Skocz do zawartości

Mamy ze Szczecina! | Forum o ciąży


amfisbena

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Montusia, tak a propo's miłych cioć w akademiku... własnie wyszłam na korytarz i zobaczyłam,że mi zdewastowali wózek!!! Zostawiamy wózio na korytarzu przed pokojem, jak wszyscy z resztą... ale dzis musiała być jakaś durna impreza, bo sąsiad rano znalazł w naszym wózku choinkę i rowerek swojej małej córeczki, które też stały na korytarzu! Co za debile! I nie sposób dojść, kto to zrobił, bo nie ma monitoringu, a portier nic nie słyszał, nic nie widział... Wszystko do prania, masakra. Co ci ludzie mają w głowie? Jakieś dwa miesiące temu była impreza, na której jakaś durna pizda jeżdziła na rzeczonym rowerku małej sąsiadki, ale wtedy została przyłapana przez portierkę i pociągnięta do odpowiedzialności. Kurde, brak mi słów dla ludzkiej głupoty!!!
A poza tym nie zostawię miesięcznego dziecka z obcym człowiekiem! Ja sama ledwo daje radę nadązyć z jej karmieniem i przebieraniem, a co dopiero ktoś obcy, kto będzie musiał się babrać w kupie i karmic ja sztucznie... Roczne dziecko to może i da radę zostawić u cioci, ale miesięcznego raczej nie.

Kasiu, ale macie ogromne akwarium! Musicie mieć rewelacyjne feng-shui w domu 😁 A Grześ jakie ma zalotne spojrzenie, no no!

Aniu, czy klub malucha to to samo, co przedszkole? Na jakiej zasadzie to działa? Bo szukamy "przechowalni" dla 2,5 letniego synka koleżanki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 bardzo dziękuję za tak miłe przywitanie choć nie często tu zaglądam i aż mi głupio, że wcześniej nic nie napisałam ;/ muszę się pochwalić, że wczoraj mieliśmy pierwsze usg i to było po prostu coś nie do opisania 😁 dostałam ataku śmiechu i łzy napłynęły mi jednocześnie do oczu jak zobaczyłam tą małą istotkę 🙂 mój partner też się wzruszył więc odstawiliśmy tam niezłą operę mydlaną :P:P nasz Groszek ma 5,2 cm i jest przeuroczy mimo, że miał gdzieś mamę i tatę 🙂 spał sobie w najlepsze ssał kciuka i nie za bardzo obchodziło go co się dzieje :P normalnie od małego nas olewa 😁 😁 Dr starał się go obudzić aby się jakoś poruszał ale niestety raz przez sen zacisnął pięść i wyprostował paluszki aby móc dalej ssać kciuk 🙂 ale to i tak dużo. teraz jak głupki oglądamy płytę z filmem.
Polecam prywatny gabinet dr Rzepki, na ul. Królowej Jadwigi 22. Sam Pan Rafał jest przesympatyczny i posiada bardzo profesjonalne podejście do przyszłych rodziców, dostaliśmy wydruk 6 zdjęć i płytę z nagranym badaniem. Na początku badanie kosztuje 150zł dopiero jakoś pod koniec ciąży 100zł. Skierowała nas do niego nasza Pani Rajewska prowadząca ciąże która przyjmuje na Polskich marynarzy 20/3. Także polecam tą Panią ginekolog. Jest sympatyczna,ma podejście do pacjentek, o każdej porze dnia i nocy mogę do niej zadzwonić lub wysłać sms lub też puścić strzałkę, a ona oddzwania.

Pozdrawiam gorąco i postaram się śledzić forum hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amfisbena nie zazdroszczę "sąsiadów":/ Ludzie to jednak nie są za bystrzy :/ Zero wyobraźni :/

Mam pytanie kiedy się zapisywałyście do szkoły rodzenia i którą polecacie??

My wiemy, że na pewno chcemy chodzić ale osobiście nie mam pojęcia kiedy mam się tym zająć i zainteresować poszukiwaniami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwestrzak - ja też chodziłam do Dr Rzepki na usg i jak Grzesiu miał 12 tc też spał podczas usg 😉 Śmiesznie lekarz go budził, tak ruszał moim brzuszkiem a Grzesiu nic :P a ja oczywiście śmiałam się i płakałam ze wzruszenia 🙂
Ja będę w drugiej ciąży to również będę chodziła tam na usg, chyba, że znajdę lekarza który ma usg u siebie w gabinecie.
Z Twojego opisu ta dr Rojewska wydaje się ok. Tak szukam lekarzy na przyszłość 😉
Nie zdecyduję się już na dr Gutowską - Czajkę z Dubois. Poszłam do niej między innymi bo jest zoną ordynatora na Pomorzanach, myślałam, że jako jej pacjentka mogę liczyć na salę choćby 3 osobową.. Niestety, wrzucono mnie do 5 osobówki, i ani razu nie doczekałam się mojej lekarki na obchodzie u mnie, atak liczyłam że zajrzy co u jej pacjentki..
eh, no i ruga sprawa, że ok. 30 tc miałam zastój moczu w prawej nerce, dzwoniłam do niej, powiedziała, że tak musi być, widocznie gdzieś dzidziuś uciska. Dopiero jak sama poszłam na usg nerek i wykazano u mnie ten zastój to lekarka się przejęła i zapisała furaginum - ah, to pogorszyło jeszcze ból. Wyleczyłam się ciągłym piciem wody Jana - mocno moczopędna, przeczyściła nerki i było ok.

ah, wyżaliłam się na doktorkę i już mi lżej :P
no, to pouczę się chwilę na egzamin i mykam lulu.

papa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha, Nina, normalnie jakbym dorwała tych klaunów co Tobie wózek zniszczyli, to bym im jajca powyrywała! co za chamstwo 😞
może zmieścicie wózek u Was w pokoju, żeby nie powtórzyła się taka sytuacja? no i chyba lepiej nie zostawiać maluszka z takimi ludźmi, bo strach...

a co do klubu malucha, to to jest taka dosłownie "przechowalnia" dla dzieci. Tam głownie dzieci się bawią, a mało uczą jak w przedszkolu ( tak opowiadała siostra męża, która rozglądała się w tym temacie ) Ja bym zdecydowanie wolała posłać Grzesia do przedszkola 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 nam też Rzepka chciał obudzić malucha "ubijając" mój brzuch ale ten co najwyżej wyciągnął nogę i po chwili znowu się podkulił hehe 🙂 Śmiejemy się, że mały obibok będzie 😁 A tak Rajewska bardzo fajna i polecam dla przyszłych mam tą Panią.
Gosiaczek23 już miesiąc 🙂 chyba zazdroszczę bo już chciałabym też mieć Groszka przy sobie, a nie w sobie 🙂
Więc najlepszego na przyszłe miesiące 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia mam Twoja fotke na mailu jutro sie tym zajmę...takze w poniedzialek najdalej powinnas miec 🙂
a propos jaka jest norma w badaniu glukozy na czczo i po wypiciu bo te wyniki co odebralam to sa normy standardowe nie dla kobiet w ciazy,czytalam iz kobiety w ciazy musza miec normę do 140mg ja mam 112mg po wypiciu bo na zcczo wyszlo niby dobrze,a norma po wypiciu jesy miedzy 70 a 100 wiec juz niewiem jaka jest norma,dodam iz rano wypilam 4 lyki kawy z cukrem moze to ma wplyw..pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amfisbena klub malucha to cos jak przedszkole dzieci sie ucza tam angielskiego i maja zajecia z logopeda 🙂 oczywiscie mniejsze lezakuja sa obiadki i zabawy

tu masz link do takiego opisu tego klubu malucha
http://www.miasto-szczecin.pl/ogloszenia,uslugi,64,1,klub_malucha_radosny_kacik_www_r,6575.html
tam jest taki krodki opisik
ja dalam Damiana bo w innych przedszkolach niemam miejsc a on potrzebuje liznac nauki przed szkola .


Ja mialam dobre wyniki glukozy mialam robione z 75g i test po 2 godzinach bo podobno bardziej wiarygodny niz tem po 1 godzinie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziorka ja zupelnie nie mam pojecia jakie sa normy, czekalam poprostu na to co powie lekarz bo wyniki trafily prosto do niego. Na szczescie wszystko dobrze 🙂
A ja mam pytanie odnosnie jakis sklepow z art. dziececymi gdzie mozna pomacac wozki i takie pierdolki rozne.AHA... taki zeby w niedziele byl otwarty najlepiej.Szukalam na necie ale wyswiatlily mi sie 3 hurtownie z czego jedna jest w niedziele nieczynna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

Nina widzę, że jednak nie masz tak fajnie w akademiku 😞 przykro mi z powodu wózka.

Madziorka z glukoza to jest tak nie możesz po wypiciu przekroczyć 140, no i 2h powinnien być odnotowany spadek czyli, że Twój organizm normalnie spala ja 🙂

u mnie dziewczyny to tak mało specjalnie jest bo mam objawy zatrucia ciążowego - wysoki ciśnienie, opuchnięcie, naszczescie nei mam białka w moczu dlatego moge byc w domu i lezec.
Moja ciaza bedzie juz rozwiazana po 37 tyg jeszcze nie wiem kiedy ale zobaczymy jak to bedzie.

Wiec zaczynam siedziec juz na torbie.

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziorka po wypiciu norma jes od 105do 140 takze omasz w normie i nie musisz sie martwic 🙂
A z fotka to na spokojnie 🙂

Mnotusia ja tez tak miałam pod koniec ciazy i lekarz podejrzewał zatrucie, ale jak nie ma białka w moczu to dobrze tzn ze to nie zatrucie, no to kobieto teraz to lez i czekaj.
Po 37 to szybko , ze zwgledu na podejrzenie zatrucia tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kochane
ja mialam na czczo 110mg/dl a po 2 godzinkach mialam 140mg/dl czyli dobrze 🙂

jakie sklepy z wozkami w niedziele hymm ciezko powiedziec wiem ze jest 1 hurtownia na słonecznym miedzy kauflandem a tym pasażem z meblami itd z tyłu trezba isc tak i tam jest nowa taka ....
a 2 na cukrowej TATO tam tez pełno wozkow 🙂

Ja mam nadal kaszel znow powrocił niestaty 😞
ale czosnkiem bede z nim walczyc!!!
Miłej niedzieli kochane moje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaczek23 narazie jest że naturalnie , ale wszystko sie okaze w dniu porodu a raczej wtedy dby pojadę na Izbe Przyjec bo ma od lekarza takie skierowanie na kontrole ktg i jak bedzie cisnienie wysoki lub cos innego to bedzie cc.

A właśnie byłas u lekarza już w sprawie zabezpieczania sie teraz - co sie dowiedzialas nowego na ten temat ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Duży wybór wózków jest właśnie w TATO, tak jak Ania mówi. ja kupiłam swój w Bebeclub na słonecznym, tam jest ich mniej, ale też można wybrać 😉

Eh, normalnie nie mogę ogarnąć Grzesia.. 7 ząbek mu wychodzi chyba, dolna lewa dwójka 😲 a moje brodawki? lepiej nie mówić.. 😞 poranione, spuchnięte i bolą za każdym razem jak mały ssie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...