Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kurcze Amelkę też chyba dzisiaj bolał brzuszek w nocy bo zazwyczaj budzi się tylko dwa razy a dzisiaj aż 5!!!! ledwo jestem żywa myślałam że teraz pośpię ale nic z tego bo jak tylko odłożę ją do łóżeczka to zaraz chyba zaczyna ja bolec i się wierci i wybudza i muszę ja trzymać na rekach i jak tylko zaczyna sie wiercić to ja kołysze i jest oki ale nie wiem jak przeżyje ten dzisiejszy dzień bo ledwo widzę na oczy a jeszcze na 14 na kontrole do lekarza!!! ale przynajmniej się wypytam o ten brzuszek i o katar bo od samego początku jeszcze od szpitala ma i nie przechodzi 😞* 😞 😞
Dziewczyny a mam pytanie odnośnie tych szczepionek na rota wirusy i pneumokoki szczepicie swoje maluszki?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam pytanko strasznie boli mnie sutek prawej piersi i ma on dziwny zapach... czy to moze byc cos niedobrego? U drugiej piersi tak nie mam....

I mam pytanko do mamusiek które karmia mlekiem modyfikowanym 🙂 ile ml jedza wasze dzieciaczki na jeden posiłek? bo musze mleko odciagnąc a nie wiem ile...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karino mój jest o 1 dzień słodszy - ur. 7.02 a dzis jak go zostawiłam pod opieka taty zjadł 140 ml.... i sie domagał jeszcze... a myslałam że bede musiała to co zostanie wylac a teraz nie wiem ile mam odciagnąć... juz teraz sie nie dziwie czemu mi na cycku wisi 45 minut z przebieraniem pampersa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane 🙂
Mamuśki przeskakiwać z brzuszek net na mamusie.net 🙂
Tam na was czekamy 🙂
A ja dzisiaj wróciłam do Drawska no i złożyłam podanie o becikowe i rodzinne 🙂
No i powiem wam,że spotkałam położną od mojego pierwszego lekarza dała mi swój numer i mam do niej dzwonić jak nie będę czegoś wiedziała bo moja położna w kulki sobie leci...
P.Ewa(ta położna od pierwszego lekarza)kazała mi tą ranę smarować na noc rywanolem przez tydzień dodatkowo ćwiczyć mięśnie pochwy i odbytu no a jak nie pomoże to dalej rywanol 😞
Była przerażona,że mam taką położną która nie potrafi doradzić 😞No i że nawet podczas wizyt małego nie rozbiera i nie patrzy czy wszystko ok 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już po wizycie u lekarza Amelka rośnie zdrowo i waży 3820 🙂 doktorka powiedziała że główkę trzyma jak 3miesięczne dziecko 🙂 no i ona oczywiście namawiała na te dodatkowe szczepionki ale też nie będę szczepiła może za rok ale na razie nie kupię tylko te skojarzone żeby nie kłoć za dużo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
My wczoraj byliśmy na pierwszej wizycie u lekarza 🙂 wszystko z małą ok 🙂 waży 4150 g, przybiera około 200 g tygodniowo.
Ja jeszcze nie wiem czy będe szczepić dodatkowo, na pewno zakupimy szczepionkę skojarzoną ponoć jest lepsza od tych refundowanych.
Nasza mała nie ma kolek, ale ma problemy z kupkami są dni że bardzo się męczy i popłakuje 😞 a tak w ogóle to jest kochana 🙂 🙂 przynosi nam kupę radości 🙂
Pozdrawiam wsszystkie mamuśki 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze nas dzisiaj znowu bolal brzuszek. czy wy podajecie tez codziennie espumisan? my jazde z kolka poki co mamy w dzien po poludniu. narazie to byl 3 dzien z rzedu. tak nie lubie lekow i nie podoba mi sie to ze moj Szkrabek dostaje go codziennie 😞 moze dzisiaj bedzie lepiej! daje 5 kropelekk narazie, i jak tak dalej pojdzie to bedzie Mlody dostawal codziennie go zapobiegawczo 🤢 ogolnie jest grzeczniutki, poznajemy sie coraz lepiej kazdeggo dnia 🙃 spi ladnie, coraz czesciej jest aktywny 🙂 i uwielbia nowa zabawke od wujka, to jest taki bajer ze hej lacznie z pozytywka ktora porusza tymi palakami, sama bym sie pobawila :P
Moje Szczescie :

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/35/sam1530o.jpg/][IMG]http://img35.imageshack.us/img35/8541/sam1530o.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny
A ja juz sil nie mam. Moj ma codziennie kolke, cala noc maz z nim chodzi, a ja w dzien. Jem tylko platki i warzywa gotowane na kurczaku. Odstawilam nawet mleko, jogurty, serki. Juz nie wiem co mam robic. Tylko chodze zmieniam mu co 1 h pieluche, karmie, lulam, i tak caly dzien. A moze podac mu herbatke czy to za wczesnie. Mam krople, rozpuscilam 10 sztuk w malej ilosci wody, ale aptekarka kazala dawac po dwa lyki. juz nie wiem co mam robic. Ryczec mi sie chce codziennie.
Monisia sliczny twoj szkrabi jak juz podrosl.
ciekawe co u WioliGral.
pozdrawiam Was Mamusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnes sprobuj te kropelki delicol-podobno dobre-konefka je stosuje i zachwycona-kolki przeszly 🙂 ja juz dziewczynki pisze na mamusie.pl powoli zaczynamy tam bywac, czekamy jeszcze na wiole tutaj, od czasu do czasu tez tu zajrze.z bartusiem moim juz lepiej, katar mija-cale szczescie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia śliczny ten twój syneczek 🙂
Agnese spróbuj masażu brzuszka małemu zgodnie z ruchem wskazówek zegara,uciskanie kolankami brzuszka.Mojemu małemu to pomaga...
Mój syneczek kazał przekazać ciociom z brzuszka życzenia z okazji Dnia Kobiet 🙂Dużo radości,miłości i pociechy z dzieciaczków 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Kolki nie zawsze spowodowane są nieodpowiednią dietą mamy, niektóre dzieci mają mniej dojrzały układ trawienny, ja to samo przechodziłam z pierwszą córką płakała przez pierwsze trzy miesiące dzień w dzień, byłam wykończona 😞 zawsze o tej samej godzinie, jakos to przeszłam mała wyrosła z tego 🙂 i chyba żeby wynagrodzić nam ten ciężki okres była wyjątkowo pogodnym maluchem, ząbkowanie przeszła idealnie zero płaczu 🙂
może warto podać małemu jakieś leki np. Espumisan. albo herbatkę te z hippa są juz od pierwszego tygodnia np. z kopru włoskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese, nie wiem co Ci doradzić. Ja miałam podobnie z Natalią, bardzo mi się pręzyła, nie sypiała, wyła, leki nie pomagały, tez byłam na diecie - ryż, marchew i kurczak gotowany i tez odstawiłam nabiał ni nic to nie dało. Robiłam masaże, kładłam ciepłe pieluchy, ćwiczyłam nóżkami, nosiłam na przedramieniu. I tak było do 7tygodnia zycia. Od tego czasu zaczęła mi sypiac wyłacznie na brzuchu, karmiłam ja też "pod górkę" czyli kładłam sie pod kątem i ją na sobie, dociskałam tylko pierś aby mogła oddychac. U mnie pokarm leciał jak szalony, a ona jak się nałykała, tak jej się to mleko źle w brzuszku układało.
Może spróbuj układać Riccardo częściej na brzuszku, nie wiem.

Z Danielem też juz przerobiłam karmienie pod górkę. Ale niestety dalej łykał jak szalony. Poza tym o ile w dzień nie płakał to między 18 a 19.00 wył jak opętany. Więc już wiedziałam, że kolka jak nic, brzuch twardy jak kamień przez cały dzień własciwie. Podaję mu od tygodnia 4 razy dziennnie po 8 kropli lekarstwa z simetioconem 66,6mg i do wczoraj jakoś specjalnie nie przynosiło to efektu, bo dalej był hardcore o tej porze dnia. A wczoraj podniosłam mu materac w łóżeczku o 30 stopni i w wózku też i juz wczoraj był spokojniejszy. Tez spał całkiem dobrze w nocy, bo ogólnie całą noc stęka przez sen co pare minut, jakby chciał zrobić kupe, a kup robi kilka w dzień i nie ma z tym problemu. I dzisiaj stękał ciut mniej. A tak w ogóle to próbowałam tez sab simplex, niby ma 69mg simeticonu, a nic nam nie pomógł. Na Natalię też nie działał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A herbatki z kopru na niektóre dzieci działają odwrotnie własnie.

A i jeszcze chciałam Wam powiedziec, że wydaje mi się, że Daniel ma przepuklinę pępkową. Jutro idziemy na kontrolę i szczepienie, więc się zapytam. U chłopców niestety przepuklina jest częsta :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przyjmij zyczenia babo kochana od drugiej baby z samego rana.niechaj dzien caly bedzie radosny ,badz zdrowa babo aby do wiosny !szczescia zycze tobie . sobie i kobietom w calym globie .by marzenia sie spelnily i nas chlopy wyreczyly .my dzis drinka i kaweczki, nasze swieto dzis babeczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...