Skocz do zawartości

Mamy ze Szczecina! | Forum o ciąży


amfisbena

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej Karolcia gratuluje dziewczynki 🙂

a ja jakos sobie radze tylko mały marudzi bo nie moze baczkow puszczac a koperek nie pomaga i nie wiem co robic, tylko jak ciagnie cycka to sie uspokaja wiec prawie cały czas jest na piersi. no i moj kregoslup sie odzywa boli masakrycznie tak ze nie moge nosic małego na rekach.

Montusia wez kaftaniki i pajacyki najwygodniej ci bedzie przewijac malego 🙂

pozdrawiam mamuski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc dziewczyny ja ja rodzilam w pazdzierniku Damiana to mial ubierany tylko kaftanik pieluche i skarpetki byl w rozku ciagle 🙂

Dziewczyny niewiecie moze gdzie mozna zrobic USG polowkowe w szczecinie oprócz HAHS bo tam maja zajety grafik az do lutego a ja na 2 luty potrzebuje wynik?

Gosia a probowalas klasc malego na brzuszku i masowac plecki? mojemu to pomagalo na bączki ?
polozna mi pokazala ten sposob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

Ale miałam straszną noc 😞 obudziłam się o 3 i koniec spania.

JA swoje USG połówkowe i 4d to robie na Unii Lubeslkiej, mam filmy i zdjęcia ekstra 🙂

Na ciągle jeszcze coś dokupuje na allegro jak nei ubranka to dzis kupiłam termometr Babyono do czułka, uszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MOntusia, a gdzie będziesz rodzić? Bo na Pomorzanach, lepiej jest mieć swoje ciuszki, tam tak chętnie nie dają, a jak dadzą to taki pajacyk na 68 że dziecko w nim znika 😉

Aniu, USG połówkowe możesz też zrobić w gabinecie dr Rzepki, na ul. Królowej Jadwigi. Ma jeden z najnowocześniejszych sprzętów w Szczecinie i doktor zna się na rzeczy, wszystko robi dokładnie 🙂 Połówkowe kosztowało mnie chyba 150 zł

Gosiu, czasami koperek ma działanie odwrotne i jeszcze bardziej produkują się bączki. Spróbuj może herbatke rumiankową z Hippa od 1 tygodnia, albo spróbuj sama wypić rumianek , ok. 2,50 20 torebek, ja kupiłam w kerfurze. Może nie jest za dobry, ale coś tam w mleczku zawsze do Filipka przeleci 🙂
No i możesz podać mu Infacol, lek na kolki, który też rozrzedza gazy. Grzesiowi bardzo pomagał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was dziewczyny!
Mam pytanie,czy byłaś może Montusia83 zobaczyć szpital w Policac(a może któraś z Was tam rodziła?)bo ja też zamierzam tam rodzić i chciałabym zobaczyć wcześniej oddział i wogóle dowiedzieć się jak tam jest.Może w sobotę się wybiorę,jeśli wyzdrowieję,bo musiało mnie jeszcze przeziębienie złapać.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej.
Mój kupił Bobolic na kolki, ale dzisaj jest juz troszke lepiej mały w dzien troche marudził ale teraz spi, tylko robi zielone kupki.,.. chyba po tych herbatkach z koperku.

Montusia mój sie urodził 54 a w 56 sie nie miesci i zakładam mu 62 no i wszystkie ciuszki 56 sie nie przydały, wiec nie kupuj duzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MOntusia, wszystko zależy od firmy , jednej ciuszki na 56 są małe, innej z kolei ciuszki są duże. Grześ urodził się 58 cm długi więc na rozmiar 56 może nosił z 1,5 tygodnia. POtwierdzam to co Gosia pisze, nie warto dużo ubranek w tym rozmiarze kupować. Lepiej na 62 i podwijac przez jakiś czas rękawki 🙂

A co do infacolu, to tam jest taka wygodna pipetka, także wciskasz ją 2 razy, umieszcza się tam odpowiednia dawka no i wkraplasz do buzi dziecka. A że to ma pomarańczowy smak, to dzieciaki to chętnie piją 🙂

Mała27, hmm.. kombinezon 68 jest trochę duży, mojego męża siostra urodziła pod koniec października i tak naprawdę tydzień temu jej córka zaczęła nosić kombinezon na 68. Jeśli masz tanie źródło z kombinezonikami ( np. boboland na struga, ok. 48 zł ),to możesz kupić taki na 62.
U mnie Grzesiu starsznie się wkurzał jak miał za duży kombinezon, więc zmuszona byłam mu kupić rozmiar mniejszy 🙂 teraz nosi na 74 i jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie bylo tak z wyprawla
obie babcie stwierdzily ze najlepiej kupic rozm 62
Damian urodzil sie 52cm a nosił 50 wiec w wyprawce plywał dosłownie
tak mysle czy czasem niepoczekac az urodze i dopiero wyslac meza po wyprawke ?
a mi juz dzis z gardlem lepiej upilam wczoraj homeopatyczne tabletki postanowilam nieczekac az to sie rozwinie .
Mnie tez interesuje szpital w policach wiec chętnie o nim poczytam relacje mamusiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂

Gosiaczek nic mi nie mów że juz czas się zbliża, bo ja wogóle będę miała przyspieszony poród przez to moje ciśnienie. Jeśli będzie się utrzymywac tak jak teraz to tylko o jeden tydziń no moze góra 2 tygodnie.

Jeśli tylko trochę podskoczy to po 37 tyg juz mój lekarz będzie rozpatrywał rozwiązanie.

Teraz mam dużo leżeć żeby więcej krwi do macicy dochodziło no i się nie denerwować.

Zakupy wszystkich rzeczy bardzo przyspieszyłam.

Dziewczyny gdzie kupiłyście stanik do karmienia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Montusia, ja kupiłam w galaxy w Smyku - jeden stanik bawełniany, b.wygodny, za 29.90. Ale z tego co widziałam na allegro są też bawełniane ale znacznie tańsze 🙂

Sylwestrzak 🙂 witamy w Naszych skromnych progach 🙂
ja pamiętam swoje pierwsze usg.. lekarz przyłożyl aparat do brzuszka i pojawiła się 5 cm istotka 🙂 przeciągała się, wierzgała nózkami, machała rączkami i mam nawet nagrane jak wkłada kciuk do buzi 🙂 Oczywiście były łzy wzruszenia 🙂 ah, jak teraz czasami oglądam usg to nie mogę uwierzyć że Grzesiu był taki mały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziweczyny
niestety moje zaziebienie sie rozprzestrzenilo na nos ale jakos lecze i juz jest troche lepiej ale mialam goraczke 😞

powiedzcie mi bo niepamietam czy w ciazy cały czas temperatura jest wyzsza czy tylko do pewnego czasu?
sylwestrzak Gratuluje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu, ja miałam ciut wyższą temperaturę na samym początku, potem nie pamiętam, żebym miała podwyższoną.

A na przeziębienie polecam Ci Oscillokokcinum czy jakoś tak ( takie granulki pod język )To lek homeopatyczny, bezpieczny dla ciężarnych i mamusiek karmiących. Ja się nim wyleczyłam podczas przeziębienia w ciąży. Dodatkowo jadłam chleb z czosnkiem, piłam herbatę z cytryną i miodem i dużo się wygrzewałam.
Kuruj się 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej.

Montusia ja zamawiałam z Qoelle dwa za niecałe 40 zł tez z bawełny i sa bardzo fajne.

Aniu ja jak byłam przeziebiona to brałam Cerutin i pomógł tez mozna brac w ciazy jest bezpieczny.
Witaj Sylwestrzak na forum.

Ah a ja nie moge isc z małym na spacer bo za zimno jest, ale w srode do pediatry ide ciekawe co powie.

pozdrawiam mamuski:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu, ja od początku czułam że u mnie będzie chłopczyk i się sprawdziło 🙂 głownie bazowałam na tym, że 20 listopada jak się później okazało miałam środek cyklu i dzień płodny, no i 20 listopada ten teges z mężem.. no :P ☺️ i tak powstał Grzesiu 🙂
jeśli kochałaś się dokładnie w dzień owulacji lub kilka dni po niej, to prawdopodobnie będzie chłopak. Jeśli parę dni wcześniej przed owulacją, będzie dziewczynka najprawdopodobniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też od poczatku miałam przeczucie jaka będzie płeć mojego skarbka 😁
Kobiety odrazu wiedzą :P

Dziewczyny starczą mi 2 opakowania podkładów poporodowych do szpitala i do domu ?

Zaczynam panikować :P

A pytam się o te staniki bo już kupiłam 2 szt 2 różnych firm i rozmiary nie są dobre 😞 jak dobre pod biustem to za mała miseczka a w drugim dobra miseczka a za mały pod biustem i wszytskie przez allegro zamawiane więc się wkurzyłam i chce iść do sklepu normalnie przymierzyć i kupić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Montusia, co do podkładów, to wszystko zależy od tego jak będziesz się "oczyszczać" po porodzie. Ja z tego co kojarzę zużyłam 3 opakowania, potem przeszłam na podpaski w domu.
a wiesz jak ja robiłam? Miałam w torbie w szpitalu swoje podkłady, ale widziała, że w szpitalu dają bez problemu, więc używałam szpitalne a swoje opakowania zużyłam w domu 😉

a co do staników to kupiłaś taki z fiszbinami? Bo ja kupowałam takie zwykłe bawełniane i one dobrze dopasowywały się do ciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Kasia kupiłam, taki zwykły bez drutów, nie wiem jakoś moje ciało w tej ciązy zrobiło się chyba nie proporcjonalne :P

Dziewczyny mam pytanie jak kobieta ma cesarke to po ilu dniach pojawia się mleko - moja znajoma teraz wyszła ze szpitala po 3 dobach i nadal nie ma mleka. Co wtedy karmic normalnie mlekiem z proszku i butelką. ehhh jak to wtedy jest z naturalnym karmieniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...