Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Midorada ja w tym pasie chodze jak mi sie przypomni ze w ogole istnieje ale jak juz go zaloze to nosze caly dzien i nie przeszkadza mi ze jest sztywny...powiem nawet wiecej po urodzeniu jak go zalozylam to usztywnial mi plecy i lepiej znosilam bol 🙂
a ja wlasnie z malym spalam troszke ... 🙂
moje dziecko zaczelo jesc co 4,5godziny 🤪 jestem w szoku...tak od dwoch dni mu sie zmienilo 🙂
kupke robi co drugi dzien ale jak juz zrobi to pampersa brakuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no właśnie-jak to jest z kupami przy sztucznym mleku? przy cycu to po każdym karmieniu potrafił robić a teraz się zdarzy nawet jedna na 2-3 dni i się zastanawiam czy nie ma czasem zaparć,ale brzuszek nie boli a jak robi już tą kupkę to też nie widzę,żeby mu to sprawiało problem więc wygląda na to,że jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam problem sutkowy tylko przy lewej piersi ale to przez to że zasnęłam gdy małą karmiłam a ona uradowana dydała i dydała, teraz leczę-nic nie popękało ale otarty jest.
W szpitalu gdy mała była pod lampami to karmiłam ja nan pro 1 i dobrze je tolerowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki sandra 🙂
u nas mały puszcza bąki prawie non stop jak stary 😁 ☺️ ale ja się cieszę,że jak coś ma w brzuszku to mu ucieka a nie stoi bo brzuszek by bolał 😉
i jak narazie kolek nie mamy w dalszym ciągu 🙂 🙂 🙂 kropelki dostawał jakieś dwa dni z modyfikowanym,potem na próbę mu nie dawałam,nie płakał,więc już od ponad tygodnia dostaje tylko mleko i czasem herbatkę do picia 🙂 ale tej herbatki to sobie popije ze 20-40ml bo więcej nie chce i to tak około raz dziennie czasem przy więlkich upałach 2 razy dziennie i jest ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja z kolei mam problem z prawym cycem, młody jak się zaciąga to aż łzy mam w oczach, lewego zasysa bez problemu.
Emi czekamy na zdjęcia z sesji 😉

Dorota pisała że jest już w domu i że jak się ogarnie to tu zajrzy i coś opowie 🙂 oczywiście wszystkie pozdrawia 🙂

my zaraz szykowanie kąpieli i cyc.

miłego wieczoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
dzięki sandra 🙂
u nas mały puszcza bąki prawie non stop jak stary 😁 ☺️ ale ja się cieszę,że jak coś ma w brzuszku to mu ucieka a nie stoi bo brzuszek by bolał 😉
i jak narazie kolek nie mamy w dalszym ciągu 🙂 🙂 🙂 kropelki dostawał jakieś dwa dni z modyfikowanym,potem na próbę mu nie dawałam,nie płakał,więc już od ponad tygodnia dostaje tylko mleko i czasem herbatkę do picia 🙂 ale tej herbatki to sobie popije ze 20-40ml bo więcej nie chce i to tak około raz dziennie czasem przy więlkich upałach 2 razy dziennie i jest ok 😉


no to super że nie ma kolek 🙂 a jakich kropelek używałaś? widziałam że espumisan jest na kolki ale może macie coś do polecenia? wolę się zabezpieczyć i zakupić i mieć w domu na stanie.
nasz mały jak nie siedzi z cycem i nie śpi to się drze....myślicie że to te kolki??? ale już?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Moja tez sie nadzierala,znaczy marudzila.. coby tylko cyca w paszczy miec 🙂)
Sab simplex zdecydowanie najlepszy. niemiecki.
A z polskich odtsepnych to Infacol, Espumisan, Esputoicon, BioGaja i mozna to dzialanie wzmacniac Dicoflor 30 (probiotyki>


dzięki za podpowiedź, matko że ty te wszystkie nazwy tak pamiętasz 😉 ja to zawsze muszę sobie spisać jak coś wymieniacie.
u nas najgorsze jest odłożenie do łóżka po cycku, a smoczka w zastępstwie nie chce...pluje dalej jak widzi...
ale to w ogóle możliwe żeby juz po tygodniu miał kolki? kurde..dziś cały dzień tylko płakał, a był najedzony, przewinięty a tak darł koparę że aż się zanosił...tak mi go żal było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
moja wykapana, najedzona juz od 2 godz sobie spi. W dzien z nia nie mam problemu je, spi i czasem tylko steka jak robi kupe czy chce piernac. Dzis to tak sie prezyla jak kobieta przy porodzie po chwili jej przeszlo i sobie usnela. Po obiedzie wzielam ja do siebie do lozka i obie poszlysmy spac i pospalysmy gdzies ponad 2 godz, gdzie mala obudzila sie ale zjadla cyca i poszla spac. W nocy budzi sie tak ok 24, 2 i 5 potem troche spi i od 7 gdzies tata przejmuje opieke nad mala a ja ide dalej spac, ale dobre skonczy sie jak Sebastian w czwartek wroci do pracy wtedy to tylko ze mna bedzie.
Ide odciagnac mleko z cycka bo lewy mnie boli, wogole zauwazlam ze lewa piers mnie boli a prawa nawet jak jest pelna nie boli a lewa pobolewa nawet wtedy kiedy ja oproznie laktatorem a chyba calkiem nie oproznia mi sie laktatorem wiec zaczelam mala przystawiac ale jedynie zniose jak ciagnie z ta nakladka silikonowa inaczej szczypie sutek taki caly czerwony jest przez podraznienie 🥴 🥴 🥴
Jak poznac czy piers nie jest przeziebiona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas tez chyba dzisiaj brzusio pobolewa bo maly sie prezyl i postekiwal biedaczek teraz od 19 odkad jest wykapany to nie spi 🙂 o 24 mlesio i potem o 7 pobudka dzisiaj spał prawie caly dzien od 7do12 potem o 16 i o 19 kapiel i teraz sobie gada kupka nie chce wyjsc za to sika co chwile juz 2razy przebieralam go 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Katia, przeziebienie piersi to jakies babcine okreslenia 🙂
Moze dojsc do zapalenia piersi, ale na pewno bys tego nie ominela. Cycki ciezkie i twarde jak glazy, bol nie z tej ziemi i w wiekszosci bardzo wysoka temepratura...


no to uff nie mam zadnych glazow ani goraczki tylko jest ten bol lewej piersi ze nawet za bardzo lezec nie moge na lewej str bo jak piersi ucisnie to boli z prawa jest ok tylko ta lewa 🥴 🥴 A wogole sutek przy tej bolacej piersi to juz jest koloru sinofioletowym ale odciagam pokarm i mala staram sie w nakladkach przystawiac ale ciagle boli i sie zastanawiam kiedy w koncu do licha te piersi sie przyzwyczaja do karmienia?!

Dzis noc w miare ok tylko mala od 24 i tak do 4 co godz sie budzila i dostala katarek 🥴 🥴 i charczy noskiem... Potem od ok 7 sie obudzila i praktycznie do 9 nie spala tata sie nia zajmowal a ja zasnelam i obudzil mnie jej ryk bo maz zostawil ja w wozku i jadl sobie sniadanie a ta sie zloscila i uspokoila sie dopiero przy butli i mi w ramionach zasnela na odbeku.. Teraz moja dziecina spi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka

ale macie dobrze że maluchy tak wam śpią....my nie mamy tak lekko 🤨 🤨 🤨
wczoraj w ciągu dnia cały czas płacz i to nie wiadomo czemu, dopiero popołudniu tak od 15 zaskoczył w spanie no a nocka....masakra 😲 😲 😲 spałam 3 godziny, mały zresztą też....po nakarmieniu kupa, przebranie i kopara...taki rytm nocy my mamy...i za nic nie idzie uspokoić....wasze maluchy nie śpią łącznie z karmieniem do 3 godzin a my tylko tyle mamy ze snu.,....drze się jak obdzierany ze skóry pręży i na chwilę uspokaja tak do pół godz...ale nie śpi tylko sobie patrzy albo komarzy i na nowo ryk....padam na cyce...teraz nawet śpi i udało mi się choć obiad zrobić....ale jak tak dłużej potrwa to nie dam rady. wyszły mi węzły chłonne pod pachą i prawie ruszać ręką nie mogę - chyba z przemęczenia i noszenia bo cała nocka jest przechodzona..... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Katia ja przechodze zapalenie piersi... gorączka ponad 39st piers boli jak cholera ogień poprostu i czerwone plamy na niej są takie stany zapalne 🤢 koncze wlasnie brac antybiotyki.....

Dzisiaj w nocy Małego karmiłam Nan-em i było o.k. a od rana dzisiaj tylko cyc, zobaczymy czy sie najada, teraz zasnął ciekawe kiedy się obudzi. W piątek idziemy na pierwsza wizyte do pediatry, zobaczymy czy wogole przybiera na wadze ta Moja Mała Pirania 🙂
Pochaśtał mi te cycki dokładnie, ale zauwazylam ze masc z aventu jest super i zaczynaja mi sie sutki goić, mam nadzieje ze szybko się zagoją 🤔 🤔 🤔 🤔
Sama sie sobie dziwie ze tyle wytrzymałam....

Sandra jest to mozliwe ze z piersi dziecko sie nie najada?? mi leci mleko caly czas, ale piersi są miękkie, wczoraj Mały sie tak denerwował przy cycu ze wkurzylam sie i sciagnelam nakladke, i teraz calkiem inne dziecko, jak sie przyssie to trzymie cyca a w nakladce wypluwal i zasysał i tak w kółko 🤨 🤨 🤨 teraz czekam ile bedzie spal po cycu,
aha jeszcze jedno ile dziecko powinno ssać pierś? położna mowila ze dziecko sie najada w 15-20min ?? moj wisi po 30-40min wiec mam go tyle trzymac czy odstawiac p tych 20min??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,
Witam sie z Wami w ten piekny letni dzien calkowicie nieprzytomna 🙂 🙂
Jeszcze nie poczytalam co dzis napisalyscie - zaraz nadrobie. 😉
Emi slyszalam o krochmalu i chyba tego wyprobuje. Moja kol. kapala tak core do 7go m-ca. Nigdy nie narzekala na wypryski i potowki. Ale zobacze jak bedzie po wczorajszej kapieli. Nie smarowalam malego niczym, takze skora powinna lepiej oddychac. 🙂
Wczoraj maly mial straszne kolki - jednorazowki. 😞 😞 😞 Kurcze- biedne te nasze dzieci 😞 😞 😞
Czarna ja Ci wspolczuje z tymi cycochami. Ja juz bym chyba skapitulowala... 🥴 🥴 🥴
Dziewczyny - jakich pieluch uzywacie i co o nich myslicie? Ja glownie pamperow i hugisow i moim zdaniem jest miedzy nimi duza roznica 🤪 🤪 Ciekawa jednak jestem Waszych opini 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Moja Hania zjadła cyca i od godziny sobie smacznie śpi 🙂 Ja nocki jak do tej pory mam spokojne, cyc i do łóżeczka idzie spać mała w nocy gdy się obudzi to do łóżka cyc i dalej śpi 🙂
Cyce moje już zahartowane, mam pytanie-czy gdy karmicie to cyc którym nie karmicie lekko was piecze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna ciesze sie ze Avent sie sprawdza. Ja bylam i wciaz jestem bardzo zadowolona!!! Az sie ktoregos dnia zastanawialam co to ma w skladzie, ze tak dziala, ale do dzis ulotki nie dorwalam. 😉
Wydaje mi sie, ze tempo jedzenia u dzieci to bardzo indywidualna sprawa. Mojemu malemu wystarczy 20 min. Za kazdym razem je tak lapczywie, jakbym go glodzila. A potem bol brzucha, gazy i kolki... Moja kolezanka, natomiast karmi swojego po 1,5 godziny!!! 😮 😮 😮 😮 😮 😮 Faktem jest, ze jej maly ma dopiero 5dni, ale 1,5 godziny to naprawdze dlugoooooo.....
Kocik witaj w klubie nieprzytomnych mam!!! 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Czarna współczuję tego zapalenia, wiem o czym mówisz bo przy pierwszym miałam zapalenie piersi....nic fajnego....ale co do miękkich cycków to moje tez są miękkie ale mleko z nich leci tak że czasem jak odstawiam małego to jeszcze kapie, a poza tym słyszę jak przełyka więc na 100% mleko mam.
Dorota...te nocki nie przespane jeszcze byłyby do zniesienia gdyby tak nie zanosił się od płaczu bo tak na prawdę to nie wiadomo co mu jest, chyba dzis dam mu zapobiegawczo kropelki na kolkę bo może cholera to to??? tylko mi sie wydawało że po pierwsze kolki są zawsze o tej samej porze a po drugie że nie trwają aż tak długo...tj tyle godzin...no i nie uspokajał by się chyba a ma chwile spokojne....także nie wiem już sama co robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też nieprzytomna 😮 ale to dlatego,że mamy nasłoneczniony pokój i jak mały się obudzi koło 4 rano na flachę to już nie zasypia,w dodatku trzepie mną całą noc mimo,że ciepło mamy to pewnie z niewyspania 🥴
Kocik ja używałam kropelek delicol która rozkłada laktozę czy jakoś tak 😉
a co do sab simplex to jest mi on niepotrzebny już,więc nie wiem czy działa czy nie,słyszałam same pozytywy 😉 ale jak stałam ostatnio w aptece to tatuś szukał dla dziecka kropelek i aptekarz wyciągnął masę kropelek polskich porównując skład polskich do sab simplex i są takie same z większością z tym,że odradzał sprowadzane,bo powiedział,że przy takich upałach jeśli są źle przewożone to można zaszkodzić dziecku,a skoro są one w Polsce niedostępne to prawdopodobnie są sprowadzane nielegalnie 😮
nie wiem,bo nie sprowadzałam,nie wiem jak są przywożone i sprowadzane,bo u mnie obeszło się bez konieczności ich używania 🙂
w sumie aptekarz chyba ma rację,ale jak już powiedziałam-zalezy jak sa przywożone 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello 🙂

Byłam dziś u ginka 🙂 Generalnie jak do 6 lipca nie urodze, to 6 mam się zgłosić do szpitala, więc cierpliwie czekam 🙂
Pola waży ok 3400, więc klockiem być nie powinna 🙂

Nie będę jej jakoś specjalnie poganiać jakimś nadmiernym wysiłkiem czy innymi sprawami, wyjdzie kiedy będzie chciała 🙂

Jak czytam o Waszych cycorach i nieprzespanych nocach, to ja sobie pokorzystam z odpoczynku póki mogę 🙂 Nie mniej jednak, juz się tej mojej Poli doczekać nie mogę..

3 wieczory miałąm taką okropną zgagę, że musiałam kupić na nowo ten syrop Gaviscon, bo to masakra jakaś..

Miłego dzionka 🙂
Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...