Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzien dobry
Moja mama przyjechala i dzis juz pojechala i dzieki Bogu niech siedzi u siebie bo stroi fochy jakies i mnie tylko wnerwiala. Cos jej wczoraj wieczorem poszlo nie halo i nie wiem czemu poszla i sie poryczala i stwierdzila ze nie jest mile widziana a nic nikt jej nie powiedzial nic zlego. Moj sobie sluchal koncertu na sluchawkach i sie nie odzywal a ja z nia normalnie gadalam i nie wiem o co jej kaman? Poszla potem do mojej sasiadki ktora jest taka wscibska baba i plotkara i ciekawa jestem co jej tam moja mama nagadala na nas? Powiedzialam ze nie zgodze sie by ona wiecej u nas nocowala. Jestem wredna i niedobra corka ale nie chce by trula nam nastroje bo nawet w wlasnym domu nie wiemy jak sie przy niej zachowywac i co mowic do niej by nie odnosila ze jej nie lubimy czy cos.
Byla tez u taty (a pamietacie ze go zostawila) po swoje rzeczy i zaczela narzekac ze psy jej pobrudzily posciel to jej powiedzialam ze mogla ja ze soba zabrac a nie zostawiac wszystko na wierzchu. Postanowilam ze dobrze ze ona sobie mieszka tam daleko jest moja matka ale lepszy kontakt mam z tesciowa niz z nia bo wkurza mnie zachowanie mamy jakby ciagle byla mloda i co to nie ona. Tesciowa jest jak druga mama i dba o nas i sie troszczy.
To sie wygadalam i ide sie szykowac do gin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry ...

Od rana wydzwaniam za neurologiem i terminy sa na 2013 !!!!!!
No kurwa jak sie naklnęłam ze szok ! Dopiero dodzwonilam sie do jednej przychodni i wytlumaczylam ze noworodek itd to mi kazala do gabinetu lekarskiego dzwonic.
Tam zanim doktor odebral to minela nastepna godzina i jeszcze mi mowil zebym gdzie indziej szukala, ale nie dalam sie i go uprosiłam i wpisal mnie na 2 sierpnia.
Masakra! Jak ludzie maja byc zdrowi jak takie terminy są? a prywatna wizyta 150zł 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam z rana.

Maju wszystkiego dobrego z okazji waszej rocznicy 🙂 a tobie w miarę łatwego i mało bolesnego porodu 😘
Justyna widzę że masz już co nosić 😉
Dorota pocieszę Cię że mój robi podobnie, czyli w dzień się wyśpi a potem po kąpieli nie może zasnąć i np wczoraj kotłował się i płakał nawet już myślałam że ma znowu kolki bo płakał tak samo ale jak na kolki to raczej za krótkie serie miał, po prostu ze zmęczenia już tak chyba marudził i tak do 0.30 się kulaliśmy ale jak już zasnął to spał do 5 🙂 w końcu 🙂
Aniu biedny ten wasz pępuszek, może spróbuj z tym plasterkiem o którym bodajże Czarna pisała? a jak tam goście? byli?

dziś pogoda średnia bo bez słonka ale choć nie pada więc w końcu na spacerek skoczymy 🙂
miłego dzionka kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna_Mamba napisał(a):
Dzień Dobry ...

Od rana wydzwaniam za neurologiem i terminy sa na 2013 !!!!!!
No kurwa jak sie naklnęłam ze szok ! Dopiero dodzwonilam sie do jednej przychodni i wytlumaczylam ze noworodek itd to mi kazala do gabinetu lekarskiego dzwonic.
Tam zanim doktor odebral to minela nastepna godzina i jeszcze mi mowil zebym gdzie indziej szukala, ale nie dalam sie i go uprosiłam i wpisal mnie na 2 sierpnia.
Masakra! Jak ludzie maja byc zdrowi jak takie terminy są? a prywatna wizyta 150zł 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮


no bo to o to chodzi...żeby prywatnie chodzić 😠 😠 😠
ale dzielna jesteś 🙂 dobrze że Ci się udało 🙂
a czemu do neurologa musicie iść ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kocik no musimy isc z powodu głowki, ze niby ja podnosi za bardzo 😮 😮 😮 😮
fajnie ze Mały wkoncu troszke pospał 🙂 Mój zaś jak mu sie nie ulało , to kupa taka ze po plecy , przebierałam go z 3 razy w nocy 🙃
Maja jak sie czujesz? jutro do szpitala jak sie nie mylę?


U mnie sahara :/ ktoś ma ochotę na afrykański upał to zapraszam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki 🙂

ja 2w1. Idziemy zaraz do położnych i po skierowanie do szpitala, zastanawiam się jak to będzie czy będą mnie tam długo trzymać, czy juz jutro będę miała pierwszą próbę wywołania.. 😮 😮

Od wczoraj wieczorem strasznie boli mnie kaczucha.. ale wiem, że Pola i tak sama nie wyjdzie..

U nas już czwartek i czwarty dzień pochmurno, deszczowo ale parno, Czarna nie zazdroszcze tej Sahary, ja bym w ogóle już skisła 😁 😁

Miłego dzionka 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry,

Ja dzis oczy na zapalki. 🤢 🤢 🤢 Maly znow nie spal w nocy. Zupelnie mu sie poprzestawialy pory dnia, choc wiem, ze on ich jeszcze nie rozroznia. 😮 Za cholere nie chcial spc, caly zywy, ruchliwy, ciekawy swiata, tylko te galy mu chodzily na lewo i prawo. 😮 😮 A jak jest czas kapania to potrafi w pol minuty zasnac - typowy chlop - najlepiej brudny by spac chodzil 😉 😜
Czarna dobrze, ze dostalas termin dla Olafka. Kocik ma racje, specjalnie mowia ze miejsc nie ma bys przyszla i zaplacila. A wizyta oczywiscie w gabinecie panstwowym i o rachunku albo fakturze zapomnij. Kaska idzie prosto do kiezeni doktorka, podatki nieplacone, a lekarze jecza na niskie place, a chalupy buduja, pomijajac fakt ciaglej dziury budzetowej. Ale mnie dzis wzielo, to chyba przez to niedospanie 😁 😁 😁 😁 No w kazdym razie - dobrze Czarna, ze sie nie dalas. 😘 😘

Ide otworzyc bar mleczny dla Malego - dzis na pierwsze zupa mleczna, a na glowne kluski na mleku 😁
Milego dnia kochane 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Dziewczyny mam problem 🤢, może coś wiecie albo ktoś z waszych znajomych miał taką sytuacje ktorą wam poniżej opisze?
Moja mała ma powiększony prawy sutek a lewy jest normalny. Powiększenie gruczołów wystepuje bardzo często bo to efekt hormonów przekazanych przez matkę podczas ciąży. Ale ten prawy sutek zaczął sie powiększać więc poszliśmy do pediatry a lekarka dała skierowanie na szpital. W szpitalu chirurg kazał okładać bepantenem i odkażać octeniseptem. mieliśmy się zgłośic do kontroli dziś. A dziś chirurg (już inny) złapała ten sutek i zaczeła go wyciskać, wyleciało z niego dużo mleka (bo nie ma ropnego stanu) i kazała mi to regularnie powtarzać 😲. Nie wiem co mam robić bo jak czytam w necie to większość każe to zostawić i nie wyciskać bo samo się wchłonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉 goście ok 🙂
ale dzisiejszy dzień to fatum jakieś 😞 😞
pojechaliśmy do teściów,poszliśmy na długi spacer i jak wracaliśmy to się ściemniało i wyobraźcie sobie-jechała babka na rowerze i ...potrąciła mi córkę 😞 😞 😞 zjebałam ją,bo jak się jedzie to po pierwsze się uważa chyba jak się widzi ludzi ,a po drugie- MA SIĘ OŚWIETLONY ROWER!!! a ona jechała bez świateł i wjechała mi w dziecko 😞 poza tym to była sąsiadka która mieszka parę domów za teściami i jak mi powiedzieli potem-kiedyś potrąciło ją auto bo nie miała świateł na rowerze...teraz znowu bez świateł i co się stało 😮 😮 😮 powiedziałam mężowi,że następnym razem jak ją zobaczę bez świateł to zadzwonię na policję,bo w końcu stanie się jakaś tragedia 😮 😞 😞 Klaudia ma rozciętą skórkę na brzuszku,co jej zaropiało i odbitą oponę na całej nóżce,dobrze,że tylko albo aż tyle 😮 😞 😞 nie śpię,obserwuję bo mówiła,że boli a z takim maluchem, to nie wiadomo 😞 😞
do tego mówiła mi od wczoraj,że boli ją pupka,myślałam,że coś z brzuszkiem albo coś,dzisiaj jak robiła na nocnik siku to się rozpłakała i wysikała tylko kilka kropel,pierwsze co przyszło mi na myśl,to że coś z moczem pewnie,ale wzęłam ją na łóżko,rozłożyłam nóżki a tam... otwarta ranka zaraz koło łechtaczki 😞 😞 😞 myję ją jakieś 3 razy dziennie w tych okolicach przy upałach,wiec to nie od brudu 😮 nie wiem co to jest,od razu sudocremem posmarowałam i smaruję co kilka godzin,ale ona mi powie,że chce siku a zaraz potem mówi,że boli i ani kropelki nie wysika 😞 😞 😞
ostatni raz sikała te kilka kropel z płaczem po południu i potem przestała 😮 😮 😞
dobrze,że położna jutro przychodzi,niech ją też obejrzy,ale jak ona nie zacznie sikać to zaraz jutro doktor murowany i mam nadzieję,że nie skończy się inaczej,bo przecież dwulatek nie może tyle nie sikać skoro ona mówi co chwilę,że chce sikać 😮 😞 😞
wygląda to jak jakaś nadżerka albo coś 😮 😞 😞 mam nadzieję jednak,że podrażniła sobie tam przy bieganiu z gołą dupką a nie że coś poważniejszego 😞 😞 😞
to tyle,idę czuwać nad moim dzieckiem,bo ta ranka na brzuszku jest w okolicach mostka,więc mam nadzieję,że to tylko zwykła ranka 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uuuuu Ania co a idiotka z tej sasiadki 🤢 mocno w nia wjechala? Wrr biedna Klaudunia 😞 duzo zdrowka dla aniolka 😘 miejmy nadziejr ze szybko sie zagoi dobrze ze polozna przyjdzie :* 3majcie sie dzielnie misie 😘


No i witam 🙂 my juz po mleczku, noc przespana wiec oby juz tak mu zostalo 😁 ire sie sdrzemnac 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello 🙂
My dziś na 9 do szpitala się stawiamy, bo Pola uparciuch sama nie chce wyjść 😞

Zastanawiam się jak to będzie, ale wiem, ze będzie dobrze. Zazwyczaj poród łapie znienacka i myślałam, ze tak będzie ze mną, a tu psikus..

W miarę możliwości będę informować, mam tylko nadzieje, ze dziś lub jutro Pola będzie z nami 🙂

PS Ania, ta baba to jakas kosmitka, następnym razem jak ja zobaczysz bez lamp, to dzwon na policję, bo strach, ze komuś krzywdę zrobi!!! Mam nadzieje, ze Klaudii ranka szybko się zagoi i ze położna coś podpowie, buziaki dla Was 🙂

Miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry..
Aniu co za babsko no bym ja chyba normalnie rozniosla 😠 biedna malutka 😞
niech polozna ja obejrzy...
a ja juz druga noc spie po 3 godziny jestem neptykiem normalnie maly w dzien nie spi a w nocy o 3 daje mu mleczko a o 5 juz pobudka i nie placze tylko sobie marudzi...a ja jestem taka nie wyspana 🥴
zaraz sie zbieram na kontrol do lekarza bo juz minelo 6 tyg wiec niech mi zrobi przeglad 😁
Maju dasz rade i czekamy na wiesci 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry robi sie upal juz od rana wrr.
Nie wyspalam sie dzis mala obudzila sie ok 24 na jedzenie potem po 1 i tak co godz stekala bo kupy nie moze zrobic dalam jej czopek to troche ruszylo ale dalej steka i sie napina. Dzis jedziemy na bioderka z mala a wczoraj bylam u gin na przegladzie wzielam mala bo nie mialam jej z kim zostawic a tam zachwyty jakie ona ma wlosy itp. Byly zarty ze mala juz od malenkosci chodzi do ginekologa 😁 potem weszlysmy do kolezanki na kawe mala ladnie spala.
Teraz moglaby zasnac to i ja bym sie polozyla bo ledwo funkcjonuje...

Oooo wlasnie chyba poszlo wielkie kupsko bo z daleka bylo slychac 😁 😁 ale jeszcze steka wiec chyba bedzie jeszcze robic ufff moze przestanie ja tak meczyc i usnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki dziewczyny 😘 z wypadku to tylko się poobijała raczej,choć pokazuje,że to na brzuszku ją boli,ale gorzej chyba z tym co jej się w pipce zrobiło 😞 nie chce sikać,sikała raz na spaniu po czym pół nocy płakała i teraz rano raz,mam wrażenie,że jest gorąca i nawet jak siedzi to mówi,że boli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam z rana

Czarna to skoro tak z główką macie to na prawdę super że udało Ci się wcisnąć z terminem 🙂
Aniu biedna ta Twoja córcia oby to nie było nic poważniejszego, dobrze że ta położna ją obejrzy, ale co za babiszcze...rozniosłabym chyba
Maju trzymamy z Matim za was kciuki 😘 to jeśli w soboty u was coś się w szpitalach dzieje to pewnie wezmą Cię już na pierwszą próbę wywołania i oby poszło.
Adusia my jeszcze nie mamy 3 tyg a ja już tyle zmian widzę że szok 🙂 już tak fajnie trzeźwo patrzy 🙂

my dziś nocka powrót do tematu kolkowego, od 24 gdzieś do 1 płacz ale pocieszka chociaż taka że po tych kroplach lżejsze te kolki jak już są to ma....skończą się kolki to zacznie się temat zębowy 😁

u nas od samego rana tak gdzieś od 4 pada i burze także ze spacerku nici 🤔 🤔

miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie wyszła połozna ode mnie i tak- Adasia ma obejrzeć lekarz,przepuklinka przepuklinką,ale to co mu wychodzi z brzuszka to przepuklina nie jest 😮 tak myślałam,bo to jakby język 😮 powiedziała,że wygląda na to,że taka jego uroda i lekarz zdecyduje co z tym zrobimy,ale prawdopodobnie chirurg nas czeka żeby coś z tym zrobić 😞
a Klaudii pipka obejrzana,młoda mi nie chciała pokazywać,a położnej nogi rozłożyła i wstępnie wygląda to na podrażnienie z piasku,co mogłoby się zdarzyć,bo od zeszłego tygodnia mamy piaskownicę,więc narazie lekarz nie jest potrzebny dla Klaudii tylko smarowanie a jak się nie poprawi to wtedy do lekarza 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej...biedny Adaś...ale dobrze że z małą jak na razie szansa na wyleczenie bez ingerencji lekarza.

powiedzcie mi jak szybko od zjedzenia czegoś mogę zacząć obserwować reakcje małego? czy jeśli np zjem coś na kolację to czy możliwe jest to żeby o północy już do niego to dotarło?? bo zjadłam kawalątek wędzonego łososia i nie wiem czy nie przez to płakał potem o północy, czy to za szybko żeby to jeszcze miało wpływ na jego brzuszek?
kurde staram się na prawdę nic takiego nie jeść, zero smażonego i wzdymającego ale mam wrażenie że co coś innego niż kanapka z wędliną wezmę do ust to że biedulek cierpi a że on często płacze to ciężko mi stwierdzić czy to przez moje jedzenie czy przez taką urodę układu pokarmowego...eh...mam ten sam problem co Dorota(midorada) moje menu jest mega nudne...choć wczoraj zrobiłam sobie pulpety w warzywach i buraczki do tego także jakaś odmiana po tych kurczakach z rosołu 😁
a dziś robię pstrągi w piekarniku w folii więc też coś innego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
Kocik u nas taka afrykańska pogoda ,że ledwo wyszłam pranie rozwiesić już ze mnie kapało normalnie Egipt w poznaniu !! masakraaaaaaaa! mały śpi jak bąk cały czas aż zaglądam czy oddycha bo śpi od 6 o.O


no to niezłą parówkę macie....teraz jak widzę kulające się ciężarówki w takie ukropy to aż im współczuję.

mówiłam Ci już że masz za dobrze z młodym??? 😁 😁 🙃 🙃 😁 😁
Twój od rana śpi a mój do tej pory marudzi 🤔 🤔i płacze co chwilę i cały czas na rękach muszę go mieć bo jak tylko odłożę to histeria jakby obdzierali ze skóry....nawet nie mam jak pod prysznic dojść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...