Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
ewci@ ja nie pojdę do dentysty w ciąży nawet jeśli jest zalecane. Zęby tylne mam okropne, bo te zaplombowane baaardzo mi się zaczęły psuć, ale ja u dentysty poronię z bolu. Tzn tak to sobie wyobrażam. Ale mam bzika gdzieś od 2 lat na punkcie mycia zębow- myje je nawet nie wiem ile razy i język też szoruję. Przed ciążą jak paliłam to w ogole myłam non stop:P

Ja wam zazdroszczę , tzn np Ewci, Izuni, Rossie, że teraz już drugie dziecko w drodze.. macie już poukładane życie itd. Ja mam 19 lat, i nigdy nie chciałam mieć dzieci z dużą rożnicą wieku.. ale będę musiała, bo np. nie chcę mieć drugiego w wieku 22 lat czy 25:/ tak koło trzydziestki się postaram o drugie 😞
Lecę chyba na dwor 😜

hehe, ja akurat sie pzred 30-sta wyrobie. ja jak patzre tu na Was dziewczyny to my sie późno na pierwsze zdecydowalismy, ale w pełni swiadomie, dlatego najpierw studia, praca, mieszkanie i prawie juz rok mieszkalismyw mieszkanku, wiec czego wiecej trzeba było. tylko dzidzi. ale u mnie w pracy sie dziwia ze ja sie w ogole porywam na drugie, jeszcze na dobre z pieluch nie wylazłam, a juz znów w pieluchy, ale tak najlepiej.

a do dentysty lepiej idz jak mówisz ze i tak ci sie psuja zeby, bo po porodzie mzoe nie byc co zbierac. chyba nei chcesz sztucznej szczęki hehe. a poza tym nie wiem co masz w plombach, bo ja do niedawna, tzn gdzies do 24 lat miałam duzo amalgamatu a pod tym sie psuja jeszcze gorzej i te plomby sa nizdrowe i wszytko powymieniałam. moja kolezanka m.in. dlatego ma córke z autyzmem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
love napisał(a):
obdarzona ja tak samo jak Ty...
Kolejne (o ile się zdecyduje) okolo 30... I roznica bedzie spora.


hehe fajnie was posłuchac, jak nie zdecydujecie sie wczesniej to w 30 latz 10 letnim dzieckiem napewno juz nie, wiem po kolezankach z pracy, dzieci odchowane, one szaleja, znów chodza na disco, bo mozna dziecko zostawic, wychodza po pracy, napewno w 30 lat sie nie zdecydujecie na drugie, na bank 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewcia ja też do 30 będę miała pól roku jak urodzę, dlatego tak długo nie czekalismy bo chcielismy drugie dziecko,
co do wieku mój kuzyn wpadł jak jego dziewczyna miała 19 lat, musieli stawić czoła i im się udało, teraz przeprowadzili się do większego mieszkania i ona jest w drugiej ciąży w połowie gdzieś, będzie miała też 2 lata różnicy. i kiedy ma to zrobić jak nie teraz, jak chcą dwójke ,młoda, dzieci trochę odchowa i jeszcze coś w życiu zrobi, same plusy teraz wychodzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):

Ja tez mam dodatnia toksoplazmoze.A robilas awidnosc ?


czyli co?? IgM i IgG ?? robiłam w pierwszej ciazy i mam pzreciwciała,a teraz jeszcze nie bo dała moja gin dała mi skierowanie do zakażnego lekarza i zobaczymy co tamten powie, pewnie skieruje na te badania od razu.


Wiesz co mój zaraz mi powiedzial,ze to jest juz przebyta,bo IgM jest niskie.Jezeli ono jest wysokie razem z IgG to chyba jest aktywne.Ja robilam prywatnie to badanie awidnosc IgG placilam 60 zl i chyba jakies 10 dni czekalam na wynik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się Hania podoba 🙂)
Ja dla dziewczynki to pomysł (Carmen), ale z czasem mi się coraz mniej podoba, a za to dla chłopca/ów to wiele.
Jakub,
Aron,
i ostatnio: Natan, Ernest, Hubert...
Ale pewnie zdecydujemy w ostatniej chwile 🙂 hehe (powazny wybór)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
ewcia ja też do 30 będę miała pól roku jak urodzę, dlatego tak długo nie czekalismy bo chcielismy drugie dziecko,
co do wieku mój kuzyn wpadł jak jego dziewczyna miała 19 lat, musieli stawić czoła i im się udało, teraz przeprowadzili się do większego mieszkania i ona jest w drugiej ciąży w połowie gdzieś, będzie miała też 2 lata różnicy. i kiedy ma to zrobić jak nie teraz, jak chcą dwójke ,młoda, dzieci trochę odchowa i jeszcze coś w życiu zrobi, same plusy teraz wychodzą 🙂[/quote

JA ciagle sobie z tego zartuje,ale mysle,ze na dwojce zakonczymy.No chyba,ze mi sie cos odezwie tak jak teraz to kto wie.Domek mamy duzy 🙂Tylko dziecko trzeba jeszzce wychowac przez jakies 18 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
love napisał(a):
Mi się Hania podoba 🙂)
Ja dla dziewczynki to pomysł (Carmen), ale z czasem mi się coraz mniej podoba, a za to dla chłopca/ów to wiele.
Jakub,
Aron,
i ostatnio: Natan, Ernest, Hubert...
Ale pewnie zdecydujemy w ostatniej chwile 🙂 hehe (powazny wybór)


Od znajomej dzieci maja Noemi i Nathaniel...ładne.Znam Arona diabeł mały 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my imiona jkoś od zawsze mamy wybrane i nawet nie kombinujemy
Majka była pewna jak poszłam do podstawówki hehe, to wiedziałam że moja córcia będzie miała tak na imie, z chłopakiem mieliśmy problem ale stanęło na Szymku bo taki bedzie taki mały smycor hehe i tak przeszło imię na drugą ciąże, a Pola hmm jak Maja się urodziła to myślelismy już kiedy drugie i jakie imię będzie i już jest od dawna z nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
Sztunia napisał(a):
ewcia ja też do 30 będę miała pól roku jak urodzę, dlatego tak długo nie czekalismy bo chcielismy drugie dziecko,
co do wieku mój kuzyn wpadł jak jego dziewczyna miała 19 lat, musieli stawić czoła i im się udało, teraz przeprowadzili się do większego mieszkania i ona jest w drugiej ciąży w połowie gdzieś, będzie miała też 2 lata różnicy. i kiedy ma to zrobić jak nie teraz, jak chcą dwójke ,młoda, dzieci trochę odchowa i jeszcze coś w życiu zrobi, same plusy teraz wychodzą 🙂[/quote

JA ciagle sobie z tego zartuje,ale mysle,ze na dwojce zakonczymy.No chyba,ze mi sie cos odezwie tak jak teraz to kto wie.Domek mamy duzy 🙂Tylko dziecko trzeba jeszzce wychowac przez jakies 18 lat.


my koniec domek nie pomieści hehe i ja zwariuje 🙂 aczkolwiek bycie w ciąży uwielbiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
Sztunia napisał(a):
ewcia ja też do 30 będę miała pól roku jak urodzę, dlatego tak długo nie czekalismy bo chcielismy drugie dziecko,
co do wieku mój kuzyn wpadł jak jego dziewczyna miała 19 lat, musieli stawić czoła i im się udało, teraz przeprowadzili się do większego mieszkania i ona jest w drugiej ciąży w połowie gdzieś, będzie miała też 2 lata różnicy. i kiedy ma to zrobić jak nie teraz, jak chcą dwójke ,młoda, dzieci trochę odchowa i jeszcze coś w życiu zrobi, same plusy teraz wychodzą 🙂[/quote

Ja mam jednak wieksza roznice wieku to tez inaczej.Ale jak Niko byl maly to kazdy dupe nam truł,że to zle taki odstep,a ja to mialam gdzies.JA psychicznie nie umialam tego przyjac.Balam sie i jest dobrze jak jest 😆


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
izunia moi rodzice się cieszą, ale teście załamani, więc też trują ale pod nosem bo od kiedy im powiedzielismy to teściowa raz tylko była niby przeraszać że tak zereagowali na naszą ciąże, i udawała jak to ona się cieszy i liczy że synuś będzie


A co to oni je beda wychowywac?Oni już sie mogli popisac przy swoich dzieciach....no!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie chce mi się o nich pisać ale nachętniej by nam zycie ułozyli, tylko że oni przecież się nie wtrącają i widzimy ich od wielkiego dzwona a mieszkają rzut beretem, do tamtej synowej i wnusia naparzają a nas mają w .... trudno, czasem nam przykro z tego powodu, ale min kiedy im powiedzielismy nie da się opisać, opad szczeny i kupapod stołem to pikuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak.
Ale mi np tez się od dziecka podobało imię Amelia. No i tak mowiłam ze jak bede miala kiedys corke to bedzie Amelia. A teraz? Jak tylko słysze to imię to sory ale rzygam nim.... W Pl to gdzie wyszlam to były jakies Amelki.... Imie ładne ale jak sie u co 3 dziecka słyszy to daj spokój! NIGdY!!!!!!
To samo Julia- rzadsze ale tez mi sie strasznie podoba,
No i Marysia i Wiktoria- to juz mniej ale tez dość częste!
Podobaja mi sie bardzo i może nadal bym była za tą Amelią ale za duzo już ich. Póxniej w klasie by było moze 10 Amelek.
Eh... ktos tu pisał ze dziecko powinno sie z imieniem rodzic i sie mamuiom przedstawiać....

PS Synkowi dam Gniewko 😁DDD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja idę już spać, ale jeszcze coś tu skropnę:
Ewci@, kurde aleś mnie wystraszyła tą plombą i autyzmem 🥴 🥴 ale jutro idę do mojego gin i się spytam i w ogole wyjaśnie wszystko. A co do chęci drugiego dziecka przed 30 zaraz, to ja na razie tak planuję. Ale teraz ani ja ani moja mama i moj M nie wyobrażamy sobie mnie jako matkę w wieku np. 22 lat z 2 dzieci. Może jak będę miała tak z 26 ale nie prędzej! chyba, że wpadne:P ale będę kochała się z 2 prezerwatywami, z środkiem plemnikobojczym, wezme tabletki anty i zakaz dochodzenia we mnie 😜 nie no żartuje:P
Love, ciężko jest wybrać imię. Bo albo są staropolskie- mogą wyśmiać w szkole, oryginalne-mogą przekręcać lub przeciętne tj. Kasia i Tomek- nie wiadomo kogo profesor wyczytuje w dzienniku.
Sztunia, no właśnie dałaś swojej Maja, i teraz dużo jest Mai. A ja chcę Filip i też ich dużo, ale mi się podoba i kropka 😁 a teściami się nie przejmuj. Najgorsze są te mamusia od mężow- one zawsze chcą życie układać. Bo corka upiłuje swoją matkę i powie 'nie wpierdzielaj się' a synek mamie tego nie powie przeważnie.
Izunia, na bank jutro trzeba się tu spotkać. zresztą ja tu jestem codziennie 😁 tylko od rana mnie nie będzie bo do gin jadę 😁 na szperanko, świeżo Kaśkę ogoliłam 🤪 🤪

Dobranoc 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobietki! 🙂My już na nogach.Niko sie ubiera i jednocześie oglada bajke na disney channel....to znowu opóznie ubieranie.
Imiona chyba już u nas postanowione oczywiscie jak narazie to z NIko:Emilia i Alan.....tatuś się raczej zgodzi 😁
Dzisiaj NIkos pierwszy raz dotykal brzusio i dzidzia byla pod jego raczka.Jakos tak sie polozylam i sama poczulam to go szybko zawołałam.Ale sie cieszył 🤪Zaraz do taty zadzwonił się pochwalić.Tylko czemu nie kopie-hehhehe.Powiedzialam,ze to jeszcze musi poczekac.
Spadam się ubrac i do jakiegos wygladu doprowadzic.Milego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...