Skocz do zawartości

Ruchy płodu | Forum o ciąży


KasiaKasia22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 321
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczyny

pisze bo jestem trochę niespokojna i myślę ze sama się nakręcam. Przede wszystkim nie chcę panikować ale siedzi to we mnie. O co chodzi:

Jestem w 20 tyg. Z ruchami dzidzi u mnie było tak że szybko potrafiłam je rozpoznać ok 16 tyg. Jestem szczupła i jak leżałam przez 6 tyg w domu to się w siebie bardzo wsłuchiwałam. Ruchy głównie czułam jak leżałam na plecach. Teraz w 20 tyg czułam je intensywniej nawet jak siedziałam w pracy. Od wczoraj nic..... Czy to możliwe??? Dodam że zaczęło mnie boleć krocze i myślę że to spojenie łonowe bowiem na początku ciąży też mnie tak pobolewało.

Czy wy czujecie (czułyście) ruchy codziennie??? Mam się martwić??? Moj lekarz przyjmuje tylko w śr ale ja nie chcę wprowadzać zamieszania bo być może jestem przewrażliwiona (1 ciąża poroniona).

Piszcie

siedząca na szpilkach Basia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basiu, nie martw się na zapas. Twój dzidziuś jest jeszcze mały i nie zawsze będzie Cie kopał. Ja pierwsze ruchy poczułam w 21 tc, potem tez się zamartwiałam że nie kopie codziennie. Mój lekarz powiedział, że dziecko ma prawo o ok. 24 tc nie kopać regularnie. Potem natomiast zobaczysz że czasami będziesz prosiła dzidziusia by przestał fikać w brzuszku 🙂
3maj się i napewno z dzidziusiem jest wszystko ok!
Kasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dokładnie zgadzam sie z Kasia
ja tez bardzo wczesnie, mniej wiecej tak jak Ty Basiu poczułam ruchy mojej malutkiej ale tez były nieregularne.. zdarzało sie że nawet jakies 3 dni nie czułam (ok 20 tc) ale wiedziałam że to jest normalne, niektore dziewczyny wogole nie czuły do tej pory, ale my miałysmy to szczescie poczuc tak wczesnie 🙂 wiem, też sie zamartwiałam ale musisz wiedziec ze to jest normalne i byc spokojna, juz niedługo a dzidzia regularnie bedzie dawała o sobie znac i czasem bardzo boleśnie 😉

a ja mam pewien problem..
nie wiem co mi sie dzieje, nie spie od godziny czwartej, czuje ze moja malutka jest strasznie nisko, strasznie mi uwiera boli mnie aż normalnie w srodku jakby szyjka czuje jakby mi miała zaraz wypasc.. brzuch mi sie spinał w nocy co chwileczke, nie mogłam nic zrobic ani usiasc ani wstac, nawet jak lezałam co chwile mnie skurcze łapały i bolało, a ona jeszcze sie ruszała to juz wtedy myślalam ze oszaleje.. teraz juz mi sie tak nie spina ale jak tylko wstane np to juz jest twardy jak kamien i boli i wyprostowac sie niemoge.. wszystko robie powoli i lekko ale to i tak nic nie daje.. echh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinka - widzę, że mamy ten sam problem, ja od tygodnia też mam spinający się na dole brzuch, mały strasznie na pęcherz uciska,często się pręży i czuję, jak w jednym miejscu mam wypukły i twardy brzuch ( jego pupa? ) a z drugiej miękki. Ehh, coraz bardziej dokucza mi rosnący brzuszek, ale trzeba to jakoś wytrzymać. Jeszcze 8 tygodni 🙂
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc wam mamusie 🙂 Ja jestem w 20 tygodniu a poczułam okolo 17 tygodnia, ponieważ jest to juz moja druga ciąża to troszke wczesniej się ponoć czuje 🙂 Bardzo bardzo przyjemne uczucie, uwielbiam jak czuje dzidziusia 🙂 Pozdrawiam wszystkie mamusie i dzidziusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynka - to fajnie że tak szybko poczułaś ruchy maluszka. Fakt, w drugiej ciąży czuje się ponoć wcześniej. Ja, jako że to moja pierwsza ciąża, poczułam ruchy w 21 tc. Również lubię to uczucie wiercenia w brzuchu, ale czasami to proszę małego by już sie nie wiercił i poszedł spać - aż tak czasami daje w kość 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jestem w 26 tc i czasami nie moge spac tak mój misiaczek kopie ... czasem sie napina i dół brzucha mam strasznie napiety ... niestety moja niunia za kazdym razem kiedy mam usg jest ulozona posladkowo ... jak "macam" brzuszek to czuje jak na dole caly wypchany brzuszek mam a u góry male cosik (chyba główka) ..... ciesze sie z kazdego ruchu, podobno od III trymestru trzeba liczyc ruchy .... czasem maly sie tak wierci ze az brzuszek sie rusza .... fajnie to wyglada ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczeta;] ja narazie nie czuje zadnych ruchow ale juz nie moge sie doczekac;] narazie tylko czuje jak mu serduszko wali;] ale 2dni temu bylam na usg i takie to malutkie a wymachiwalo tymi swoimi raczkami i nozkami to juz sobie wyobrazam jak bede obrywac od srodka;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez nie moge doczekac sie ruchow mojego malusza, to musi byc cudowne, mnie lekarz powiedzial, ze za 2 lub 3 tyg nareszceie 🙂 poczuje.
Ja bylam na ostatnim badaniu, lekarz chcial posluchac tetno, ale nic nie slyszelismy, gdzy maluszek dziwnie sie ulozyl, a szkoda, kolejne spotkano za miesiac 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beatasz napisał:
Chyba zaczęłam w końcu coś czuć 🙂 tylko maluszku czemu tak rzadko i tak słabo, nie bój sie możesz mnie porządnie pokopać 🙂 🙃 🙃 juz myslałam ze sie nie doczekam 🙂 🙃


oj Beatasz jeszcze się doczekasz hi,hi...i spać nie będziesz mogła-zobaczysz...a póki co to z dnia na dzień będziesz czuła coraz mocniej...Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniczek czekam na te chwile kiedy bedzie kopać tak porządnie 🙃 a dzisiaj po południu poczułam delikatne ale wyraźne kopniaczki, kilkanaście prawie pod rząd i cisza do tej pory 🙂 super, tak sie ciesze 🙂 te dzisiejsze kopniaczki są wystarczającą rekompensatą za te moje 4 miesiące wymiotów, mdłości, bólu głowy itd:P 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
😘 Hej Dziewczyny
Jestem w 14 tygodniu i od kilku dni co jakis czas czuje takie wibracje na samym dole brzucha, czytalam juz w kilku postach o tym ale nadal nic konkretnego nie wiem. Nie wiem czy to mozliwe, ze to za sprawą Dzidzi? Ktoś moze ma podobnie? Pozdrwiam wszystkie Mamy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny,
Czy ktoraś czuje takie delikatne wibracje w dole brzucha. Ja mam to od kilku dni, to dopiero 14 tydzien ale cos zupelnie nowego. Nie wiem czy to za sprawą dzidzi ale na pewno nie jest to zadne przelewanie się, gazy czy takie tam inne...
Pozdrawiam Mamusie! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
Wszyscy mówią, że pierwsze ruchy płodu można poczuć ok 19- 20 tygodnia szczególnie przy pierwszej ciąży natomiast w drugiej wcześniej. Drogie koleżanki to nie prawda! Od ok 16 tygodnia czułam bąbelki w brzuchu, lekarz powiedział, że to jest tylko "przelewanie". Niestety w 17 tygodniu trafiłam do szpitala i podczas usg pani ginekolog uświadomiła mi, że to są właśnie ruchy dzidziusia. Większość z nas czuje to wcześniej niż im się wydaje tylko nie zdaje sobie z tego sprawy. Jest to wyjaśnieniem dlaczego przy drugiej ciąży jest to odczuwalne wcześniej, po prostu kobieta wie już czego ma się spodziewać, a więc szybciej rozpoznaje znaki które przesyła maleństwo 🙂Niestety na kopniaki muszę jeszcze poczekać i już nie mogę się już doczekać:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...