Skocz do zawartości

W ktorym tygodniu mozna wykryc plec Dzidzi? | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hehe
Ja jestem w 24 i dzidzia nie chce nic pokazac. Bedziemy mieli niespodzianke. Wiem jednak ze niektore dzieci szybko sie ujawniaja i nawet w 16 tygodniu lekarz moze cos zobaczyc 🙂 [img size=400]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/gDl3p2-a8d0af76020d012e4c899fdf7b9f17be.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ulozenie to podstawa ale wiecie co? bylam w 12stym tyg na przeziernosci karku plodu i Malenstwo lezalo bokiem lekarz kazal zakaszlec no i co sie stalo? Malenstwo podskoczylo i sie polozylo na pleckach 🙂 Lekarz mi mowil ze zna kilka metod jak odwrocic takie malenstwo nawet jeden przysiad, smiech czy kaszlniecie pomaga 🙂 no coz ja jak bede miec usg to bedzie 16tyg + 2dni 🙂 kto wie moze cos tam sie doszuka 🙂 Ja to bym chciala chlopca. Choc oczywiscie najwazniejsze jest zdrowie bobasa.ale u nas same kobiety sie rodza od 16lat zadnego chlopca przydalby sie jeden dla odmiany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od ułożenia dzidzi ale i tez od sprzętu jakiego używa lekarz do robienia usg... ja jak byłam u swojego lekarza który prowadzi mi ciąże to powiedział ze tam nic nie widać(ale nic dziwnego skoro ma starodawny jakiś sprzęt) a jak pojechałam prywatnie w 18 tygodniu byłam to jak mi zrobił usg to az w szoku byłam tak wyraźnie wszystko widać było i powiedział ze będzie syn z mężem również to widzieliśmy 🙂 🙂 😎 ... A mój lekarz do tej pory nie może mi określić płci hehe ale i tak wiem ze synek będzie więc już nie muszę go sie dopytywać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja byłam w 15 tygodniu ciąży i nic nie było widać 😞 choc słyszałam że juz wowczas można sie wstępnie dowiedzieć. Może wszystko zależy od tego jakim sprzętem dysponuje lekarka...u mnie był raczej słaby wiec poczekam do następnej wizyty po 20 tygodniu. Ale ciekawość mnie bardzo zżera 🙂 Pozdrawiam wszystkie ciężarówki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fredeczkaa napisał:
ewualda a to juz 37tc a on plci nie moze okreslic hehe 🙂 gratuluje synka 🙂





Nie dziękuję jeszcze za w czasu 🙂 🙂 hehe... no widzisz jaki lekarz....moze w sumie to jego sprzet jest tak stary ze nic nawet na nim nie widac prawie ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja poznałam dość późno bo w 21 tygodniu... He, he, pamiętam jak z partnerem nie mogliśmy się doczekać tego momentu. :laugh: Ale przeczucie nas nie myliło co do naszego chłopaczyska. 😉 A tak "pokazał" co tam, ma, że aż nie było wątpliwości. :P

Natomiast jak byłam na usg na przełomie 13 i 14 tc to lekarz stwierdził, że jeszcze nie można określić płci... Może to też wina sprzętu? Bo to usg robiłam w szpitalu, a późniejsze (opisane wyżej) prywatnie.

Choć też czytałam, że to się określa we wczesnych tygodniach na podstawie wybrzuszenia w "tym" miejscu, dlatego też jeszcze mogą zdarzać się pomyłki, a potem to już wiadomo, coraz bardziej widać co jest co... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Ja juz tez chcialabym poznac plec mojego dziecka.

W 13tc umowilam sie na wizyte. Niestety maluch ulozyl sie do nas profilem i ciezko bylo cokolwiek stwierdzic. W prawdzie lekarz powiedzial ze ma wrazenie jakby cos tam wystawalo miedzy nozkami ale nie jest pewien wiec woli nie obiecywac gruszek na wierzbie.

Wlasnie dzownilam do lekarza i umowilam sie na 31 listopada. Bedzie to juz 20 tydzien, wiec mam nadzieje ze za miesiac dowiem sie jakiej plci bedzie nasza pociecha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...