Skocz do zawartości

Mamy ze Szczecina! | Forum o ciąży


amfisbena

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂

No piękne chłopaki widzę tutaj na forum urzędkują 🙂

dziś byłam na ostatnich zajęciach ze szkoły rodzenia, dostaliśmy certyfikaty i było naprawdę sympatycznie i już szkoda, że się skończyła bo naprawdę było mi raźniej 🙂

dziewczyny kiedy Wam odszedł czop śluzowy ? bo jak coś wczoraj zauważyłam u siebie i się zastanawiam czy to już 🤔

Ja tez sie dołącze do Was do tego spaceru jak już moja Nadia sie urodzi - ale tak poważnie trzeba się spotkać na wspólnym spacerze wózkowym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny a ja dziś po kolejnej wizycie na IP w Policach i po badaniach - wszystko dobrze z moją kruszynka 🙂

Mam już zarezerwowane łóżko na 11.02 wtedy będzie już po 37 tyg i chyba będą się przymierzać do wywołania mi porodu chociąz u mnie już jest sporo objawów :P

- czop odszedł
- szyjka skrócona
- rozwarcie jest
- dzis na ktg wyszły pojedyncze skórcze

Więć widać że moje malenstwo pcha się na ten świat i to nieźle 🙂

Mam teraz tydzień leżenia w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No sporo w HAHS robiłam
Montusia - no to niezle mi czop odszedł na 1 dzien przed porodem ale mi wywoływali 2 x wiec to chyba znaczenia niema ale dobrze ze jest u ciebie jakis postep

Wiecie co polecam wam sklep w policach "ŚWIAT NATALKI" kurcze jakie ceny niskie to szok niewiedzialam ze taka roznica cen moze byc praktycznie miedzy szczecinem a policami !
Wtym sklepie jest wszystko dla dzieciaczkow od 0-4lat
Prowadzi go moja kuzynka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wiec ten sklep jest na przeciwko kosciola wysiada sie z 107 na przystanku gdzie jest taki kebab akropolis i trzeba isc w strone kosciola a po drugiej stronie ulicy jest taki pasaz 3sklepow i tam jest własnie ŚWIAT NATALKI potem CIUCHBUDA i na koncu costam

widac go bo ma oklejone szyby w jakies motylki itd ...

z racji tego ze moj synek okazał sie coreczka to zmieniam zdjecie z niebieskich na rozowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia przepraszam ze jeszcze nie otrzymalas zdjecia ale niestety nie moglam go zrobic do tej pory,poniewaz bylam w szpitalu i nie mialam laptopa przy sobie.
Znalazlam sie w policach w szpitalu bo to moj szpital do porodu a zaczelo sie od kontroli u lekarza dr.Uzara.
Mialam rozwarcie wieksze i twadrdy brzuch oraz skurcze,wiec wszystko wskazywalo na porod dlatego wyslala mnie do szpitala oczywiscie tam gdzie pracuje czyli police.
Podleczyli mnie,pobadali i skurcze przeszly ale rozwarcie nadal jest,wiec musze sie oszczedzac wiecej lezec niz latac.

Dziewczyny co do szpitala to musze bardzo pochwalic,bo mialam przyjemnosc polezec tam i zaobserowac wiele rzeczy oraz wypytac szczegolowo.
Szpital jest bardzo fajny,ladny sale sa z lazienkami,wszystko swieze i wyremontowane,dyzurki wygladaja jak recepcje a personel do rany przyloz.
Nastepnie porodowka-na porodwce tez mialam okazje byc poniewaz kolezanka z sali urodzila przedwczesnie synka.
i bylam ogladac pokoje bo tak mozna nazwac,pokoje sa 2 lub 1 osobowe(za jedno osobowy trzeba zaplacic),w 2 osobowych sa nowe mebelki wszystko co potrzebne dla dziecka,lazienka,dodatkowy kaloryfer wiec jest goraco.
To tak w skrocie, na patologi ciazy sa rozne sale dwie 4 osobowe to najwieksze wszystkie rowniez z lazienkami.

Jesli chodzi o porody to znajduje sie tam 5 sal do porodow naturalnych w tym z wanna i wszelkimi bajerami,do cesare sa dwie sale.
Widzialam fotki sali porodowej wiec ma wszystko wlacznie z prysznicem takze mozna smialo i fajnie rodzic.
Lewatywe daja na zyczenie a gola delikatnie.
Nastepnie jesli chodzi o cesarke moze byc maz przy tym po uprzednim uzgodnieniu z lekarzem.Jesli wszystko przebiega ksiazkowo maz jest do konca i moze nawet przeciaz pepowine.Cesarka trwa cala do 1,5 godziny samo wyciagniecie dziecka do 10 min.
Jesli chodzi o znieczulenie zewnatrzoponowe nanim go podadza to znieczulaja miejsce wklocia tak aby nie czuc igly,podaja rowniez jakis lek typu glupi jas aby nie panikowac.
Jesli wszystko jest w porzadku dziecko po wszystkich kontrolach jest dawane do matki do pokoju i jest z mama przez 24 na dobe.

Porod rodzinny-naturalny kosztuje 50zl chodzi o ubrania dla meza.
Po kazdym porodzie trzymaja 3 doby czy to cesarka czy normalny.

Jedyna rzecz jaka nie zachwalam to jedzenie nie jest zbytnio dobre bez swojego prowiantu glowowka gwarantowana.
Chyab wszystko opisalam jakbym cos zapomniala prosze pytac.

Po uprzednich odwiedzinach innych szpitali mam porowanie i wiem ze police na dzien dzisiejszy pod wzgledem wizualnym i personelu jest najlepszy.
Pozdrawiam serdecznie

Gosia zaczynam dzialac z Twoja fotka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziorka- fajnie ze jestes mam nadzieje ze wszystko juz jest ok biedna to sie napewno nastersowałas???

Ja tez wybrałam Police lecz jeszcze tam niebylam ale mam zamiar jechac i zobaczyc co i jak 🙂

Moze wiesz w jakie dni mozna sie wybrac na ogladanie?

A jak z ubrankiem dla noworodkow trzeba miec swoje czy daja na te 3 dni pobytu szpitalne a potem trzeba w swoje na wyjscie ubierac?

mowisz ze jedzenie blee ale zawsze mozna miec swoje przeciez 🙂

fajnie porod rodzinny gratis tylko łaszki dla faceta kosztuja a powiedz mi czy tam mozna rodzic w swojej koszuli czy daja szpitalna?

a porod w wodzie jest płatny czy mozna korzystać z dóbr szpitała?

Ja chciałabym rodzic aktywnie oczywiscie prysznic podczas porodu itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania
a wiec mowie jesli chodzi o ogladanie szpitala mozesz wybrac kazdy dzien ale do godziny 15 jest tam zamieszanie,przyjecia,badania itd.,wiec lepiej od godz 16 na spokojnie.

Jesli chodzi o ubranka dla dzidzi to trzeba miec swoje jesli zapomnisz lub nagly porod i jeste snieprzygotowana oni dadza swoje a Tobie musi doniesc maz co do ubranek to raczej nie za grube bo jest naparwde tam goraco i dziecko jest okryte caly czas w rozku.Na wyjscie i okres 3 dni oczywiscie swoje ubranka.


Porod wyglada tak ze mozesz rodzic w swojej koszuli ale kolezanka rodzila i nie miala swojej co nie zalowala poniewaz dali jej swoja czysta ktora idzie i tak do wyrzucenia od przeroznych wydzielin i krwi wiec lepiej do porodu ich a po porodzie swoja mozna tez miec pidzame.


porod w wodzie nie jest platny jak kazdy inny tylko jak wspominalam wczesniej 50 zl od razu sie placi to cale koszta,czy to porod w wodzie czy na lozku i tak placisz i tak.


Prysznice sa wszystko jest takze bardzo fajne warunki do rodzenia.


co trzeba miec po porodzie a co daje szpital?

a wiec szpital daje paczke podkladow ich jest chyba 10 wiec to za malo trzeba miec jeszcze swoje.
Nastepnie musisz miec pieluszki dla dzidzi,ubranka,masc linomag lub sudocrem,chusteczki nawilzajace(wazne),majtki jednorazowe dla Ciebie chyba to wszystko takie wazne,reszte wiadomo juz co.

Acha jesli jestes bardzo zmeczona po porodzie i chcesz nabrac sil a dziecko Ci placze lub musisz karmic caly czas to mozesz sobie zazyczyc zeby zabrali dziecko bo ty chcesz odpoczac i nie musisz miec kolo siebie.

Lekarze i pielegniarki interesuja sie po porodzie jak sie czujesz itd to tez wazne.


chyba wszystko napisalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

tak jeszcze 2 dni - chociąz powiem Wam że w nocy dziś miałam jakiś atak paniki, nie mogłam oddychać, serce mi strasznie waliło - lekka przesada 😞

Madziorka a tego co ja wiem to za sale 1-osobowa sie nic nie płaci (jedna nawet leżała po CC na tej sali), i nie musisz miec ubranek dla dziecka, moje 2 kolezanki juz rodziły w Policach w tym roku a ja na patologii lażałam 4 razy.
Za wanne też sie nic nie płaci.

A tak jak mówisz jedzenie jest straszne nawet bardzo - ja miała m cały czas biegunkę po ich jedzeniu dobrze ze maz mi dowozil domowe bo nie wiem co by bylo wtedy. A i tak schudłam tam leżac :P
Strój dla tatusia można kupić sobie też w aptece - ale nei wiem czy jest sens jak tam pąłcisz 50 zł i już nie szukasz i się tym nei martwisz.

W czwartek rano już tam będę leżała na patologii zobaczymy czy będą odrazu wywoływac czy co 🙂
Gosiaczek mam do Ciebie tel jak coś to napisze sms 🙂 Spakowana jestem w 2 torby 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziorka , Montusia dziei za info 🙂
bardzo sie przydało 🙂

Montusia spokojnie kochanie bedzie git jeszcze 2 dni i moze twoje malenstwo zobaczy ten swiat!!!
my tu bedziemy czekały z niecierpliwoscia kochanie 🙂
Porud to rzecz naturalna i gdyby miał byc taki okropny to niebyloby ludzi na swiecie takrze usmiech i heja !!!

Madziorka kupiłam aparacik wczoraj czy jesli udałoby mi sie zrobic sobie jakies ładne zdjatko to moglabym sie zgłosic do ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania spoko dawaj fotke ja wlasnie przymierzam sie do zdjecia Gosi.

Montusia tak za porod w wannie nie placi sie za nic tylko za te ubrania dla meza to wszystko.

Co do ubranem wypytalam wiele poloznych i jednak maja byc no chyba ze nie masz to daja.

czy trzeba czy nie lepiej sie zabezpieczyc.

Ja bede na dniah w policach bo musze wziac zwolenienie lekarskie i wynik takze Montuska moze sie spotkamy.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...