Skocz do zawartości

Ruchy płodu | Forum o ciąży


KasiaKasia22

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierwsze ruchy poczułam ok. 17 tygodnia, było to takie łaskotanie, motylki w brzuszku teraz kończę 21 tydzień a maluszek daje o sobie znać już kopniakami aż czasami na skórze można zobaczyć jak się porusza i te śmieszne rytmiczne podskoki jak ma czkawkę 🙂 mój mężuś to non stop chciałby trzymać rączki na brzuszku i czuć jakie kuksańce mały ( bo wiemy już że to chłopczyk)sprzedaje mamie 🙂 naprawdę niesamowite uczucie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 321
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Moje maleństwo szaleje..właśnie tak to można nazwać..jego kopniaczki czuję każdego dnia..a szczególnie wtedy, kiedy zjem coś słodkiego i próbuje się zrelkasować 🙂 chyba jest wysoko ułożony, bo tuż pod żołądkiem daje znać o sobie 🙂 cudowne uczucie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam serdecznie,
To moja pierwsz ciąża i bardzo się martwię. Dokładnie tydzień temu poczułam pierwsze ruchy dziecka (zakończone 17 tygodni), było to cudowne uczucie, trwało to 2 dni, ale od 5 dni nie poczułam ich ani razu. Czy to możliwe, że dziecko nie daje znaku życie przez kilka dni, skoro juz raz je poczułam? Boję się, że coś mu się stało. Idę dziś wieczorem do lekarza, ale bardzo się stresuję. Poza tymw tym tygodniu dość znacznie urósł mi brzuch. Czy jeśli brzuch rośnie to znaczy, że Maluszek równiez się rozwija. Poradźcie, jakie macie doświadczenia???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eloe możesz być spokojna... ja pierwsze ruchy poczułam w 19tc raz a potem długo długo nic... po 1,5 tygodnia znowu delikatnie malutka zaczęła się ruszać 🙂możesz spróbować zjeść coś słodkiego i połóż się to może ją poczujesz? Głowa do góry na pewno wszystko jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za pocieszenie. Właśnie wróciłam z USG i z dzieciaczkiem wszystko ok, tzn serduszko bije i troszkę się wierci, choc tego nie czuję. Może muszę jeszcze poczekać, az nabierze więcej siły. A poza tym to chyba dziewczynka 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja niestety tez nie czuję jeszcze ruchów bobaska, chociaż czasami jak leże wieczorem w łóżku to mi sie zdaje, ale to chyba jednak nie to. Na wczorajszej wizycie gin powiedział ze nie ma się czym martwić, że czasami to dopiero w 21 tyg. można poczuć pierwsze ruchy, więc dziewczyny głowa do góry!! Jak na usg jest wszystko dobrze, to trzeba się uzbroić w cierpliwość 🙂







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Dziewczyny 🙂
Zadziwiajace ale pierwsze ruchy można pomylić z gazami 🙃 Są jak muśnięcie motylich skrzydeł...
Ja pierwsze ruchy poczułam w kościele na naukach przed małżeńskich na strasznie nudnym wykładzie 😁
Z czasem stają się coraz mocniejsze aż w końcu widzisz jak cały brzuch faluje wypychając się np na jedną stronę 🙃
Fakt faktem - NIESAMOWITE UCZUCIE!!!! Wtedy zdajesz sobie sprawę że tam w środku naprawdę mieszka mała istotka! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam 🙂
U mnie dzis zaczal sie 18 tydz.Od okolo 2 tyg. kilka razy dziennie odczuwam cos dziwnego ,a mianowicie czuje jakby w moim brzuszku wszystko odwracalo sie o 180 stopni i jednoczesnie unosilo sie az do piersi.To uczucie trwa doslownie sekunde. Tak samo od 2 tyg. czasami czuje tj. ktos baaardzo delikatnie porazil mnie pradem hehe :P 🙂 czy to sa ruchy malenstwa??? czy ktoras z Was tez ma badz miala takie dzine odczucia??
pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja jestem w dopiero 6 tygodniu i niemoge sie doczekać kiedy coś zaczne czuć 🙂już nie pamiętam w który tygodniu w pierwszej ciąży poczułam ruchy,wtedy na 100%wiadomo że jest wszystko dobrze.Do tej pory nic nieczułam i sie zaczełam juz denerwowac,ze znów może jest coś nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W zeszłym tyg. w czwartek poczułam ruchy dzidzi 🙂 Maleństwo wierci się coraz bardziej, raz zauważywał przy mocniejszym kopnięciu jak podniósł mi się brzuszek 🙂
Zwykle jak maluch się rusza odnoszę wrażenie jakby ktoś mi brzuch napompował, i przy każdym następnym ruchu jakby kolejene napompowanie 😆 Wspaniałe, niezapomniane i nieporównywalne uczucie, kiedy poraz pierwszy czujesz swoje maleństwo 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
hej brzucholki

jestem czerwcóweczką, jeżeli jeszcze nie macie wyprawki dla swoich maluszków to zapraszam serdecznie na nasze aukcje ubranka w 100 % POLSKIE (właśnie rozkręcamy z mężem firmę)

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16562293

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
pierwsze ruchy poczułam pod koniec 18 tygodnia- niesamowite uczucie 🙂 myslałam ze jak wiekszosc bede je mylic ale są tak charakterystyczne ze nie sposób ich pomylic 😉 teraz mój mały wojownik daje o sobie znac czesciej choc jeszcze nie tak bolesnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...