka. Jeden telefon bialy byl do wolania ginekologa dla mnie, a drugi czarny dla pielegniarki od maluszkow. Najlepiej rano w niedziele juz 0 7,30 byly panie, ktore sprzataly, potem sniadanie, jeszcze wczesniej kobieta przychodzila pytala co chce na sniadanie i czytala cala litanie. a mni to juz bylo obojetne co zjem tylko by mi glowy nie zawracala, jak ona poszla, pszyszly nastepne, zmienialy przescieradla. Potem przychodzily od maluszkow i pytaly jak malec ssa piers. rano o 7 przychodzila pani mierzyla temperature mi termometrem do ucha. Potem inna mierzyla mluchowi temperature. Potem znowu przychodzily panie i sprzataly /2 razy dziennie sprzataly/. Normalnie w kolko ktos przylazil. a najlepsze, ze kto przyszedl drzwi nie zamykal, jakies dziwne zwyczaje maja te piguly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Agnese ja miałam przyjść na kontrolę po 6 tygodniach 😞
Ja jak wychodziłam ze szpitala to nikt mnie nie badał tylko zaglądali pod podkład czy sie goi 😞
Strasznie boję sie iść do tego gina,bo jak trafie na tego co mi poród odbierał to nie ręczę za siebie...
Moje panowie poszli na spacerek a ja mam chwilę dla siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie 🙂
snakerka gratuluje i podziwiam postawy dzielna z ciebie kobietka 🙂
tusiek pieknie wygladacie jak dwa aniołeczki
agnes moj marcelek nadal zasypia przy suszarce do wlosow ( nasz sypialniany gadzet ) hihi
coraz rzadziej spi w dzien wiec ale mam wiecej czasu 🤪
pozdrawiam wszystkie mamusie trzymajcie sie dzielnie 🙂
ps spojrzalam na tabelke i sie wzruszylam ,jak ten czas szybko minal...... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
snakerka to rzeczywiscie przeszlas i z porodem(podobnie ja u mnie z oliwią) i z chorobami w tym szpitalu, ale najwazniejsze,ze juz jestescie w domku i ze jest ok 😉
evelcia czas rzeczywiscie leci niesamowicie, tabelka juz prawie cala zapelniona, jescze jedno miejsc tylko zostalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a moja Amelka dzisiaj śpi jak aniołek w nocy spała bardzo ładnie i w dzień też a jak zasnęła o 163 to obudziła się po 18 już miałam ja budzić na karmienie ale zaczęła sama się wybudzać ale powiem Wam że po tylu godzinach już zaczęło mi się tęsknić za nią 🙂 ciekawe jak będzie w nocy bo teraz zjadła i dalej śpi 🙂 A co do sesji w sobotę to Amelka dalej nie zasnęła ale była spokojna i kilka fotek udało się zrobić jak będę miała od fotografki to wstawię kilka 🙂
Aha no i najważniejsze wreszcie mamy wózek i będę mogła i ja iść na spacer bo do tej pory tylko werandowanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie tragednia :// od tej pieprzonej goraczki pokarmu wcale prawie nie mam! 😠 😠 😠 😠 mala possie minutke i juz wyje bo nic nie leci ;/// musielismy kupic jej mleko modyfikowane :/, lekarka kazala mi przystawiac mala do cyca potem butelka dokarmiac, jak wstanie to do drugiego cyca i znow butelka i tak wkolko i powinno mi sie unormowac. Ogolnie dowiedzialam sie, ze nie mozna dziecka przystawiac do 2 cyckow pod czas jednego karmienia bo wtedy szybciej sie pokarm traci ://.

Super, ze jestescie juz w domu po takich bojach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj widzę,że nie ja jedna mam problem z piersiami 🥴
Byłam wieczorem w szpitalu,rozmawiałam z doradcą laktacyjnym,obejrzała mi piersi, później lekarka i dostałam receptę na lek doustny przeciwgrzybiczy. najprawdopodobniej przyczyną jest też to,że Mały płytko chwyta pierś-stąd krwawienia. Najlepiej gdybym karmiła w kapturkach i chyba tak będe robic,ale tak czy siak piersi muszę wygoić. Przynajmniej mi ulżyło,bo wiem co mi jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siema Laseczki!
wczoraj mielismy problem z brzuszkiem, ale po dlugich meach i espumisanie przeszlo. ale az ryczalam ze moj Szkrabek sie tak meczyl. nie wiem co zezarlam czy to moje hormony bo i ja wczoraj mialam ze 3 bolesne porody w kiblu, myslalam ze mi dupsko rozerwie za przeproszeniem. wytrzeszcz oczu do teraz mi zostal 😮 tez tak macie?
dziewczyny wspolczuje probloemu z cyckami i trzymam kciuki zeby szybko odeszly w zapomnienie.
Aga ja tutaj mam dziwnie. W szpitalu dostalam termin wizyty do specjalisty dzieciecego do szpitala na maja. Potem do nas do chaty przyszla lekarka z tzw konsultacjeburo (jakos tak sie pisze) i przyniosla ksiazeczke ktora bedzie z nami 4 lata i od razu podala daty wizyty pierwszej i pierwszej szczepionki. pierwsza wizyta wczoraj byla miesiac po urodzeniu i spr obw glowki, wzrost waga (4100 ! 🙃 ) Mlody przybiera srednio troche ponad 300 g tyg , spr serce plucka oczy czy podnosi glowke itd itp (Aziz doslownie przepelzal jej na brzuchu jak lezal na przewijaku w szoku babeczka byla i powiedziala ze w szoku jest jaki silny 🤪 ) takie wizyty przez pierwszy rok sa co miesiac potem juz troszke rzadziej. nie wiem co ile.
dzisiaj dojechal; moj brat z dziewczyna, nie widzielismy sie rowny rok 😆
przywiezli dla Mlodego wypasiona mate edukacyjna z melodyjkami, zlozymy ja dzisiaj to wstawie fotke 😉 teraz Synus ma wszystko 😉
Snakerka ale mialas przezycia w szpitalu, dobrze ze juz w domku witamy z powrotem !!!!!!
spadam sie wyprysznicowac bo wczora wieczo0rem doslownie padlam na ryj i zrobilam sobie dzien dziecka i jak stAALAM tak i spalam ☺️ i potem dalej spac dobranoc i dzien dobry 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. MY od wczoraj w domu . FAbianek to cud nie dziecko ...caly czas by spal. Nawer na jedzenie musze go budzic . Taki maly leniuszek.
Co do karmienia piersia juz sie z tym uporalam i jest calkiem dobrze .tylko teraz sie martwie czy maly jest najedzony ale to sprawdze jak go zwaze w przychodni... Jutro ide na sciagniecie szwow z brzuszka i mam nadzieje ze wkoncu poloze sie na prawym boku..jutro FAbian konczy tydzien ale ten czas leci dopiero co chodzilam po szpitalnym korytarzu w bolach.Pisze z telefonu jak naprawie kompa powklejam zdjecia maluszka :-) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki.dzis bylismy z malenstwem u lekarza, ma gilki w nosie, narazie nic sie nie dzieje innego, ale jutro znow na kontrole, bo u takiego maluszka infekcja moze b. szybko sie rozwinąc i zapalenie pluc tez szybko sie wdaje.Czekam wlasnie na leki dla niego-mąz pojechal do apteki, mam nadzieje, ze mu przejdzie, bo martwie sie bardzo.sciagamy gile fridom-placze przy tym, lekarz przy okazji go zwazyl ma 4200 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane 🙂
My dzisiaj od rana mamy gości-niezapowiedzianych i wielką niespodzianke 🙂
Przyjechali moi rodzice,siostra i chrześniak 🙂Ale była radość 🙂
No i my po południu jedziemy do moich rodziców bo jutro muszę załatwić becikowe bo Bartek ma wolne także przy okazji wszystko zrobimy 🙂
No i malutki po raz pierwszy zostanie z moja mamuśką,odciągnę pokarm i go zostawię przecież nie będę go ciągnęła ze sobą 🙂
Moi goście zachwyceni małym i podziwiali jego drugą bródkę,grube rączki i nóżki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monisiaj22 napisał(a):
Mamusie ktore podaja swoim Maluszkom Espumisan ile i jak czesto go podajecie? Martuuunia super ze juz w domku!


Monia,mi lekarka mówiła,że dziennie 20 kropelek.od ciebie zależy jak podasz,ja zazwyczaj 2x po 10 .
Tyle,że ja wlewam to do butelki z mlekiem- wtedy mam pewność,że Mały to połknie a nie uleje mu się po brodzie... Jeśli masz jeszcze te strzykawki którymi Azizka karmiłas, to radze Ci ich użyć !

Mnie męczy kaszel dzisiaj i bolą mnie płuca. Gorączki nie mam,no ale chodzę ciągle i taki suchy kaszel mnie męczy.... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...