Skocz do zawartości

witaminki w ciąży | Forum o ciąży


Kamyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jakie witaminki są najlepsze dla nas i naszych maleństw?
jak byłam w ciąży z pierwszym dzieckiem - a było już to trochę lat temu (mój Piotruś ma już10 lat 😉 )brałam MATERNĘ - i nie widziałam jej w aptekach....
Co możecie polecić? czekam na sugestie
pozdrawiam z zasypanej Jeleniej Góry
tu jest tak jak w baśni Andersena Królowa Sniegu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Ja od poczatku ciazy biore feminatal. Najpierw do 12 tygodnia byl feminatal 800 a obecnie feminatal 400 METAFOLIN + DHA. Z tego co wiem to sa jeszcze jakies inne witaminki ale mi lekarz te polecil wiec juz tak zostalo. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Ja od poczatku ciazy biore feminatal. Najpierw do 12 tygodnia byl feminatal 800 a obecnie feminatal 400 METAFOLIN + DHA. Z tego co wiem to sa jeszcze jakies inne witaminki ale mi lekarz te polecil wiec juz tak zostalo. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku brałam Folik,potem od 12tc Feminatal ale potem przeszłam na Prenate Elite i biorę go cały czas.Do tego żelazo Biofer Folik.
Ale najlepiej pytać się lakarza,tylko oni przeważnie polecają te najdroższe 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja brałam Falcit M,ale 2 miesiace temu przerzucilam sie na Prenatal DHA i do tego zelazo S.Durules...wyniki mam znacznie lepsze...:P mi moja doktroka napisala na kartce kilka polecanych Witamin i wlasnie wg niej najlepsze sa z Prenatal...fakt za swoje place teraz 31 zloty - 30 tabletek:/ ale jak widac warto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja biore Prenatal Complex i musze przyznac, ze jest bardzo dobry. Wyniki mam super. No i polecila mi go kuzynka, ktora rowniez brala przez cala ciaze. Sa 3 rodzaje Prenatalu- Complex, Classic i Omega 3. Jak do tej pory biore complex, poniewaz ma najwiecej witamin, po porodzie zamienie na Omega 3, bo podobno sa rewelacyjne i przyznano im jakas nagrode. Ceny nie pamietam, okolo 25 zl chyba. Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez biore prenatal- tak jak Velina, ale ogladalam ostatnio program o tym jak suplementy diety ciezarnych(mowia wlasnie o tych witaminkach) wplywa na noworodka- ze za duzo nie mozna, bo dziecko ma wtedy tendencje do zoltaczki- i lekarz zalecal w 1 trym brac a pozniej wiecej owocow a witaminy juz nie codziennie. Ja tak teraz robie i wyniki krwii mam bardzo dobre. Folik nadal dodatkowo 1 dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana ja jak się dowiedziałam że jestem w ciąży to zaczęłam brać FOLIK 0,4mg (ok. 10 zł). Później jak poszłam do lekarza to przepisał mi ACIDUM FOLICUM 5mg(ok. 2,5). Jak Maleństwo zaczęło się rozpychać to przepisał mi witaminki magnez+potas po to aby macica stała się bardziej elastyczna i mniej mnie bolał brzusio (ASPARGIN ok. 6zł). Jak mi się skończył kwasfoliowy czyli ACIDUM FOLCIUM to zaczęłam brać FALFIT M (ok 30-35 zł) bo jest to uzupełnienie witamin dla kobiet w ciąży i tez zawiera on kwas foliowy. Oczywiście o wszystkich lekarstwach ktore bierzemy bez wiedzy lekarza to najlepiej na najbliższej wizycie o nich powiedzieć, a doktor sam zadecyduje czy mamy je brać dalej czy zaprzestać. Lekarstwa nie sąaż tak drogie jak są na receptę. Ja za każdym razem jak mi kończą się tabletki to informuję swojeg lekarza. On od razu wypisuje mi receptę bo zdaje sobie z tego sprawę, że teraz pieniążki będą nam bardzo potrzebne. Jak masz możliwość to poproś lekarza aby wypisał Ci receptę.Pozdrawiam cieplutko z zaśnieżonego woj. łódzkiego 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
willsonka napisał:
Ten Feminatal 400 co ja biorę kosztuje dużo bo 50 zł za 30 tabletek. Ale dziecko najważniejsze 🙂


ja takze go biorę ale chyba zmienie na feminatal N tanszy bo 34zl za 60szt na 2 miesiace... jesli chodzi o lekarza on nic nie mowil na temat tabletek wogole... no coz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja już trzecią ciąże zażywam Falvit. Jest całkiem niedrogi, bo za 60 tabletek ostatnio płaciłam jakieś 26 zł.
Do tego obowiązkowo codziennie szklanka soku machewkowo-jabłkowego własnej robotyz marchewki działkowej i nie ma nic lepszego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...