Skocz do zawartości

Mamy ze Szczecina! | Forum o ciąży


amfisbena

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja w 1 ciazy mialam 1,5cm rozwarcia od 3mc i nic mi nieprzepisali potem okazalo sie ze jeszcze przenosilam o tydzien
w dzien terminu okazalo sie ze wody sa w złym stanie i musieli wywolywac co zreszta sie niepowiodlo dopiero po kilku dniach powtorzyli wywolanie i tak przyszedł na swiat Damianek 2850g 🙂
bylo z niego malenstwo takie ale nadrobił szybko teraz ma 4 lata i 25kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ania233 hm, no to widać że zalezy to od przypadku i od decyzji lekarza myslałam, że sie podaje leki tak jak mojej znajomej

To, że Damianek się urodził malutki to o niczym nie świadczy 🙂 ja się urodziłam z waga 2800 g a wychodząc ze szpitala miałam ledwo 2600g a teraz jaka ze mnie duża laska (mówie o ciąży hihi)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuśki!!!

Ależ się tu u Was dzieje... hmmm... nie mam nawet jak nadrobić zaległości, bo nasz internet działa jakby chciał, a nie mógł, niestety... Od weekendu nie było łączności, a teraz to prędkość mnie oszałamia!

Ale zdążyłam przeczytać dwie strony wstecz... :P

Madziorka, pytaj... jest już nas tu kilka sztuk poporodowych, to pomożemy - w miarę mozliwości.

Aniu, w jakie góry jedziecie? Super pomysł, pozazdrościć! Ja jestem maniaczką górską, a od roku nie byłam, więc na samą myśl o Waszym wyjeździe się ślinię... :P

Gosiu, moja córa przebija Filipka, niestety - 4960... 1200 w niecałe 4 tygodnie! dziś ją ważyłam w przychodni! Szok!! Mały potworek mi rośnie! Ciągle na cycku by wisała! Ogólnie mamy z nią mały problemik, bo trzeba ją nosić, gdyż za duzo je i nie radzi sobie z tym wszystkim 🙂 Pani doktor się smieje, że je więcej niż potrafi strawić. W ogóle mamy rewelacyjną Panią Doktor! 40 minut u niej siedziałam z małą, a ona cierpliwie i wyczerpująco odpowiadała na moje pytania i chyba pierwszy raz mogłam się z kimś zgodzić w 100% co do wychowywania córki! Jestem zachwycona!
AAAA, a jaki pas poporodowy zamówiłaś? Bo ja też kupiłam coś co się nazywa tummy trimmer i iestety to szajs, bo ani milimetra nie ścisnął mi brzucha, a na mój rozmiar kupowany! Niestety, wyrzucone pieniądze!
Za to dokonałam innego super zakupu - chustę sobie sprawiłam! Dziś przyszła pocztą i od razu wpakowałam w nią Helenkę! Zdziałała cuda! Mała w 5 sekund zasnęła - a wcześniej nosiłam ją bez skutku - ja mogłam wstawić pranie, pozmywać gary i napisać do Was (w końcu)! Gdyby któraś się wahała, to ja w pierwszym dniu uzytkowania mówię, że polecam! Zobaczymy, jak nam dalej pójdzie to noszenie:P

Kasiu, dodaj zdjęcie Faraona na Twojej szafie!!! Chcę go zobaczyć - koniecznie! :P Ty to wariatka jesteś, serio... :P Grzechu będzie miał zabawne dzieciństwo:P

A co do szczepień, to my też planujemy 5 w 1... nasza pediatra odradziła tę droższą opcję mówiąc, że to już zbędny rarytas... u nas w przychodni kosztuje 110 zł...

Gosiu, a z bioderkami to idziesz do tego gościa, co był u nas w szkole rodzenia??? robią od razu usg? ile się czeka na wizytę? bo nasza przychodnia ma problem z ortopedą...

Dobra, mała śpi w chuście, więc ide poprasować jej pieluchy, póki sie potworek nie obudzi na cyca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OOo Nina napisała 🙂

No to widzę, że Twoja córcia też się bardzo dobrze rozwija niezle ją karmisz 🙂
chusta czyli dziecko cały czas jest z Tobą - z jednej strony to dobre z drugiej trochę jesteś uwiązana 🙂

A sama w łóżeczku nie zasypiała ?

Nina kiedy zobaczymy fotki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojjj Gosiaczek nie wiem jak to jest - ja nie będę rezykować po porodzie jak już będzie można to prezerwatywa na poczatku a pózniej odrazu wkładka domaciczna bo następne dziecko to chce mieć za 2 lata najwcześniej 🙂

Może idż do ginekologa i tam otrzymasz odpowiedz i sugestię co do zabezpieczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze a myślałam, że jak się maluszka położy do łóżeczka to zasnie - myślałam, że problemy ze spaniem póżniej się zaczną że na początku będzie spokojnie 🙂 ale się ciągle czegoś dowaiduje 🙂

Na szkole rodzenia mówią żeby karmić co 3h żeby wyszło 8 karmień na dobę i budzić w nocy na karmienie jak dziecko śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia, Ty już o seksie? Aaaa, bo Ty po cesarce... kurde, ja to nawet boje się mysleć... na samą myśl o seksie mnie boli! Aż mi szkoda tego mojego Tatuśka, bo on odlicza dni do końca połogu, a mnie wcale nieśpieszno do drugiego pierwszego razu... ;/
Ale nie ryzykowałabym bez zabezpieczenia... ponoć jak się karmi regularnie piersią co minimum 3 godziny (w dzień i w nocy) to jajeczkowanie jest wstrzymane, ale wierzę w to tak samo, jak w kalendarzyk małżeński 🙂

Montusia, co do chusty... owszem, jest ze mną, ale lepiej mieć ją w chuście i dwie ręce wolne, niż cały czas ją nosić... kurde, no takie zalecenie lekarza, żeby ją nosić, bo jak ulewa to podrażnia przełyk... no cóż... mnie to nie sprawia problemu, bo ja jestem ze szkoły noszenia, tulenia, głaskania i pieszczenia dzidziusiów i nie uważam, żeby to było rozpieszczanie i przyzwyczajanie jej do noszenia na rękach... A foty... no cóż, jakieś tam mamy, ale ja ciągle uważam, że jest na nich brzydsza, niż w rzeczywistości. Tzn. ona w ogóle na razie jeszcze nie jest ładna - jeszcze trochę opuchnięta, z krostkami, popękanymi naczynkami na buzi i do tego już nieźle przytyta, więc taki mały potworek glizdowaty 🙂

Z tym spaniem maluszków, to też jest różnie - moja przez pierwszy tydzień spałą i jadła, teraz dopiero jak jej coś dolega, to trudno uśpić, ale narzekać na nią nie mogę...

Gosiu, a Filipek już widzi? Bo Helenka nadal ma pusty, nieobecny wzrok. Nie wodzi wzrokiem za przesuwającą się twarzą i mam wrażenie, że jeszcze mnie nie poznaje.
A karmię ją na zawołanie, tak jak kazali. Na początku wybudzałam ją co 2-2,5 godziny na jedzenie, żeby zeszły jej resztki żółtaczki, ale teraz pozwalam jej spać, ile chce... czasem w nocy, z nami w łóżku prześpi 4-5 godzin, a czasem je co 40 minut. Zresztą widać po niej! 😁
Montusia, a wam w szkole rodzenia każą co 3h i nie częściej, czy mówią że maksymalnie możecie odczekać 3h? Bo są dwie szkoły, z czego ta, co mówi że równo co 3h i nieważne, że dziecko jest głodne wcześniej jest już przestarzała i się od niej odchodzi...

Aniu, góry stołowe... hmmm... bywałam jako dziecko... niewielkie, ale z potężnym klimatem... zazdroszczę... A ja od kilkunastu lat niezmiennie zakochana jestem w Bieszczadach. Latem chcę zabrać Damiana i Helenkę w góry, ale aż tam się chyba nie będziemy pchać - też myślałąm o powrocie gdzieś w okolice gór stołowych... Więc jedź, wybadaj, a później opowiedz, czy warto 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina więc w szkole rodzenia mowiła położna że minimum 8razy na dobę - więc wypada to co 3h. Zalezy to też od tego czy dziecko długo je czy je i odrazu się odrywa od piersi.

Wiadomo, że jak dziecko zapłacze po 2,5 to też poda się pierś to co pisałam to takie minimum, i bardzo ważne jest karmienie w nocy. Bo wtedy w piersi jest mleko węglowadonowe powodujące u dziecka wzrost.

Bo jak to położna mówi w dzień jest mleko pierwsze to zupka a po 5-6 minutach ssania w piersi produkowane jest mleko wyzej kaloryczne.

Dlatego jak dziecko ssie pierś tylko po 5 minut i już nie chce to jak się podaje drugi raz to tą samą pierś bo jest w niej mleko więcej kaloryczne. A jak dziecko ssie dłuzej ponad 10 minut wtedy na zmianę się podaje raz lewą raz prawa 🙂

Ale ładnie sie dokształciłam na szkole 🙂

No Gosia to już szaleje z seksem 🙂 hihi

Nina pytałam się mojej kolezanki która urodziłą w tam tym roku jak to było z seksem po porodzie to ona mówiła, że czuła się jak dziewica i jak by robiła to pierwszy raz. Więc sądze, że ważne jest przygotowanie do powrotu do uciech cielesnych na najwyższym poziomie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Położna mówiła, żeby nie jeść surowych owoców tylko gotowane więć mam dla Was super deserek przeze mnie opracowany w ostatnich dniach i jedzony 🙂

Jabłka obieram i kroje w kostkę - gotuje je aż się zrobi pacia czasami blenderem przysieszam i na koniec gotowanie dodaje galaretke cytrynową lub pomaranczową. Wymieszać i lekko podgotować do pierwszego bąbelka.
Przelewam do salaterek i do lodówki na drugi dzień wcinam sobie zdrowy deserek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczyny 🙂

Montusia, to teraz Ty pierwsza w kolejce do urodzenia, już niedługo 🙂

a co do sexu.. to rzeczywiście, po porodzie u mnie było tak jakbym znów miałam pierwszy raz.. masakra.. no ale ja zaczęłam po tygodniu od porodu ☺️ 🙃 :P.. więc może dlatego 😉
we wtorek idę do gina na kontrol po porodzie, wiem że późno, ale wcześniej jakos nie dałam rady się zebrać w sobie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś zrobiłam dłuzszy spacer - do szpitala na pomoarzany, na wyszynskiego i wróciłam do domu... mała spała i dobrze zniosła, gorzej z moim kroczem... po tym maratonie mówię stanowcze nie powrotowi do współzycia... trudno, niech cierpi chłopak - ja urodziłam... ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej.
Montusia fajny przepis , ale my galaretki nie powinnysmy bo to sztuczne przeciez jest... ja to postanowiłam sobie robic deserki z kisielku oczywiscie kisiel sama zrobie 🙂 naturalny sok z owoców i wogole 🙂
A moj mały chyba sie podziebil od tatusia bo tata chory , ma kaszelek malutki i katarek ale goraczki niema, no i spi prawie caly dzien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anetko byłam przeciez w srode u pediatry i wszystko było oki.

a i jakos niedawno pytałas o podklady poporodowe. To powiem Ci ze ja w szpitalu tez uzywałam ich. a w domu zuzyłam cała jedna sztuke. A tak to wystarczyły mi podpaski duze, byly duzo wygodniejsze niz podklady . no i stoja u mnie dwa opakowania podkladów....

Ach no i nie masz czego sie bac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...