Skocz do zawartości

Fotki naszych kruszunek:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzięki dziewczynki 😘

Pamii jeszcze chwilka i nie bedziesz mogła oczu oderwać od swojego skarba 🤪
A będę się smiać jak urodzisz akurat 19 stycznia 😁 To twoja data kochana!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My się zachwycamy Waszymi Maleństwami, bo styczniowe (i nasze grudniowe) są wyjątkowo urocze 🤪
A poza tym czekamy same na nasze własne Maleństwa i zastanawiamy się jak będą wyglądały... 🤔 No nie mogę się doczekać, też już chcę tu fotkę mojej dzidzi wstawiać! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia102 napisał(a):
Skoreczka ale mam wysokie czoło, mówi się że to świadczy o inteligencji 🙂
Gosia ale kruszyneczka 😉


Noo, Błażejek ma główkę jak z informacji o wyglądzie noworodka 🙂 : "Przeciskając się w czasie porodu przez matczyną miednicę, dziecko toruje sobie drogę główką (większość maluchów tak właśnie jest ułożona). Na szczęście połączenia między kośćmi czaszki nie są jeszcze zarośnięte. Gdy kanał rodny jest bardzo wąski, kości zbliżają się do siebie, lub nawet zachodzą jedna na drugą. Główka dziecka po porodzie jest wtedy spiczasto wydłużona, a na czubku można wyczuć zachodzący dachówkowo brzeg kostny. Po kilku dniach kości wrócą do swojego właściwego ułożenia, a głowa malucha stanie się owalna".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beata8811 napisał(a):
Nikusia102 napisał(a):
Skoreczka ale mam wysokie czoło, mówi się że to świadczy o inteligencji 🙂
Gosia ale kruszyneczka 😉


Noo, Błażejek ma główkę jak z informacji o wyglądzie noworodka 🙂 : "Przeciskając się w czasie porodu przez matczyną miednicę, dziecko toruje sobie drogę główką (większość maluchów tak właśnie jest ułożona). Na szczęście połączenia między kośćmi czaszki nie są jeszcze zarośnięte. Gdy kanał rodny jest bardzo wąski, kości zbliżają się do siebie, lub nawet zachodzą jedna na drugą. Główka dziecka po porodzie jest wtedy spiczasto wydłużona, a na czubku można wyczuć zachodzący dachówkowo brzeg kostny. Po kilku dniach kości wrócą do swojego właściwego ułożenia, a głowa malucha stanie się owalna".

Beatka mój syn też taką miał po porodzi a potem się okrągła zrobiła to dość częste u dzieci. Po to dziecko nie ma zrośniętych kości, żeby się przez kanał rodny przecisnąć. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...