Skocz do zawartości

Ruchy płodu | Forum o ciąży


KasiaKasia22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 321
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Natalia85 napisał:
Od kilkyu dni czulam malutka rybke w bzuszku...jednak od wczoraj rana nic a nic nie poczulam...martwie sie 😞 To normalne???


Natalia85 to zupełnie normalne na początku, bo to zależy jak się maleństwo ułoży, czasem maluszek się wierci, ale ty jesteś w ruchu i nie poczujesz jeszcze Jego aktywności. Jeszcze z miesiąc a maluszek da Ci się nieźle we znaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia85 napisał:
Od kilkyu dni czulam malutka rybke w bzuszku...jednak od wczoraj rana nic a nic nie poczulam...martwie sie 😞 To normalne???



Tak normalne, bo w tym tygodniu łatwo pomylić ruchy w jelitach z ruchami dziecka 🙂 Tak twierdzą lekarze. Poczekaj do 20 tyg. jak do tego czasu nioe poczujesz wyraznych ruchow dziecka idz do lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez tak uwazam , nie mozesz byc pewna ze to ruchy dziecka , mozliwe ze to jelita , jesli jestes w 16 tyg ciazy i to twoja pierwsza ciaza to raczej bym stawiala na jelita jednak. Pierwsze ruchy sie odczowa miedzy 18 a 20 tyg ciazy , wielorodki i bardzo szczuple kobiety moga poczuc wczesniej, ale 16 tydzien to naprawde male prawdopodobienstwo . Badz cierpliwa , jeszcze bedzie tak , ze ci dzidzia spokoju nie da , bedzie cie wybudzac ze snu , kopac po pecherzu i zebrach hihi , zapomnisz jeszcze ten czas kiedy sie dziecka jeszcze nie czuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mam nadwagę a ruchy malutkiej poczułam w 18 tygodniu, było to dla mnie wielkim zaskoczeniem bo sądziłam że ruchy poczuje ok 20-22 tydzień. A uczucie było takie jak by mnie ktoś opuszkiem palca delikatnie pukał lub gładził od środka, w brzuszku. Tak więc to też chyba zależy od maluszka i wrażliwości kobietki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Moj Skarbek to tak sie wierci mocno ze momentami odczuwam bol 😁 ma swoje pory i kopie jakby mial tam pilke(czasami mysle ze moj pecherz sluzy mu za ta pilke 😁)hihi a wczoraj wieczorkiem jak sie polozylam brzuszkiem do plecow mojego M to maluch skopal go po plecach ale sie usmielismy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pierwsze ruchy (tak mi sie wydaje) poczułam w tamtym tygodniu, trudno jest to opisać i stąd taka trudność w dobrej interpretacji, 🙂 , takie bulgotanko przynajmniej mam nadzieje że to właśnie to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
Cześć dziewczynki!

Chyba własnie poczułam moje maleństwo! Przez 2 dni mi tak dziwnie bulgotało a teraz jakby zaswędziało od środka, strasznie dziwnie, jak myślicie to może być to czy sobie wkręcam? W końcu to moja pierwsza ciąża i myślałam, że będzie później więc juz sama nie wiem, ale myśle, że to jest to!! ALe sie cieszę 🤪 !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Wiolka,
Jeżeli to są już ruchy, to bardzo szybko je poczułaś 🙂 Masz szczęście.
Ja pierwsze ruchy poczułam w 21 tc. Ponoć przy pierwszej ciąży ruchy dziecka czuje się później, ok 20 tc, bo zwykle pierworódki nie potrafią ich jeszcze rozpoznać ;]
Ale nie martw się, jak przez parę dni nic nie poczujesz, bo na początku dzidzia jest zbyt mała byś miała regularne kopnięcia. Za to później... ohoho, istny startrek w brzuchu, nieraz będziesz odczuwała wieczorne walki z pęcherzem i żebrami 🙂
pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie sama już nie wiem, na logikę to jeszcze za wcześnie żebym coś poczuła ale jestem pewna na 99% że to była dzidzia, moze miałam farta :P . No nic, będę czekać dalej i później będę mogła zweryfikować czy to faktycznie było maleństwo czy nie.
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...