Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
anka73 , emilka .. - dzięęęki wielkie 🙂. Ja normalnie nie myślałam, że tak długo syneczka donoszę i przenoszę.

Na ostatniej wizycie, która miałam w połowie 8 miesiąca ciąży (pozniej az do teraz konsultowalismy się z lekarzem na KTG), już lekarz mi powiedział, że mam rozwarcie 1,5 cm, daje mi jakieś 2-4 tygodnie. No to myślałam, wow, urodzę gdzieś tak na początku 9 albo w środku 9 miesiąca.

Później byłam kilka dni na patologii, by zbadac czy wszytsko ok z dzidziusiem, bo niby miał jak na dany miesiąc, za mały brzuszek względem większej główki, ogolnie waga troszkę mniejsza dziecka jak na dany okres. Ale w szpitalu wykluczyli hipotrofię płodu. Miałam ja dobre wyniki badań, czyli ciśnienie , usg doplerowskie też dobrze wyszlo - przeplywy pepowinowe w normie i lozysko tez i ... powiedzieli w szpitalu, ze patrzą ogólnie na dziecko jakie jest, a nie ze brzuszek za szczuply czy głowka lekko wieksza. Najwyżej będzie szczuplejszy a dłuższy. Wagę miał dobrą, czyli ledwo 3kg. A to było 3 tygodnie temu. Teraz ma pewnie ponad 3 kg, coś czuje, że pomiędzy 3-4kg.

Dlatego chcę już synka urodzić. Wczesniej może miałam z lekka zablokowaną psychikę, by donosić ciążę do końca 9 miesiąca - by dzidziuś troszkę podrósł, jedna jak się okazało w szpitalu - jestem zupełnie zdrowa, i łożysko ok, i przepływy ok, i ciśnienie ok i na KTG puls dziecka OK, i wszytsko ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ups maygirl to mnie troche przestraszylas bo ja tez juz od 3 tyg mam rozwarcie, najpierw na palec, teraz na dwa ... i tez lekarz juz od 3 tyg mowi, ze wlasciwie to zaraz urodze 🤪 teraz dal mi znowu 2 tyg, ale uznal, ze na pewno spotkamy sie wczesniej, na porodowce ...
a tu sie okaze, ze jeszcze przenosze 😮
a ja nie chce przenosic ☺️
chce sie "rozwiazac" w 38 tyg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
thx, dziewczyny .

Agatta - wiesz, każda kobietka ma inny organizm i inaczej przechodzi ciążę. Może akurat u Ciebie to rozwarcie przedwczesne się sprawdzi i będzie szybciej.
Mi tylko lekarz powiedział, że dzięki temu rozwarciu skrócił mi się troszkę poród. No,,, zobaczymy. Może poród będzie minimalnie krotszy, ale i tak ciąże przenosiłam, że w sumie na równo wyjdzie 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anka73 napisał(a):
jutro mamuśka do mnie z łodzi przyjeżdża z wałówką.
gołąbki będą grane i karkówa pieczona i pewnie jeszcze inne bajery szmery.
teraz spróbuję te plamiska zamaskować zeby móc sie ludziom pokazać 🙂


No czekaj sobie czekaj, ja tam mam zamiar czatować w krzaczorach na te frkasy 🙂
Ej ktoś mi klaszczersa zapodał- dzięki 😁
Hania i Emilka cudne.
Klapi zazdroszczę Ci tej pokoleniowej familii, atak klonów 🙂
Jeszcze jedno mi znowu od kilku dni zaczęli wiercić z tą różnicą, że nie pyli mi do mieszkania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale mi brzuch teraz mocno faluje. Ja mam wrażenie, że maluszek chce wyjsc - strasznie mocno sie rusza od czasu do czasu- , ale jak na dole macicy nic się nie dzieje, to próbuje On na boki.
Kochanie - w DÓŁ, W DÓŁ, pokaż , że jesteś silny 😉 Pewnie nie chce na "chama", jak skurczów nie widac, nie czuc...

Dziś podjedziemy z mezem do szpitala, tak poznym popoludniem.
Niech kurcze mnie badaja, albo i nawet przyjmą już na oddział patologii pewnie . ... 🤨
jednak będę spokojniejsza, co z dzieckiem. Bo 41 tydzien ciązy już sklania do tego, by byc pod obserwacją.

Moj lekarz prowadzacy powiedzial mi we wtorek, jak bylismy ktg robic, ze jak minie 10 dni po termiine, to juz do szpitala z torbą. 10 dzien po terminie minie dokladnie w poniedzialek. Wtedy on wypisze skierowanie. Ale my z mezem dzis sprobujemy podjechac do szpitala. Moze mnie juz zostawia wczesniej na obserwacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć 🙂

mój małż to lubi brzuszek, jak młoda wystawa girki z boku to je skubie ustami i się oboje cieszą...a wczoraj się śmiałam, bo mówię, że już ma wyłazić, a małż na to: ale ja nie jestem jeszcze gotowy 🤪 co do duszenia, to rzeczywiście, jakby trochę mniej ma chęć...może dlatego, żeby jej nie wywołać, skoro jeszcze tatuś nie gotowy 😉

i chyba mi się wicie załącza, ale na razie na lajcie...w każdym razie torbę szpitalną zaczęłam pakować 😉

Anka i pisałaś coś o głodzie po jedzeniu - to ja tak czasem mam właśnie ☺️

Klapi piękne 4 pokoleniowe zdjęcie 🙂 i tak, jak laski pisały- macierzyństwo Ci służy!

Kahna ja to pewnie bym coś powiedziała swojemu, jakby nie chciał mnie dusić...ale ze mnie jest wredna żona ☺️ 🤢 pociesz się, że już niedługo zgubisz brzuszek...

dziewczyny, wybaczcie mi chaos w wypowiedziach, ostatnio jestem taka rozkojarzona, że szok normalnie...a jak doczytam 20 str to już nie do końca pamiętam, co kto pisał ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skleroza ciążowa mnie nie opuszcza i ja nie pamiętam tych 3 stron, które właśnie nadrobiłam.
jedno mi UTKWIŁO jednak: Morfina, ja ci dam krzaczory 😠 😠
moja karkówa i ptaki 😠 😠
a ja w ogóle nie jestem rozwarta - czyli znaczy, eę będzie mnie słychać w całej stolicy bo krzyk przecież otwiera drogi rodne 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Morphinum - nie , no racja, falowanie brzucha to super sprawa 🙂. Widać gołym okiem, że dziecko jest pełne energii. A później sobie odpoczywa ... 🙂

To co mnie troche trapi to:
Dziewuszki , ja to nie chce mieć cięcia cesarskiego, chciałabym się po porostu zmierzyć z porodem własnymi siłami. Niestety, mam świadomość tego, że często ciąze przenoszone konczą się cc. Tak w ogóle to coś i czuje, że będe mieć poród wywoływany . Mam nadzieję, że oxy zadziała wtedy jak nalezy.

hehe, a wczoraj poznym wieczorkiem byl seksik z mezem, troche podbrzusze pozniej pobolewalo, ale jak pochodzilam, posiedzialam w roznych pozycjach, to przechodzilo. Pozniej jak sie polozylam spac - to zaczelo znow pobolewac. Mialam nadzieje, ze coś ruszy, ale... przeszło 🙃 Dlatego coś czuję, że mój organizm, a dokładnie ta przysadka mózgowa - nie zaczela jeszcze na pelnych obrotach produkować i wydzielac tego hormonu - oksytocyny - powodującej skurcze porodowe. Dawka męża była za mała (bo to był już drugi seksik w tygodniu) 😁 😁 😁 Zbiorniczek nie byl.... full 😉 ze sie tak wyraze. Mąż by mi dal, jakby wiedzial co ja pisze 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maygirl rozumiem Cie doskonale jesli chodzi o to cc, ja cale 9 miesiecy zylam w przekonaniu ze urodze naturalnie a tu tydzien przed terminem decyzja o cc, dostalam takiego plaskacza w twarz ze hej 😞 ale teraz z perspektywy czasu choc jeszcze nadal zle to wspominam uwierz mozna jakos z tym zyc, tylko najgorsze sa teksty ludzi, bo uwazaja ze dalam w lape zeby miec cc, szkoda ze nie wiedza ze to zadna przyjemnosc taki porod, bo ja bardzo zle to znioslam nie tyle fizycznie co psychicznie, no i ludzie paralityka z emie robia kaza lezec nic nie robic a ja sie czuje jak mlody bog, gory moglabym przenosic. gadam z kumpela przez gg wczoraj i mowie ze maz bedzie kapal malego a ona no tak bo ty po cc to pewnie malo mozesz, nie wiem ja mam odczucie ze ludzie kobiety po cc traktuja gorzej jak matke innej kategorii 🤢 ale nieswiadomy usmiech takiego niemowlaka wtulenie sie w cycuszka wszystko wynagradza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asienka1 - ladnie napisane. Oklaska for You normalnie za ta wypowiedź. Podniosla mnie na duchu.
Zreszta ja sama wiem, ze najwazniejsze, ale to najwazniejsze jest zdrowie maluszka. jak urodzę, tak urodze. Ważne - by urodzić zdrowo!

Idę połazić, pomęczyc mięsnie macicy na dłuższy spacer.
Pochodzę po schodach również z kilka razy. Moze to siedzenie przy kompie nie sprzyja 😜 😜 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ile ludzi tyle opinii, weźcie jeszcze poprawkę na to, że znajdą się przyjemniaczki co tylko czekają żeby szpilę wbić. Wiem, że ciężko ale olać i robić swoje i pocieszać się tym, że złe uczynki zawsze do nas wracają. Mi jest już wszystko jedno czy SN czy CC, byle wylazło 🤪 🤪 🤪 Jedyne na czym mi zależy jeszcze to na nie nacinaniu krocza, nawet lewatywkę szpitalną sobie strzelę jak będzie ku temu okazja 🙂 🙂 🙂
Tak samo karmienie cycem czy butlą, no sorry są rzeczy na które wpływu nie mamy albo świadomie podejmujemy jakaś decyzję, ale to jest nasza decyzja i nikomu nic do tego- ludzie gadają i gadać będą 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...