Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
solidaryzuje się z wami i też mam wkurwa!!

jutro kolejna wizyta u lekarza a propo mojego kaszlu..
dzisiejsza noc była straszna..myślałam że się uduszę..niestety w ciągu dnia się nie polepsza i caly czas coś mnie "drapie" i kaszlę..

jutro też wizyta u dżina o 15, chociaż się dowiem czy z synusiem wszystko ok..

na pocieszenie zamówiłam wózek, pościel, materacyk i przewijak.. a co!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
suanach, z tego co wiem na pewno, to do 33 dni płaci ci firma i w te 33 dni wchodzi chorobowe z danego roku czyli, np.
jeśli jeszcze nie będąc w ciąży w np. styczniu byłaś chora na grypę 13 dni, to jeśli zachodziśz w ciąze np. w lipcu i niesiesz zwolnienie na ciąze od załóżmy 1 sierpnia to do 20 sierpnia za zwolnienie płaci ci firma, a potem juz przejmuje cie zus.
zus za zwolnienie płaci 100% wynagrodzenia i wylicza je zusowi twój pracodawca z 12 pełnych przepracowanych jeszcze przez ciebie miesięcy.
czyli w tym przykładzie bierze sie pod uwagę lipiec, czerwiec, maj, kwiecień.... sierpień wstecz do roku poprzedniego.
mam oczywiście na myśłi umowę o pracę na czas nieokreślony.
w innych przypadkach nie będę się wypowiadać bo nie wiem.
a i jeszcze coś.
to na 99% : jeśli firma zatrudnia powyżej 20 osób to zus przesyła twoje chorobowe najpierw do firmy a firma sle tobie.
a jeśli firma zatrudnia mniej niż 20 osób bezpośrednio tobie płaci zus.
mam nazieję, ze nic nie pokręciłam, a jeśli tak to prędzej czy później monia nasza sprostuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny..

Ja znow po trzech dniach trafilam do szpitala ze skurczami.
W kazdej chwili moge zaczac rodzic. Mam rozwarcie na 3 cm i skróconą szyjke. Dostalam zastrzyki na szybsze rozwniecie sie pluc mojego maluszka. Jestes przerazona.. Mam nadzieje ze jeszcze troszke posiedzi w brzuszku. Wszystko bylo dobrze a tu nagle trach i koniec... tylko lezec ..

Mam nadzieje ze u Was wszystko w porzadku.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzwoniłqm do ZUS - u bo ma w ciągłości zwolnienie od 22.01- babka mnie poinformowała że jak firma zatrudnia powyżej 20 osób to firma sie rozlicza bo zwyczajnie pensje odliczają od deklaracji comiesięcznej którą składa fiema. Zaleciła żeby upewnić sie w firmie u ksiegowej .Do 33 dni zwolnienia płaci pracodawca a później ZuS- i tu albo ZuS firmie albo indywidualnie w zaleznosci od ilości zatrudnionych osób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula - przykro - no ale my juz trzymamy za ciebie i maleństwo kciuki bo tyle mozemy zrobić, ale to nie są zwykłe kciuki - one wiele potrafią.
bądź dobrej myśli.
na pewno wcześniej urodzisz ale wszystko bedzie dobrze bo dzidzia juz ma bardzo duze szanse na zdrowe przyjście na świat 🙂
głowa i nogi do góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulina - bęedzie dobrze!! 😉 ja jestem wcześniak który przyszedł na świat prawie 30 lat temu. Wagę mialam 2300 a wyrosła ze mnie babicha że ho ho :P
Miejmy nadzieję że leżący tryb życia troszkę Maluszka zatrzyma w brzuchu i aż tak się nie będzie Babelek na świat śpieszył 😉Trzymam kciuki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula,widac twoja macica cos baaardzo wrazliwa" heh mysle ze lezac przedłuzysz pobyc malca w brzuszku..
ja tez bedac w szpitalu dostalam te zastrzyki,dexaven chyba??
jestem w domu,powinnam lezec a jak tylko pochodze to boliiii..
maluszki nasze juz prawie gotowe na ten swiat...
głowa do góryyy i leż!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesiek!

wreszcie dorwałam kompa, w trybie expresowym nadrobiłam ponad 30 stron, bo mój maż ma wojnę i okupuje cały czas komputer 😞

kciuki za wizyty dzisiejsze były trzymane, asieńka widzę żę ty już po, nie płakusiaj 😉

bogusia teraz matka, żona i kochanka pełną gębą 🙂

paula kwietniówki kciuki trzymają a ty leż 🙂

ja dzisiaj w firmię L4 byłam zanieść, znowu mi zeszło pare godzin zanim wszystkich obeszłam, ale komplemenów się nasłuchałam więc warto było 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulinka sciskamy kciuki zeby niunia jeszcze troche posiedziala w brzuszku
moja dzisiaj przesadza juz wszystko mnie boli od jej ruchów troche by pospala a nie sale gimnastyczna sobie tam robi
iskierka daj znac jak tam po wizycie
ja chodze prywatnie do gina place 50 zł i teraz tez mam juz co 2 tyg ale jakos mimo wszystko czuje sie bezpieczniej chodzac czesciej
dziewczynki nie smutkamy sie bo dzieciaki czuja nasz zły humorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja zaraz spadam do ocznika 😉
czas się podszykować powyciągać poranne śpiochy z oczu :laugh: :laugh: :laugh:
wstyd sie przyznać ale dziś testowałam teorię czy brud sam odpada :laugh: :laugh:
niestety po jednym dniu jeszcze nie 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja też zaczęłam chodzić częściej,wcześniej były wizyty comiesięczne a teraz miałam terminy 21.01, 09.02, 25.02 ale wydaje mi się że wymaga tego sytuacja, wkońcu już finiszujemy, aczkolwiek ja u mojej dzin nie mam kompletnie wrażenia że mnie naciaga, ufam jej w 100% i mam nadzieje że jeszcze tego 16.03 pójdę do niej na wizytę.

anka za ocznika też kciuka trzymam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kuleczki
L-4 pierwsze 33 dni płacone jest wynagrodzenie chorobowe liczone na podstawie ostatniej pensji to się zmieniło od 1 stycznia. Od 34 dnia płacony jest zasiłek chorobowy w wysokości liczonej na podstawie średnich dochodów z 12 miesięcy.
ZUS płaci bezpośrednio pracownikom którzy pracują w zakładzie pracy gdzie zatrudnionych jest mniej niż 20 osób, pracodawca potrąca sobie to jeśli ma więcej niż 20 pracowników.
Zasiłek macierzyński płacony jest na tych samych zasadach średnia z 12 miesięcy i liczba pracowników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do lekarz idę dopiero jutro na 15 a żeby nie oszaleć do tej pory w domku idę odwiedzić szefową po urlopie w pracy.
Dzisiaj dostaliśmy zaproszenie na wesele i mamy dylemat co zrobić dziewczynki pojadą już na kolonie bo to pierwsza sobota lipca ale mnie nie bawi perspektywa wyjazdu z Młodym ponad 400 km i co człowiek nawet się nie zabawi bo brzdąc w opałach z nim i teraz ostra debata w domu.
Ania ja chodzę i ryczę cały czas a niech coś w telewizji będzie wzruszającego to szlocham jak na dobranocce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...