Skocz do zawartości

Shopping ;-) | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 484
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No to odeszło ci sporo wydatków, z tym że jeśli '' pożyczone'' to ja ciągle bym się bała że mała zabrudzi, że się zniszczy, zużyje itd. Więc ja wszystkim serdecznym do pożyczania dziękowałam, bo obawiałam się że ktoś mi potem powie że dał rzeczy w lepszym stanie. A wiadomo że te rzeczy są non stop w obiegu: pranie, prasowanie, używanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
A oto mój dzisiejszy zakup 🤪
Śpiworek 😉


Ale jaki fajny. zazdroszcze Wam allegro, bo tez bym nakupowala kilka rzeczy.Buuuuuu 😞
A tak serio to nie wiem czy kupic spiworek bo w zeszlym roku nie bylo zimno praktycznie w Wigile spadl snieg a przewaznie najzimniej to temp -8 gora-10 i tylko kilka dni. Echhh sama nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no dobra kochane bo nie chce zasmiecac watku głównego a linomag to masc (zielony) czy krem (czerwony) ??
i pytanie pampersiki 1 te dla 2-5 to ile paczuszek kupujecie???bo ja sie chyba narazie na 1 skusze bo nie wiem jaki duzy ten mój mały człowieczek będzie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
no dobra kochane bo nie chce zasmiecac watku głównego a linomag to masc (zielony) czy krem (czerwony) ??
i pytanie pampersiki 1 te dla 2-5 to ile paczuszek kupujecie???bo ja sie chyba narazie na 1 skusze bo nie wiem jaki duzy ten mój mały człowieczek będzie 🙂 🙂


tez mam jedna. najwyzej sie dokupi, gorzej jakby mialo zostac, bo dzidzia duza sie urodzila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wklejam ten sam tekst, który zamieściłam na forum ogolnym - jednakże nikt mi nie odpowiedział. Dotyczy on w jakiś sposób zakupów ale też ogólnie okresu połogu tzn. jak on przebiega. Na co się przygotować? Czy zakładac nową ładną kupioną specjalnie koszule nocną czy też wyciągnąć z szafy stary wyciągniety podkoszulek i po wszytskim go wyrzucić.

Treść postu z forum ogólnego:
Chciałam się zapytać jak przygotowujecie się do połogu? Macie może jakieś informacje od doświadczonych już kobietek - chodzi mi o to czy do szpitala trzeba zabrać podkłady ginekologiczne i takie podkłady na łóżko? Ja zastanawiam się nad kupieniem podkładów Absorgyn w największym rozmiarze tj. 34x9 cm (paczka 10 szt. ok 5zł) i podkładów na łóżko (aby nie ubrudzić prześcieradła - i nie prosić się o jego zmianę). Planuję tez zakup kilku saszetek Tantum Rosy do podmywania się - słyszałam, że świetnie działają kojąco na "krocze" - mają właściwości antyseptyczne i przeciwbólowe. Ciekawi mnie też jak to jest... czy po porodzie lezy się w majtkach? Tzn jak przy okresie podpaska lub wkładka ginekologiczna przylepiona do majtek? Podobno najlepiej lezeć z gołym pupskiemi i taką wkładką luźno położoną pomiedzy nogami. Czy inwestujecie w majtki jednorazowe? Może ktoś opisowo zobrazuje jak to juz jest po wielkim finale tj. gdy nasze skarby są juz na świecie i trzeba troche zadbać o siebie. Jak długo organizm się oczyscza i ile paczek takich podkładów lub pieluch dla wczesniaków Bella (takich w niebiesko zielonym opakowaniu) trzeba zabrac ze soba do szpitala.
I moje ostatnie pytanie - jak długo po naturalnym porodzie przebywa sie w szpitalu ( mówię o sytuacji gdy dziecko i mama czuja sie dobrze i nie ma zadnych powikłań)

Pozdrawiam Was wszystkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
felunia odpowie może po weekendzie ktos... u nas malo mam z dświadczeniem.... wiekszosc mam to tez tak jak ty po raz pierwszy... ja kupilam jedno opakowanie podkladow na lozko tych najwiekszych firmy seni , podłado poporodowe belli 3 opakowania tez duze, 10 sztuk majtek poporodowych...no a jak braknie to zawsze maz moze dowiesc....u nas w szpitalu wiem ze majtek poporodowych mozna uzywac i tych wkladow bella ale sa szpitale ktore prosza by tych majtek nie uzywac.... i bez sensu lezec tylko z wkladem i podkladem pod spodem.... a dla malego wzielam tylko 20 huggiesow bo u nas w szpitalu szpital daje pieluchy wiec wzielona tylko dla swojego swietego spokoju... co do pozostania na oddziale to polozna powiedziala ze po porodzie silami natury to 2 max 3 dni... po cesarce 4-5 pełnych dób.... pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Agami 🙂

To u Ciebie w mieście bogaty szpital. U nas w Czestochowie to podobno jeszcze trzeba zrobić "ściepkę" na szpital. Jak lezałam na patologii ciązy w 25 tyg. to dziewczyna z łózka obok, która rodziła 4 czy 5 lat temu mówiła, że przyszła połozna i prosiłą o przekazanie jakichś fantów na szpital np. kilku pampersów lub termometru ; /. Tak więc ja nie nastawiam sie na to, że dostanę cokolwiek. Może jest na forum ktoś z Cześtochowy i ma trochę nowsze informacje o tym czego można sie spodziewać po szpitalu na Parkitce? Mam nadzieję, że od tego czasu trochę się zmieniło...

Co do tych jednorazowych majtek, to kupiłaś je Agami dlatego, że są siateczkowane (tj lepszy przepływ powietrza) czy po to aby nie zabrudzic takich normalnych domowych, że sie tak wyraże 🙂???

Pozdrowienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
felunia napisał(a):
Tak mi jeszcze przyszło do głowy..... czy kupujecie gruszki do nosa dla dzieci czy aspiratory? Czy to się w ogole przydaje w pierwszych dniach po narodzinach?


Mam aspirator, siostra odradzila mi gruszke. Nie wiem jak w pierwszych dniach, ale z pewnoscia dla nie mowlaka niezbedne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
felunia napisał(a):
Dzieki Agami 🙂

To u Ciebie w mieście bogaty szpital. U nas w Czestochowie to podobno jeszcze trzeba zrobić "ściepkę" na szpital. Jak lezałam na patologii ciązy w 25 tyg. to dziewczyna z łózka obok, która rodziła 4 czy 5 lat temu mówiła, że przyszła połozna i prosiłą o przekazanie jakichś fantów na szpital np. kilku pampersów lub termometru ; /. Tak więc ja nie nastawiam sie na to, że dostanę cokolwiek. Może jest na forum ktoś z Cześtochowy i ma trochę nowsze informacje o tym czego można sie spodziewać po szpitalu na Parkitce? Mam nadzieję, że od tego czasu trochę się zmieniło...

Co do tych jednorazowych majtek, to kupiłaś je Agami dlatego, że są siateczkowane (tj lepszy przepływ powietrza) czy po to aby nie zabrudzic takich normalnych domowych, że sie tak wyraże 🙂???

Pozdrowienia 🙂

lepiej przepuszczaja powietrze... chyba ze kupisz sobie babciowe bawelniane takie ktore mozna pozniej wywalic ale te moim zdaniem lepsze...tylko trzeba uwzac zeby to byla faktycznie taka siateczka a nie taki beznadziejny materiał jak fartuchy jednorazowe ;/
do noska mam gruszke... jak trzeba bedzie kupie aspirator ale u mnie w rodzinie od zawsze byla przy kazdym dziecku grucha;p co do szpitala to bogaty nie jest.. ale jesli chodzi o dziecko to ciuszki i pieluchy oni daja dla matki nic wszsytko musisz miec swoje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
felunia napisał(a):
Chciałam się zapytać jak przygotowujecie się do połogu? ...chodzi mi o to czy do szpitala trzeba zabrać podkłady ginekologiczne i takie podkłady na łóżko? Ja zastanawiam się nad kupieniem podkładów Absorgyn w największym rozmiarze tj. 34x9 cm (paczka 10 szt. ok 5zł) i podkładów na łóżko (aby nie ubrudzić prześcieradła - i nie prosić się o jego zmianę). Planuję tez zakup kilku saszetek Tantum Rosy do podmywania się - słyszałam, że świetnie działają kojąco na "krocze" - mają właściwości antyseptyczne i przeciwbólowe. Ciekawi mnie też jak to jest... czy po porodzie lezy się w majtkach? Tzn jak przy okresie podpaska lub wkładka ginekologiczna przylepiona do majtek? Podobno najlepiej lezeć z gołym pupskiemi i taką wkładką luźno położoną pomiedzy nogami. Czy inwestujecie w majtki jednorazowe? Może ktoś opisowo zobrazuje jak to juz jest po wielkim finale tj. gdy nasze skarby są juz na świecie i trzeba troche zadbać o siebie. Jak długo organizm się oczyscza i ile paczek takich podkładów lub pieluch dla wczesniaków Bella (takich w niebiesko zielonym opakowaniu) trzeba zabrac ze soba do szpitala.
I moje ostatnie pytanie - jak długo po naturalnym porodzie przebywa sie w szpitalu

Hej.
W sumie jestem jedną z mam, które poród przeżywały sporo czasu temu już ale...
Co do podkładów poporodowych czyli tych wielkich "podpach" 😜 to jak Olę rodziłam to kupiłam dwie paczki no i jedną później wyrzuciłam bo okazało się, że po dwóch dobach wyszłam już z małą do domu tylko z podpaską Always ale taką maxi 😉 W sumie nic mnie to nie nauczyło widocznie bo teraz też zamówiłam też dwie paczki heh czyli 20 szt tych wielkich podpasek bella
-> podkłady
Co do tych podkładów na łóżko
-> na łóżko
to wtedy w ogóle ich nie miałam i o takowych w ogóle nawet nie słyszałam 😜 Heheh aż dziwne, że teraz w niektórych szpitalach trzeba się o takie rzeczy martwić 🤔 No ale...nie kupuję bo posiadam takie jeszcze kilka szt po moim psiaku jak uczyłam go "higieny domowej" 😉
Tantum rosa...jak najbardziej tyle, że z tego co pamiętam to w proszku to jest i do aplikacji ich przyda się również IRYGATOR żeby szycie szyjki w środku też "obmywać"...no ale...żeby ten irygator "tam" włożyć to już szycie zewnętrzne musi być w miarę zagojone czyli po jakichś 3-4 dniach...o ile dobrze pamiętam...mi w szpitalu powiedzieli o konieczności podmywania się bieżącą wodą i delikatnym płynem do hig. intymnej...no i koniecznie osobny ręczniczek albo ręczniki papierowe nawet...ja przez czas ciąży jak i po porodzie będę używać Lactacyd no i irygator z kilkoma saszetkami tantum rosa...heh oczywiście mam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez nacinania 😉
Co do majtek to z tego co dziewczyny piszą to zależy dużo od szpitala i ich "wymogów"...co dla mnie również jest chore bo przecież sale często gęsto są wieloosobowe i jak któraś świeża mama odpłynie ze zmęczenia to nie ma pamięci do tego żeby się na maxa przykrywać, a goście do innych przychodzić np. będą ...mam nadzieję, że wiesz co mam na myśli 🤨
I ponownie cofnę się 8 lat wstecz i przyznam, że ja w gatkach łaziłam a tylko jak wizyta miała być to ściągałam 😉
No ale na wszelki wypadek ze dwie pary "siateczek" wezmę 😉
Organizm oczyszcza się każdy w swoim tempie ale jak już wspominałam to po dwóch dniach normalne podpaski nosiłam 😉
Co do pieluszek dla malucha to też od szpitala zależy bo w niektórych non stop donoszą pieluszki i nie trzeba brać swoich...no chyba , że zamierzasz zakładać jakieś określone firmy...no ale myślę, że dziennie to nawet 8 szt można zużyć hehe 😜
Przebywanie po porodzie w szpitalu...czasy się zmieniają i ten czas "wymagany" się zmienia ale to też od szpitala zależy...w Szczecinie np. nawet po CC wychodzi się nawet już po 48 godzinach...to tak jak po SN 😉 No chyba, że dzidzia dostaje mega żółtaczki ... tfu tfu 😜
Aaa i jeszcze coś...nauczona poprzednimi przejściami poporodowymi zaopatruję się tym razem w maść na hemoroidy niestety 🤨 Bo przy pierwszym porodzie, przy parciu mnie dopadły i nie wiedziałam nawet o tym...myślałam , że to szycie mnie tak napier***la a to było to badziewie i tak się męczyłam ze 2 tyg. bo wstydziłam się powiedzieć położnej 🤨 Ale głupek ze mnie był wtedy 😲
Ale się rozpisałam...ale mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłam 😉
Dobrze by było gdyby wypowiedziały się dziewczyny z młodszymi dzieciaczkami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
felunia napisał(a):
Tak mi jeszcze przyszło do głowy..... czy kupujecie gruszki do nosa dla dzieci czy aspiratory? Czy to się w ogole przydaje w pierwszych dniach po narodzinach?


Z pierwszym - gruszka 😉
Tym razem - też gruszka hihih 😉
Przydaje się...tym bardziej, że rodzimy w zimie...no i od razu wodę taką specjalną w aerozolu do noska zamówiłam ostatnio...żeby nie było 😉
Woda morska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my bylismy ostatnio na końcowych zakupach tak że wszystko juz jest i aspirator tez 🙂
dziewczyny zapraszam do auchan kupiłam tam za 20 zł cudeńko dla małej-pamiętnik noworodka, dużo wierszyków i miejsca do wklejania zdjęć począwszy od tego z usg,potem wypisuje się różne ważne wydarzenia aż do roczku i wkleja fotki, włoski,odrysowuje dłonie i stopki-fajna sprawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje pierwsze "pierdołkowe" zakupy 😉
[url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/841/dsc00250sr.jpg/][IMG]http://img841.imageshack.us/img841/8849/dsc00250sr.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]]Paczka nr 1 😉[/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katja26 napisał(a):
Ja mam 7 paczek po 42 szt 🙂 Podobno dziecko po każdym karmieniu oddaje kupkę więc średnio na dzień zużywamy 10 pieluch. Przynajmniej tak mi się wydaje 😉


to mnie zastrzeliłaś tymi 7 paczkami..... ja wyczytalam ze gora 2 opakowania ....... ale ja jestem z szarego konca 30grudzień to moze na waszym doswiadczeniu sie opre i najwyzej dokupie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...