Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
To chyba dobrze. Możesz sobie odciagnąć trochę i zostawic na pare godzin i zobaczysz czy ci się tłuszcz oddzielił. Tylko nie te pierwsze strumienie, bo ten pokarm jest chudszy, ma za zadanie zaspokoić pragnienie maluszka. W miare jak dzidzia ssie to pokarm staje się gestszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, budzicie swoje dzidki jak jest pora kapieli a ono spi w najlepsze? Bo ja nigdy nie wiem co robić. Z jednej strony szkoda mi budzić, bo przecież sen jest bardzo wazny, a z drugiej strony chcę, żeby się nauczyła, że po kąpieli jest papu a potem sen. Jak nie będę tego robic regularnie to się nie nauczy. Jak to wygląda u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamusie 🙂
No i nadszedł ten dzień, kiedy to mężowi skończyły się 2 tygodnie urlopu - na placu boju zostałam sama. Na pocieszenie mam tylko to,że udało mi się wbić w dżinsy sprzed ciąży (fakt, wcześniej musiałam mieć do nich koniecznie pasek, a teraz są obcisłe - ale się zmieściłam, dopięłam guzik, a więc sukces 😁 )

Nightmare, jeśli trzymasz butlę odpowiednio, czyli tak, żeby w smoczku było mleko, to piana wędruje w drugim kierunku i dziecię nie łyka powietrza. A to,ze się piana tworzy znaczenia nie ma żadnego.

Co do kąpieli - moja mała akurat o tej porze nie śpi. Zawsze ją kąpię koło 20:00, potem butla i śpi.
A dupcię mimo częstej kupy (bo robi na raty 😁 ) mamy śliczną, a smarujemy się ziajką na pośladki 🙂

Wczoraj poszłam się kąpać i zaczęłam się pastwić nad strupem, który mi jeszcze został na prawym sutku. Pociągnęłam i dostałam krwią prosto w oko 😮 masakra co za ból, a ile mi krwi siknęło to szok. Już nie ruszam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł 🙂 Dzisiaj fryzjer mnie czeka, nareszcie będę wyglądać jak człowiek 🙂 Tak mi sie długie włosy podobają i chciałabym zapuścić, ale jak już mam je tak za ramiona, to przestaję sobie z nimi dawać radę i w końcu znowu ścinam na krótko 🙃 I tak w kółko 🙂

Astra, ja mam dość wybujałą wyobraźnie i ten sutek tryskający krwią baaardzo na mnie podziałał, aż mi pięty zmiękły 😉 Bleeeee! Kobito, nie usuwaj strupków, które się jeszcze uporczywie ciała trzymają!

Ulka dostała kolki po 2 plasterkach oscypka, który mi mąż przywiózł z wycieczki. Pięć godzin płaczu - od 1 w nocy do 6 rano. Powrót zombieeeee!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któraś z Was pisała o pierwszym uśmiechu. Moja też już się śmieje 🙂 Serce mięknie po prostu jak wyszczerzy te bezzębne dziąsełka 🙂 A największa szydera jej się włącza, jak chcę jej podać ten nutriton na ulewanie: "głupia mama mysli, że jej to połknę, HAHA!"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do budzenia na kąpiel - ja się staram tak wymanewrować z drzemką poprzedzającą kąpiel, żeby sama się obudziła o właściwej porze. Nie zawsze się to udaje - wtedy ją budzę. Ja Ulę zawsze karmię przed kapielą, bo nie znosi się myć i okropnie płacze, a jak to robiłam na głodno, to tak się darła, że aż mi się w tej wanience zanosiła. I nie pomaga ani zmiana temperatury, ani otulenie pieluszką, ani stopniowe zanurzanie i oswajanie z wodą - zmoczę jej piętę i już jest awantura 😠 Nie wiem co z tym zrobić, mam nadzieję, że się w końcu przyzwyczai.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejko 🙂

Ja tez jak trzeba to budze ale zwykle ON NIE SPI 🙃
Tyle dobrze ze polubił kapiele 🙂 I teraz drze sie tylko jak wyciagam z wody i robie reszte :P
Napisze co pomogło, moze komus sie przyda:
- farelka - nagrzewam pokoj nawet do 27 stopni bo łobuzowi zimno bylo ;]
- cieplejsza woda
- stopniowe zanurzanie w wodzie
- i obowiazkowo! mówie do dzidka caly czas ciepłym głosem co robie. Ze bedziemy sie zaraz kapac, tata wode przyniesie, ze go rozbiore, ze rozbieram, ze myje teraz fałdki i siusia tez trzeba no i tak sobie freestyluje ;D A na koniec, po wyjeciu z wody daje smoka z sab simplex bo nic innego nie działa :P

A wczoraj mielismy masakre. Prawie zero snu, cały dzien noszenie i jeki. Ale atmosfera była w domu nie teges i pewnie to miało duzy wpływ 😞 Noc tez srednia, teraz usnał i musze Go odłozyc do wyrka, ciekawe czy sie da ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc mamusie 🙂

U nas noc ok.Maly sie budzil co 2,5 h wiec ok.Alan wlasnie nakarmiony,przebrany po kolejnej kupce zasypia ze swoja przytulanka w wozku.Musze meza pilnowac,bo mi go wozi w wozku 😠kaleka siedzi i nie ma co robic 😁 😁Tlumaczy,ze prawie jak na spacerze 😮

Fiku, Twojemu tez tak jezdzi w brzuchu po tych kroplach?Bo u nas kupa za kupa jest.A ja i tak nie daje przed kazdym karmieniem.W sumie 3 razy dziennie tylko.No i jak placze,bo pierdziec nie idzie to tez.A potem wali jak stary 🤪

Jejku gdzie ta sliczna pogoda.
U Niko w przedszkolu ospa na maxa.........dzisiaj w starszakach 8 dzieci jest.Ostatnio bylo 4.Ciekawe czy Niko zlapie,lepiej nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek. Nocka super jak zawsze ale od 5 rano zaczęło się dokazywanie 😉 Dopiero teraz padła, a mama sobie pije kawkę i je ciasteczko, bo już może 😜

Co do kąpieli to my się kąpiemy co drugi dzień, a co dzień myję jej dupkę pod kranem. Przy różnych wysypkach, trądzikach, potówkach nie zalecają codziennych kąpieli. No chyba, że by jej się bardzo ulewało, albo bardzo by się pociła to wtedy kąpałabym codziennie, ale póki co nie ma takich problemów. Co najważniejsze tez już polubiła kąpiel 🙂 Podziałała cieplejsza woda. W szpitalu mi pokazywali jaka ta woda ma być i taka jest dla niej za chłodna. Dajemy cieplejszą i dzidzius jest w siódmym niebie 🙂 Ryk jest po wyjęciu z wanienki, ale jak się ją całą przykryje ręcznikiem to już jest spokój.

Też się umówiłam do fryzjera na sobotę. Będzie to konkretne wychodne, bo pewnie ze 3-4 godziny mi zejdzie 😉 Jeszcze nie wiem z czym wrócę na głowie, ale albo robię dekoloryzację i z powrotem rude włosy, albo pasemka na tych ciemnych i stopniowo będę ich robić coraz więcej. Will see 😉 Dzidziuś sobie posiedzi ze swoim kochanym tatusiem, bo ostatnio ja jej się normalnie znudziłam 😜 Cuduję różne rzeczy by nie płakała jak zaczyna marudzić, a tatuś wystarczy, że ją weźmie, albo położy obok siebie i jest spokój. Phi! Córeczka tatusia 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izu coś tam mu jeździ po sabie, zresztą cały czas mu jeździ 😜 A kup i tak niedosyt.
Ostatnio jak byliśmy się szczepić to lekarka Go obejrzała i wypatrzyła reakcję uczuleniową - stwierdziła że to może nie do końca skaza białkowa ale żeby wykluczyć z diety białko koniecznie i zobaczyć. Przy okazji może to mleko też jest przyczyną kolek. Odstawiłam. I coś w tym jest bo kolki już nie takie straszne a maleństwo też mniej się męczy z kupą i pierdkami.
Stąd mój wniosek, że sab pomagał owszem, ale ja i tak dowalałam małemu pijąc i pochłaniając nabiał ogólnie. Ale dla Niego wszystko i teraz zero mleka itp. Nowalijek też nie będę jeść. Jeszcze trochę a zostanę na suchym chlebie i wodzie haha ;D

Pospane ;] Obudził się. Terrorysta. Talibek mój 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej :*
U nas kąpiele super, mała strasznie lubi. Kiedyś płakała, jak się ją wyciągało do zawinięcia ręcznikiem, ale tutaj już nawet przestała. Nocki piękne, jedynie w dzień słabo chce spać, prześpi jedynie w aucie czy na spacerze, a tak to góra 2 godziny w domu i drzemki 5/10 minutowe. do tego głodnieje szybko i jadłaby co godzine nawet, a w cycku pusto po takim czasie, a modyfikowanym nie można przecież tak na żądanie. A i jeden dzień nie piłam herbatki na laktację i mała miała problemy z bąkami. Czyli te herbatki też pomagają. Lady nie przejmuj się, ważne, żeby dziecko było szczęśliwe, a pojedzone=szczęśliwe 😜 Ja jeszcze walczę, niby wróciła mi ilość która była w chwilach szczytowych, ale co z tego, że mała płacze przy cycku bo trzeba się pomęczyć, nie to co przy butli 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usnęła, biorę się za porządki i obiad. Ze spacerku dziś nici, leje deszcz i nie zamierza przestać:/ A szkoda, bo chciałam się wybrać do mięsnego po łopatkę - mam w planie własną szyneczkę ugotować, bo tych kupnych wędlin boję się jeść, żeby znowu kolki nie wywołać.

Lady, ja nie mam cierpliwości żeby włosy farbować. Szkoda mi czasu na siedzenie z folią na głowie. Szybkie cięcie i heja dalej w drogę 😉 Ale jestem ciekawa jaki nowy look zaprezentujesz 🙂

Mulant, zazdroszczę przespanych nocy. Ja mam plan na weekend majowy, jak mąż bedzie miał więcej wolnego, uzbroić go w odpowiednią ilość butelek i wynieść się na całą noc z dala od dzieciaka 🤪 To będzie pierwsza moja przespana noc od ponad dwóch miesięcy 🤪

Fikumiku, kurde to kiepsko z tą skazą białkową. Jakby mi kazali nabiał wykluczyć, to nie wiem co ja bym jadła, bo praktycznie żyję na serze i mleku. Tylko oscypka już nie tknę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zwykle farbuję sama farbami fryzjerskimi, ale teraz chcę zmianę jakąś więc sama nie będę eksperymentować. A przede wszystkim potrzebuję WYCHODNEGO 😉
Wera dziś znów ma dzień jedzenia co półtorej godziny - dwie po trochu, a już tak ładnie setunie waliła co 3 albo 3,5 godziny 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie Wam, ja nawet do durnego dentysty ani ginekologa nie pójde bo nie wiem z kim miałabym gnojka zostawić. Albo se cyca wyrwę albo pojade z Nim po prostu.
Już powoli wymiękam, nie rozumiem tego dziecka. Dlaczego On co uśnie to za chwile sie budzi, dlaczego nie jest zmęczony, dlaczego non stop jęczy, dlaczego pytaaaaaaaaaaaaaaaam????????????????????????????
Cały wczorajszy dzień w dupie, noc pobudka prawie co godzinę i dziś od rana apiat od nowa. Ja bym padła a ten potrafi jeszcze skamleć z łożeczka wybitnie. Narazie to olewam, ale jak zacznie wyć i się zanosić to przecież Go nie zostawie prawda??????????
Aaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!

Jak w kalejdoskopie. Raz prześpi 8 godzin ciągiem a raz 0. Nienormalne no :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia_sztuk napisał(a):
Ej laski po nacięciu krocza, czy leciała Wam ropa? Mi się sączy i strasznie boli, aż w brzuchu kłuje 😞

Coś Ty, może lepiej jakby to lekarz zobaczył, bo to nie powinno się tak paprać 😮
Mi nic nie leciało, ba, nawet już nie mam dwóch szwów, a rana zagojona, już jakieś 5 dni nie czuję żebym, w ogóle była cięta i miała tam szwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia to jest nienormalne, powinnaś chyba iść do lekarza 😜
Lady a mówią, że dziecko po sztucznym długo będzie syte 😜 Ja w swoją wmuszam większą porcję bo nie będę latać i 30 co chwilę robić...
Fiku moja w dzień mało śpi, więc poniekąd Cię rozumiem. U nas działał leżaczek-bujaczek, pielucha na oczy, kładzenie na brzuszku na sobie jak leżę (genialnie uspokaja), kładzenie na brzuchu na pieluszce flanelowej na kanapie obok siebie i głaskanie po czole w kierunku nosa. Jak nie próbowałaś żadnego z tych to a nuż na Twojego podziała. I jeszcze muzyka typu smutasy Hey.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...