Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
emi-rose napisał(a):
Czarna ja sie czułam bardzo dobrze po tych tabletkach brałam 1 dziennie i w sumie zjadłam tylko 9 tych tabletek dodatkowo położna poleciła mi scisnac cycki bandażem i założyć ciasny stanik i tak spać nawet, w bandażem sie ściskałam 3 dni potem spałam już tylko w staniku, w sumie to spałam w staniku tydzień. Czarna a miałam zapytać po co Ty właściwie masz iść z małym do tego lekarza od głowy? Czy lekarka to jakoś uzasadniła? Pytam bo mój mały też ma silny odruch głowa, lekarka powiedziała na to tylko ze to jak on głowę podnosi i przekręcą to powinien tak za miesiac robić, ale ze to dobrze to znaczy ze silny chłop, tak nasza lekarka powiedziała dlatego zdziwiłam sie ze Cię wysyła do lekarza:/



No właśnie. Kiedys sie mowilo głowe podnosi jakie silne dziecko.
A ta lekarka powiedziala ze ma za silny ten odruch i mam do neurologa z nim isc 🤢
Podobno przy prawie kazdym dziecku tak mówi. Nie wiem czy nie zmienic lekarki :/
Tak samo zakleiły jego pępek bo za bardzo odstaje... Wydaje mi sie ze troche przesada, pępek jeszcze zrozumiem ale ta głowa 😮 😮 😮 😮
A jeszcze mam pytanko - te tabletki ile bralas??? mi wypisala ze 7dni po 2tabl i nastepne 7dni po 1tabl, i czy mam odciagac , czy nie?? zeby kamienie sie nie porobiły ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja miałam brać tabletki puki nie poczuje ulgi i mleko przestanie sie mocno lac, czyli ja brałam tabletki przez 9 dni po jednej. A mleko mam jeszcze do teraz ale tylko jak przycisnę to takie kropeczki sie pojawiaja. Ja nie ściągałam pokarmu robiłam tak najpierw pod ciepły prysznic i mocne masowanie cyców, przy tym masowaniu pod przysznicem wyciskałam pokarm, potem ściskałam piersi bandażem, tabletka i spać. Przysznicem z masażami i sciskanie robiłam 3 dni puki nie rozbiłam do końca tych kamieni. Potem też masowałam ale już nie tak i zakładałam tylko ciasny stanik i w nim też spałam. Na stanik cały czas zakładałam nakładki laktacyjne no i przestałam zakładać stanik i brać tabletki jak zauważylam ze na nakładkach nie ma już prawie mleka tylko jest jak nacisnę na pierś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dory kochane
Witam sie z wami po dłuższej przerwie, trochę was nadrobiłam. Jedynie Maja i Sandra zostały, tak więc trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie Maji już na dniach a Sandry we wrześniu..
Katia moja mała ma na imię Zuzanna.
Moja córcia ma też problem z brzuszkiem bardzo się spinała tak jakby nie mogła zrobić kupy, wysłałam męża do apteki i kupił kropelki delicol. Na jakiś czas pomogły, ale póżniej znowu dała mi popalić, nocka nie przespana. Więc kuipiliśmy te niemieckie kropelki Sab simplex, od trzech dni je stosuje. Napewno owiele lepiej jej się odbbija po jedzeniu, tylko ją podniosę i już beka, a wcześniej to 10 minut musiałam z nią chodzić. Spina się trochę mniej, może na efekty musze dłużej poczekać.
Kocik pisałaś że się zastanawiasz czy masz wystarczająco mleka, ja też się zastanawiałam i wybrałam opcje sprawdzenia laktatorem. Bo moja też się budziła co 0,5 godz a i słabo przybiera na wadze, po 2 tygodniach po wyjsciu ze szpitala przybrala tylko 100 g. Jak sciągnełam laktatorem to tylko 30-40 ml z jednej piersi. Położna poradziła żebym dokarmiała sztucznym mlekiem. Ile ja się naryczałam że nie mogę wykarmić dziecka, no ale trudno może to efekt cesarki? Dokarmiam ją mlekiem bebiko.
Któraś pisała o kupkach, moja zuzia też robi takie musztardowe.
Midorada ty pytałaś o pieluchy, ja używam pampersów premium (białe opakowanie) i są super, założyłam raz tych pampersów z zielonego opakowania i nie były takie chłonne na te rzadkie kupki i ją obciskały za bardzo.
Czy w takie upały też zakładacie dzieciom czapki bo moja to od razu ma całą głowe mokrą?
Życze Wam mamusie i brzusie udanej niedzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikula napisał(a):
Dzień dory kochane
Witam sie z wami po dłuższej przerwie, trochę was nadrobiłam. Jedynie Maja i Sandra zostały, tak więc trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie Maji już na dniach a Sandry we wrześniu..
Katia moja mała ma na imię Zuzanna.
Moja córcia ma też problem z brzuszkiem bardzo się spinała tak jakby nie mogła zrobić kupy, wysłałam męża do apteki i kupił kropelki delicol. Na jakiś czas pomogły, ale póżniej znowu dała mi popalić, nocka nie przespana. Więc kuipiliśmy te niemieckie kropelki Sab simplex, od trzech dni je stosuje. Napewno owiele lepiej jej się odbbija po jedzeniu, tylko ją podniosę i już beka, a wcześniej to 10 minut musiałam z nią chodzić. Spina się trochę mniej, może na efekty musze dłużej poczekać.
Kocik pisałaś że się zastanawiasz czy masz wystarczająco mleka, ja też się zastanawiałam i wybrałam opcje sprawdzenia laktatorem. Bo moja też się budziła co 0,5 godz a i słabo przybiera na wadze, po 2 tygodniach po wyjsciu ze szpitala przybrala tylko 100 g. Jak sciągnełam laktatorem to tylko 30-40 ml z jednej piersi. Położna poradziła żebym dokarmiała sztucznym mlekiem. Ile ja się naryczałam że nie mogę wykarmić dziecka, no ale trudno może to efekt cesarki? Dokarmiam ją mlekiem bebiko.
Któraś pisała o kupkach, moja zuzia też robi takie musztardowe.
Midorada ty pytałaś o pieluchy, ja używam pampersów premium (białe opakowanie) i są super, założyłam raz tych pampersów z zielonego opakowania i nie były takie chłonne na te rzadkie kupki i ją obciskały za bardzo.
Czy w takie upały też zakładacie dzieciom czapki bo moja to od razu ma całą głowe mokrą?
Życze Wam mamusie i brzusie udanej niedzieli.


ok juz uzupelnilam tabelke 🙂 Co do czapki ja mojej wczoraj nie zakladalam jak lezala sobie we wozku jak bylismy u tesciow ale jak szlismy na spacerek to zalozylam lecz po chwili rowniez cala glowke miala mokra. Musze jej jakas fajna czapeczke cieniutka kupic. Z czapeczek nie mam za duzego wyboru fajne dopiero mala ma ale takie na zime.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello kobietki 🙂

uf jak dziś gorąco....ukrop z nieba,a rano takimi grzmotami waliło i urwanie chmury no i widzę że znowu sie zanosi. właśnie wróciliśmy ze spacerku, także z pogodą nam się udało trafić 😉 ale fajnie tak z wóziem pobrykać 🙂

Mikula moje wątpliwości są już rozwiane bo słyszę jak chłopak łyka a poza tym dostaje już pucków jak to tatuś określił więc pokarm musi być 🙂 w środę idziemy do przychodni więc będę wiedziała na pewno ile przybrał nasz kluseczek kochany 🙂
Maja domyślam się że takie pytania wkur.....dlatego ja za często nawet nie pytam czy jakieś zmiany obserwujesz. a wiadomo że nie możesz się jej sama doczekać a takie pytania tylko irytują....będzie to wszyscy się dowiedzą 😉 trzymajcie się dziewczyny dzielnie zwłaszcza w te upały 😘
Vera trzymam kciuki oby to wszystko dobrze sie skończyło, daj koniecznie znać po konsultacji z lekarzem

dobrze wiedzieć że można arbuzy wcinać bo teraz w te upały taki z lodówki zimniutki to akurat dla ochłody 🙂

miłego popołudnia kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Verandzia, jesli ja dobrze zrozumialam, mieli niescislosci w badaniu, i dla upenienia sie zrobili badania molekularne czyi takie dokladniejszce genu odpowiedzialnego za mukowiscydoze. Zrobili te badania na 16 najpopilarniejszych odmian tego genu.i nic nie wykryli. Ja to tak rozumiem.

Mikula, kiedys juz pisalam, ze laktatorem nie jestes w stanie sciagnac tyle mleka ile dziecko wypije. po prostu nie ma opcji. a poza tym dziecko tez od razu na posiedzeniu nie wypije ci 120 z piersi. Po to wlasnie to karmienie na zadanie, wypije np. 50 ml a za 2h moze miec chec na kolejne 50...
Ale jesli nie przybieral to rzeczywiscie nalezy dokarmiac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To właśnie Mój nie przybiera na wadze i go karmie sztucznym mlekiem.
Mam nadzieje ze we wtorek na kontroli bedzie wazyl wiecej, je ładnie co 3 godz pije butle.
Wlasnie wzielam pierwsza tabletke bromergonu, mam wyrzuty sumienia ale co mam zrobic 🤢 😞 nie mam wyboru 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna nie miej wyrzutow sumienia. Staralas sie, probowalas wszystkiego, cierpialas i poswiecalas. Trudno. 😞 😞 😞 W koncu robiszto dla dobra Malego i swojego. NIe win sie.

A u nas sie zaczelo. Dominik ma kolki 😞 😞 😞 😞 Boze jak on cierpi 😞 😞 😞 Mam kropelki dla niego ale najpierw musze sprawdzic czy one w ogole cos pomagaja. Czy w Polsce jest cos takiego jak INFACOL?

Milego wieczoru dziewczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja moją Hanię karmię tylko cycem, dziś w związku z upałem zrobiłam małej herbatę z kopru od 1 tygodnia i co moja Księżna wzięła łyk i wszystko wypluła-gardzi herbatkami.
We wtorek ważenie małej i zobaczymy ile przytyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
Czarna nie miej wyrzutow sumienia. Staralas sie, probowalas wszystkiego, cierpialas i poswiecalas. Trudno. 😞 😞 😞 W koncu robiszto dla dobra Malego i swojego. NIe win sie.

A u nas sie zaczelo. Dominik ma kolki 😞 😞 😞 😞 Boze jak on cierpi 😞 😞 😞 Mam kropelki dla niego ale najpierw musze sprawdzic czy one w ogole cos pomagaja. Czy w Polsce jest cos takiego jak INFACOL?

Milego wieczoru dziewczyny.


no to witaj w klubie 😞 😞 nasz malutek też tak cierpi że aż się płakać chce....ale tak łapczywie je tego cyca że dlatego ma te kolki bo się musi zaciągać powietrzem. jak odbije mu się po jedzeniu i go położę to i tak jeszcze ulewa ( nie zawsze ) i jak go biorę na ręce to jeszcze potrafi mu się odbeknąć - czyli tyle powietrza ma w sobie. Infacol jest u nas, my stosujemy choć nie wiem czy działa bo w nocy i tak miewa kolki, w dzień też się zdarzają. Generalnie po podaniu tych kropelek to nie powinien chyba mieć w ogóle kolek, czy źle rozumuję ? dużo w sumie trzeba podać przed karmieniem bo aż całą tą miarkę....my dajemy jeszcze dicoflor.

miłego wieczoru 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna, wiem co czujesz bo ja mojego pierwszego też krótko karmiłam bo niecałe 2 miesiące, ale to dlatego że raz musiałam wyjechać na dłużej i posmakował sztucznego mleka, bo to co moje zostawiłam nie starczyło i dupa...już nie chciał cyca... ależ ja się napłakałam że dziecka nie wykarmię...ale Ty to co innego, starałaś się i robiłaś wszystko żeby karmić więc się nie obwiniaj. Ważne żeby maluch przybierał na wadze i rósł zdrowo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ale dzis upal ufff caly dzien w domu spedzilysmy dopiero pod wieczor wyszlysmy na maly spacer, Teraz Ania wykapana, dalam jej butle mm na noc by lepiej spala bo cyca jak ciagnie to sie wkurza bo zle zalapuje i jej wypada ( cyce sie podgoily juz) zrobilam mm 125ml i mala wypila 85ml na raz Zasnela mi sama lezac w lozeczku a tak to nieraz kaprysi bo w ramionach chce spac a dzis jej za goraco to sama usnela bez marudzenia.
Wogole moja w te upaly duzo pije, babcia kupila jej herbatke z hippa i malej smakuje ale herbatki z kopru to nie lubi bo nia pluje. Ogolnie mala karmie cycem ale raz dziennie na noc daje jej mm wtedy jakos mi spi, chociaz od mojego pokarmu przybierala na wadze. Od poniedzialku przybrala 100gram to miesci sie w normie czy za malo? Jak sie z nia wczoraj wazylam wychodzi ze mala wazy 3300 a ja 49 i moja waga od dluzszego czasu stoi w miejscu.
Dziewczyny po cc macie jakies sposoby by w koncu ten brzuch po ciazy jakos sie zmniejszyl bo mi wystaje taki bebzol wielki. Kiedy mozna zaczac cwiczyc brzuszki?

Kasia nie obwiniaj sie ze nie karmisz piersia staralas sie i duzo wycierpialas, zdecydowalas dobrze jesli karmic nie moglas to mm jest ok a to co z cyca maly zdazyl wypic to tez jakies przeciwciala dostal od ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
A spi Ci rzeczywiscie na butli dluzej? Ja mojej tez wprowadzilam na nocki i dupa blada 🙂 bo bylo to samo 😁


roznie bywa na samym cycu tez mi dlugo spala jeszcze nie tak dawno ale cos ostatnio na cycu krocej spi a po mm przynajmniej w nocy jakby lepiej lecz i tak w nocy budzi sie o podobnych godz przewaznie o 24 potem 3,5,6 i ok 8 wczoraj miala kapiel pozniej to obudzila mi sie ok 1 w nocy a potem ok 5 i po 7 dzis rano ale nie mogla zrobic kupy wiec o 7.30 polecialam do apteki po czopki i dalam jej troche i dzis kupska robila w dzien ladnie. Jednak zauwazylam ze jesli chodzi o kupe to ona nie moze zrobic po nocy a w dzien jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katia mi tez wystawał brzuch duzy , teraz jeszcze mam ale juz mniejszy,
zakladam majty sciagajace moze dlatego mi sie troche wciągnął....
i te krwawienie m-nie juz meczy ... ile jeszcze??
mi zostalo jakies 8-10 kg do zrzucenia.... musze jakas diete wprowadzic sobie

Kochane dziekuje za słowa pocieszenia 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy się i my 😁 wrocilismy 🙂

jeśli chodzi o butle to ja też na noc daje odciągnięte ok 150 wypija wszystko i śpi do rana 🙂 z jednego przewąznie ściągam z 80/90 i reszte z drugiego 🙂 🙂

Jeśli chodzi o czapeczke to ja mam dla małego zawsze założoną 🙂 niechce żeby go przewiało mimo ,że gorąco to i tak jednak to jest małe dziecko mój ma czapule z dziurkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...