Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
emi-rose napisał(a):
o 13 przyszedł lekarz, bada i mówi rozwarcie na 4 no i jak wyciagał rękę to wyleciały na niego zielone wody, to jak to zobaczył to mówi natychmiast do cięcia rozwarcie za wolno postępuje by tyle czekać z zielonymi wodami, tak więc 13:15 byłam już na cc a 13:30 był mały, waga 3700, dł 55 pkt 9 ale nie wiem za co ten jeden punkt mu zabrali pytałam lekarza


jeszcze raz gratuluję, przy pierwszym porodzie tez mi chlusnęły zielone wody bo Marianka oddała smółkę w brzuchu jeszcze. Miała 6 pkt, a w kolejnych minutach 9 i ostatecznie 10 pkt po 10 minutach 😁
A teraz Igor też miał 9 pkt jak twój Wiktorek (-1 za obniżone napięcie mięśniowe w pierwszej dobie) i w związku z tym po 4 tyg, tj w najbliższą środę idziemy na usg przez ciemiączkowe- tak na wszelki wypadek. Bo w szpitalu w 4 dobie miał już robione to usg i wszystko w normie 😁
Będzie OK Emi 😁, chłopak się wymęczył po prostu.
ps. synek znajomej miał tylko 3 pkt!!! i czym oni jej nie straszyli a dziś ma chyba z 7-8 lat i to super zdolna bestia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi GRATULACJE w koncu synek jest na swiecie

Ja wlasnie wrocilam ze szpitala,wymasowali szyjke i odeslali do domu,jak sie samo nie zacznie to w niedziele na 8 na wywolanie,nie mozna dluzej czekac mam malo wod i jestem juz 5 dni po terminie mial byc majowy,bedzie czerwcowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lovela napisał(a):
emi GRATULACJE w koncu synek jest na swiecie

Ja wlasnie wrocilam ze szpitala,wymasowali szyjke i odeslali do domu,jak sie samo nie zacznie to w niedziele na 8 na wywolanie,nie mozna dluzej czekac mam malo wod i jestem juz 5 dni po terminie mial byc majowy,bedzie czerwcowy


Powodzenia! Oby samo ruszyło!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie!
Jak ja sie ciesze że dzisiejszy dzień dobiega końca. Mam serdecznie dość. Piotrek ostatnimi czasy jest straszny. Mam go serdecznie dość. Krzyczy, piszczy, wymusza i jeszcze doszła gorączka od 2 dni nie wiadomo od czego. Mam nadzieje że mu to minie bo zwariuje.
Za to moje młodsze dziecko to istny Anioł. Nadal tylko je i śpi. Mam nadzieje że zbytnio mu to nie minie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 😁
Ja aż patrze czy u Adasia wporzadku bo od 23 spał i obudzil sie przed chwilą dopiero przegrałam mu tylek na spiocha o 3 bo akurat sie przebudzilam i spał dalej 😁
Justyna nie zazdroszcze... moze Piotruś zazdrosny o brata i przez to z tej histerii dostal gorączkę? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
czesc mamusie!
Jak ja sie ciesze że dzisiejszy dzień dobiega końca. Mam serdecznie dość. Piotrek ostatnimi czasy jest straszny. Mam go serdecznie dość. Krzyczy, piszczy, wymusza i jeszcze doszła gorączka od 2 dni nie wiadomo od czego. Mam nadzieje że mu to minie bo zwariuje.
Za to moje młodsze dziecko to istny Anioł. Nadal tylko je i śpi. Mam nadzieje że zbytnio mu to nie minie.


To tak dla równowagi po Diabełku dostałaś Aniołka 🙂
Cierpliwości życzę!!!

Naprawdę Wasze dzieci tylko jedzą i spią?? Kurcze, mój to już musi się pobawić, porozglądać się, przez okno popatrzyć albo książeczkę poczytać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jak pierwszy Dzień Dziecka? Ja nic nie dałam dziecku, przyznaję się bez bicia. Za to Bartek obsypany prezentami został. Między innymi 6 nowych zestawów puzzli dostał i teraz układa na zmianę. Justyna, może Piotruś też by się zajął puzzlami, co? Próbowałaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia jeeej jak ten czas leci!!!! już miesiąc!! no to prezent się należy! choćby pieluchy i chusteczki 😜 hehe
Emi od ok 8 do 12 jest bardziej aktywna i raczej tylko krótkie drzemki (u mnie na klacie) sobie urządza a tak to odkładam ją do leżaczka- bujaczka lub po prostu na koc na podłogę w salonie (mam połączony z kuchnią) a ja robię obiad, Dostała wczoraj na dizeń dziecka biało-czarną rybkę ale zupełnie zignorowała.
Justyna właśnie miałąm pisać o puzzlach i u nas jeszcze wycinanie się sprawdza na zajęcie dzieciaka lub jeśli i to nie działa to angażują ją jako pomocnicę i baaardzo chwalę za wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczynki ja próbowałam już wszystkiego. Puzzle ma gdzieś. Jedyne co go na chwile odrywa od darcia to klocki ale tez trzeba z nim układać bo sam nie chce. Jako pomoc to robi non stop. Zawsze ze mna w kuchni robi obiad, sobie kanapki masłem smaruje, tacie robi herbate albo kawe i co z tego jak za moment sie tak drze że głowa boli. Dzis na spacerze ( byłam sama z dwoma) ubzdurał sobie że chce na ręce i koniec. Miałam taką ochotę przyłożyć mu klapa na dupe że głowa mała. Nawet nie wiedziałam ze aż tak potrafie się opanować. Mam nadzieje ze mu przejdzie i to szubko bo zwariuje.
A co do Adasia to on spi praktycznie non stop. Wieczorami tak po 20 jest aktywniejszy i leży w kołysce i sie rozgląda ale tak to śpi i je.
A na dzień dziecka moje dzieci też nic nie dostały bo nie miałam jak wyjść z domu przez gorączke Piotrka. Dziś chciałam coś kupić ale Piotrek nie dał mi wejść do sklepu wiec wróciłam do domu. Bratowa jak wróciła z pracy to poszła kupic cos na kanapki bo nawet chleba w domu nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Kochane ja po cc dochodzenie do siebie chodzę już wyprostowa, najgorzej tylko wstać i męczą mnie bóle głowy czy kogoś jeszcze z was męczyły co brałyście na to?
Asiu mój mały też chcę sie rozglądać chcę by go ponosić pobujac wręcz czasem aż krzyczy by go bujać taleze nie należy do tych co tylko jedzą i śpią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki, cześć dzieciaczki 😁
Justyna no nie zazdroszczę Ci i nawet nie mam pomysłu na Twojego Piotra bo widać, że wiele rzeczy zastosowałaś, chyba tylko trzeba przeczekać 😞
Moja Marianka zazdrosna raczej nie jest ale bardzo szuka kontaktu ze mną- do tej pory (od porodu) tylko tata a teraz mamusia jej się znowu tęskni. Prosi by z nią spać, ale wiedząc o tym że Iguś też mamy potrzebuje mówi by go wziąć ze sobą w wózeczku do jej pokoju. Jak jestem z dala od Igora a choćby zaczyna jęczeć to sama mnie do niego wysyła, więc wnioskuję że nie jest zazdrosna.
Swoją drogą Maryla porządnie zakatarzona i ma mokry kaszel, siedzi w domu, inhalator pracuje non stop a i ja od 3 dni mam niezły ból gardła (chociaż dziś jakby lepiej)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Iguś, jak i Hubert Asi już nie je tylko i śpi, rano i wieczorem zrobi sobie średnio ze 2-3 godz przerwy od snu 😁 czasem i w środku dnia do godzinki- no i rozgląda się, pokręci, czasem jak mu nie wygodnie to każe się ponosić, na szczęście chwila mu wystarczy. Od 3 nocy nie robi kup 😁 ale rankiem nadrabia 😁 więc w nocy zje, zmienię śpiącemu mokrą pieluszkę i śpi dalej (Mania to porządnie buszowała w nocy!!!!)
Dudasia nasze brzdące już są niemowlakami a nie noworodkami 😁 ale dziwnie- tak szybko to zleciało! Najlepszego dla Hubiego z okazji miesięcznych urodzin (mój jutro)
Dziewczyny maluchy chyba nie maja kolek? Nic nie piszecie. Oby nie! (moja Mańka dostała po m-cu!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi mnie tez głowa nie bolała, ale ja w szpitalu dostawałam też ketonal w zastrzyku (w domu nie pozwolono mi go brać) no i paracetamol (coś jeszcze w czopku- nie pamiętam- na d...).
Jak wróciłam i bolał mnie brzuch itd......to lekarka z izby przyjęć pozwoliła mi brać pyralginę, działała najlepiej- ale co do niej upewnij się bo nie wszyscy się na nią zgadzają przy karmieniu (tylko wiesz u mnie to było dużo powikłań po cc i paracetamol przestał działać).
A może po prostu za mało pijesz? Odwodnienie łączy się z bólem głowy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannar napisał(a):
Emi mnie tez głowa nie bolała, ale ja w szpitalu dostawałam też ketonal w zastrzyku (w domu nie pozwolono mi go brać) no i paracetamol (coś jeszcze w czopku- nie pamiętam- na d...).
Jak wróciłam i bolał mnie brzuch itd......to lekarka z izby przyjęć pozwoliła mi brać pyralginę, działała najlepiej- ale co do niej upewnij się bo nie wszyscy się na nią zgadzają przy karmieniu (tylko wiesz u mnie to było dużo powikłań po cc i paracetamol przestał działać).
A może po prostu za mało pijesz? Odwodnienie łączy się z bólem głowy!


Heloł!
Zacznę od tego posta 😉 Mnie męczyły bóle głowy po porodzie ostatnio kilka dni temu) i chyba rzeczywiście mogło to mieć związek z odwodnieniem!!! Rzeczywiście jak się zaniedbałam w piciu to zaczybnał boleć łeb i wcale nei przestawał już później. Dopiero po nocy robił się reset. Raz juz nie mogłam wytrzymać i wzięłam Apap. O dziwo przeszło szybko po 1 tabletce! Normalnie to tak nie działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...