Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc mamusie! Jak tam Wasze dzieciaczki? U nas raz lepiej raz gorzej ale narzekać nie moge 😉 Jedyne na co narzekam to pogoda bo pada od 5 dni praktycznie non stop. Mam juz dość;/ Na szczęście pleśniawki zniknęły, tylko jakieś uczulenie na buźce jest. Chyba po wczorajszym pomidorze. Spróbowałam i mam. No nic poradzimy sobie bez pomodora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry My po pierwszej wizycie u lekarza, mały wazy 4 kg czyli przybrał 0,5 kg od wyjscia ze szpitala, musimy sie kąpac w krocghmalu i w ziołach bo mamy straszne potówki, dodstkowo mam nie uzywac oliwki tylko mam jakisc krem z apteki za 42 zł bo mały ma strasznie sucha skure i nawet smarowanie oliwka 2 razy dziennie nie wiele daje dodatkowo mamy jakies kropeli na kupe, bo robimy kupy ciemno zielone, czy którys z waszych maluchów tez ma takie kupy? pozatym upał taki ze nie ma czym oddychac 🤢
Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
Dudasia ja najpierw przemywam sola jak sa bardzo zaropiałe a pozniej "spuszczam" troche pokarmu na oczko prosto z cycka i delikatnie rozprowadzam na całym i tak zostawiam.


Następnym razem może wypróbuję. teraz juz wyleczone antybiotykiem. No i pociągnąć musze te krople do 10 dni co by mieć pewność, że koniec infekcji. Oby koszmar z Bartkiem sie nie powtórzył - u niego przez rok była niekończąca się historia z oczami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
czesc mamusie! Jak tam Wasze dzieciaczki? U nas raz lepiej raz gorzej ale narzekać nie moge 😉 Jedyne na co narzekam to pogoda bo pada od 5 dni praktycznie non stop. Mam juz dość;/ Na szczęście pleśniawki zniknęły, tylko jakieś uczulenie na buźce jest. Chyba po wczorajszym pomidorze. Spróbowałam i mam. No nic poradzimy sobie bez pomodora.


u nas nieźle, pierwszy dzień sama z chłopakami i nawet dajemy radę 😉
Zaraz położę spac Bartka i będzie luzik zupełny 😉 Upał straszny u nas. Dla maluszków nic ciekawego. Justyna, chyba dzięki temu, że masz chłodniej to na tym zyskujesz bo Ci dzieci lepiej śpią! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do przybierania to położna mi powiedziała, że dziecko w miesiąc przybiera ok 1kg a lekarka, że 600g. Hubi przybrał 1700g w miesiąc a 2200g w 6tyg, to nie mieści sie w żadnych normach 😉 I gdyby nie to, że na cycu jest chłop to chyba by mi kazały dietę odchudzającą zacząć 😉 On jest tak wielki, że mi gondolę na długość prawie wypełnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi-rose napisał(a):
Dzien dobry My po pierwszej wizycie u lekarza, mały wazy 4 kg czyli przybrał 0,5 kg od wyjscia ze szpitala, musimy sie kąpac w krocghmalu i w ziołach bo mamy straszne potówki, dodstkowo mam nie uzywac oliwki tylko mam jakisc krem z apteki za 42 zł bo mały ma strasznie sucha skure i nawet smarowanie oliwka 2 razy dziennie nie wiele daje dodatkowo mamy jakies kropeli na kupe, bo robimy kupy ciemno zielone, czy którys z waszych maluchów tez ma takie kupy? pozatym upał taki ze nie ma czym oddychac 🤢
Miłego dnia


Emi, u nas kupy są cały czas jajecznicowe ale Młody już od dawna profilaktyczne bierze probiotyki i Delicol. Ja generalnie eksperymentuję z jedzeniem, już truskawki zaliczone, pomidory, kapusta młoda, brokuły. Jutr zrobię kalafiora i pewnie spóbuję też 🤪 wszystko oczywiście w małych ilościach. Justyna a Ty dużo tego pomidora zjadłaś?? CHociaz ja mam pomidory takie swoje, niepryskane a to chyba o tą chemię głównie chodzi...
Na suchą skórę to najlepsze są emolienty. Jaką maść dostałaś Emi? Z oliwki zrezygnuj. Oliwka wcale nie natłuszcza dobrze a zostawia taką warstwę, że skóra nei oddycha. Z resztą sama widzisz, potówki aż się zrobiły 😞 Polecam kąpać w Oilatum, Emolium itp. choć to koszt... Teraz ten krochmal na wyleczenie to pewnie dobry będzie.. Moja mama zawsze radzi kapiel z dodatkiem naparu z kory dębu - ale nam nigdy nie było to potrzebne ani z Bartkiem ani z Hubertem bo skórka pierwsza klasa u nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia może i chłodniej to tu jest bo temperatury nigdy nie beda takie jak w Polsce ale bez przesady zeby z dzieckiem nie można było na spacer wyjść. No żesz kuźwa ile można.
Super ze z oczkami poprawa. U nas znowu ropieją więc chyba też zastosuje antybotyk. Tylko nie wiem ile mam go brac bo oczywiście pani doktor zapomniała mnie poinformowac a w ulotce tez nie pisze. MASAKRA A co do pomidora to nie duzo go zjadłam tylko teraz tak mysle czy to na pewno po pomidorze bo jadłam jeszcze winogrona. no nic zobaczymy za pare dni jak znowu spróbuje. A tak w ogóle marza mi sie czeresnie i takie polskie truskawki. 5 lat nie jadłam ☺️ no nic moze za rok, bo tu cena czeresni jest hmmm nawet nie bede pisac jaka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusie karmiące cycem, dajecie dzieciom pić oprócz cyca? Ja nie i sie zastanawiam co robić, czy w takie upalne dni, kiedy przerwy między karmieniami są spore moje dziecko nie jest spragnione... W sumie nie narzeka... a pewnie coś by płakał. Podzielcie się, co robicie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam i ja 😁 dzisiaj zwarze i zmierze wkoncu klyska 😁 w gondoli juz sie prawie nie miesci jest tski dlugi i ciezki ze boje sie o jego wage 😁 wysciowa mial 3100 😜
Emi u nas kupki to zotla musztardka 😁

Tez jem wszystko truskawki czekolade i wuele innych unikam poki co tylko mocno przyprawionego nawet czisnek sługami cebulę i golabki jadlam i maluszek wszystko toleruje 😁

Asiu ja mimo ze na cycu to daje poczatkowi wode s glukoza a teraz herbatke z kopru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc mamusie!
Ja mam do Was pytanko, zwłaszcza do cyckowych. Czy miałyście kiedyś kontakt z grzybicą brodawek? Bo ja chyba cos takiego mam zwłaszcza ze Adas ma te pleśniawki. Ja zwariuje. Boli jak cholera i to nie tylko przy karmieniu ale także po. Taki przeszywajacy, kłujacy ból. Ide dzis do lekarza ale boje sie ze ona da mi antybiotyk na zapalenie, a ja zapalenia na pewno nie mam. NIe wiem co mam robic. Wyczytałam zeby smarowac clotrimazolum ale potrzebny tez jest antybiotyk. Masakra. Załamie sie zaraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał(a):
Kasia dzięki za odp - lece dzisiaj kupić bo po wczorajszym dniu mloda znowu zjarana mimo ze nie wystawialam na słońce 😮
Do tego mamy jeszcze ten trądzik i mloda wygląda dosyć nieciekawie 🤔

Buźkę najlepiej przemywać korą dębu, a później Sudocremem tylko niedużo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Wieczór
Ja do smarowania małego kupiłam wczoraj to co zaleciła lekarka a jest to DERMOCEUTICA ATOPRA LIPOEMULSJA SKÓRA WRAŻLIWA, ATOPOWA, BARDZO SUCHA, na zielone kupy mam podawac BioGaia, krople probiotyczne zobaczymy czy cos to da.

Jesli chodzi o krem z filtrem to ja mam z rossmana Beabydream, ma on filtr 50.

Tysia
Adaś kolos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej! od wczoraj duchota- mały wieczorami zasnąć nie może i do cyca by chciał i co godz. więc zakładam że spragniony i podaję mu jeszcze odrobinę wody, którą pije ze smakiem.
Trądzik powolutku nam znika, na czole już w ogóle nie ma. aż mi ulżyło bo podobno jest do kilkunastu dni a tu minęło 3 tyg i jeszcze w weekend było makabrycznie a od dwóch dni normalnie ginie w oczach 😁
Tysiu, Asiu normalnie z tą gondolą to jak u mnie- od kilku dni się zastanawiam kiedy przestanie się mieścić i boję się że stanie się to zanim usiądzie!
A u małego napisane w książeczce, że waga powinna rosnąć od 150-200 g/ tydz.
Z tą oliwką też słyszałam, że nie jest najlepsza a czasem wręcz wysusza. U Manii niby nic nie zauważyłam ale dla małego nawet nie kupiłam jej i dobrze- bo on w porównaniu z Manią ma różne cuda na skórze (i sucha skóra po porodzie i trądzik)
Oj o grzybicy brodawek to nawet nie słyszałam, obyś Justyna jej nie miała jednak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehhh nio niestety grzybica jest przez pleśniawki. Nie wiadomo tylko czy ja jego zaraziłam czy on mnie ale chyba raczej on mnie bo mnie sutki bola od 2 dni. Narazie dostałam zawiesinie do picia ta samo co Adas i żel do smarowania brodawek. Jeśli nie pomoże to antybiotyk. Niestety poczytałam troche i raczej bez antybiotyku sie nie obędzie, chyba ze to poczatki. Zobaczymy. Tak sie zastanawiam co jeszcze może mnie spotkać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...