Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kurcze ale apetytu narobilas mi na ogorkowa 🙂 Tak dawno nie jadlam...
Jutro sobie podejde chyba na rynek po ogoreczki starte, bo maja takie pyszne 🙂 i od razu mi sie humorek poprawi 🙂

Najprawdopodobniej 13.02. dopiero zejde na oddzial pracowac z dziecmi, wiec sie ciesze, bo jeszcze 3 tygodnie bede w biurze 🙂
a 24.02. jedziemy do Karpacza na 3 dni 🙂 Co prawda morsowac nie bede, ale weekend z super ludzmi na pewno dobrze nam zrobi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień Dobry Mamusie Brzusie 😁
Nową Mamusię też witam 🙂
Ja dzisiaj znów nie mam na nic siły. Wstałam o 7:30 bo mi krew z nosa poszła, ale o dziwo dzisiaj przespałam prawie całą noc. I obudziłam się pierwszy raz dopiero o 3:55 a potem jeszcze 2 razy 🙂
Ide dzisiaj na te śmieszne praktyki. Zostały mi jeszcze 3 tygodnie i będę miała zaliczone.
Ja uciekam się szykować 🙂 a Wam Mamusie życze miłego dnia.
Niunia mam nadzieje że wszystko w porządku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandra, nie martw się. Ja jak się dowiedziałam że będę mamą to też był 5 tydzień. Miałam anginę ropną wtedy i do tego krwawiłam. Lekarz powiedział, że potrzeba dużo odpoczynku. Na zatkany nos kup sobie maść majerankową (śmierdzi, ale jest bardzo dobra) - smarujesz sobie troszkę pod nosem i wdychasz, albo krople miętowe (jeżeli możesz znieść ten zapach w tak wczesnej ciąży). 5 kropel na litr gorącej wody, wlewasz do miseczki, nakrywasz się ręcznikiem nad parującą miętową wodą i wdychasz przez minutkę. Mnie to przynosiło ulgę i szybko się pozbyłam i kataru i anginy. Co do "wczesnych nieprzyjemności bycia w ciąży" to rewelacyjna jest przegotowana ciepła woda z sokiem z połówki cytryny i z pół łyżeczki miodu, albo gorąca herbatka z tartym imbirem, cytryną i miodem. Mnie pomogło, mam nadzieję, że Tobie również pomoże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry kobitki 😉 dziś od rana humor dopisuje bo mnie dziś Mała troszkę kopnęła więc nbie jest źle ale do lekarza i tak się wybieram.... Oczywiście dam znac co i jak ale pewnie wieczorem dopiero wrócę....
Sandra nie przejmuj się, z maleństwem na pewno wszystko w porządku 😉
Witam nową mamusię 🙂
U mnie dziś na obiad placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym - uwielbiam, mąż w ramach rekompensaty za wczoraj pomaga od rana, jeszcze nic nie zrobiłam, ciągle się Patrycją zajmuje a ja próbuje sie coś pouczyc ale z marnym skutkiem ☺️
Kasia współczuję kataru, wiem coś o tym też to niedawno przechodziłam...
Tysia to super że imprezka udana, no a za 2 tygodnie wieczorem ja też bede imprezowac bo gdzieś koło południa bede miec obronę to może do wieczora się wyrobię 🙃 oczywiscie jak zdam, mam taką cichą nadzieję ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja juz walcze dokladnie od 10.01. z tymi zatokami... a ogolnie to kilka lat.. wiec juz probowalam wszystkiego...
Od wczoraj ulge mi przynosza inhalacje z soli wiec juz jest o niebo lepiej 🙂 odpukac 😉

Wiesz, czasem po wlasnych doswiadczeniach.. ciezko jest uwierzyc, ze bedzie dobrze...
Choc musi byc i koniec kropka!!!!!

Oki, spadam na chwile, bo ide do innego żłobka odebrac kasiore na jedzonko dla dzieciorkow 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzusie 😘

ale się dzisiaj rozpisałyście 🙂

Sandra jeszcze troszkę i pooglądasz swoją fasolkę :*

Sylwia napewno wszystko będzie ok 😘 mój wieczorami się robi bardziej aktywny albo z samego rana 😉

Witam nową mamusię 🙂 fajnie ,że jest nas coraz więcej ☺️

Szykuje się na badanie 4D mam nadzieje ,że przy 2 podejściu pokaże mi buziuchne 😁 😁 odezwę się po wizycie 😘

buziolki brzusie 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAJCIE MAMUSIE 🙂Kasiu ja przechodze to samo zapchany nos krwawe smarkanie a wiec nie jestes sama..dzisiaj o 7 rano dzidzia mnie obudzila tak zaczal kopac az sie zdziwilam bo tylko wieczorami dawal znac ale to dobrze niech kopie ile wlezie 😁 😁 😁 WITAM NOWĄ MAMCIE 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko 🙂

Ile jesteście na + z wagą? Bo usłyszałam od położnej że mogę przytyć tylko 10 kg. Problem w tym ze od początku ciąży do teraz jestem na + 9. Nigdy nie miałam problemów z wagą, jak chciałam przytyć to tyłam, jak chciałam schudnąć to chudłam, wiec czemu mogę przytyć tylko 10 kg? Jem mało, ale często, co 3 - 4h i to owoce, jogurty, płatki z mlekiem, rybki. żadnych fast foodów i konserwantów - bo mnie odrzuca, a poza tym wtedy Maleństwo się buntuje i mój żołądek również... Nie jarzę tych ograniczeń wagowych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry

witam nową mamusię wśród czerwcóweczek 🙂

Ja dziś zebrałam się na odwagę i weszłam na wagę, od samego początku ciąży przytyłam 5,5 kg.
Czyli nie jest źle. Mdłości na szczęście skończyły się wraz z zakończeniem 1 trymestru- za co dzięki Bogu.

Dziś teściowa zaproponowała mi że kupi mi wózek BEXA-zastanawiam się, potrzebna jest mi gondola bo spacerówkę mam http://www.we-dwoje.pl/p/s/19/19/3/53523/1_sprzedam_wozek_mothercare_urban_detour_g.jpg

Dziś na obiadek mam zaplanowany rosołek 🙂

Mój mąż też ma kończy pisać pracę magisterska i obronę ma 8 lutego 🙂 więc nie jesteś sama niunia 🙂 Z tym, że on ma o tyle dobrze że oprócz zony nikt głowy mu nie zawraca 😉


kurcze znowu zaczyna mnie pobolewać lewy migdał 😞 gdy urodzę to pójdę do lekarza i poproszę by w pizdu mi je usunęli, bo stale od tego migdała zaczyna się u mnie choróbsko.
A póki co to woda z cytryna i modem, płukanki z soli i syrop z cebuli soku z cytryny i miodu-zobaczymy czy się wybronię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed ciążą ważyłam 66 kg przy wzroście 181 cm. A teraz 75 kg. No w sumie nie widać tych dodatkowych kg, tylko brzuszek, ale dla mnie to bez sensu, że trzeba patrzeć na wagę, i że możesz przytyć tyle a tyle. Nie jem za dwóch, tylko dla dwojga. eh, nie jarze. kiedyś kobiety jadły co chciały, piły co chciały, tyły urodziły i żyły. a teraz jakieś pie.......one rygory wprowadzają. Jeszcze na domiar złego, tak jak zawsze jestem radosna i uśmiechnięta, to dzisiaj mam doła i na płacz mnie bierze. To normalne?? Sama nie wiem co ze sobą zrobić... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CiezarnaKobita napisał(a):
Przed ciążą ważyłam 66 kg przy wzroście 181 cm. A teraz 75 kg. No w sumie nie widać tych dodatkowych kg, tylko brzuszek, ale dla mnie to bez sensu, że trzeba patrzeć na wagę, i że możesz przytyć tyle a tyle. Nie jem za dwóch, tylko dla dwojga. eh, nie jarze. kiedyś kobiety jadły co chciały, piły co chciały, tyły urodziły i żyły. a teraz jakieś pie.......one rygory wprowadzają. Jeszcze na domiar złego, tak jak zawsze jestem radosna i uśmiechnięta, to dzisiaj mam doła i na płacz mnie bierze. To normalne?? Sama nie wiem co ze sobą zrobić... 🤨


Jak najbardziej normalne-a wszystko przez hormony 🙂
Ja w jednej chwili jestem radosna a w drugiej łapię mega doła a mąż tylko za głowę się łapie i mówi o boże znowu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie,

Rowniez witam nowa mame w naszym gronie 🙂

Sandroos nie martw sie tak bardzo o fasolke - wiem, ze latwo tak mowic, bo sama pamietam jakie schizy lapalam, ale trzeba wierzyc, ze sie uda. Ja w kazdym razie trzymam kciuki. 😘 😘

Co do wagi - moja tez stoi w miejscu. Dotychczas przybylo mi 3,6kg. 🙂 🙂

Niunia Twoj dzien zblia sie wielkimi krokami. Za 2 tyg bedziemy swietowac razem z Toba... 😁 Tez juz bym chciala bys miala to z glowy... 🥴

Dziewczyny uwazajcie z chorubskami. To wszytko przz pogode, jest strasznie zdradliwa. Niech ta zima sie juz konczy. 😠 😠 😠 Chce wiosny!!!!!!!

Wyobrazcie sobie, ze ja jeszcze w szlafoku latam 🤢 Sama jestem na siebie zla, ale co tam - mam "dzien lenia". Narobilam i nalatalam sie przez miniony weekend, wiec dzis postanowilam odpoczac. Ide jendnak doprowadzic do porzadku bo to powoli zakrawa na skandal 🤪 🤪



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katiaa mi twardnieje brzuch dosc czesto 🤢 🤢 Nie jest to moze jakos bardzo bolesne, ale na pewno nieprzyjemne. Sama sie zastanawialam od czego tak sie dzieje i co moze oznaczac. 😮 podobno jak twardnieje 10 razy na dobe albo wiecej to lepiej skonsultowac to z lekarzem... Taaaak... juz lece do mojego lekarza.... 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zdołowałyście mnie tą wagą... 3,5 kg, 5,5 a ja 9, a to dopiero prawie połowa ciąży...
Dół mi się pogłębił. Idę się napić zielonej herbatki, może pomoże, a jak nie - to zrobię sobie spagetti, a jak to nie pomoże, to już nie wiem co, bo spacer z psem nie pomógł 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
Katiaa mi twardnieje brzuch dosc czesto 🤢 🤢 Nie jest to moze jakos bardzo bolesne, ale na pewno nieprzyjemne. Sama sie zastanawialam od czego tak sie dzieje i co moze oznaczac. 😮 podobno jak twardnieje 10 razy na dobe albo wiecej to lepiej skonsultowac to z lekarzem... Taaaak... juz lece do mojego lekarza.... 🤢 🤢 🤢


Mi twardnieje ale nie liczylam jak czesto od wczoraj sie zaczelo (wczoraj bylo male bara bara ☺️:blush 🙂 Dzis mam taki twardy brzuch jak chodze to czuje lekki uciski jakby maly/a sie tylkiem wypychalo nie wiem jak inaczej to okreslic. A wizyta 3 lutego ale jak bedzie caly czas taki jak kamien sie robil to sie zapytam co zrobic lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...