Skocz do zawartości

Bóle pleców | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
cieszcie sie dziewczynki, które nie macie bólów pleców...
a co stosuje na taki ból....? leże i płakac mi sie chce czasami, ruszyć nie moge! u mnie dodatkowo dochodzi ból kości całych nóg, bioder, a nieraz i ból kulszowy...
podobno dobry jest termofor na takie bóle ale ja nie stosowałam.
pozdrawiam 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja porostu wygodnie się wtedy układam 🙂 ..... termoforu osobiście nie polecam, a szczególnie z wrzątkiem, ponieważ ciepło rozszerza naczynia krwionośne, czyli powoduje wzrost ciśnienia tętniczego... z tym termoforem w szczególności na początku ciąży ostrożnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mnie wszystko boli .. Strasznie czasem nie potrafie wstać z łóżka i tak jak któraś pisała też mam tak że bolą mnie wszystkie kostki , kolana , nadgarstki , łokcie .. Straszne ! Powiem wam że mi przynosi ulgę nasmarowanie się Wick Wapo Rubem ale nie na długo 30 min i dalej ale bynajmniej można usnąć co do termofora stosowałam ale nie z wrzątkiem bo to nie bezpieczne..Lepiej uważać a i pijcie dużo Kwiastostanu z Lipy bardzo dobrze rozgrzewa kości i tez troszke pomaga i ewentualnie Scorbolamid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Ja głównie ze względu na straszny ból pleców (przede wszystkim odcinka krzyżowego) znalazłam się na L4.
Lekarz powiedział mi że mogę stosować maści powszechnie stosowane na bóle mięśni i stawów - byleby nie za często.
Ale na wszystkich jakie posiadam w domu jest wyraźnie napisane żeby nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
Nie odważyłam się ich użyć pomimo tego że ból dziś dokucza mi znacznie bardziej niż zwykle..
Jutro pójdę do apteki podpytać czy oni nie mają czegoś bezpiecznego dla ciężarnych.
A może Wy macie jakieś pomysły na maści?

Dodam, że okłady i masaże na razie na niewiele się zdają 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie lekarz też mi powiedział, że mogę brać Apap (max 2 tabletki dziennie). Z tym, że ja te bóle miewałam już wcześniej i niestety jedyne co mi pomagało to silne tabletki rozkurczowe wydawane na receptę 😞 dlatego szukam czegoś co będzie bezpieczne dla Maleństwa, a jednocześnie przyniesie mi chociaż maleńką ulgę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najlepszym lekarstwem chyba tak jak mówisz będzie wygodna pozycja i nienadwyrężanie się.. Dzisiaj przy okazji robienia zakupów w aptece zapytałam o maść bezpieczną dla kobiet w ciąży i pani poleciła mi Traumeel S. Szukałam na ulotce i na necie czy są jakieś przeciwwskazania i rzeczywiście nic nie znalazłam. Lek homeopatyczny, w przypadku urazów może być stosowany na otwarte rany nawet.. więc wynika z tego że delikatny.

A póki co idę posmarować plecy, nogi w górę i trochę odpoczynku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • Mamusia
Dziewczyny a czy możecie mi powiedzieć kiedy zaczęły Wam się te bóle pleców? Ja jestem na początku ciąży - 3 mies. i czuję coraz częściej ból w dole pleców, zastanawiam się czy to jeden z objawów ciąży czy przyczyna tkwi gdzie indziej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam serdecznie!
Jestem studentem V roku studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia!Tematem mojej pracy mgr jest "|Bóle krzyża, a częstość współżycia seksualnego".Byłbym bardzo wdzięczny za wzięcie udziału w badaniu. Ankieta jest całkowicie anonimowa!Z góry dziękuje!!!!!

LINK DO ANKIETY: http://www.ankietka.pl/ankieta/38771/bole-krzyza-a-czestosc-wspolzycia-seksualnego.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesiące później...
ja w święta miałam straszne bóle pleców, lewą nogą prawie nie mogłam ruszac. Chyba wtedy przegięłam ze sprzątaniem bo teraz jak odpoczęłam jak ręką odjął bóle przeszły 🙂 ciekawa tylko jestem czy to nie była przypadkiem słynna rwa kulszowa! zapytam lekarza na wizycie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak macie możliwość to chodźcie na basen to może zapobiec kłopotom z plecami już po porodzie. Ja po dwóch ciążach mam solidne kłopoty z kręgosłupem, nieraz po schyleniu się mam kłopot zeby wyprostować. Przed 2 ciążą bardzo często chodziłam na basen i było lepiej a potem z braku czasu zaniedbałam i teraz jest coraz gorzej. Tak ze lepiej zapobiegać niż leczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Dziewczyny, a co sądzicie o ortopedycznym pasie ciążowym. http://allegro.pl/nowosc-ortopedyczny-pas-ciazowy-nixie-i1411074958.html
Czy któraś z Was stosowała? Zastanawiam się czy kupić bo bóle pleców bardzo dają mi się we znaki - a konkretnie korzonki/ rwa kulszowa - nie wiem czy jest różnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...