Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja też zmykam na polko bo taka piękna pogoda że aż żal nie wyjśc z domu, szkoda tylko że Małej zabrac nie mogę przez ten katarek. No i widac że córa chora bo znów spac poszła 🤢
Kozinka a co do całowania brzucha no to moja jak ja bede w 9 miesiącu bedzie miała jakieś 14 miesięcy więc myśle że jakaś świadoma to jeszcze nie bedzie i nie bedzie mi dane cieszyc się takimi chwilami 😉
Ja też się muszę zaopatrzyc w jakieś kozaczki na niskim obcasie bo mam na wysokim no ale z brzuchem to nie bardzo bedą się nadawała a w tamtym roku styrałam już jedne na płaskim - dla niewtajemniczonych też z brzuchem chodziłam 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no nigdy nic nie wiadomo bo jedne dzieci są szybko wygadane inne troszkę później,moja nadal ma swój język choć od dawna rozumie chyba wszystkie polecenia jakie jej daję. cokolwiek ma mi nie podać to poda dokładnie o co ją proszę więc skąd wiesz czy i Twoja nie sprawi Ci tyle radości 🙂 np.moja sama chodzi odkąd skończyła 9 miesięcy a jest wiele jej równolatków którzy nie chodzą jeszcze sami,więc widzisz nie wiesz czym tak naprawdę zaskoczy Cię Patrycja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja już kilka razy się przejechałam na szpilkach w zimie,bo jak jest duży śnieg to trudno się chodzi,no i obiecałam sobie,że nigdy więcej szpilek na zimę bo i wogóle lubię raczej płaskie buty.ale dzisiaj przypadkowo usłyszałam,że płaskie są niekobiece i jak już ma być obcas to nie "kloc" tylko szpilka i pomyślałam,że co mi tam,i tak dużo nie chodzę bo wszędzie blisko a chodniki w mieście to nie wieś,na której wcześniej mieszkałam i zdecydowałam się na obcasiki. No i jakie cudne widziałam,że och 🙂 🙂 🙂 mam już upatrzone,może nie konkretna szpila ale cienki obcas i napewno będzie ładnie wyglądać 🙂 🙂 co mi tam,brzuszek przez zimę jakiś ogromny i ciężki jeszcze nie będzie,więc sprawię sobie przyjemność i tej zimy będę chodzić wyższa o kilka cm 😁 😁 ale i tak nie dorównam duuuuuużo wyższemu mężowi 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
Hej mamusie,

Takie skomplikowane te obiady wymyslacie. 😞 Ja na dzis w ogole nie mam pomyslu ani w ogole nadchnienia na gotowanie. Pogoda smutno-jesienna. Dobrze ze chociaz czuje sie dobrze.


czemu skomplikowane?? 🙂 Ty napewno tez duzo potrafisz tylko sie pochwalic nie chcesz 😉 😘 😘
a jesli bys cos nie wiedziala to powiedz 🙂 wszystkie chetnie sluzymy porada 🙂 😘
gorzej tylko jak sie checi nie ma tak jak ja czasami 😁 😁
a na to juz lekarstwa nie mam niestety a szkoda bo by sie przydalo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja potrzebuje lekarstwo na chęci!!!!!!!!!!!!!!
staram się wszystko ogarnąć,w domu czysto,obiad jest podany,dziecko pojedzone i czyste ale i tak mam takie wrażenie jakbym mało dawała tym bardziej teraz jak samopoczucie jest zmienne i nie zawsze się chce 🥴 wczoraj wieczorem miałam błysk w domu,rano leżąc w łóżku i śmiejąc się z wyczynów Klaudii nawet nie spostrzegłam się że pokój jest wywrócony do góry nogami i właśnie wtedy odwiedziła nas szwagierka 😮 poczułam się jak nie powiem co bo nawet majtki i skarpetki mi mała wyciągnęła z półki ale co ja mogę,że nie da się nadążyć za dzieckiem tornadem 😮 no i wrażenie pewnie miała tylko jedno,że syf jest u nas i tyle 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam syf w pokoju ale się nie przejmuję, dostałam po południu takiego bólu głowy że myślałam że zejdę z tego świata 🤢 na szczęście mąż się dzieckiem zajął a ja poszłam leżec, teraz już o niebo lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia99 napisał(a):
Ja tam mam syf w pokoju ale się nie przejmuję, dostałam po południu takiego bólu głowy że myślałam że zejdę z tego świata 🤢 na szczęście mąż się dzieckiem zajął a ja poszłam leżec, teraz już o niebo lepiej

ja ostatnio miałam taki,że aż mnie naciągało i jak stałam o się ciemno przed oczami robiło,już dawno nie miałam takiego bólu głowy jak wtedy i musiałam wziąć tabletkę,akurat panadol miałam i położyłam się do łóżka.mąż był i się zajął Klaudią a tak to bym nie dała rady 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczyny, jestesmy w ciazy, mamy swoje "widzimisie" podczas tego czasu i jak nam sie nie widzi to nie sprzatamy, jak sie widzi to sprzatamy 😆
Ja dzis caly dzien jestem na NIE - nie sprzatalam (ale obiad ugotowalam ostatecznie, z tego co w lodowce znalazlam 🙂 ).
Ja podobnie jak niunia - mam gdzies co ludzi gadaja... Ja tez potrzebuje czasu dla siebie, chocby po to by polozyc sie w lozku i popatrzec na drzewa za oknem. Jak moja dziecina przyjdzie na swiat, to juz nie bede miala na to czasu, a i pewnie sprzatanie i gotowanie mi sie wlacza na maxa 😉
Swoja droga, podziwiam Was "juz mamy". Dla mnie jestescie wielkie, ze tak dajecie rade z wszystkim. Mam nadzieje, ze i ja bede miala tyle energii co Wy.
Ale sie rozpisalam.
Trzymajcie sie cieplo i oby bole glowy nas wiecej nie dopadaly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziarka792 napisał(a):
Witam Wszystkie Czerwcóweczki, Życzę spokojnych kolejnych miesięcy. Jestem tu nowa 🙂 i bardzo się cieszę że mogłam do Was dołączyć. Pozdrawiam

witam 🙂 no to powiedzmy,że jesteśmy sąsiadami 😁 😁
ten sam termin nawet mamy,może spotkamy się na porodówce 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie!! 🙂 🙂 🙂
jak wam minela noc?? 😜
mi w sumie dobrze 😉 tylko rano mnie mdlosci dopadly 🤢 ehh... uroki ciazy 😜
kozinka jak sie dzis czujesz?? 😘
wiecie co wczoraj odrkylam?? 😮 jak dotkne swoj brzuch to czuje jak sie maly babel rusza i jak bije mu serdeuszko!! 😮 🤪 🤪 nooo to jest taaakie MEGA cudowne uczucie 🤪 🤪 🤪
wczoraj nawet mezowi pokazalam bo nie moglam sama w to uwierzyc 😜 😜 😜
a moj maz to gorzej jak dziecko 😁 przez godzine trzymal mnie za brzuch tak mu sie to podobalo 😁 😁 😁
hehehe 😜 😜
ale.. czy to jest normalne ze tak wczesnie sie to czuje?? 😮
tak normalnie to nie czuje go tylko jak tak troszke nacisne na brzuch 🙂
wezcie mnie uswiadomcie kochane mamusie czy ja juz wariuje czy to na powazne jest mozliwe 😜 😜 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kruszynka1821 napisał(a):
Witam wszystkie mamusie!! 🙂 🙂 🙂
jak wam minela noc?? 😜
mi w sumie dobrze 😉 tylko rano mnie mdlosci dopadly 🤢 ehh... uroki ciazy 😜
kozinka jak sie dzis czujesz?? 😘
wiecie co wczoraj odrkylam?? 😮 jak dotkne swoj brzuch to czuje jak sie maly babel rusza i jak bije mu serdeuszko!! 😮 🤪 🤪 nooo to jest taaakie MEGA cudowne uczucie 🤪 🤪 🤪
wczoraj nawet mezowi pokazalam bo nie moglam sama w to uwierzyc 😜 😜 😜
a moj maz to gorzej jak dziecko 😁 przez godzine trzymal mnie za brzuch tak mu sie to podobalo 😁 😁 😁
hehehe 😜 😜
ale.. czy to jest normalne ze tak wczesnie sie to czuje?? 😮
tak normalnie to nie czuje go tylko jak tak troszke nacisne na brzuch 🙂
wezcie mnie uswiadomcie kochane mamusie czy ja juz wariuje czy to na powazne jest mozliwe 😜 😜 😁 😁


Kruszynka to absolutnie NIE jest mozliwe zebys czula swoje malenstwo i jeszcze w dodatku jak bije mu serducho. Farciary wyczuwaja dziecko kolo 16tc a norma dla pierworodek jest od 18/22tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
dzięki ja dzisiaj w miarę dobrze 🙂
ruchy dziecka to sprawa indywidualna,ale szczerze powiem,że w pierwszej ciąży zaczęłam czuć delikatne (z czasem coraz mocniejsze i wyczuwalne pod ręką po kilku tygodniach) ruchy dziecka w 14-15 tygodniu i lekarz mnie wyśmiał,powiedział,że w kobieta będąca w ciąży "kolejny raz" raczej nie wyczuje ruchów tak wcześniej a co dopiero pierwiastka 😮 wmówił mi,że to gazy ale ja i tak wiedziałam swoje 😁 no i się nie pomyliłam 🙂 podobno koło 20tygodnia można wyczuć ruchy dziecka w pierwszej ciąży ale jak już pisałam,to sprawa indywidualna i teoria że koło 20 tygodnia to tylko teoria,nie zawsze idzie w parze z praktyką. Każda kobieta,każda ciąża jest inna a o tym czy to ruchy dziecka a nie inne dowiesz się dopiero jeśli staną się silniejsze. Ja bicia serduszka nie czułam wogóle,stawiam że to pulsowanie brzuszka bo to zarówno w pierwszej jak i tej ciąży odczuwałam i lekarz mi potwierdził,że to pulsowanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nasze dzieci zaczynają się dopiero poruszać,są jeszcze malutkie,raczej nie da się chyba jeszcze tego wyczuć.
ja ciągle mam jakieś bąbelkowanie w brzuchu i jakieś ruchy ale jestem pewna,że to jeszcze nie ruchy dziecka tylko inne ruchy jelit czy gazów co teraz jest bardziej wyczuwane niż przed ciążą,bo wszystko ma tam coraz mniej miejsca i się ściska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
nasze dzieci zaczynają się dopiero poruszać,są jeszcze malutkie,raczej nie da się chyba jeszcze tego wyczuć.
ja ciągle mam jakieś bąbelkowanie w brzuchu i jakieś ruchy ale jestem pewna,że to jeszcze nie ruchy dziecka tylko inne ruchy jelit czy gazów co teraz jest bardziej wyczuwane niż przed ciążą,bo wszystko ma tam coraz mniej miejsca i się ściska


O widze, ze dopisalas. Dokladnie, teraz po pierwsze jestesmy wyczulone na wszystko co sie tam dzieje a po drugie nasze maluchy sa po prostu jeszcze za male.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kruszynka1821 napisał(a):
a wiec jednak zwariowalam 😁 😁 hehe 😜
nie wiem co to jest bo jest to z roznych stron to zalezy jak siedze czy leze i tak pulsuje rownomiernie prawie caly czas i myslalam ze to serduszko albo cos jakiego 🙂 ehh 🙂 a myslalam ze to moj babel 😉


Pewnie trafilas na jakas zyle 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...