Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam, 🙂
tak czytam wasze posty i stwierdzam,ze nigdzie sie tyle nie dowiem jak tu na forum 😁
również bardzo chciała bym karmic piersia,niby cos o tym slyszalam ale nie wiedzialam ze az tak ciezko jest z poczatku..mam nadzieje,ze i ja sie nie poddam za szybko i przejde przez to.
Wszystkie juz nie moga sie doczekac swoich pociech 🙂 wiem coś i ja o tym ,ale jeszcze troszke mam czasu wiec jak na razie na luzie ;]
uciekam do tesciowej na obiadek.miłego dnia Wszystkim życze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Emi a może jakaś poradnia laktacyjna?? mi też twardniały ale ciepły prysznic pomagał no i mama mi parzyła rumianek na poczatku miałam straszne nawały co godzine pełne butelki odciągałam.. dzisiaj udało mi się odziwo dostawić do jedej i drugiej wiec troche mi też ulżył bo od wieczora miałam prawą znowu twardąąąąą nie poddawaj się kochana 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nenia, myśle że Hanulka gigantem nie bedzie.. podobnie jak u Czarnej.. chociaż wiemy dobrze jak to jest z tym szacowaniem wagi..
Ja się dzis dowiem jak moja Polcia 🙂
za 1,5 h bede sie zbierac na wizyte 🙂

Emi szkoda cycochów, nawet nie wiem co Ci kochana poradzić.. mam nadzieje, że znajdzie sie jakieś rozwiązanie.. 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂
Emi ja w piatek wyszlam ze szpitala a w sobote polecialam do lekarza po lek aby pokarm mi zanikl bo az mi jajka sie pod pachami robily a dostalam BROMERGON...po dwoch dniach odetchnelam z ulga 😎
dobrze by bylo karmic cycem ale ja Cie nie bede pouczala bo sama nie podolalam 🙂wiec jak masz sie meczyc to idz po recepte i juz 🙂
dziewczyny fajnie ze wasze kluseczki sa zdrowe i rozwijaja sie prawidlowo 🙂
CZARNA zaraz dodam przepis na fb na zraziki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello powtórnie 😉
ja po ktg w szpitalu no i cóż mogę powiedzieć 🙂 ciszaaaaa!!!!! oszaleję 🤪 🤪 🤪

Aneta Ty od razu byłaś chyba nastawiona na nie karmienie (czy coś pochrzaniłam? ) a Emi może faktycznie tak jak Justyna radzi do jakieś poradni laktacyjnej się udaj skoro nic z naszych babcinych sposobów pt.ciepły prysznic, tłuczona kapusta czy rumianek nie działają. poco masz się dziewczyno męczyć

oj chciałabym cobyście miały rację z tym że u mnie będzie chlup i po sprawie....

Nenia superowo że klusiunia sobie ładnie rośnie a do porodu masz jeszcze troszkę czasu 🙂 także jeszcze bez ciśnienia tak jak u mnie 🙂

zgadza się przyszły tydzień zaczyna Czarna i to jest jak w banku 🙂 także mam nadzieje że pociągnie za sobą całą resztę nerwowo już odliczających mamuś hihihi 🙂
biedulka Ty z tymi swoimi ząbkami jesteś. ale ja też czekam do porodu żeby się przejść ze swoimi, co prawda nie mam takich przebojów ale jakiś jeden czy dwa są do zrobienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola u nas w aptece tego nie bylo nie wiem może w Zgorzelcu w jakies aptece by był ale nie mam jak pojechac 🤢 zreszta ja już podjełam decyzje nie bede się meczyć 🥴
Anetka dziś męża siostra przyniosła mi własnie takie tabletki jak ty brałaś, ona brała jedną dziennie a ty ile? Dokładnie Anetka tak jak ty mam takie guzy aż do pod pachy sięgają, nie wiem może jak ktos ma małe piersi to jest łatwiej, ja mam duze normalnie a teraz to giganty i nie mam ich nawet zabardzo jak łapac by je rozmaowywac itp.

My się bedziemy szykować na pierwszy spacerek 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kocik ja chciałam karmić chociaz miesiac ale jak przystawilam malego do cyca i ciagnal godzine i pozniej byl ryk bo sie nie najadl to stwierdzilismy z Adamem ze nie ma sensu 🙂
Emi pierwsza dawke wzielam pol tabletki rano i pol wieczorem, na drugi dzien rano znowu pol tabletki, a wieczorem juz całą i dalej juz rano i wieczorem po całej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Emi zadzwon do lekarza i zapytaj dokladnie, o te leki,bo Bromergon jest bardzo silnym lekiem... i moze wywolywac dosc sporo objawow niepozadanych....
Fujj 🙂)


Sanrda nie strasz 😮 dzis od 16 jest gin u nas w osrodku to chyba sie przejde w takim razie, a jakie to min skutki uboczne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
Kocik ja chciałam karmić chociaz miesiac ale jak przystawilam malego do cyca i ciagnal godzine i pozniej byl ryk bo sie nie najadl to stwierdzilismy z Adamem ze nie ma sensu 🙂
Emi pierwsza dawke wzielam pol tabletki rano i pol wieczorem, na drugi dzien rano znowu pol tabletki, a wieczorem juz całą i dalej juz rano i wieczorem po całej 🙂


no własnie Anetka mam tak samo jak ty mały wisi na cycu, sie nie najada a mi wcale nie jest lzej bo guzy sa nadal wiec kolejne godziny to musze masowac, potem znow go przystawiac i tak w kołko oszalec mozna bo mowie na nic innego nie mam czasu tylko cycki 🤢 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
Kocik ja chciałam karmić chociaz miesiac ale jak przystawilam malego do cyca i ciagnal godzine i pozniej byl ryk bo sie nie najadl to stwierdzilismy z Adamem ze nie ma sensu 🙂
Emi pierwsza dawke wzielam pol tabletki rano i pol wieczorem, na drugi dzien rano znowu pol tabletki, a wieczorem juz całą i dalej juz rano i wieczorem po całej 🙂


aaa czyli jednak coś pokiełbasiłam. 🤔

zmykaam młodemu obiadek dać 🙂 dziś młoda marcheweczka i pałki kurczaczka 😉

czekamy na resztę wieść po wizytach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja bym jednak podeszla do lekarza...
No to dobrze, ze tolerujesz...
Stosuje, sie go czesto przy hiperprolaktynemii i wprowadza sie powoli zaczynajac od 1.4 najczesciej.
Zawroty glowy, nudnosci, wymioty... ale to przy takim dluzszym stosowaniu teg leku.
Sa takie tabletki na zatrzymanie laktacji, nie powodujace skutkow ubocznych bierze sie dwie i po sprawie..tylko za cholere nazwy nie pamietam, ale tez na recepte...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi udanego spacerku 🙂
Maja widzę że szalejesz ze sprzątaniem hahah 🙂 chcesz pogonić Polcię? 🙂 🙂
ja to już nie mam co sprzątać 😁 zostały mi tylko okna w kuchni ale to już sobie odpuszczę na dziś i jutro w piątek się może zabiorę w tych oknach ostatnia nadzieja na pogonienie leniuszka mojego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w kolejce u ginka.. Przyszłam na 16, a niby id 16:30 przyjmuje.. A tu już jedna babka w środku.. A ja trzecia w poczekalni.. Widzę takich cwanych jak ja było więcej 😁
To czekam.. Trzeci raz mam dziś bol jak na miesiączkę.. Wszystko mu powiem.. Trzeci dzień mam też wysokie ciśnienie.. Ok 148/80..
Dam znac po 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduje się i ja. Widziałam kawałkami malenka, bo maszyna jakas srednia - najlepiej było widac żebra 🙂 szyjka skrócona do 1-1,5, ale skurczy brak. Na ktg mała tak szalała, ze maszynie trzeba było przykrecic dzwiek bo huczało, ale nic sie wiekszego i powazniejszego nie działo. Gin powiedziała, ze do terminu urodze i nie ma raczej szans na przenoszenie - wiec trzeba czekac co dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusia_adusia powodzenia i szybciuteńkiego porodu życze 😉

emi-rose może przeczekaj chwilke jeszcze moze te cycki jakimis innymi domowymi sposobami uda Ci sie uspokoic.. szkoda od razu chyba sie poddac 😞 kurcze współczuje jak jest tak boleśnie. sama nie wiem co bym w takiej sytuacji zrobiła.

dzis taka pogoda pochmurna,nic tylko spac sie chce ;/ miłego i udanego wieczoru wszystkim życze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja po wizycie..

generalnie mała dupa..
ciśnienie 150/80.. byłam u niego 5 minut, zajrzał tylko jak z pępowiną i że ok. Jutro o 9 mam się stawić w szpitalu..i zostaje na obserwacji...
jak wysokie ciśnienie się utrzyma.. będa wywoływać poród lub cc.
Jestem dobrej myśli 🙂
Na razie mam brać tylko torbe dla siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja Wam powiem co jest jedynym i skutecznym aczkolwiek nieprzyjemnym sposobem na te piersi..PRZETRZYMAĆ!!!
i wiem co mówię,bo karmię już drugie dziecko a brodawki jak bolały i krwawiły to jedynie zęby zagryźć w poduszkę i tyle...poboli,przestanie po kilku dniach a mleko zostanie 🙂 mnie też boli,ale coś za coś-albo się wytrzyma i wygra albo się podda i mleko utraci 😞 a ból jest okropny to ja wiem,ale skoro 2 razy to wytrzymałam to i Wy dacie radę 😉 mi teraz ból powoli przechodzi ale jeszcze boli,więc również się zmagam z tym i współtowarzyszę w bólu 😁
Maja mam nadzieję,że będzie wszystko ok 😘
a teraz spadam tankować małego 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi-rose napisał(a):
Wiola u nas w aptece tego nie bylo nie wiem może w Zgorzelcu w jakies aptece by był ale nie mam jak pojechac 🤢 zreszta ja już podjełam decyzje nie bede się meczyć 🥴
Anetka dziś męża siostra przyniosła mi własnie takie tabletki jak ty brałaś, ona brała jedną dziennie a ty ile? Dokładnie Anetka tak jak ty mam takie guzy aż do pod pachy sięgają, nie wiem może jak ktos ma małe piersi to jest łatwiej, ja mam duze normalnie a teraz to giganty i nie mam ich nawet zabardzo jak łapac by je rozmaowywac itp.

My się bedziemy szykować na pierwszy spacerek 🙂




bromergon hamuje wydzielanie prolaktyny-brałam prze długi okres ale to z powodu mojej choroby, bo przez duży poziom prolaktyny nie mogłam zajść w ciążę. BROMERGON ma duże skutki uboczne począwszy od zawrotów głowy na mdłościach kończącą. Każdy inaczej reaguje. Samopoczucie po nich koszmarne. Osobiście nigdy bym Bromergonu nie poleciła, ja nie miałam wyjścia. Troszkę lepiej człowiek na te tabletki reaguje gdy bierze je wieczorem. Pamiętać należy by nie zaczynać od dużej dawki tylko zwiększać ją odpowiednio-to samo z odstawieniem.
Lepiej udać się do poradni laktacyjnej. Ja za chiny niech krwawią itp. ale cycem karmić chcę-chyba że mi endokrynolog nie pozwoli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...