Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
to czyżby tylko u mnie odpadł pępek tak szybko? bo wyszłam ze szpitala w piątek,a we wtorek było już po pępku 😁
ja powiem Wam,że krwawić jako tako po porodzie już nie krwawię,ale czasem poboli mnie brzuch jak na okres i potem widzę kilka kropelek krwi,więc sama nie wiem już czy to okres czy jakieś resztki ☺️
póki co to zbieram się i zbieram po receptę na antykoncepcję,bo chciałabym mieć to pod ręką żeby potem nie biegać jak głupia za lekarzem jak ten okres się zacznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej
czarna ja tez mam problem z cycami i tez odciagam z jednego cyca tak do ok 70ml a nieraz z dwoch odciagne 100ml czyli tez malo mam tego mleka ale moja wypija tak 40-50ml na raz a nieraz na dwa razy(z mala przerwa na odbicie) zdarzy sie jej wypic i nawet 70-80ml potem jej sie ulewa.
Moja za to bardzo steka jak napina sie i robi kupe ale kupy sa w kolorze zoltym wiec w normie. Teraz lezy w lozeczku i postekuje po swojemu przez sen z taka jakby zloscia 😮 😮

A wogole macie pozdrowienia od niuni napisala mi wiadomosc 🙂 co do krwawienia ja juz nie krwawie ale po cc chyba krocej sie krwawi?

mamusia-adusia to urodzilysmy w ten sam dzien 😆 😆 😆 Gratulacje 🙂 jak malutka ci sie chowa? Daje sie wyspac bo ja dzis od 23.45 do po 3 nie spalam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamcie 🙂
na wstępie szczere gratulacje wszystkim mamusiom i nierozpakowanej Majce - z tego co wyczytałam tylko Ona jeszcze została 🙂
U nas wieeeeelki zamęt, ciężko ogarnąc wszystko ale jakoś dajemy radę.... Mężul wrócił do pracy więc teraz sama zostałam z dzieciakami. Powiem Wam ze ciężko strasznie teraz z wolnym czasem, myslałam ze będe miec więcej chwil tylko dla siebie.... a tak to jak nie Karolinka to Pati i w koło macieju..... Dlatego jest mnie tutaj tak baaaardzo mało ale chyba same rozumiecie....

Nasza córcia jak na razie w miarę ok, ma jedynie straszne problemy z kupką i męczy się niemiłosiernie jak jej przyjdzie zrobic, stęka płacze pręży się, ale jak stwierdziła pediatra to się wszystko ustabilizuje, chce zrobic kupkę ale jeszcze nie wie jak..... Espumisany i inne cholerstwa to o dupę rozbic nic nie pomagają.....

Jutro jedziemy z nią na USG bioderek już z racji że z Patrycją mieliśmy takie problemy, aż się boję co tam wyjdzie..... 😮 🤢 A za pół roku jeszcze musimy zrobic ponownie echo serduszka bo Małej wyszły szmery na sercu i jak się okazało ma nie zrośnięte przegrody miedzy przedsionkami..... Lekarz powiedział ze do pół roku się powinno zrosnąc i mam nadzieje że jak się stanie bo nie wyobrażam sobie żeby Malutka miala jakąś wadę serca 😞 no ale to za pół roku....

Poród opiszę kiedyś indziej bo dużo by pisac a Malutka się budzi na cyca.... Powiem tylko ze bylo niby krócej jak za pierwszym razem ale wspominam go gorzej jak z Patrycją... fakt Karolinka była większa od siostry więc może dlatego...

Patrycja zareagowała na siostrę w miarę dobrze, zaczepia ją i trzeba strasznie pilnować bo ją bije - tzn ona nie wie ze sprawia ból siostrzyczce i tak okazuje swoja radość 😉 ciągle chodzi kolo wózka i woła dzidzi dzidzi 🙂 caluje ją przytula się

jak czytam o Waszych problemach z cycami to aż mnie ciarki przechodzą, mnie na szczęście córcia nic a nic nie zgryzła, na początku bolało jak ją przystawiałam ale tylko kilka dni a teraz juz jest ok....

Ktoraś pisała ze musi kąpac bobaska w nadmanganianie.... My Pati też w tym kilka razy kąpaliśmy bo miała wysypkę nieładną iw miarę po tym przeszło.... teraz kąpię Karolcię w Emolium, Pati tez w tym kąpałam i problemow ze skórą na szczęście nie ma...

Pozdrawiam serdecznie wszystkie, trzymajcie się dzielnie 😉 😘 😘 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane 😘
ja nadal w dwupaku, dwa dni temu uskuteczniłam z mężem bzyki ☺️ ☺️ ale na Polusię to nie działa, więc nadal czekam..

U nas tez dziś zimno i deszczowo, nic mi się nie chce, tylko czekam na mojego małego Bąka 🙂
jutro ide do gina, bo kończa mi się tabsy na nadciśnienie, zobaczymy co tam u mojej szyjki.. czy sie skraca, czy mięknie.. bo nic nie wiem..

Czarna tak mi Ciebie szkoda, silna z Ciebie kobita, że tyle wytrzymałaś 😘
Emi super, że pępullo odpadł 🙂
Nenia Hanusia jest przesłodka, poród miałaś widze dość sympatyczny jeśli w ogóle można używać takich określeń co do porodu, ale mówie, dobra położna to już super sukces!!
Anetka daj znać z tym krwawieniem 😘

Ja dziś mega zgniłek, chyba cały dzień spędze w łóżku 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂
jestem juz po przegladzie 😁 a wiec tak zrobil mi usg i nic mi w srodku nie zostalo dostalam leki na krzepniecie krwi mam je brac do soboty i obserwowac i przez najblizsze 2 tyg nigdzie nie wyjezdzac bo jak by cos sie zaczelo dziac to mam byc z lekarzem w kontakcie 🙂powiedzial ze moze byc to miesiaczka z racji tego ze nie karmie piersia mogla sie objawic tak szybko ,mowil ze pierwsze miesiaczki po porodzie sa dziwne 🤢 mam zrobic morfologie i crp na wszelki wypadek 🙂
aha i dla sprostowania ja po cc krwawilam jakies 10 dni pozniej juz tylko takie plamienie az tu po prawie 5 tyg ze mnie chlusnelo wiec dziewczyny obserwujcie sie uwaznie co sie dzieje bo to nie zarty 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta to dobrze ,że to nic powaznego 🙂
Maja goń Męża dalej moze cos ruszy 🙂

Kozinka ja cały czas karmię w nakładkach i takie jaja... ale jak zaczelam uzywac tych nakładek to juz bylo za pozno... teraz smaruje kremem z aventu zobaczymy czy pomoze..
teraz jak wstanie moje Biedactwo to sprobuje mu dac cyca bo laktatorem nie umiem za bardzo mleka sciagnac a ręka jak naciskam to sika mleko jak nie wiem co 😮
Laktator mam z aventu a i tak nie sciaga dobrze 🤢
No i posle Męża po inne mleko moze Bebilon?

Jakiego Wy mleka uzywacie Laski?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam bebiko i póki co pasuje 🙂 🙂
bebilon jest jednym z najdroższych chyba,mi osobiście położna mówila,że nowe mleko z gerbera weszło i jest ono dobre,więc może spróbuj z gerbera albo NAN lub HIPP z tego co wiem też są dobrymi mlekami...jak to już jest-musisz próbować aż trafisz na odpowiednie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello kochane.
dopiero mam chwilkę, nocka znowu nie przespana, cycoch by tylko z cyckiem w buzi spał a po odłożeniu kopara...a aż mu mleko nosem idzie.

Justyna ja wiem że ten nadmanganian jest w dużych ilościach niebezpieczny ale mój Marek ma w tym doświadczenie po swoim pierworodnym synku bo tez go w tym kąpał a ja już po pierwszej kąpieli dziś widzę poprawę 🙂 teraz tylko ten pępek został, zobaczę jak się będzie po tym sprawował i jak źle to przejdę na ten spiryt.
Aniu to przykra sprawa, bardzo wam współczuję 😞
Czarna ja jak używałam tych nakładek to od nich młody się właśnie za dużo powietrza nałapał i mieliśmy 3 godz non stop płaczu w nocy a teraz jak odstawiłam to jest lepiej, aczkolwiek teraz dudli za cycem 😁
Maju my tez bzykami próbowaliśmy wywołać młodego ale on się uparł no i dopiero wielka burza tydzień temu go przestraszyła chyba że postanowił wyjść 🙂
Aneta to dobrze że to nie objaw jakiś "resztek", dobre wieści.
gratulacje dla Adusi 🙂
Nenia, powiem Ci że masz rację niema przyjemniejszego uczucia niż to jak Ci kładą twoje szczęście tuż po porodzie 🙂 cudowne przeżycie.

u nas też beznadziejna pogoda...a chciałam dziś młodego na balkonik pierwszy raz wystawić bo w weekend szykujemy sie nad morze a nie chcę żeby to było jego pierwsze wyjście....no ale cóż my na tą pogodę możemy??

miłego dzionka kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja walcze z gardlem ;// Ale dzisiaj juz troche lepiej 😉 choc czuje sie kiepsko, wiec sie nie ruszam dzisiaj na dwor... bo wieje jak nad morzem ;//

Czarna, ja musialam Nadii Bebiko odstawic, bo zygala dalej niz widziala po tym mleku.. normalnie chlustaa na odleglosc, tak sie wtedy wystraszylam, ze koniec... bo az mi wiotka sie zrobila...;// jak jej dalam to miala chyba z 4 tygodnie...;// wiec podejrzewam, ze nie sluzy...;(
Przeszlam na Nan i bylo miodzio... a pozniej jak skonczya 6 miesiecy wrocilam spowrotem do bebiko i tez juz bylo dobrze 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

mamusia-adusia to urodzilysmy w ten sam dzien 😆 😆 😆 Gratulacje 🙂 jak malutka ci sie chowa? Daje sie wyspac bo ja dzis od 23.45 do po 3 nie spalam...


co do spania to raczej mala spi super 🙂 zasypia tak ok 21 budzi sie jakies dwa razy w nocy i tak do ok 7 rano 🙂 dzis tylko o 4.30 wstala i spac nie chciala, ale dzis to wogole taki marudny dzien ma :P niestety nie mam czasu czytac was wstecz wiec kazdej mamusi gratuluje smyka a majce zycze szybkiego rozwiazania 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra nie wiesz od czego moga byc zgnilozielone kupki? Zmienilam mleko na HIPP propbiotic a w swojej diecie nic a mala sie okropnie meczy i prawie nei spi.

Ja do pepka uzywalam tylko spirytusu i ladnie odpadl.

Sorrki laski ale jestem nieprzytomna a musze ogarnic chalupe bo w czwartek przyjezdza moja rodzinka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ale wlasnie Sandra sek w tym, ze wczesniej nic nie zmienialam ani mleka ani mojej diety a nagle po miesiacu kupki zrobily sie zielone, sluzowate a mala ciagle placze i boli ja brzuch, ten artykul nie zgadza sie z niczym w moim przypadku wiec pomyslalam ze masz jakis genialny pomysl ale ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laski,

Oj widze, ze duzo sie tu dzieje... Jak dobrze jest czytac, ze nie tylko ja nie spie po nocach, nie tylko moje dziecko placze i marudzi. Od razu mi lepiej 😉 😁

Moj wlasnie zasnal wiec mam chwile. Nie wiem jednak jak dluga 😜

Nenia to sie wysiedzialas w szpitalu. Szybki porod mialas - nastapna szczesciara 🙂 Najwazniejsze, ze z Hanka wszystko juz ok. Zaraz wejde na fb popatrzec na zdjecia.

Czy ktos nie wie co z Dorotka? Tak jakos cicho o niej ostatnio!!!! Jakies wiesci, informacje?

Mam pytanie dot FRIDA. Jak gleboko trzeba, wsadzac te rurkr dziecku do nosa i jak silnie ciagnac? Widze wyraznie, ze maly ma gluty, ale nic nie wychodzi. Poza tym moja kruszyna zlapala chyba jaks infekcje. 🥴 Strasznie harczy jak sie obudzi. Nie chce myslec, ze to z plucek idzie, ale cos mi sie wydaje, ze raczej tak. 😮 Jak do jutra nic sie nie zmieni, to trzeba bedzie zawitac do przychodni... 😞 😞 😞 😞
Poza tym wysypka, o ktorej wspominalam tydzien temu, przeniosla sie na klatke. 😲 Najpierw byla na czole, potem zeszla na policzki, a teraz jest na klacie!!! Czy to na pewno potowki jak sugerowalyscie? I czy mozna to smarowac SUDOKREMEM?

Ja dzis zaczelam nosic uciskowe majtochy by dobrze brzuch mi sie wciagnal. Nie powiem, ze czuje sie super komfortowo, ale te gaciochy sa lepsze od pasa, ktory okazal sie bardzo sztywny. Anetka a ty chodzisz z tym pasem? Dajesz rade?

Trzymajcie sie mamuki i brzuszku Maju 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za info w sprawie mleka Sandra 🙂
no Mój właśnie nie ulewa a wymiotuje dalej niz widzi 🤨
jak chlusnął to całe łóżko zażygane 🤢
Mąz przyniosl wlasnie Nan-a zobaczymy czy sie to zmieni.
Oprocz tego przystawilam Malego do cyca ( bolało 😞 ) 40min wisiał,
ale nie slychac bylo jak połykal a na koniec sie zloscil :/
jak ja naciskalam na piers to mleko leciało.. wiec nie wiem czy pił wkoncu czy nie pił,
moze sie denerwuje bo z butli fajnie leci , nie tak jak z cyca??
na koniec wcinał swoje ręce, wiec dalam mu smoka, i teraz nie wiem czy to jego odruch ssania czy jeszcze głodny jest 🤢 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
Hej Laski,

Oj widze, ze duzo sie tu dzieje... Jak dobrze jest czytac, ze nie tylko ja nie spie po nocach, nie tylko moje dziecko placze i marudzi. Od razu mi lepiej 😉 😁

Moj wlasnie zasnal wiec mam chwile. Nie wiem jednak jak dluga 😜

Nenia to sie wysiedzialas w szpitalu. Szybki porod mialas - nastapna szczesciara 🙂 Najwazniejsze, ze z Hanka wszystko juz ok. Zaraz wejde na fb popatrzec na zdjecia.

Czy ktos nie wie co z Dorotka? Tak jakos cicho o niej ostatnio!!!! Jakies wiesci, informacje?

Mam pytanie dot FRIDA. Jak gleboko trzeba, wsadzac te rurkr dziecku do nosa i jak silnie ciagnac? Widze wyraznie, ze maly ma gluty, ale nic nie wychodzi. Poza tym moja kruszyna zlapala chyba jaks infekcje. 🥴 Strasznie harczy jak sie obudzi. Nie chce myslec, ze to z plucek idzie, ale cos mi sie wydaje, ze raczej tak. 😮 Jak do jutra nic sie nie zmieni, to trzeba bedzie zawitac do przychodni... 😞 😞 😞 😞
Poza tym wysypka, o ktorej wspominalam tydzien temu, przeniosla sie na klatke. 😲 Najpierw byla na czole, potem zeszla na policzki, a teraz jest na klacie!!! Czy to na pewno potowki jak sugerowalyscie? I czy mozna to smarowac SUDOKREMEM?

Ja dzis zaczelam nosic uciskowe majtochy by dobrze brzuch mi sie wciagnal. Nie powiem, ze czuje sie super komfortowo, ale te gaciochy sa lepsze od pasa, ktory okazal sie bardzo sztywny. Anetka a ty chodzisz z tym pasem? Dajesz rade?

Trzymajcie sie mamuki i brzuszku Maju 😉



Dorota ja tez mam majtochy i o wiele lepsze 🙂 fajnie sie je nosi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciagnax mozesz silnie... od nadmiaru uzywania moze sie zdarzyc, ze peknie naczynko w nosku.
Gleboko wsadzac nie trzeba, dziecko nie ma jeszcze tak "dlugich " kanalow w nosku 😉

Jak Ci sie nie podoba ro idz spr. do poradni albo zadzwon, moze przyjdzie do domku pediatra.. nie tak latwo o zapalenie pluc u maluszka. charczec brzydko moze nawet od gardelka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...