Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hehe, jak dla mnie po porodzie , to troche sie wszystko zmienia.. znaczy wiadomo, ze nie w przeciagu tygodnia ale dluzej..Jakby nie patrzec to dziecko jest juz priorytetem... nie ma czesto czasu dla siebie wzajemnie.. Mama wykonczona, tata czesto tez, jesli mocno angazuje sie w opieke nad maluszkiem 🙂
I tak to niestety wyglada 🙂 Ale mam nadzieje, ze nie wszedzie 🙂)

Nooo. ja chwile w pracy bylam, po dwie palety jajek dla nas 🙂 hehe, co tam 🙂 Nie bede co rusz kupowac 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień doberek Mamusie 🙂

Witam Nowe Mamcie :*
Byłam u Gina, rozwarcia brak , szyjka bez zmian. Mały waży wg usg 3000g 🙂
Więc Biggi nie jest 🙂 Lekarz powiedział, że bedzie ważył ok 3500g.
Powiedziałam mu o moich bólach, ale tak podobno pod koniec ciązy jest 🤢 🤢
Jak wsadził mi paluchy w pituche, to myślałam ,że go zabiję 😠
Chyba już tak ciasno tam jest 🤔 🤔 😮
Dostałam skierowanie do szpitala, więc czekam tylko na poniedziałek 🙂
Nie śpię dzisiaj od 5*00 rano, jak tak dalej bedzie to padnę 🤔 ☺️
Tak więc teczka z badaniami uzupełniona, odcinek RMUa z Zusu tez jest, więc nic tylko czekać na godzinę zero 🤪 🤪
Doktorek życzył mi powodzenia 🙂
Z pracy pobrałam odrazu wszystkie potrzebne papiery, więc pozałatwiane jest wszystko 😁

Kasiu może z Sebastianami tak bywa, mojego też tulę, ale on należy też do tych tulących się ale nie za dużo 😁 😁 😁 ja juz do tego przywykłam.
Też czasem brakuje mi żeby mnie przytulił poleżał ze mną i powiedział coś ciepłego ☺️ tzn nie mówie ze wcale mnie nie tuli, ale czasami chciałabym więcej 😁
Wiem ,że mnie kocha ale nie należy do romantyków 🤢
Ania spotkanie z położną pierwsza klasa 😁 ale co tam sie przejmujesz 🙂
Ty jestes w domu swoim i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KAsia moj niby z tych romantykow-domownikow 🙂 ja czasem chcialabym wyjsc z nim wieczorem na miasto a on woli zrobic kolacje dla nas w domu i zebysmy razem film obejrzeli (ale ile mozna????) My kobiety chcemy wiecej czulosci by nam mezowie okazywali a oni znowu przytula chwile posiedza z toba i mysla "to jej starczy"
W sumie nie mam co na niego narzekac bo to dobry czlowiek ale.... zawsze jest jakies "ale" NIe dogodzisz tym bardziej ciezarnej 😁
JA z natury towarzyska jestem lubie byc w centrum uwagi i otoczona ludzmi a moj na odwrot najlepiej jest gdy siedzimy w domu a on moze sobie muzyki sluchac nie odzywac sie i gdy mu nikt "tylka" nie zawraca. Ale podobno strzelec(ja) i lew(on) w znakach zodiaku pasuja do siebie. Bo ja wiem ze innego faceta nie chce bo ten to skarb 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja bym sie tez chciala poprzytulac czasem do mojego meza, ale jak tylko sie przytule to nasz synek wpycha sie miedzy nas 😁 az sie boje co bedzie jak sie mala urodzi bo adi strasznie zazdrosny o tate jest 🤔 mam jednak nadzieje ze bedzie bobrze 🙂 a po urodzeniu dziecka niestety zawsze tak jest ze wszystko sie kreci wokół niego 🙂 u nas tez jak sie adi urodzil to mysle ze nie tylko maz spadl na 2 miejsce ale ja dla niego tez :P jest poprostu priorytetem dla naa obu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂
jeju wyszłam z domu o 9.. i tak latałam, że wróciłam przed chwilą..
ale załatwiłam wszystko co chciałam 🙂

Truskawki i groszek kupiony na rynku 😁
Byłam nw Urzędzie Miasta, zaświadczenie, że składki ZUS płace mam, w teczce już siedzi i można rodzić 🙂
Kupiłam jeszcze śliczną parasoleczkę do wózeczka, bo tego mi brakowało, w kolorze ecru 🙂jak ją rozkładam jest tak jakby kwadratowa 🙂 very nice 🙂 🙂

Dziś mąż mnie zabiera na kolacje, dzikki szał 🤪 🤪
a że akurat rano pokręciłam sobie włoski, to nawet dżaga ze mnie 😜 😜 jeśli teraz w ogóle można być dżagą 🤪 🤪

Czarna super infooo!! czyli bóle musisz przeżyć 🙂 Młody biggi nie jest, ale to i lepiej 🙂 Godzina zero już tuz tuż 🙂 Super, że teść nie zaliczył żadnej wpady i Cie nie wkurzał 😘 😘 😘
Katia mnie ostatnio ze dwa razy tez przepuścili w sklepie, myslałam, ze zrobie tym ludziom zdjecia, 😁 😁 taki szok, że ktoś ustępuje 😁 😁
Kocik mnie tez dupa nosi, nie umiem wysiedzieć w miejscu, a powinnam leżeć.. położna mi kazała na te opuchnięte giry..
ale ja nie umiem..

Ania spotkanie z położną - klasa 🙂 w sumie w dupie z nią, jestes u siebie, mogłaś być nawet w negliżu.. hihi

Co do meża.. mój do mnie z tekstem, że te 40 tygodni po coś jest, to niech Polusia siedzi ile trzeba 😁 😁 😁 a sam się doczekać już nie może 😁 😁

Ja jutro do ginka 🙂 jupi joł jupi jej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NO Teściu mnie nie wkurzał, nawet na zakupy do lidla skoczyliśmy 😁 Więc było nawet nawet 🙂
Też mam nadzieje ,że Mężulo jeszcze mnie gdzieś na kolacyjkę zabierze 😉
Co bym się odstresowała 🤪 🤪
Zaraz kumpela do mnie wpadnie z Maluszkiem 7mies 🙂 to sie pobawię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I tu przczelarka ma maz swieta racje 🙂)

Ogolnie u nas w szpitalu, walcza neonatolodzy o przesuniecie definicji plodu donoszonego do 38 tc.Ze wzgledu na pochopnie podejmowanie decyzji np. o cieciach cesarskich,a pozniej sie maluszek rodzi o okazuje, sie ze ma problemy z adaptacja i oddechcem ;//

Wiadomo, ze kazdy odlicza czas do porodu, ale niech siedza ile potrzebuja 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje dwa szkraby śpią-jedno zasnęło,drugie będzie wstawać,mam nadzieję,że tylko na cyca 😉
z drugiej strony ten to ma życie-zamyka oczy widząc cyca,otwiera oczy też cyc 😉 mam nadzieję,tak się napatrzy że przez najbliższe 20 lat się innymi nie zainteresuje bo do wnuków mi się nie spieszy 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Mamusie 🙂
my dzis pospalismy Adam nawet o 7.00 nie wstal pobiegac bo mocy bylo brak 😁 😁
no i zalatwilam zaswiadczenie do becikowego jutro bede miala do odbioru w rejestracji 🙂
co do przytulania sie do ukochanego to Wiecie ile mialam przerwy razem z pologiem bedzie 10 miesiecy wiec nie mam zamiaru tego za niedbac a wrecz nadrobic 🙂w ogole jestem zdania ze o te sprawy trzeba dbac zeby pozniej sie nie rozczarowac 🙂oczywiscie rozumiem mamcie ktore maja dwoch malych szkrabow bo w takiej sytuacji pewnie i ja bym nie miala ochoty i czasu 🙂u mnie mijaja dzisiaj dwa tygodnie a mnie juz nosi ale co zrobic trzeba poczekac 😁 😁 😁
co do plastrow sutricon mam go drugi dzien i pieknie mi rozmiekczyl strupki ale ten silikon po nich jest ciezki do zmycia no ale trudno mam nadzieje ze beda tak dobre jak sa zachwalane 🙂
u mnie na obiad dzis cannelloni 🙂
o 15.00 przychodzi babcia do Oskarka a my wybywamy na zakupy wiec jak to Maja pisze dziki szał 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta a to zaswiadczenie ro od ginka wzielas? tez musze zalatwic sobie 🙂 ja mam o tyle si ze mama na miejscu wiec tez ma kto z malym zostać 😜
Ania tez mialam takie spotkanie z polozna z tym ze przywitalam ja w pizamie 😁 nie maluje sie wiec wygladalam jak straszydlo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aj z tymi facetami..nigdy nie wiadomo czego sie po nich spodziewac 😉 moj maż tez jest typem domownika,ciezko mi go gdzies wyciagnac. ale nie ma co narzekac bo i tak jest kochany a sprzeczki w sumie to musza byc bo i godzenie sie wychodzi na dobre 😁 zobaczymy jak to bedzie jak maluszek sie urodzi.
Ale macie dobrze dziewczyny,ja mam wizyte dopiero 13.06 a poprzednia 16.05 tak wiec u nas w przychodni maja ciezarne chyba gdzies głęboko 😜 a Wy co ile mialyscie teraz wizyty?bo ja slyszalam ze przy koncowce gin conajmniej raz na 2 tyg powinien zbadac...ehh albo i ja sie myle?
Sporo Czerwcoweczek juz chyba urodziło ? Gratuluje wszystkim mamuśką,dobrze miec to juz za sobą,i tulic swoja pociechę ale z drugiej strony niech maluchy siedzą ile potrzebują 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,

Zaczelam pisac do Was wczoraj, ale maly mnie wezwal i nie skonczylam.
Bardzo dziekuje wszystkim za mile slowa i gratulacje. 😘 😘 😘 Sledzilam was na brzuszku ze szpitala poki moglam. Aga dzieki wielkie za przekazywanie wiadomosci i dzieki Dorotce za milego smska - specjalne buziaki dla Was 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Rowniez gratuluje wszytskim mamusiom, ktore rodzily 31go maja. 🙂 🙂 Az ciezko uwierzyc, ze bylo nas az 4!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 Nie jestem pewna czy bede w stanie nadrobic wszytskie newsy z minonego tygodnia, ale mam nadzieje cos tam poczytac w wolnej chwili i byc juz z Wami regularnie do ostatniego rozpakowania 😉 😉 😉

Co do mnie i mojego porodu - nie ma chyba sensu szczegolowo go opisywac. Slyszalam tylko, ze Wiolka przeszla przez jakas traume na porodowe. 😮 😮 Poza tym duzo jeszcze zostalo lasek z maluchami w brzuszkach, tak wiec nie bede zaglebiac sie w szczegoly i opisywac porod z detalami, ktory do latwych i przyjemnych nie nalezal. A tak w telegraficznym skrocie...
W zeszly poniedzialek zle sie czulam wiec pojechalam do przychodni do poloznych sprawdzic cisnienie itd. Podczas badania tetna malego, polozna zauwazyla, ze jest ono bardzo nierowne wiec kazano mi jechac do szpitala na KTG, gdzie juz zostalam. We wtorek postanowiono zaczac wywolywac porod, w srode rano przebito pecherz plodowy i wtedy wlasciwie zaczal sie porod, ktory oficjalnie zakonczyl sie cesarka w czwartek o 1:37 kiedy to na swiat przyszedl Dominik. 🙂 🙂
Syneczek jest caly i zdrowy, ladnie je - apetyt ma coraz wiekszy, kupy strzela jak ta lala 😁 😁 😁 i wydaje sie, ze ladnie rosnie, choc dzis polozna powiedziala, ze stracil troszke na wadze, co nie jest niczym nienormalnym dla dzieci w tym wieku. Ciezko tez troche sie przeorganizowac, nie da rady spac za wiele, wiec laski jak czujecie ze bierze Was a spanie polozcie sie i odpoczywajcie. Zycie wyglada zupelnie inaczej i gdyby nie moja mama to zapewne nic bym nie jadla, bo nie mialabym czasu na gotowanie ☺️ ☺️ ☺️ Ale generalnie jest ok. 😉
Tyle u mnie. Dziewczyny trzymajcie sie cieplo. Trzymam kciuki za Was wszytskie i kazda z Was z osobna. Postaram sie zagladac na brzuszek juz czesciej.
Do nastepnego - papa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marlena1109 napisał(a):
aj z tymi facetami..nigdy nie wiadomo czego sie po nich spodziewac 😉 moj maż tez jest typem domownika,ciezko mi go gdzies wyciagnac. ale nie ma co narzekac bo i tak jest kochany a sprzeczki w sumie to musza byc bo i godzenie sie wychodzi na dobre 😁 zobaczymy jak to bedzie jak maluszek sie urodzi.
Ale macie dobrze dziewczyny,ja mam wizyte dopiero 13.06 a poprzednia 16.05 tak wiec u nas w przychodni maja ciezarne chyba gdzies głęboko 😜 a Wy co ile mialyscie teraz wizyty?bo ja slyszalam ze przy koncowce gin conajmniej raz na 2 tyg powinien zbadac...ehh albo i ja sie myle?
Sporo Czerwcoweczek juz chyba urodziło ? Gratuluje wszystkim mamuśką,dobrze miec to juz za sobą,i tulic swoja pociechę ale z drugiej strony niech maluchy siedzą ile potrzebują 😉


Co do wizyt u lekarza to ja na poczatku ciazy chodzilam co 2 tyg a teraz co mies. Ostatnio bylam 18maja a teraz ide jutro. To jutro jest nas az 4 na wizytach u gin obysmy same dobre wiesci przyniosly 😁

midorada 🙂 ale masz juz fajnie ze tulisz Dominika w ramionach 🙂 ahhhh ja tez juz chce z drugiej str jest obawa jak to bedzie po porodzie tak sie juz przyzwyczailam do mojego brzuszka i ze moja malenka tam sie rusza i sie rozwija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DorotaK napisał(a):
katiaa85 napisał(a):
to ile z nas ma jutro wizyte? Ja, pszczelarka.. i ktos jeszcze?
Ide robic to ciasto na nalesniki 🙂


ja też, na 11.40


i ja na 10.00 🙂

Ja na męża nie mogę narzekać, jest czuły i troskliwy- pomimo że czuję się jak gruba bania to zapewnia mnie że jestem piękna i jestem jego księżniczką- od razu humor mam lepszy 🙂 Tulić się nie muszę, sam przychodzi i okazuje czułość. Tak w ogóle to dobry z niego chłop 🙂
A teraz zbieram się do fryzjera ogarnąć trochę to co mi na głowie powstało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada za Twoją rada trzasnęłam drzemkę 1,5 h 🙂
super, że wszystko u Was w porządku, dobrze, że mamcia jest 🙂

Fajowo, że Dominiś z Wami, jest prześliczny 🙂
Naprawde te nasze brzuszkowe pociechy, to same cukieraski 🙂

Dużo siły dla Was kochana 😘 😘

Anetka widze dziś i humor lepszy 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ah to nie mam czym sie martwic 🙂 kazdy lekarz zapewne inaczej ciaze prowadzi.moja kolerzanka ma termin na 10.06 i juz od 3tygodni ma ktg co tydzien dlatego sie zastanawiałam jak Wy macie.

Midorada widze niechce nas tu straszyc ciezkim porodem 🙂 dobrze,ze juz masz synka przy sobie 🙂 bardzo długi poród miałas..współczuje.niestety nikt za nas nie urodzi i musimy dac rade.najwazniejsze,zeby maluchy przyszly na świat zdrowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane ja sie zbytnio ogarnąc nie moge mój Wiktorek to raczej nie z tych co tylko jedza i spią, chce by go nosić bujac itp, poza tym mam ogromny problem z piersiami nie moge dac z nimi rady, tak bolą ze nawet małuemu juz nie dam bo nie wytrzymam normalnie porobiły mi sie grudy jakies sa twarde, cały czas masuje ale to nic nie daje, chyba pozbede sie pokarmu bo caly dzien nic nie robie tylko cyckami sie zajmuje 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...