Skocz do zawartości

CAŁY CZAS JEST MI NIEDOBRZE ... NIE TYLKO Z RANA | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dobry wieczór Kochane!
czy Wy tez tak źle sie czujecie?? ja mam mdłości cały czas - najgorsze że boje sie cokolwiek zjesc bo zaraz lece do ubikacji ... nie moge brac witami (prenatal) oraz luteiny bo zaraz zbiera mnie na wymioty. Lekarz powiedział, że to normalne, ale ja juz nie mam siły, boli mnie żołądek nie moge spac, bo caly czas mam nudności ... czy ktos zna sposób aby jakos sobie pomóc (nadmieniam, że migdały czy rodzynki nie działają) ... juz nie mam sił ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja przy synku miałam podobnie!!!całą ciąże mnie tak trzymało ale nie miałam sposobów na to..po prostu dociągnęłam jakoś do końca.współczuję ci olenka_wi ....może tobie przejdzie bo to dopiero początek ciąży tak koło 14tyg powinno juz byc lepiej.życze wytrwałości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja tez mialam mdlosci przez caly dzien od 6 tygodnia. Dzis jednak wszystko ustalo. Jestem dopiero w 8 tygodniu. Czy jest to powod do zmartwien?? Wszedzie pisza ze mdlosci utrzymuja sie do 3 - go miesiaca. Nie mam jak skontaktowac sie z lekarzem. Mieszkam za granica i pierwsze usg dopiero w 12 tyg a dopoki krwawien nie ma nikt mnie nie "obejrzy"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
do 3 go miesiaca chyba tak... chociaz ja nie mialam wogole mdlosci nic zero dolegliwosci cizowych jestem w 15 tyg i zdarzyly mi sie mdlosci... eh... ja to zupelnie nie ksiazkowa jestem ozdrawiam kochane ;* i nie martwcie sie tym... mdlosci to szelejace w koncu horony przez te nasze malenstwa ale czego dla nich nie przejdziemy... buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olenka_wi napisał:
czy ktos zna sposób aby jakos sobie pomóc (nadmieniam, że migdały czy rodzynki nie działają) ... juz nie mam sił ...


slyszalam ze wielu pomaga wypicie wody mineralnej zanim sie wstanie z lozka jeszcze... kilku osobom podobno pomoglo pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
-jedz częściej, ale w mniejszych ilościach.
-śniadanie jedz w łóżku, nie wstawaj zanim nie zjesz, miej na nocnym stoliku banana, który szybko powinien złagodzić kiepskie samopoczucie.
-wieczorem w termosie postaw sobie termos z gorącą herbatką z melisy z cukrem. Kilka łyków po przebudzeniu może zmniejszyć mdłości.
-staraj się jeść pokarmy raczej w konsystencji stałej niż płynnej.
-kolacja powinna być lekka, ale bogato białkowa np. rybka, chudy ser biały, ciemne pieczywo.
-unikaj dań ciężkostrawnych.
-płynami uzupełniaj równowagę elektrolitową popijając nie tylko soki, ale również buliony warzywne. Pamiętaj, żeby pić powoli, łyczkami, ponieważ zbyt szybkie wypicie może spowodować mdłości.
-miej zawsze pod ręką krakersy lub inne herbatniki, podnoszące cukier w organizmie lub podgryzaj migdały,
-staraj się dużo spacerować lub przynajmniej często wietrzyć pokój, w którym przebywasz.
-staraj się wyeliminować te zapachy, które powodują u Ciebie mdłości, poproś najbliższych, aby także ich unikali w Twoim otoczeniu.
-wysypiaj się, unikaj stresów.

A jak nic z tych rzeczy nie pomaga lub innych sposobow babcinych itp powinno isc sie do lekarza i go o tym poinformowac 😁
Ja sie jedynie ciesze ze ja mdlosci nie mialam wogole ale za to inne przypadki ktore tez nie sa mile ale zniesiemy wszystko dla naszych dzieci 🙂)).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też tak miałam i jaki miałam na to sposob? u mnie działało zjedzenie cos przed wstaniem z lozka-chociaz nie zawsze, ale dzialalo i nie zrywanie sie z tego lozka tylko po obudzeniu polezenie chwilke
a w dzien (czasem te mdlosci dalej mnie mecza) poprostu jem, jak doprowadzisz sie kochana do pustego zoladka to juz jest wtedy tragedia-ani nic nie zjesz, stad te bole zoladka...w ciazy przy mdlosciach nie wolno sie doprowadzac do glodu bo to jeszcze pogarsza sprawe, spróbuj coś zjeśc- to, na co masz ochote i jedz co chwile-ale nie w duzych ilosciach, mi to pomagalo 🙂 jadlam poprostu i nie czułam sie źle 😉i dalej pomaga-jak tylko czuje ze coś nadchodzi i coś mi niedobrze ide coś zjeśc i przechodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...