Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
joannar napisał(a):
A jeszcze pytanko- czy będziecie chrzcić swoje pociechy? jeśli tak to kiedy planujecie? Macie chrzestnych?
Ja Mariankę chrzciłam jak miała 2 m-ce, super bo ciągle spała a jak ksiądz polał jej główkę wodą to tylko tak cudnie westchnęła przez sen. A teraz w ogóle nie wiem kiedy to zrobić a i chrzestnych konkretnych brak. Po 2 m-cach wydaje się mi teraz za szybko bo ciągle bujam się między domem a szpitalem a poza tym za moment będziemy z Michałem chrzestnymi u mojej przyjaciółki. W jakim okresie chrzciliście swoje pierwsze pociechy?


My będziemy chrzcić we wrześniu - czekamy aż chrzestna weźmie ślub i wróci z podróży poślubnej 😉 Chrzestnymi będą nasi świadkowie ze ślubu 🙂 Hubi będzie miał prawie5 miesięcy. Bartek miał prawie 6 miesięcy jak był chrzczony - czekaliśmy aż chrzestny ojciec weźmie ślub 😉 Fajnie z takim większym dzieckiem, nie płacze juz bez powodu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannar napisał(a):
a swoją drogą Asiek no kto jak kto ale Ty super etatowa mama myślę że sobie byś dała super radę sama z chłopakami - boś obrotna dziewczyna ale masz rację szkoda Bartka- jak można mamę wykorzystać to niech się Bartek na spokojnie oswaja z Hubim. Dziś sama przy drugim wiem, że jak potrzebuję pomocy to o tym mówię i tak zmusiłam Michała do dodatkowych 2 czy 3 dni wolnych i gdy byłam w gorączce to nawet mamę ściągnęłam na 2 dni- chociaż jej trudno wziąć wolne dni w pracy.
A kiedyś przy Manii to głupio zagryzałam zęby i udawałam że jest świetnie...


Dzięki za miłe słowa 🙂 Jak mogę to wykorzystuję 😉 Boję się tylko, że nie wytrzymam za długo ze swoją mamą 😉 Jednak na odległość mamy najlepszy kontakt 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dopiero w sumie dotarłam pożądnie do domu połaziłam spacerki wskazane jak najbardziej, szyjka długa ma 27 mm, mały wazy 3600, na KTG pokazały sie 3 skurcze dwa do 40 a jeden do 90 wiec moze cos bedzie sie działo, w piatek mam jechac do szpitala dopiero na 14 bo tak bedzie mój gin wiec ja juz sie na nic nie nastawiam bedzie co ma byc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
Mamusie mam do Was pytanie, czy Wy jeszcze krwawicie po porodzie, bo ja od wczoraj nic i sie zastanawiam czy to nie za szybko?


no ja też jeszcze, chociaż od ok tyg to takie blade i skąpo. A po Manii to nie pamiętam. Mi położna mówiła, że i z m-c może lecieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no dzięki za te opinie o chrzcie, my myślimy albo o końcu lipca lub potem wrzesień (w sierpniu dziadkowie wyjeżdżają). No zobaczymy. Najpierw trzeba chrzestnych mieć pewnych 😁

A swoją drogą wpadłam by zobaczyć jak z Emi, może ten skurcz na 90 będzie jednak dobrą przepowiednią. A Emi ja 3 maja jak byłam na patologii wieczorem miałam nie większe skurcze niż poziomie 20 a 4 maja o 6 rano po 90 i pewne że to już bo zaraz mi badanie ginekologiczne zrobili i wyjął lekarz mokrą rękawiczkę bo już wody przeciekały 😁 i tam się byczyłam a jak zapieprzałam w poprzednie dni to dupa blada i to zaciśnięta 😁 więc może odpocznij 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi, może Ty też jutro będziesz poo 🙂
Piątek to nie taki zły termin. Co prawda to już nie maj... ale Dzień Dziecka!! 😉
Chociaż syn by miał Ci za złe, że ma dwa święta w jednym = mniej prezentów i mniej świąt 😉

Niczym się nie martw, już niebawem będzie synuś na świecie!!! A obrzęki pójdą precz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusie, ile czasu Wam zabiera nocna pobudka na karmienie? Mi to chyba za długo... Zdarza się wyrobić w pół godziny ale zazwyczaj to 40min a czasem godzina schodzi 😮 Wszystko przez to, że Hubi się strasznie wybudza przy zmianie pieluchy. Żeby tak można było nie zmieniać pieluch - jadłby i spał naokragło.
Z Bartkiem to dopiero przy drugiej pobudce zmieniałam pieluchę a jak podrósł to w ogóle w nocy nie zmieniałam. Z Hubim to inna historia bo ten sra naokrągło i zmieniać muszę. Kiedy mu przejdzie to sranie?? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
wczoraj czasu niet bo miałam szał sprzątania! 🤪 i padłam o 21 jak zabita!!

Joannaar - ja robiłam chrzest Domce dopiero jakmiała rok i ... bardzo żałowałam że nie wcześniej! bo to co się działo w kościele to .. szkoda słów - trudno upilnować biegającego i krzyczącego roczniaka do tego będąc całą mszę na ołtarzu 🤢 dlatego teraz chcę zrobić jak najszybciej żeby mieć z głowy.

karmienie nocne - ok 40 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi, Lovela - trzymajcie się dzielnie - może to już dziś będziecie miały Wasze dzieciaczki w ramionach!!! 😆
Justyna ja tez już prawie nie krwawię (10dni po cc) - spokojnie wkładka mi wystarcza - parę kropek dziennie ale po cc chyba tak jest.
Po Domi krwawiłam ok 2 tyg

wczoraj była u nas położna i okazało się że Emi nie przybiera tyle ile trzeba będąc na piersi i położna (doświadczona) po wysłuchaniu ]tego co miałąm z Domką z karmieniem stwierdziła że mam przejść bez zastanawiania na sztuczne (to samo powiedziałą mi już inna dośw położna w szpitalu) tak więc teraz odciągam i daję te resztki mleka które mam z butli a potem sztuczne - mam nadzieję że "nafutruję" dzieciaka i w końcu zacznie przybierać!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello mamcie :*
Justyna ja od piatku nie krwawie wiec chyba podobnie mamy 😁
My chrzciny chcemy lipiec/sierpien zobaczymy jak wyjdzie 😁
Anna ha odciagam po 100 ml tyle pije w dzien a na noc odciagam i daje 120 i spi od 22.30 do 4.30 polozna byla i mowila ze nie przekarmiam Hal daje rade tyle sciagac to niech pije i rosnie bo na cycu wisi 30min I potem szuka jeszcze glodomor :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...