Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczynki ja właśnie wróciłam od Pani doktor i dowiedziałam się,że główka schodzi w dół jest już niziutko,szyjka jest miękka i wygładzona i mam rozwarcie na dwa palce 😁 Także do piątku chyba już nie dochodzę a jeśli dochodzę to w piątek mam się zgłosić do szpitala i będę podłączona na noc do jakieś pompki żeby się szyjka rozwierała i w sobotę rano wywoływanie 🙂 Ale radziła mi żebym urodziła dzisiaj albo jutro to w piątek już będę w domku z maleństwem 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No własnie, gdzie one są?

Jaszminka, ja to samo 😞 w piątek mnie kładą do szpitala a w sobotę chyba wywołują, ale nie wiem czym, oksytocyną chyba? Ty masz rozwarcie chociaż, a ja nie poki co 😞 tzn. w środę nie miałam.
Lepiej teraz urodzić, bo nie raz w szpitalach wywołują, kobitki się nastresują a i tak często wywołanie mało co działa i kilka dni się męczą w szpitalach zanim urodzą. Po drugie słyszałam, że ponoć jeśli wywołuje się w szpitalu oksytocyną to skurcze są boleśniejsze niż te wynikające same z siebie 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obdarzona no właśnie też tak słyszałam i wolałabym żeby maleństwo wyszło bez wywoływania więc mam nadzieję,że to rozwarcie to dobry znak 🤔
Zresztą już chodzić nie mogę tak mnie coś ciągnie w dole,chyba wezmę jeszcze dzisiaj pieska na spacer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nawet nie wiecie jak ja Wam zazdroszczę. Ja bedę rodziła w tej popierdolonej irl. Mam dość , miałam robione dwa razy usg podczas calej ciąży, w tym jedno w 35 tygodniu i lekarka powiedziala ze to wygląda na 39 tydzien, ale daty nie zmienia , bo czasami to tylko tak wygląda;(. A teraz ja jeste mw 39 tym boję się , że już dawno po terminie. Ale tu za każdym razem przyjmuje Cię inny lekarz. następną wizytę mam 21 marca, czyli na datę którą mam wyznaczoną do porodu, a tu wywołuje się dopiero dwa tygodnie po terminie. Co ja mam robić, żeby wczesniej urodzić. Pomijając to, że nie mowią konkretnie jaka mała jest duża i przez całą ciąże nie byłam badana ani razu ginekologicznie!!! A KTG nawet tak aj Wy miałyście robione , ja nigdy!!! Następnym razem będę rodzić w Polsce bo tu porażka!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikumiku napisał(a):
Haha, ja już nie nocny marek. Idę w kimę ok 21-22 a posta napisalam przy okazji karmienia Bąbla :]
Straszny z Niego maminsynek. On chętnie śpi, ale najlepiej na mnie. Teraz tez, odłozylam do łóżeczka, 15 minut i awantura. Wzielam na rece, przytulilam - spi 😮

Serio, odpoczywajcie przed porodem ile wlezie 😁


Fikumiku, dobrze mówisz! Mi nie zdaża się raczej spać w nocy więcej niż 5 godzin. A w dzień też nie zawsze można uciąć sobie regenerującą drzemeczkę, bo jeszcze trzeba dom ogarnąć, obiad ugotować, dzieciaka na spacerku przewietrzyć, itd...
I pytanie mam do Sztuni: czy trafiło Ci się dziecko idealne, czy zmęczenie po prostu jeszcze Ci nie doskwiera, bo ja marudzę na forum, a Ty w samych superlatywach się wypowiadasz i zaczynam być sfrustowana, że nie jestem wystarczająco zorganizowana ☺️ Heh, może po prostu doświadczenie robi swoje i z drugim też mi już lepiej pójdzie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaszminka napisał(a):
A właśnie jak to się mierzy rozwarcie na dwa palce to ile to centymetrów?? 🤨 Bo tego nie wiem


Wydaje mi sie, że razy dwa, czyli dwa palce=4cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwina, bardzo Ci wspołczuję 😞 ale myślę, że nawet nie ma takiej możliwości aby dzidzia tak długo w Tobie siedziała. Być może jest po prostu duża. Strasznie głupio w tej Irlandii.. chyba natura sama by wypchnęła dzidzię jeśli ta byłaby na to gotowa 🙂

no 1 palec to 2 cm chyba 🙂 to jak się rodzi to jak jest rozwarcie na 5 palcy czyli 10 cm nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
obdarzona tekst o chrzcie rozbroił mnie, ale w tym tygodniu napewno juz wyjdzie więc luz 🙂
wydaje mi się ze 5palcy to 10cm, czyli masz rozwarcie na 4cm, to bardzo ładnie 🙂 ja z takim pojechałam do spzitala przy jednym i drugim dziecku tylko już miałam skurcze i rodziłam 🙂

leliva ja ogólnie jeśli chodzi i swoje dzieci jestem hardcorem, 🙂 ale ogólnie zmeczona nie jestem, jedynie czasem boli mnie głowa, i poki co Pola naprawde nie sprawia problemów, ładnie je, duzo spi, a teraz np. oglądamy bajki , Majka maluje, Pola wierzga i lipi na nas a ja mam czas z Wami pisać. A w nocy spię wiec się wysypiam, mój patent na noc 🙂 karmie na lezaco, wiec usypiam, nastawiam budzik zeby zadzwonił za pół h i wtedy odkładam Pole do kołyski a ta znowu sie budzi na karmienie za jakies 3 4 h, przed karmieniem zawsze pampa zmieniam 🙂
ja jestem ogarnieta i punktualna i smieje sie ze moje dzieci tez takie musza byc 🙂

lady pieknie wygladasz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia chyba wykorzystam Twoją metodę z karmieniem na leżąco i przysypianiu na pół godzinki z nastawionym budzikiem 🙂 Jeśli wciąż będę mogła tak szybko zasypiać jak teraz. Na początku pewnie będę za bardzo podniecona nową sytuacją to się nie uda, ale potem... Normalnie zasypiam zanim przyłożę głowę do poduszki, więc nie powinnam mieć problemu z łapaniem krótkich drzemek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo, melduje sie dalej w dwupaku. dzis jakos sie bajki czuje ale wczoraj mnie na noc deprecha dopadla i wyłam, ale widocznie hormony dzialaja i musialam sie po prostu wyplakac. nie moge przestac myslec o dzidzi, czy wszytsko oki, czy dobrze robie ze sie zdecydowałam na te cc, izunia z alankiem mnie wystraszyli. niby czekam ze jak sie zacznie samo to bedzie lepiej, bo sam gin mówił ze lepiej sie operuje przy skurczach czy jak wody odejda bo w sumie wiasdomo ze i dzidzia gotowa do wyjscia. i czekam az sie zacznie, a te czekanie mnie dobija. i czekam i chce dotrwac do soboty, sama nie wiem co chce 😞 buuuuu

Lady zdjecie fenomenalne, slicznie wygladasz, i bardzo szczupło, buźka tez fajna, nie ulana 🙂

a co do zasypiania przy karmieniu to mi sie zdarzyło tez ale raczej czuwałam, bałam sie sytuacji ze przygniote małej piersia nosek czy cos i jakas tragedia bedzie.
i wiecie kurde jak se przypomne te karmienie, juz nie wiem czego bardziej sie boje, co mnie bardziej przeraza. i jkaos nic mnie nie cieszy. pewnie jak mała bedzie z nami to mi minie... albo sie nasili..

i cos co mnie dobiło zupełnie, wczoraj mi wróciła moja grzybica, juz z nia nic nie robie moze dotrwam, a odchody poporodowe mi przepłucza wszystko pewnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nio ja jak se przypomne te mleczarnie to az mnie strach ogarnia bo jak miałam staniki takie do karmienia nie firmowe, tylko rynkowe to one teraz na moje cycki nie wystarczaja,a co dopiero przy karmieniu, wywalic trza i tyle. mamna tyle wieksze, a jak wspomne to moje cycki były wieksze od główki zuzi, szok. wiec ja nie ryzykowałam zasypiania.
grzybica mnie dobiła i dlatego sie ciesze ze cc niby,m bo ja nie wiem jakbym pekła jakby zszyli, naczytałam sie ze jak ktosmiał silna to zszywali a sie pruło od razu wszytsko... hardcore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Dzięki ewci@ 😘
Dobrą decyzję podjęłaś z tą cesarką przy tych swoich dolegliwościach. To będzie najbezpieczniejszy sposób. Na sobotę masz juz wyznaczony termin cc, czy dopiero jak się zaczną skurcze?


nio na sobote tak sie z ginem umówiłam, mówił ze bedzie miał spoko zespół do operowania. w srode po 15-stej jestem umówiona na ktg i zobaczymy, pewnie wtedy konkretnie bedzie wiadomo co i jak. czy wczesniej sie na oddział kłade czy udzieli mi wskazówek jak mam sie przygotowac i w sobote rano. sama nie wiem. ale 17-go mnie teoretycznie potna. nio a jak sie zacznie cos wczesniej to bedzie wczesniej tylko w wiekszym stresie. wtedy z Zuzia nawet wyboru nie miałam a byłam wypanikowana jaks ie wnocy zaczło, te wody chlusneły to myslałam ze padne. teraz juz prawie 2 tyg mineło od odejscia tego czopa i tak sie zastanawiam czy dotrwam czy nie. zobaczymy co ktg pokaze czy mam jakies skurcze czy nie. mi od dwóch dni tak brzuch twardnieje na chwilke i odpuszcza,w sumie ze jest napiety ale jakos nie boli, a maz jak wczoraj dotykał, to mówi "moj, Boze a Ciebie to nie boli?? to ona taka twarda czy co??

nio i tak czekam jak na bombie i mówie, rózne emocje mna targaja, nie wiem czego sama chce, czy juz urodzic czy ta wizja mnie przeraza, bo zanim dojde do siebie, niby mama ma na 2 tyg przyjechac a potem zostane z nimi dwiema sama, ciekawe jak bedzie. boje sie jak Zuzia zniesie Ige, jak zareaguje, bo ona taki szaleniec, wszedzie jej pełno, niby wie ze nie mozna,a le skacze non stop i w ogole. tesciowa to patzrec nie mogła, ze mi sie na brzuch zwali któregos dnia. i tak jak gada do brzuszka to kłądzie głowe mocniej i w ogole. Boje sie tego wszytskiego. nie ze sobie z mała nie dam rady boz jedna dałam to juz doswiadczenie jest ale z cała ta otoczka i ze teraz beda dwie, a Zuzia oprcz spania w dzien to bardzo ejst aktywna i wszedzie jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde ja tak sie teraz martwie czy z mała ok, czy bedzie zdrowa, zeby nawet z dzien dłuzej byc w szpitalu ale zeby tej zołtaczki dopilnowac, bo sie wyobrazam sobie odciagania pokarmu 2 razy po 4 dni, teraz z zuzia, bo to było non stop dojenie matki, a przy niej to sie chyba nie da. a co?? mała głodna bedzie?? tyle pytan bez odpowiedzi, szok

PS> gdzie babki jestescie?? astry i mulanta serio juz nie ma jakos dłuzej, obdarzona tez znikneła z tymi swoimi wydzielinami czopowymi, hehe kurde czyzbysmy sie wszytskie rozpakowały w tym tygodniu?? bo i Kasia sie na 14-go pisze 🙂

a widziałyscie pogode w tv na ten weekend?? nawet w zimowym białymstoku, suwałkach ma byc 14 stopni, hehe Wiosna, mzoe ona na nas podziała i sie powykluwaja nasze małe dzieciorki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...