Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nadrobiłam was od wczorajszego wieczoru. Troche mi zeszło 😮

Witam nową koleżankę 🙂 Śliczny brzunio. Rzeczywiście coś nie tak jest, że lekarz nie zrobił Ci USG w 20 tyg. To jest obowiązkowe USG połówkowe. Przypilnuj go z tym. USG nie trzeba robić co wizytę, to w końcu rodzaj prześwietlenia nieobojętny organizmowi, ale minimum 4 razy w czasie ciązy jest konieczne właśnie w konkretnych terminach: po pierwszym trymestrze, połówkowe, między 27 a 32 tyg. i pod sam koniec.

Co do zabezpieczeń przed ciążą. Ja się na kalendarzyk i gumki nigdy nie zdecyduję. MOŻE jak będę miała kiedyś regularne cykle. Choć raczej też nie sądzę, bo moje cykle zazwyczaj są krótkie, a wtedy ten okres niepłodny już w ogóle się skraca. Dołożyc do tego czas, w którym plemniki moga przeżyć w drogach rodnych i wyjdzie, że bezpiecznego terminu nie ma. Do tego mój mąż ma spermę jak byk rozpłodowy, robił badania. A nasi znajomi mają 3-letnia Julkę, która jest efektem pękniętej gumki w teoretycznie bezpłodny dzień. Także to żadna metoda. Niby jak się człowiek stara to trudno jest zajść, ale za to jak nie chce to wychodzi samo 😉 W szczególności już po urodzeniu jednego dziecka. Pozostanę więc przy pigułkach lub plastrach (ich skuteczność jest taka sama, bo działanie na tej samej zasadzie, obie metody hormonalne). Mówicie, że nie ma 100% metody antykoncepcji. Hormonalna antykoncepcja jeśli jest stosowana prawidłowo działa w 100%. Pigułki trzeba przyjmować o stałej porze, wiadomo, że nie można żadnej pominąć, nie należy pić za dużo alkoholu, ani przyjmować innych leków bez konsultacji z lekarzem (niektóre antybiotyki osłabiają działanie pigułek). To samo dotyczy plastrów, tyle, że o ich zmianie trzeba pamiętać raz w tygodniu, plus muszą być naklejone w odpowiednim miejscu (najlepiej w takim, w którym nie ma za wiele tkanki tłuszczowej), osobom otyłym nie są zalecane w ogóle, bo mogą nie zadziałać. No i ci co maja problemy z wątrobą też nie moga plastrów używać tak samo jak pigułek. O spirali też słyszałam, że można zajść w ciążę i niestety też mnie przeraża fakt posiadania czegoś takiego w sobie 😞 Wiem, że na hormonach nie można lecieć całe życie, ale myślę, że tuż po ciąży, kiedy to organizm bardzo się rozkręca i łatwo jest zajść ponownie jest to najskuteczniejsza metoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
nie mm siły nadrabiac, le doczytałam o tej rozmowie o płciach, mi sie przypomniało że jak ja czytalam to pisali, że kochając sie w owulacje to jest chłopiec a nie dziewczynka, nawet znalazłam ten artykuł

Wyścig plemników
Według kolejnej metody, jeśli chce się mieć syna, trzeba się kochać w trakcie owulacji. By począć córkę, do stosunku musi dojść dzień, 4 dni przed owulacją. Dlaczego? Płeć dziecka zależy od rodzaju plemnika, który zapłodni komórkę jajową. Wszystkie jąjeczka zawierają chromosom X, natomiast plemniki - chromosom X lub Y. Jeżeli wyścig do komórki jajowej wygra plemnik z chromosomem X, urodzi się dziewczynka. Gdy zwycięży plemnik z chromosomem Y, na świat przyjdzie chłopiec. Medycyna i badania naukowe mówią tak: plemniki niosące chromosom Y są szybsze, lecz krócej zachowują zdolność zapłodnienia. Plemniki z chromosomem X są wolniejsze, ale za to bardziej wytrzymałe. Zdaniem lekarzy to najbardziej wiarygodna z naturalnych metod planowania płci dziecka. Oczywiście, nie daje ona całkowitej gwarancji, ale u części par się sprawdza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady, haha jak byk rozpłodowy 😁 dobre 😆
Są kobiety stworzone do tabletek i są takie co nie są stworzone. Ja nie jestem 😜
bo trzeba ze wszystkim uważać i brać na poważnie te tabletki. Znam osoby co mowią, że przez to się wpada. Owszem, większość moich koleżanek wpadła przez tabletki ale one to właśnie albo zapomniały wziąć w dany dzień, albo miały wymioty i zwymiotowały tabltekę i już nie wzięły kolejnej a to coś tam piły jakieś ziołka co osłabiły działanie i masz babo placek 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nefretetete666 napisał(a):
Hej
nie mm siły nadrabiac, le doczytałam o tej rozmowie o płciach, mi sie przypomniało że jak ja czytalam to pisali, że kochając sie w owulacje to jest chłopiec a nie dziewczynka, nawet znalazłam ten artykuł

Wyścig plemników
Według kolejnej metody, jeśli chce się mieć syna, trzeba się kochać w trakcie owulacji. By począć córkę, do stosunku musi dojść dzień, 4 dni przed owulacją. Dlaczego? Płeć dziecka zależy od rodzaju plemnika, który zapłodni komórkę jajową. Wszystkie jąjeczka zawierają chromosom X, natomiast plemniki - chromosom X lub Y. Jeżeli wyścig do komórki jajowej wygra plemnik z chromosomem X, urodzi się dziewczynka. Gdy zwycięży plemnik z chromosomem Y, na świat przyjdzie chłopiec. Medycyna i badania naukowe mówią tak: plemniki niosące chromosom Y są szybsze, lecz krócej zachowują zdolność zapłodnienia. Plemniki z chromosomem X są wolniejsze, ale za to bardziej wytrzymałe. Zdaniem lekarzy to najbardziej wiarygodna z naturalnych metod planowania płci dziecka. Oczywiście, nie daje ona całkowitej gwarancji, ale u części par się sprawdza.

nio my przy Zuzi sie kochalismy w tamytym cyklu tylko w dniu jajeczkowania i wyszła dziewczynka 🙂 wiec nie wiem, jak teraz tez bedzie babka to ja wierze w co wierzyłam 🙂 hehe ze w dniu owaulacji dziewczynka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Lady, haha jak byk rozpłodowy 😁 dobre 😆
Są kobiety stworzone do tabletek i są takie co nie są stworzone. Ja nie jestem 😜
bo trzeba ze wszystkim uważać i brać na poważnie te tabletki. Znam osoby co mowią, że przez to się wpada. Owszem, większość moich koleżanek wpadła przez tabletki ale one to właśnie albo zapomniały wziąć w dany dzień, albo miały wymioty i zwymiotowały tabltekę i już nie wzięły kolejnej a to coś tam piły jakieś ziołka co osłabiły działanie i masz babo placek 😲


No i z tego właśnie robi się skuteczność pigułek 98% 😉

Co do zależności płci od momentu cyklu to też się zdziwiłam, bo też całe życie myślałam, że ze środka cyklu są chłopcy. Sama byłam przekonana, że u nas chłopiec będzie, bo jestem niemal pewna, że w środku cyklu doszło do zapłodnienia. Już nie wiem jak to jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nową marcówkę 😉 Dasz sobie radę, Twoim szczęściem będzie maleństwo 😉
Powiem Wam tak, nie chcę nikogo straszyć ale u nas były tabletki +gumki z durexa, wszystko dobrze stosowane, bez pęknięć, tabletki o stałych porach bez antybiotyków i hmm jestem w ciąży 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
Witam nową marcówkę 😉 Dasz sobie radę, Twoim szczęściem będzie maleństwo 😉
Powiem Wam tak, nie chcę nikogo straszyć ale u nas były tabletki +gumki z durexa, wszystko dobrze stosowane, bez pęknięć, tabletki o stałych porach bez antybiotyków i hmm jestem w ciąży 😜

o jacie, to jak to sie stało??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
Witam nową marcówkę 😉 Dasz sobie radę, Twoim szczęściem będzie maleństwo 😉
Powiem Wam tak, nie chcę nikogo straszyć ale u nas były tabletki +gumki z durexa, wszystko dobrze stosowane, bez pęknięć, tabletki o stałych porach bez antybiotyków i hmm jestem w ciąży 😜


PRZEZNACZENIE 😁 heheheh no to u Ciebie historia tak nieprawdopodobna jak niepokalane poczęcie 😉 a jakie pigułki używałaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmmm miałam dzisiaj wspaniały poranek... Zostałam obudzona śniadaniem do łóżka i mój się wgramolił koło mnie, jak zjadłam położył mi rękę na swoim serduszku, strasznie waliło i wyciągnął spod kołdry pierścionek i powiedział, że mnie kocha i czy będę jego żoną ;D To co, że za tydzień ślub hehe Małpiszon chciał mi się oświadczyć rano w dniu ślubu, ale przełamał się 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ggulek, o jaaa ale romantycznie to zrobił 🙂) aż zazdroszczę!!
a co do Twojej ciąży to nie no, nie!!nie wierze:P Jak to się ku*** stało? to jakiś cud 😁 nie no ale serio?

Lady, no no właśnie. stąd te 98%:P tak samo z gumkami, też nie mają 100% bo trzeba umieć ją dobrze założyć, albo zapowietrzy się albo co, sperma chluśnie i koniec. Zresztą nie ma 100% niczego, jak już ktoś pisał że trzeba by było seksu nie uprawiać żeby nie mieć szans 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
Hmmm miałam dzisiaj wspaniały poranek... Zostałam obudzona śniadaniem do łóżka i mój się wgramolił koło mnie, jak zjadłam położył mi rękę na swoim serduszku, strasznie waliło i wyciągnął spod kołdry pierścionek i powiedział, że mnie kocha i czy będę jego żoną ;D To co, że za tydzień ślub hehe Małpiszon chciał mi się oświadczyć rano w dniu ślubu, ale przełamał się 😜



łiiiii jak super.Ja tez tak chce 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
ggulekk napisał(a):
Hmmm miałam dzisiaj wspaniały poranek... Zostałam obudzona śniadaniem do łóżka i mój się wgramolił koło mnie, jak zjadłam położył mi rękę na swoim serduszku, strasznie waliło i wyciągnął spod kołdry pierścionek i powiedział, że mnie kocha i czy będę jego żoną ;D To co, że za tydzień ślub hehe Małpiszon chciał mi się oświadczyć rano w dniu ślubu, ale przełamał się 😜



łiiiii jak super.Ja tez tak chce 😠

żeby mój był tak romantyczny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...