Skocz do zawartości

okropny kaszel w ciązy | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesiące później...
  • Mamusia
hejka.ja już co prawda urodziłam ale w 20 tygodniu miałam silny kaszel,brałam drosetux syrop ziołowy,lekarz wyraził zgodę na mucosolvan w syropie i rutinoscorbin,piłam tez sok z cebuli brrr ale pomogło i wyzdrowiałam obeszło sie bez antybiotyku , na który juz nawet miałam recepte.zycze zdrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ekoanna napisał(a):
😞 zapalenie oskrzeli - 12 tydzień
a nawał pracy brak sił totalny
do lekarza internisty idę 9 stycznia

stosował ktoś RUBITAL



Ja się męczyłam z kaszlem ponad miesiąc na początku drugiego trymestru (aczkolwiek oskrzela i płuca były czyste). Nie pomógł Mucosolvan, a nawet antybiotyk (zaczynałam oczywiście od metod domowych: miód, sok malinowy, czosnek). Choć antybiotyk pewnie sprawił, że infekcja nie zeszła niżej na oskrzela i płuca. Internista przepisał mi syrop Tussidrill, ale po nim wymiotowałam. Chcieli mi też wcisnąć Thiocodin, bo niby od drugiego trymestru z kodeiną leki już można. Jednak się nie zgodziłam po tym antybiotyku. Uznałam, że to już za dużo chemii. A co pomogło w końcu? Nawilżacz powietrza, wietrzenie mieszkania przed snem i spacery mimo chłodu (ciepło się ubrać i jak nie pada i nie wieje spacerować). Poradził to profesor laryngolog, gdyż nie miałam już żadnej infekcji, a kaszel wciąż się utrzymywał. Ogrzewanie i suche powietrze plus wysuszanie się śluzówki w ciąży jest zabójcze dla gardła. Również zgaga i cofające się kwasy mogą powodować kaszel.
Jeśli stwierdzono u Ciebie zapalenie oskrzeli to najpierw musisz wyleczyć infekcję siedząc w domu oczywiście. Sądzę, że bez antybiotyku się nie obejdzie niestety. Taka infekcja może być bardziej szkodliwa dla płodu niż antybiotyk. Nawilżacz powietrza też na pewno pomoże Ci zmniejszyć objawy. I głowa do góry 🙂 Przedwczesne skurcze macicy od kaszlu na tym etapie Ci nie grożą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...