Skocz do zawartości

Wydzielina z pochwy | Forum o ciąży


martadella007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć no ja też mam taki problem jak ty aaga. Jeżeli chodzi o mnie to i tak mi to nie przechodzi a znajoma mi powiedziała żebym się często nie podmywała bo można wypłukać jakąś flore bakteryja czy jakoś tak, albo mi się wydaję że to może być od jakiegoś środka co się podmywamy hmm może ktoś bedzie wiedział dlaczego tak jest ?? Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki to może być uczulenie dlatego tak swędzi,ja na przykład mogę używać tylko płynu do higieny intymnej z AVONU już parę lat i wiem że nie mogę innego. ale też jeszcze może być to grzybica pochwy i jak masz upławy to strasznie swędzi to nie zależy od higeny osobistej,tym można się zarazić gdy się załatwiasz w pracy,w pociągu itp.dobrze wtedy powiedzieć lekarzowi on zapisze wam krem lub antybiotyk 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.ja od pcozatku ciazy zmagam sie z infekcjami w pochwie:/brałam juz 2 rodzaje antybiotyków...niby po ostatnim mi przeszło ale cos czuje ze to kwestia czasu i znowu powroci...ja uzywam od niedawna plynu do higieny intymnej z Ziajii przeciwgrzybiczny ale jak czułam swedzenie to podmywałam sie lekiem o nazwie Tantum Rosa...i swiad zniknał...ale zanim zaczniesz to uzywac skonsultuj sie z lekarzem...mimo ze stosowanie w ciazy niczym nie grozi dla pewnosci zapytaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rumianek juz zastosowalam ale nic nie pomoglo. dzisiaj zastosowalam tantum rosa przeczytalam gdzies na forum ze to pomaga wiec zobaczymy zarazie jest w miare dobrze ale zobaczymy w nocy zawsze mam krazys i nie moge spac bo mnie ciagle cos roi 😉 mam nadzieje ze przejdzie mi niedlugo bo musze sie wyspac przed porodem 😉 i meza wykorzystac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
Cześć!
Wszystko zależy od rodzaju tej wydzieliny. Jeśli masz do tego dolegliwości jakieś pieczenie np. lub dyskomfort odczuwasz, to ja bym na Twoim miejscu zrobila wymaz z pochwy, koszt ok. 30 zł. Ale wymaz a nie biocenoze. Wymaz jest dokładniejszy no i jeśli coś wyhodują to będziesz miała na wyniku identyfikację do gatunku oraz wantybiogram jeśli bedzie to patogen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Cholera, ja też muszę mojemu ginowi powiedzieć, ze nie podoba mi się wydzielina. Od jakiegoś czasu zrobiło się jej masakrycznie dużo - czasem mam wrażenie jakbym sie posikała :laugh: - czasem jest biała i raczej taka wodnita a czasem żółtawa, prawie seledynowa jakby i z grudkami. Nie pachnie brzydko, ale czasem swędzi mnie w tamtych okolicach.
Nie chciałabym aby mały zaraził się czymś przy porodzie - jakąś grzybicą czy innym paskudztwem.
Jak myślicie? Co powinnam zrobić? Wymaz z pochwy czy jakieś inne badanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolk@ napisał:
Cholera, ja też muszę mojemu ginowi powiedzieć, ze nie podoba mi się wydzielina. Od jakiegoś czasu zrobiło się jej masakrycznie dużo - czasem mam wrażenie jakbym sie posikała :laugh: - czasem jest biała i raczej taka wodnita a czasem żółtawa, prawie seledynowa jakby i z grudkami. Nie pachnie brzydko, ale czasem swędzi mnie w tamtych okolicach.
Nie chciałabym aby mały zaraził się czymś przy porodzie - jakąś grzybicą czy innym paskudztwem.
Jak myślicie? Co powinnam zrobić? Wymaz z pochwy czy jakieś inne badanie?


Wiesz mowia ze jak nie pachnie brzydko jest dobrze... skira swedziec moze poniewaz stalysmy sie bardziej wrazliwe i nasza skora takze... biale uplawy sa wporzadku zolte mowia ze nie ale moje znajome dwie mialy cala ciaze i wszystko ok... pytalam sie lekarza swojego bo tez mam czasem zoltawe uplawy on powiedzial ze to nic takiego... takze zdazaja mi sie jakby takie grudki albo takie ciemniejsze (przy podmywaniu zauwazylam) "glutki" hehe (wybacznie nazwe ale nie wiedzialam jak to nazwac ;p) i zastanawialam sie wy;lacznie nad tym skad to moze byc i co to takiego...

Gdy robilam badanie moczu wyszlo ze mam liczna flore bakteryjna... nie mysle ze to jest z tym zwiazane ale dostalam leki jakies ;/ brrr...

pozdrawiam (ups znow sie rozpisalam )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
hej dziewczyny. Jakieś cztery tygodnie temu miałam również obawy co do ilości wydzieliny. niby nie pachniala brzydko, ale bylo jej za dużo. pojechalam do szpitala bo obawialam sie że moze to być wyciek wód płodowych.zatrzymali mne na noc na obserwacje , zrobili bdania, krew i mocz. na szczście wszystko było ok tzn wody i na drugi dzień moglam wyjsć do domku. moja gin na badaniu kontrolnym stwierdzila ze faktycznie wydzieliny jes za duzo. posiew wykazal liczne bakterie i gin zapisala mi antybioyk dopochwowo - Natamycyna. teraz wydzielina jest bardzo znikoma. w 36 tygodniu znow bede miala posiew. I zobaczymy. Jeśli bakteria bedzie nadal to w trakcie porodu bede musiala mieć podawane antybiotyki dożylnie, żeby dzidziusia nie zarazić. Jestem teraz spokojna,bo wiem co jest i że zrobiłam to co powinnam. Od czego ma się instynkt macierzyński.
Chcę Wam powiedzieć kochane mamusie, że jeśli cokolwiek Was niepokoi to nie czekać, tylko do lekarza, albo do szpitala. Tam mają obowiązek Nas zbadać. A i Wy bedziecie spokojniejsze. Każda ciąża jest inna.
W końcu nosimy w sobie najcenniejszy skarb 🙂
Ale się rozpisałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelinka czop sluzowy to raczej wylatuje pod koniec ciazy, a w wiekszosci przypadkow z tego co sie orientuje przed samym porodem( wraz z bialaym sluzem wylatuja takie jakby nitki z krwi).
A jesli chodzi o sluz w czasie ciazy, mialam pod koniec z powodu niewielkiej ilosci Escherichia Coli, byl bardzo obfity koloru zolto -dziwnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
DZIS WYSZŁAM DO PRACY... WSZYSTKO BYŁO SPOKO PRZESZŁAM JUZ KAWAŁEK OD DOMU. NAGLE POCZUŁAM MOKRO POCZUŁAM JAK SPŁYWA MI NAWET PO UDZIE PRZERAZIŁAM SIE KONKRETNIE... BYŁAM PERWNA ŻE NIE DAJ BÓG PORONIŁAM ODRAZU ZADZWONIŁAM PO MOJEGO MEZCZYZNE... WROCIŁAM DO DOMU I ZAOWAZYŁAM ZE TO NIE KREW TYLKO ŚLUZ I TO BARDZO ZADKI... CZY TO MOZLIWE W CZASIE CIĄZY BYŁAM STRASZNIE PRZERAŻONA.... 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_18g jezeli ten Twoj sluz nie ma zapachu to wszystko jest ok 🙂 ja tez mam taki sluz od poczatku ciazy i zapewniam Cie ze to normalne bo pytalam lekarza 🙂 musisz tylko uwazac bo czasem moze wdac sie jakas infekcja np.grzybica wtedy sluz ma nieprzyjemny zapach i jest taki bialo-zoltawy serowaty 😉 wtedy trzeba isc do lekarza on juz cos na to poradzi 🙂 takze narazie sie nie przejmuj 🙂
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...