Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
Kozinka no prosze Cie, nie wyczuje sie dziecka, ktore ma 1cm (8tc). Mozesz wyczuc macice. Wiadomo, ze to indywidualna sprawa ale serio, bez przesady.

nie chciałam pisać bezpośrednio żeby nie zrobiło się jej przykro 🥴 kruszynka doczekasz się nawet czasem i bolesnych ruchów pod koniec 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aaa wlasnie 🙂 jak bylam w piatek u lekarza to mi powiedzial ze moj babel ma 13mm i w sumie to tez chyba nie jest normalne bo kogo bym sie nie spytala to mi mowi ze w 8 tyg to powinno miec max 10mm to jakis gigant sie chyba urodzi 😁 hehe;p nie noo.. 🙂 mam nadzieje ze ze mna wszystko ok?? 😜 jak to wkoncu jest?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
Wiolka napisał(a):
Kozinka no prosze Cie, nie wyczuje sie dziecka, ktore ma 1cm (8tc). Mozesz wyczuc macice. Wiadomo, ze to indywidualna sprawa ale serio, bez przesady.

nie chciałam pisać bezpośrednio żeby nie zrobiło się jej przykro 🥴 kruszynka doczekasz się nawet czasem i bolesnych ruchów pod koniec 😘


ehh.. trudno 🙂 ale dziekuje ze mnie uswiadomilyscie 😉 przynajmniej wiem ze to moje urojenia a nie bobas 😜 noo nic 🙂 jak odkryje u siebie jeszcze cos fascynujacego to dam wam znac i znow spytam o porade 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kruszynka1821 napisał(a):
kozinka napisał(a):
Wiolka napisał(a):
Kozinka no prosze Cie, nie wyczuje sie dziecka, ktore ma 1cm (8tc). Mozesz wyczuc macice. Wiadomo, ze to indywidualna sprawa ale serio, bez przesady.

nie chciałam pisać bezpośrednio żeby nie zrobiło się jej przykro 🥴 kruszynka doczekasz się nawet czasem i bolesnych ruchów pod koniec 😘


ehh.. trudno 🙂 ale dziekuje ze mnie uswiadomilyscie 😉 przynajmniej wiem ze to moje urojenia a nie bobas 😜 noo nic 🙂 jak odkryje u siebie jeszcze cos fascynujacego to dam wam znac i znow spytam o porade 😁


Spoko spoko, doczekasz sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kruszynka ja niedawno też pisałam,że podobno moja dzidzia ma 2cm ale według mnie to za dużo,nie wiem jak to tam jest,teraz dzieci będą szybko rosły,ale według mnie jeśli ma 13mm a pisze,że powinno mieć 10mm to żadna różnica,nie wzoruj się na opisach bo one są tylko przybliżone,to,że jest ciut większe nie znaczy że jest coś nie tak,ja czasem też czytam w kalendarzu co i jak powinno być ale gdybym każdą rozbieżność uważała jako problem to chybabym zwariowała. Każda ciąża jest inna u różnych kobiet jak i ja jestem przykładem tego,że u tych samych kobiet również każda ciąża przebiega inaczej 🙂
Ale rozumiem Cię,bo w pierwszej ciąży też panikowałam o wszystko,teraz z perspektywy czasu mogę dać tylko jedną radę-JEŚLI LEKARZ MÓWI,ŻE JEST OK TO NIE MA CO DOSZUKIWAĆ SIĘ PROBLEMÓW BO TO NAPEWNO NIE POMOŻE,WRĘCZ PRZECIWNIE 🙂
kurczę,nie odbierz tego czasem źle,bo staram się jakoś Cię w pewnym sensie uspokoić z obaw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
powiem Wam że jedyne co mnie w mojej ciąży problematycznie zastanawia to to,że według terminu z miesiączki będę rodzić ....uwaga.... POCZĄTKIEM KWIETNIA 2012 !!!
ale luz,bo w pierwszej ciąży było to samo 😁 😁 tak to już z moimi extra regularnymi cyklami jest 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie!

Ale dzis u nas sie dzieje na forum... 🤪
Ja szczerze mowiac tez za bardzo nic nie czuje, ale tez nie bardzo sie nad tym zastanawiam.

Chcialam tak troche z innej beczki. Nie wiem jak Wasze brzuchy - duze czy male, rosna czy nie, ale chcialam was podpytac czy uzywacie juz kramow i balsamow przeciw ewentualnym rozstepom 😞 Tak sie sobie przygladalam wczoraj i widze, ze juz sie troche zaokraglam (no chyba ze to od nadmiaru jedzenia 😁 - zartuje 😉 ). Zastanawiam sie czy jest sens inwestowac w specjalistyczne kosmetyki, czy moze te codzienne wystarcza. Co o tym sadzicie i jakie macie doswiadczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada znam ludzi którzy wydają na to kupe kasy a i tak mają brzuchy w rozstępach,te kremy pomogą tylko w pewnym stopniu a i tak skłonności genetyczne decydują o wszystkim. ja od początku ciąży smarowałam się zwykłą oliwką,bo nie ma chyba nic bardziej natłuszczającego i nawilżającego 🙂 no niestety przed samym porodem kiedy brzuszek mi zaczął opadać wysypało się na mnie tona rozstępów po brzuchu,po ciąży zanikły,a raczej zbladły a teraz kiedy brzuszek znowu rośnie i rozciąga się skóra moje rozstępy robią się niebieskie i swędzą 😮 dodam,że też w połączeniu z oliwką smarowałam kremem na rozstępy i powiem,że efekt żaden 😮
Twój wybór,jednak według mnie kremy te cudów nie działają,a jeśli masz mieć rozstępy to i tak wyjdą... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja cala ciaze smarowalam kazdy skrawek ciala kosmetykami dla kobiet w ciazy, na rozstepy, na elastycznosc skory + oliwka dla dzieci i co? Jak przyszlo co do czego to dostalam rozstepow na posladkach i miedzy jak rowy marianskie, na lydkach i cyckach jak mi piersi momentalnie urosly z miseczki B do G. Nie ma sily i nie ma takiego kremu na swiecie, zeby pomogl skorze rozejsc sie bez sladu przy takim wzroscie. Na szczescie brzuch mi ominelo. Mam nadzieje, ze w tej ciazy tez nie bede miala rozstepow na brzuchu bo reszta juz sie nie przejmuje. Cycki mam obrzydliwie pocharatane, dupe tak samo wiec juz gorzej byc nie moze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jako polozna i mama powiem tak, ze wszystko zalezy od kolagenu i typu skory. sa kobiety, ktore jak pisalyscie nic nie robia i nie maja rozstepow,a drugie to takie co pakuja w siebie kilogramy i wychodza im jak oszalale..
Zalezy niestety od predyspozycji... 😞(

Ja mimo, ze przytylam w ciazy jedynie 5kg.. to rozstepy zaczely mi wychodzic okolo 34tc.. i sa do dzisiaj.. a calutka ciaze sie smarowala, no moze nieregularnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczeta za opinie. Macie racje z tym co piszecie. Przejrzalam dzis rozne stronki na necie i wszedzie potwierdzaja to co mowicie. Geny, waga ciala i nagle tycie - wszystko to wplywa na wyglad skory w czasie ciazy i po porodzie. 😞 A ostatecznie jest to bardzo indywidualna sprawa.
Zadzwonilam nawet do mojej mamy by sie zapytac czy ona ma roztepy. Mowi, ze nie doswiadczyla tego ani przy pierwszej ciazy z moim bratem, ani przy drugiej, co jest dosc optymistyczna dla mnie informacja. Z drugiej srtony, w pierwszej ciazy byla ode mnie 12 lat mlodsza. Musze sie wiec liczyc, ze w moim przypadku roznie to moze byc.
Moze niepotrzebnie sie nad tym zastanawiam? Zreszta przez rozmyslanie o tych potencjalnych rozstepach spiepszylam sobie dzis caly dzien... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada ja mam na brzuchu pełno rozstpów,koło sutków na piersiach też kilka się znajdzie i na udach też...może nie powiem,że je polubiłam,ale zaakceptowałam i przyzwyczaiłam się do nich,bo co innego zostało? płakać i wprawiać się w kompleksy z tego chyba nieodwracalnego procesu to chyba bez sensu,nie pomoże a tylko dorobi zmartwień. moje były krwiste pod koniec ciąży a po porodzie stały się białe,mój brzuch wygląda jak skórka pomarańczy,ale taka kolej rzeczy-albo ma się szczęście i ładny brzuch po ciąży,albo trzeba żyć z rozstępami 🙂 nie mam z tym problemu a i na basen się rozbiorę i nie wstydzę,no cóż,nikt nie mówił,że ciąża to tylko same piękne chwile ale i zmiany i poświęcenia. nie ma co sobie tym zaprzątać głowy,tym bardziej,że mojemu mężowi to również nie przeszkadza i mam wrażenie że wogóle ich nie zauważa więc jakby ich nie było 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry kobietki,
Jestescie naprawde kochane, ze tak mnie pocieszacie. Chcialabym wierzyc, ze duzo nie utyje, a ciaza tak bardzo nie wplynie na wyglad mojej skory po porodzie. Wiem, ze teraz powinnam sie cieszyc z mojego szczescia i fasolki, ktora w sobie nosze... Chyba mam za duzo czasu na rozmyslanie 🤔
Korzystajac z okazji, ze jest z nami sandroos , mam pytanie dot gimnastyki i cwiczen w czasie ciazy. Jak wiadomo gimnastykowanie sie w czasie ciazy jest jak najbardziej wskazane zwlaszcza dla tych, ktorzy chodzili na silownie czy aerobik regularnie przed ciaza. Ja. w momencie kiedy sie zorientowalam, ze jestem w ciazy przestalam chodzic na silownie, bo nadzwyczajniej w swiecie troche sie przestraszylam, nie chcialam sie forsowac, nie czulam sie najlepiej itd. Teraz, bedac juz w 10 tyg ciazy, rozwazam powrot na basen i silownie (aerobik to juz chyba za bardzo intensywne cwiczenia), ale czytalam gdzies ostatnio, ze w 10 tygodniu jest juz za pozno by podejmowac jakas aktywnosc rekreacyjna. No i w tym miescu czekam na opinie specjalistki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski!

Moje cialo zmienilo sie nie do poznania ale juz nic z tym nie zrobie wiec po co sie zadreczac (no chyba ze zrobie sobie cycki po 2 dziecku).

Ja i moja coreczka jestesmy chore, narazie kuruje sie herbata malinowa z miodem i cytryna ale niestety nie widze zadnej poprawy od niedzieli 🤢

Midorada milych zakupow! Ja juz zaczelam tyc i jestem wsciekla bo jak znowu przytyje 22kg to nie wiem czy wroce znowu do swojej wagi sprzed ciazy a najgorsze, ze jem dokladnie tyle samo co przedtem i zamiast ciezkiego miecha jem np wiecej warzyw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada nie jestem specjalistką,ale powiem tylko,że już nie raz słyszałam,że kobiety ćwiczące sport itp nie muszą rezygnować z tego z powodu ciąży. Wydaje mi się,że nawet w przypadku aerobiku,bo przecież nie wszystkie ćwiczenia musisz wykonywać jeśli nie chcesz a ruch jest przecież zdrowy i potrzebny a basen jak najbardziej 🙂 korzystaj teraz póki dzidzia nie pokazuje swojego zdania na ten temat bo ja przed porodem samym będąc na odkrytym basenie z zimniejszą wodą niż kryte mają-zostałam solidnie skopana po brzuchu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 co tam u Was ciekawego słychac, nie miałam neta i nie mogłam pisac, no ale juz naprawione 🙂
Co do rozstepów to ja jestem dowodem na to że to nie od smarowania zależy czy się bedzie miało rozstepy czy nie. Ja się w ciąży nic nie smarowałam (z czystego lenistwa) i rozstępów na brzuchu, udach czy pośladkach wcale nie miałam. Miałam jedynie na piersiach ale to od tego że mi się pewnym czasem straaasznie powiększyły no i skóra nie nadążyła się rozciągac 🙂 tak że moim skromnym zdaniem to zależy od uwarunkowań genetycznych a nie od smarowania......

Wiola my też się od niedzieli męczymy z przeziębieniem, szkoda mi córci strasznie, jej na szczęscie katar przechodzi a u mnie dalej jest, no i kaszel do tego. Ehhh ta jesień .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zdecydowanie mozesz korzystac z basenu i silowni, jesli tylko ginekolog nie ebdzie widzial przeciwskazan. Jesli masz naturalnie sklonnosci do grzybicy pochwy ( a w ciazy zdecydowanie latwiej ja zlapac) to zabezpieczaj sie tamponem.. Polecil mi to moj ginekolog...

Co do silowni, to fajnie korzystac z biezni, nie przesadzajac, rowerka, jesli z ciezarkow to zmniejszyc ich ciezar, a najlepiej porozmawiac z kims kto tam pracuje jakie cwiczenia poleca dla ciezarnych...

no i joga super sprawa w ciazy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny macie może jakieś przeczucia dotyczące płci dziecka?
U mnie zarówno w pierwszej jak i tej ciąży wszystko wskazywało na chłopca,jednak intuicja mówiła inaczej,nie pomyliłam się wtedy,teraz też jakoś mam wrażenie,że będzie dziewczynka 😉mąż bardzo chce synka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...