Skocz do zawartości

NOSPA W CIAZY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej Anitek85
ja mieszkam w Irlandii,i od 4 miesiąca miałam regularne skurcze na początku bezbolesne a czasami też bolesne i lekarz kazał brać mi nospę 2 razy dziennie ,potem kiedy już nie latałam do Pl a Nospa mi się skończyła polska ginka w Dublinie przepisała mi odpowiednik -nazywa się Buscopan,i jest to ten sam skład co Nospy,sprawdz w aptece bo w Anglii moga być te same leki 🙂
pozdrawiam 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mieszkam w Irlandii w szpitalu powiedzieli ze nie maja niczego takiego chociaz od samego poczatku nie wierzylam.mam jeszcze 6tabletek i ok srody powinnam dostac kolejne wiec nie jest tak zle 🙂 z brzuszkiem juz lepiej choc sa takie minuty gdzie boli ale da sie przezyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sorki
nie doczytałam ,to masz problem z głowy poproś o te tabletki swojego lekarza GP i tyle,po co cierpieć ja brałam je od 13 tyg.do samego porodu,mam zdrową córeczke a takie bóle mogą być niebezpieczna oznaką skurczy lub czegoś innego ,więc lepiej brac coś rozkurczowego.Męczyłam się bardzo szczególnie w nocy i po tuych tabletach przechodziło tak samo jak po Nospie,a zreszta poczytaj w necie bo ja też sprawdzałam co wchodzi w skład 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie moja gp jest na urolopie do 14stego wrzesnia wiec musze dzialac sama 🙂 a nie sa one bez recepty? bo nospa 40mg w PL jest bez recepty 🙂 zreszta jutro podjade do apteki sie zapytac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzisiaj nospa doszla z Polski 🙂 wow Mama wyslala w piatek myslalam ze moze wtorek sroda dojdzie do mnie a tu prosze jaka niespodzianka. Na kartce jest napisane ze przenika przez lozysko ;> hmmm mam nadzieje ze jest bezpieczna... ale czuje sie lepiej jezeli chodzi o brzuszek o niebo lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Mamusia
beti82 napisał(a):
nospa 1 tabletka. zawiera 40 mg drotaweryny . pewnie bedzie pisac drotaverinum.szkoda że post rok temu napisany.lek z substancją pod tą nazwą byś pewnie znalazła w Anglii

Nospę bez problemu można kupić w UK 🙂 W pierwszej ciąży nie brałam wcale, nawet jak miałam skurce, w koncu to dość silny lek, w drugiej po 2 tabletki dziennie przez miesiąc czasu bo miałam silne skurcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
Mimo, że nospe mogą brac cięzarne, staram się jej uzywac jak najmniej, tylko w naprawdę uciązliwych napięciach brzucha 🙂 od poczatku wzięłam jedną, a w poprzedniej ciąży chyba z 2 albo 3


Gdzieś w 33tyg. ginka powiedziała mi, że grozi mi poród przedwczesny, ale żadnych lekarstw nie zapisała. Bóle takie jak na okres miałam co noc od ok. 31tyg. do 36-37. Także kawał czasu i od tamtej wizyty dużo leżałam i jadłam nospę bez recepty w dużych ilościach na początku to aż 3x2 tabletki, brzuch mi się stawiał (ale to akurat normalne) chodzić momentami nie mogłam, a później zmniejszałam dawki tabletek no i w 37tyg. przestałam je jeść i urodziłam w 38t6d. 10 dni przed terminem. Kto wie kiedy bym urodziła gdyby nie te tabletki. Mała dostała 10/10 w skali Apgar, więc na pewno pod koniec ciąży te tabletki nie mają wpływu na płód. Nie miała słabego napięcia mięśniowego ani zanikłego odruchu ssania wszystko było ok. bo często się pisze, że nospa właśnie za to odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja akurat urodziłam w 37 tygodniu ale tabletki brałam od 33 bez wiedzy położnej bo oni prócz paracetamolu nic nie pozwalaja brac. Mała była i jest cały czas na piersi co wiecej w pierwszym miesiącu przytyła 1.5 kilo, teraz ma 7kilo, tak ze na pewno jej nospa nie zaszkodziła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...