Skocz do zawartości

Farbowanie włosów w ciazy :)) | Forum o ciąży


Asnet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Babeczki pytanie co sadzicie o farbowaniu włosów w ciąży??
Bo mój fryzjer powiedział ze lepiej nie farbowac bo jednak farba wnika do krwioobiegu i dla dziecka moze szkodzic natomiast ginekolog mowil ze lepiej nie ale jak juz ktos sie uprze to po 20 tyg ciazy.
Ja wole chyba nie farbowac chodz sie zastanawiam.
Sa rózne zdania na ten temat a co wy na to 😜



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja zaczynam 5 miesiac i jak do tej pory farbuje regularnie, czyli raz w miesiacu. Pytalam fryzjera i powiedzial, ze mam sie nie martwic bo sa to farby bez amoniaku i nie sa szkodliwe ani silne, wiec spokojnie mozna farbowac wlosy. Rowniez czytalam w necie, ze nie ma przeciwwskazan, jezeli farba nie jest mocna i nie zawiera amoniaku, bo to wlasnie amoniak jest niebezpieczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kiniulka
ja tez rozjasniam włosy i stosuje preparaty bez amoniaku- w dobrym salonie fryzjerskim maja takie. Bedac w ciazy bylam juz 3 razy u fryzjera, teraz przeczekam do maja (choc pewnie nie wytrzymam) i zrobie na koniec ciazy,zeby miec pierwszy miesiac po porodzie na luzaku sliczne włoski, a teraz w kitka wiaze i tak nie widac odrostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ciazy farbowałam raz farba bez amoniaku...i niestety nie zlapało mi za mocno wlosow...farba nie chciala sie trzymac na wlosach:/ wiec juz sobie daruje do konca ciazy i przeboleje moje siwaki...az wstyd sie przyznac ale mam je juz mimo mlodego wieku (24lata)ale sa tez plusy ciazy...wlosy mam jakby gestsze...i mocniejsze 🙂 pewnie to jest zasluga duzej ilosci witamin jaka łykam i tego ze nie farbuje tak czesto jak wczesniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli chodzi o farbowanie włosków to równiez miałam ogromny dylemat 🙂 Popytałam z każdej strony lekarzy i fryzjerów i kolezanki które już urodziły. Zdania są różne i podzielone. Ja wyciągnęłam średnia 🙂 i zafarbowałam włoski ale po skończonym 3 miesiącu ciąży i wybrałam farbę bez amoniaku. I oczywiście starałam się jak najmniej wąchać tych smrodków. Fakt, że efekt nie był na długo, ale przynajmniej przez jakiś czas mogłam się dobrze czuć w swoich włoskach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też się zastanawiałam jak to jest. Moja gin powiedziała mi że można farbować ale najlepiej dopiero po 12 tygodniu. Tak też zrobiłam, a i najlepiej robić pasemka bo one wtedy nie stykają się ze skórą albo jeśli nawet to w niewielkim stopniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja tez slyszalam ze jesli juz to pasemka bo farba nie styka sie ze skora glowy... Ja w sumie tez nie wytrzymalam i w 5 m-cu umalowalam wlosy,ale nie farba tylko znalazlam szampon koloryzujacy na bazie naturalnych barwnikow. Wczesniej mialam jasne pasemka,ale zdecydowalam ze ciemny kolor bedzie latwiejszy w utrzymaniu w czasie ciazy i wybralam GRANATOWA CZERN...no i moje blond pasemka wyszly niebieskie 🙃 Nie wiem czy to hormony sprawily ze wlosy sie tak zachowaly (wczesniej farbowalam juz tym szamponem i bylo ok):P Ale na szczescie nie wygladalo to zle-wrecz przeciwnie 🙂 Tylko musze czesto je odmalowywac bo jak kolor sie zmywa to pasemka z niebieskich robia sie zielone hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
k@siulek napisał:
a ja w poniedziałek ide do fryzjera bo na te odrosty juz nie moge patrzec 😞 w koncu mama rodzaca tez musi miec jakis komfort:P


dokładnie przyznaję rację koleżance i oklask 🙂

kobieta musi byc zadbana w ciąży !!! a wiadomo nic tak nie poprawia wygladu i samopoczucia jak fryzjer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
k@siulek napisał:
a ja w poniedziałek ide do fryzjera bo na te odrosty juz nie moge patrzec 😞 w koncu mama rodzaca tez musi miec jakis komfort:P

Popieram ,mama zestresowana i niezadowolona to nic dobrego dla dzidzia.I tez zrobiłam 3 tygodnie temu odrosty,od razu lepiej,chociaż powstrzymywałam się przez pierwsze 12 tygodni,bo one podobno są najwrażliwsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
ja byłam w czasie ciąży 2 razy u fryzjera i pare dni temu sama farbowałam włosy w domu. u fryzjera stosują teraz farby bez amoniaku także nie zagraża to dzidziusiowi. Jeśli chcecie dziewczyny farbować włosy do nie kupujcie tanich farb typu Palette bo niszy ona włosy i strasznie wysusza
kupcie z Loreal te 10 min są świetne (polecam w zaawansowanej ciąży)
buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia_150286 napisał:
hej dziewczyny
ja byłam w czasie ciąży 2 razy u fryzjera i pare dni temu sama farbowałam włosy w domu. u fryzjera stosują teraz farby bez amoniaku także nie zagraża to dzidziusiowi. Jeśli chcecie dziewczyny farbować włosy do nie kupujcie tanich farb typu Palette bo niszy ona włosy i strasznie wysusza
kupcie z Loreal te 10 min są świetne (polecam w zaawansowanej ciąży)
buziaki



A te 10 minut to faktycznie tak szybko łapie kolor? To jest kolor trwały czy do paru myć Kochana bo sama ostatnio się zastanawiałam nad tą farbą i ciągle jestem w dołku bo obawiam się, że skoro farba tak szybko łapie kolor to że może jest o wiele silniejsza od tej normalnej, a przecież nie chcem zaszkodzić mojmu Aniołkowi. Pozdrawiam



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też farbuję włosy ...teraz juz sa farby które nie szkodza dzidzi.ostatnio jak byłam to farba słabo chwyciła na odrostach i lekko je widać,mówią ze jak sie jest w ciąży to właśnie farba nie chwyta,ciasta nie wychodzą itd.ostatnio zrobiłam zakalca 🙂pierwszy raz!!to tak jak przy okresie podobno.ciekawe czy jest w tym prawda 😉czy to jakies bajki znowu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja słyszałam, że podobno po 12tygodniu można farbować włosy wszystkimi rodzajami farb, bo dzidziuś już najważniejszy okres swego istnienia ma za sobą i nie powinno mu już nic zaszkodzić... Ile w tym prawdy nie wiem. Oraz, że pasemka można robić przez cały okres ciąży bo wtedy farba nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą głowy. Sama jeszcze do tej pory nie farbowałam włosów by nie zaszkodzić dzidziusiowi ale myśle, że już najwyższy czas bo nie moge już czasami w lusterko patrzeć 🙃 heheh A farbe i tak kupiłam bez amoniaku 😉 Zobaczymy co z tego wyjdzie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi polozna powiedziala, ze wlosy moge swobodnie farbowac jakkolwiek chce, jednak biore na nia mala "poprawke", gdyz ciaze mam prowadzona w Anglii a tu praktycznie wszystko w ciazy mozna robic. Chyba poczekam na wyprawe do Polski na swieta i pojde do fryzjera. Chociaz nie wiem jak wytrzymam z tymi odrostami. 🥴 pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...