Skocz do zawartości

Zwolnienie lekarskie w ciąży!!!!!!! | Forum o ciąży


Madziullla25

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja jestem dopiero w 6tc.
Na początku piątego byłam potwierdzić ciążę u lekarza i poprosiłam o L4, bez problemu dostałam na tydzień, bo na więcej nie chciałam. Nie czuję się źle, nie wymiotuje ani nic z tych rzeczy, jedynie czasem boli mnie troszkę brzusio, ale w pracy wszyscy wiedzą że spodziewam się dziecka i nie pozwalają mi się zbytnio przemęczać 🙂
Narazie pracuje, ale nie deklaruje, że tak będzie do samego końca ciąży 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja ciąża też była potwierdzona w 5 tc i nie chciałam zwolnienia,bo dobrze się czułam,zero nudności,tylko senność.Ale tydzien później już pojechałam po zwolnienie...od kilku dni jest mi niedobrze i to przez cały dzień,nieważne czy jem,czy nie jem - mdli...do tego zawroty głowy...mega senność...najchętniej nie wstawałabym z łóżka...zwolnienie dostałam na miesiąc i chciałabym wrócić do pracy,ale nie wiem czy dam radę...

a tak się cieszyłam,że lekko przechodzę ciążę,choć to jej początek...:-)
oby mdlości mi szybko minęły... 😉

gaataa85 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja teraz bym wróciła chetnie bo m sie nudzi, ale moja szefowa zatrudniła juz kogos na zastepstwo za mnie i nawet nie mam teraz jak wrocic, bo takto tamta dziewczyna musiala by zostac zwolniona albo przeniesiona, a ja pewnie popracowalabym z miesiac wkurzylo by mnie cos i znowu bym poszla na zw, takze ja juz zostaje chyba do konca w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
Gabiś widzę, że jesteśmy na tym samym etapie 🙂
Ja też sobie chwaliłam, ze tak lightowo przechodzę ciążę, ale ostatnio mam tak samo jak Ty- ciagle bym spała, do tego moglabym jeść i jeść, ale sie ograniczam.. Poza tym smaki mnie dopadły.. nie mogę czuć niektórych zapachów itd. 🤢
Teraz bylam tydzień na zwolnieniu, bo przeziębienie mnie wzięło. niestety jutro już wracam do pracy a za bardzo mi nie przeszło. Ale pochodzę 1,5 tygodnia, bo potem planuję 4 dni urlopu związanych z moim ślubem i zaraz po tym mam wizytę u lekarza kto wie czy znowu nie pojdę sobie odpocząć.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Dziewczyny oczywiście ciąża to nie choroba, wszyscy nam to w kołko powtarzają i utwierdzają w tym przekonaniu. Ale żaden facet nawet ginekolog nie wie tak naprawdę do końca co odczuwamy podczas tej ciąży, nie zaznał tego na własnej skórze. Większość ginekologów to faceci ... Mamy prawo do L4 w ciąży, począwszy od końca 3 m-ca. Nikt nam tego zabronić nie może. A jeśli nie chcą dawać to trzeba ich zmienić. Ja byłam na L4 od końca 4 m-ca, ale chodziłam do pracy na 4godz. bo pracowałam przy komputerze i przez 4 godz. nie miałabym co robić więc przepisy mówią że jeśli nie może pracodawca zapewnić mi innej pracy na następne 4godz. może mnie z obowiazku pracy zwolnić!!!! Więc chodziłam na 4 godz. ale i tak nerwów było sporo a tego trzeba się wystrzegać jak ognia w ciąży więc poszłam na L4 i nie żałuję. Teraz po urlopie wracam za tydzień do pracy i szczerze mówiąc już się boję :-) Tak więc wymagajcie od swoich lekarzy !!! Pozdrawiam wszystkie oczekujące :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi 15 dniami urlopu jest tak, że niektórym (np. mi) bardziej opłaca się brać zwolnienie nieciągłe, tylko co jakiś czas, bo wtedy ten miesiąc się liczy do średniej pensji jako miesiąc przepracowany.
Niekoniecznie faceci nie dają zwolnień. Mi kobieta nie dała. I wstyd się przyznać. Bardzo źle się czułam, więc poszłam po zwolnienie do internisty. Nakłamałam, że się zatrułam. Ale cóż... Biegunkę miałam faktycznie.
Teraz chodzę do 2 lekarzy. W przychodni bezpłatnie robię badania i noszę je do konsultacji prywatnie. Tam nie mam problemu ze zwolnieniem :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Witaj !!
Jako kobieta w ciąży masz prawo do tego aby w czasie jej trawia być na zwolnieniu L4 pod warunkiem że ciąża przebiega nieprawidłowo. Ja o ciąży dowiedzialam się w 5 tygodniu, pracowalam podobnie jak Ty, jednak kiedy zaczely się mdłości i słabe samopoczucie, poprosiłam Ginekolog o wypisanie L4, niestety nie zgodziła sie, ponieważ stwierdziła ze to normalnie w ciązy i nie ma podstaw do zwolnienia. ( Pomijam fakt ze mogłabym np. zwymiotować na klienta czy zeslabnąć) Wtedy poszłam do lekarza rodzinnego któremu odrazu pwiedziałam ze jestem w ciazy a ginekolog nie chce mi wystawić zwolnienia. Oczywiście od rodzinnego je dostałam, pozniej skorzystłam z prywatnej wizyty i innego ginekologa ktory nawet nie pytał, tylko odrazu wystawił zwolnienie. Po tym wszystkim ( to kolo 2,5 miesiaca) poszłam do ginekologa byłam w 12 tygodniu ciąży i od tego czasu jestem na zwolenieniu. Radzę Tobie zapytać rodzinnego o zwolnienie. Jeżeli jestes do 12 tygodnia, i nadal pracujesz pracodawca moze wymówić Tobie umowę o pracę, dlatego ja prosilam aby nie zaznaczac na druku L4 ze jest to ciąża.Po 3 miesiacy już normalnie miałam wypisane ze to ciaza aby miec 100% płatne. Az do momentu rozwiazania czyli porodu pracodawca Cie nie moze zwolnić, dodam ze pozniej z chwila porodu zaczynasz urlop macierzynski do ktorego konca tez pracodawca nie moze cie zwolnić. Wydaje mi sie ze to najlepsze co mozesz zrobić. Jesli nadal ginekolor nie bedzie chial wystawic Ci zwolnienia to po prostu go zmień. Pamietaj ze pierwsze miasiace w ciąży są najważniejsze do 15 tygodnia masz najwieksze ryzyko poronienia. Dbaj o siebie bo to jest najważniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj !!
Jako kobieta w ciąży masz prawo do tego aby w czasie jej trawia być na zwolnieniu L4 pod warunkiem że ciąża przebiega nieprawidłowo. Ja o ciąży dowiedzialam się w 5 tygodniu, pracowalam podobnie jak Ty, jednak kiedy zaczely się mdłości i słabe samopoczucie, poprosiłam Ginekolog o wypisanie L4, niestety nie zgodziła sie, ponieważ stwierdziła ze to normalnie w ciązy i nie ma podstaw do zwolnienia. ( Pomijam fakt ze mogłabym np. zwymiotować na klienta czy zeslabnąć) Wtedy poszłam do lekarza rodzinnego któremu odrazu pwiedziałam ze jestem w ciazy a ginekolog nie chce mi wystawić zwolnienia. Oczywiście od rodzinnego je dostałam, pozniej skorzystłam z prywatnej wizyty i innego ginekologa ktory nawet nie pytał, tylko odrazu wystawił zwolnienie. Po tym wszystkim ( to kolo 2,5 miesiaca) poszłam do ginekologa byłam w 12 tygodniu ciąży i od tego czasu jestem na zwolenieniu. Radzę Tobie zapytać rodzinnego o zwolnienie. Jeżeli jestes do 12 tygodnia, i nadal pracujesz pracodawca moze wymówić Tobie umowę o pracę, dlatego ja prosilam aby nie zaznaczac na druku L4 ze jest to ciąża.Po 3 miesiacy już normalnie miałam wypisane ze to ciaza aby miec 100% płatne. Az do momentu rozwiazania czyli porodu pracodawca Cie nie moze zwolnić, dodam ze pozniej z chwila porodu zaczynasz urlop macierzynski do ktorego konca tez pracodawca nie moze cie zwolnić. Wydaje mi sie ze to najlepsze co mozesz zrobić. Jesli nadal ginekolor nie bedzie chial wystawic Ci zwolnienia to po prostu go zmień. Pamietaj ze pierwsze miasiace w ciąży są najważniejsze do 15 tygodnia masz najwieksze ryzyko poronienia. Dbaj o siebie bo to jest najważniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...