Skocz do zawartości

Waga Maluszków w łonie Mamy :) | Forum o ciąży


magditta

Rekomendowane odpowiedzi

Nikusia u nas jak robiła usg wczoraj to też stwierdziła ze pomiar jest pomniejszony bo ma płaski obraz i ciężko jest zebrac pomiary z główki. A ja tak chciałam usłyszeć kilogram 🙂 No nic musimy czekać aż przytyją maluszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Normy książkowe są bardzo ważne, ale każdy kto z nich korzysta wie, że podają średnia od której jest pewnego stopnia odchylenie standardowe czy nadal norma 🙂 Dlatego stworzono siatki centylowe które tez są przecież pewnego rodzaju norma 🙂 U takich Maluszków jak nasze każdy lekarz bierze poprawkę na to np że Maleństwo możne nabrać rozmachu i mocno przybierać na wadze nie w 2 a w 3 trymestrze a nawet pod sam koniec 🙂 No cóż dziewczęta najważniejsza sprawa to fakt żeby przybierał na wadze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta wierze że ktoś po coś stworzył te wszystkie tabele. Jednak z mojego doświadczenia wiem że nie wszystkie dzieci rozwijają się wg książek i tabel. wiadomo duże odchylenia wagowe czy wzrostowe itd. zauważy juz lekarz, jednak nie można aż tak bardzo zżyć się z pomiarami książkowymi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę podobnie jak Skoreczka, dobrze że są normy książkowe, ale nie dajmy się zwariować. Jeśli moje dziecko będzie miało wzrost np na 10centulu to nie wpadnę w rozpacz. USG nie jest bardzo precyzyjne, wystarczy pomyłka mm i już inna waga i wzrost. Najważniejsze, żeby dziecko rosło, dobrze się rozwijało i zdrowe urodziło. 😉
a normy to tylko jako ściągę traktuje. Sama mam wzrost poniżej normy 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia102 napisał(a):
Najważniejsze, żeby dziecko rosło, dobrze się rozwijało i zdrowe urodziło. 😉


Tak właśnie trzeba do tego podejść. A co do norm to towarzyszą nam na każdym kroku a szczególnie w medycynie i tego dziewczęta przeskoczyć się nie da 🙂 Oczywiście nikt nie zmusi nas do ich analizy ale każdy lekarz będzie się do niech odnosił tak samo jeśli chodzi o dziecko jak i o dorosłego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta ja to wiem, bo co chodziłam z synem na bilans to był ważony i mierzony. Rozumiem, że medycynie muszą być jakieś kryteria, żeby wyłapać anomalię. Jednak pomiar z USG zawiera pewny zakres błędu i nie ma co się stresować jeśli dziecko nie będzie idealnie na 50centylu. Dlatego piszę, żeby podchodzić do tego na luzie. 😉 i traktować jako ściągę a nie wyrocznię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiulka55544 napisał(a):
Brzuszki klikłam na link z suwaczka którejś z Was i tam jest opcja,że można ustawić sobie suwaczek na pulpicie 🙂 🙃
właśnie to zrobiłam i fajnie wygląda 🙂 polecam 🙂


Kasiulka
a który to suwaczek, z jakiej stronki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...