Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kocik napisał(a):
Tyssiiaa napisał(a):
Kocik u nas taka afrykańska pogoda ,że ledwo wyszłam pranie rozwiesić już ze mnie kapało normalnie Egipt w poznaniu !! masakraaaaaaaa! mały śpi jak bąk cały czas aż zaglądam czy oddycha bo śpi od 6 o.O


no to niezłą parówkę macie....teraz jak widzę kulające się ciężarówki w takie ukropy to aż im współczuję.

mówiłam Ci już że masz za dobrze z młodym??? 😁 😁 🙃 🙃 😁 😁
Twój od rana śpi a mój do tej pory marudzi 🤔 🤔i płacze co chwilę i cały czas na rękach muszę go mieć bo jak tylko odłożę to histeria jakby obdzierali ze skóry....nawet nie mam jak pod prysznic dojść


Moja malla tez dzis niespokojna malo spi a jak jej sie usnie wybudza sie wystraszona juz dwa razy jej sie tak dzis zdazylo. Nie wiem czego ona sie boi moze jakies ma koszmary? Upal jest niesamowity wlasnie mala polozylam do lozeczka powinna zasnac a ja sie biore za porzadki bo jutro od rana ma przyjechac moja przyjaciolka z chlopakiem na caly dzien a widzialysmy sie ostatnio w Wielkanoc. Teraz Ula mieszka w Łodzi wiec bardzo rzadko sie widujemy i juz doczekac sie nie mozemy na spotkanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień Dobry

U mnie taki upał ,że Mały lezy w body bez rękawków i jeszcze wychodzą mu potówki 🤢
I tez mi mało śpi, od rana szaleje od 6*00 do 12*00 gdzieś 🤢
a później popołudniu. czy to jest normalne?? nie płacze ani nic więc chyba jest o.k.
Wszyscy mi mówią ,że za mało śpi jak na takiego Malucha 🤔
a w nocy tak się mu ulało ,że aż chlusnął wymiocinami , w nosie wszedzie wymiociny, musialam frida mu wyciagac wszystko... nie wiem dlaczego tak sie stało, moze za duzo wypil, bo wypił 100ml naraz.....a tak to pije po 70-80ml ale częściej..... 🤨
Własnie zrobiłam pranie i powiesiłam na dworze, szybko sie wysuszy przynajmniej 🙂
Ściągnęlam plaster z pępka mojego Maluch i widze lekką poprawę, ale wydaje mi się ze taki pępek bedzie poprostu miał, nie wystaje bardzo tylko troszeczkę.

Aniu co za wredna Baba !! moze była pijana albo coś ???? biedne dziecko, niech Klaudusia szybko wraca do zdrowia ! No i biedny Adaś, mam nadzieje ze sprawa pępkowa będzie bezbólowa 😮
Tysia fajnie ze Adaś całe noce śpi 😉
Maja 3mam kciuki !!!
Katia moze nasze dzieci nie śpia przez te upały 🤢
Kocik biedna jesteś kochana, mam nadzieje ze sprawy kolkowe szybko miną 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczeta!!

Wlasnie wstalam. Zrobilam sobie drzemke razem z Malym. 😉 Mowia przeciez, ze jak dziecko spi to mama ma tez spac 😉 😜 Wymieklam dzis i rzeczywiscie polozylam sie razem z nim. 🙂
Czarna moj Dominik tez mial takie 2, 3 dni gdzie bardzo malo spal. Doslownie od rana do wieczora "balowal" z przerwami na 20 min drzemki!!! Wspominalam o tym chyba kiedys. Wyczytalismy wowczas z mezem, ze jest to tzw "kryzys laktacyjny". Tyle, ze u Ciebie jest inna sytuacja bo nie karmisz cycem, chociaz to ze pije wiecej mleka moze miec cos z tym wspolnego - jak mi sie wydaje 🤢 🤢 To ze wymiotuje (chlusta) mlekiem jest wynikiem zwyklego lakomstwa i przezarcia 😁 😁 😁 (o ile zdarza sie to sporadycznie). Jego maly zoladeczek nie jest w stanie przetrawic takiej ilosci mleka - tak wyczytalam, kiedy nam sie to przytrafilo. Ale moze Sandra cos wiecej o tym wie. (??)
Kocik tez zadawalam soebie to pytanie? NIestety nie jestem w stanie na nie odpowiedziec. Tak szczerze mowiac, to ja juz wczesniej jadlam lososia i nie zauwazylam niczego u Malego, ale wiadomo, ze kazde dziecko jest inne 😞
Katia Baw sie dobrze z przyjaciolka. Aneczka mogla miec zly sen dlatego plakala. 😞

Lece do mojej maludy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no w końcu moja młodzież śpi,choć Adaś się wierci 🥴
byłam u lekarza z Klaudią,bo jak wróciła z podwórka to była gorąca aż parzyła,do tego płakała,mówiła,że ją boli więc zadzwoniłam do ośrodka i pojechałam na szybkościach,okazało się,że mała nie dość,że ma problem z pipką to jeszcze ta nagła gorączka okazała się nagłym przeziębieniem 😮 w takie upały 😮
dostała lekarstwo antybakteryjne,octenisept na pipkę i nurofen w razie gorączki,w sumie dobrze,że tylko tyle a nie jakąś długą listę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bylam na kontroli macica juz jest w rozmiarze wyjsciowym 🙂 i to jednak byla miesiaczka bo zbliza mi sie owulacja 😁 mam juz tableteczki anty dzieciowe wykupione a wkladke moge dopiero miec za rok 🙂
zapytalam pani doktor co moge robic czy isc na basen czy silownia powiedziala ze moge robic wszystko na co mam tylko ochote biegac,plywac co tylko chce 🤪
malemu zmienilam dzis mleko na hipp bo ten jego placz nie jest spowodowany kolkami ,albo on sie nie najadal tym bebiko albo po prostu jest to maly placzek jak narazie zjadl godzinke temu hippa i jest cisza zobaczymy jutro w dzien co bedzie bo dzis tak wyl ze pol kamienicy na balkony powylazilo i juz slyszalam jakies tam komentarze 🥴stare pieprzone dewoty 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett w dupie miej i się śmiej niech gadają głupie pizdy.... miejmy nadzieje ,że Oskarek się w dzień naje 😁 u nas też mały coraz rzadziej śpi szuka kontaktu z nami zaczępia nas gada sobie i się rozgląda 😁 zapowiadają burze nawet do 6 rano nie wiem jak to prześpie o.O

co u Majki?? trzymamy kciuki!! 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witamy się z rana burzowo i deszczowo.

Maju gratulacje 🙂

my standardowo nocka z lekką kolką ale wcześniejszą więc do przeżycia i nie za długą wiec i bąbelek długo nie cierpiał. no ale co dwie godz z zegarkiem w ręku pobudka także oczy jak wstałam miałam jak królik czerwone 😁

kurcze co za pogoda...chcieliśmy gdzieś wybyć na spacerek a tu ciągle burze i pada. może po południu się wypogodzi.

miłego dzionka życzę wszystkim a Maju Tobie szybkiego dojścia do siebie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, pisze ze szpitala..
To co przeżyłam to koszmar.. Mam koleżankę na sierpniowkach, więc pisała o mnie.
Polci do tej pory nie widziałam, tylko na zdjęciu bo maz zdążył telefonem zrobić.
Mialalm skurcze od 10 do 23, od 18 po kroplowce, to taka masakra, ze myślałam ze sama wydlubie sobie z bólu oczy!!!! Padła decyzja o cesarce, teraz leze i rana boli, już chwile chodziłam..
na razie wiem tylko ze Polcia razy 3700, czekam na resztę informacji, odezwę się w miarę możliwości,
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie koszmar-Klaudia po południu wczoraj dostała znowu takiej gorączki,że leżała na ziemi półprzytomna,dobrze,że byłam u lekarza,bo od piątku po południu do poniedzialku to już tylko pogotowie 😮
młoda jęczała na ziemi,wstać nie mogła,Adaś zdenerwowany na rękach płakał,dałam młodej nurofen i wsadziłam pod zimną wodę,bo była prawie nieprzytomna,może nie powinnam tego robić,ale przynajmniej się obudziła i schłodziła,potem nurofen zaczął działać i przeszło troszkę,do tego w nocy powrót gorączki i krwotok z nosa 😮 od tego czasu póki co jest ok,ale skończył mi się nurofen i musze skoczyć żeby był pod ręką w razie czego 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry

Upałów ciąg dalszy 😮 😮 😮 😮
Moi Mężczyzni śpią razem z psem 😁 czekam az troszkę ten upał minie i wybywam na spacerek z Małym 🙂 Dzisiaj pojechałam po pampersy do sklepu a wrocilam z 2bluzkami spodniczka i klapkami 😁 😁 😁 pampersy tez oczywiscie kupilam hehe.
Mam pytanie, jakich Wy uzywacie pampersow? chodzi mi o te tansze.
Ja narazie kupuje pampers new born te najmniejsze , bo od 3-6kg ma za duze jeszcze.
Mam kupiona paczke pampów Dada, ale czekam az urosnie i wtedy je przetesuje.
Mój Malec lezy w rozpietym bodziaku a i tak wychodzą mu potówki 🤔 🤔

Maju gratuluje Wam z całego serca Polcia jest przesłodka 🙂


ANiu biedna Twoja Mała , tu dopiero baba ja potrąciła, ranka na pipce i jeszcze gorączka 😞 😞 😞 zycze jej szybkiego powrotu do zdrowia !!!!!!
Kocik super ze Maluszek juz tak w nocy nie płakał 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maju gratulacje 🙂 Buziaki dla Polusi 🙂

Aniu biedna twoja córeczka, szybkiego powrotu do zdrówka 🙂

Moja Hania śpioszek dziś megaśny, spała na spacerku, mała pobudka na jedzonko a teraz spi znowu, już widzę dzisiejszą nockę i jej oczka jak 5 zł 🙂

Ja używam Pampers Newborn 2-5kg zielone 🙂

U mnie tropiki zarówno w domu jak i za oknem - kiedy skończą się te upały ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my juz pampersiokow uzywamy w rozmiarze 2 🙂
a kupuje rozne szczegolnie te co sa na promocjach 🙂
powiedzcie mi prosze czy dobrze zrobilam przerzucając sie od razu na to mleko hipp combiotik czy powinnam to zrobic stopniowo i podawac jeszcze to bebiko???na razie mleczko sie sprawdza maly sie najada troszke marudzi ale ma prawo przeciez jest tak goraco ze co sie dziwic ale juz nie wrzeszczy tak jak w ostatnich dniach 🤢
MAJU GRATULACJE I BUZI DLA CUDNEJ POLUSI 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Ale dzis upal moja mala ciezko to znosi spac nie moze i do tego jest cala wysypana dostala uczulenia i pewnie to przez banany ktore wczoraj i w nocy zjadlam wiec od dzis wiem ze bananow i arbuzow jesc nie moge. Meczy sie moje biedactwo w te upaly.
A u nas od rana dzis byla moja przyjaciolka z chlopakiem wlasnie pojechali fajnie czas minal tylko szkoda ze tak upalnie dzis bo wszyscy tacy zmeczeni sie czuli. Teraz troche zerwal sie wiatr i gdzies daleko grzmialo ale burza chyba nas ominie bo sie oddala to grzmienie. Mala usnela ciekawe jak dlugo pospi.
Co do pampersow my uzywamy 2 ale takie akurat mam chociaz bez problemu mala powinna miec 1 jeszcze. Pampersy mam firmy pampers oraz Dada.

Maja gratulacje Pola jest sliczniutka.

Aniu wspolczuje ile twoja malutka musi wycierpiec jak nie brzuszek to goraczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Kochane!

Maju ogromne Gratulacje no to teraz czekamy tylko na Sandre 🙂
Anetka to jakaś paranoja ta Twoja sąsiadka, wiadomo ze ludzie potrafia być nawiedzeni ale żeby aż tak!
Kozinka biedne te Twoje dzieciaczki, zdrówka dla nich!
U nas upały masakra, ja sie jeszcze przy nich przeziębiłam z nosa kapie, ząb boli i głowa zaraz uciękam do łozia, pozatym fala gości sie jeszcze nie skończyła, ciągle ktoś przychodzi, zmęczona już tym jestem. Małemu ten gruczał pod sutkiem już maleje 🙂
Tak w sumie podsumowując to dużo mieliśmy tych cesarek a mały być sn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉

Maju gratulacje ! Masz to już za sobą na szczęście. Teraz życzę szybkiego powrotu do siebie !
Dużo tych cc na czerwcóweczkach.

Kozinka współczuje Ci przy jednym dziecku jest kupa roboty a co dopiero jak ma sie 2 i jest jeszcze cos nie tak 😞 oby malutka szybko wyzdrowiała.

u nas upał mały tylko na bodach cały dzien.. teraz za oknem widze ze idzie burza i to nie taka mała wiec przymierzam sie do zamykania okien :P może powietrze bedzie inne bo jest tragedia parówa,mały nie chce za długo spać,też tak ciężko oddycha.

ja uzywam pampersów DADA . duzo jest różnych opini na ich temat .Szymonkowi one sprzyjaja nie odparza sie dupsko .. odpukać.

Pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maju - serdeczne gratulacje!!!
Zaraz wejde na FB Pole poogladac. 🙂

Kozinka jak Twoja coreczka? Boze, to jej sie nazbieralo biedulce. Podziwiam Twoje opanowanie i trzezwosc myslenia. Ja chyba bym umarla gdyby dziecko zaczelo mi mdlec i przez rece przelatywac. 😞 😞 W ogole silna z Ciebie kobieta. Jestem pewna, ze duzo bys zarobila na sprzedazy ksiazki o tym co sie w Twoim zyciu dotychczas wydarzylo... Zdrowka dla Klaudii 😘 😘 😘

Dziewczyny, szczerze wspolczuje Wam tych upalow. 🤢 🤢 U mnie w miare spokojnie z temp. Zapowiadaja za to ogromne opady. Dzis jak lunelo, to sie zastanawialismy czy ta woda zdola wsiaknac w zimie... Trawka za to ladnie rosnie 😉

Anetka dosc szybko Ci sie organizm wyregulowal. Ja czekam na list z przychodni dot. spotkania z lek rodzinnym i ustalenia rodz. antykoncepcji. Strasznie o to tu dbaja. Przed wypisem mialam "wyklad" o antykoncepcji. 😁 😁 😁 Wiecie jak sie dziwnie czulam. By 34roletnia babe oswiecac kiedy mozna a kiedy nie mozna w ciaze zajsc. 😁 😁 😁 Za duzo laski tu chyba wpadaja, poza tym strasznie niedoinformowane i glupiutkie jest to spoleczenstwo. 🤢

Katia fajnie, ze spotkanie ze znajomymi sie udalo. Co do bananow - nie podejrzewalabym od nich uczulenia. To chyba ostatni owoc, ktory bym o to podejrzewala. W kazdym razie troche dziwne, ze od bananow. Mam nadzieje, ze szybko jej to przejdzie. 🙂

Co do pieluch - ja uzywam pampers zielonych max dry i huggis newborn - wciaz 1.

Bylam dzis na masazu plecow. Mialam tak zbite i napiete miesnie, ze jak laska mnie masowala to walczylam ze soba by nie prosic ja by przestala! Bolalo strasznie, ale wiem, ze to dla mojego dobra 🤢 🤢 🤢 Kilka dni temu jak sie obudzilam, to nie bylam w stanie sie przekrecic, taki straszny mialam bol. 🤢 Zobaczymy jak minie nast. tydzien. Jesli plecy beda dokuczac to w nast sobote znow pojde 🥴

Teraz juz wszytskie jestesmy rozpakowane (nie liczac Sandry oczywiscie 😉), wiec chyba mozemy ustalic oficjalnie termin przenosin na "mamusie.net" ☺️ ☺️ Dajcie znac co o tym myslicie i jaka dat proponujecie. 🙃
Trzymajcie sie - milego i chlodnego wieczoru 😘 😘 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dostalam wiad na maila od meza Majki wiec przekazuje dalej

hej tu Wojtek mąż Mai "pszczelarka" mam nadzieje ze pisze do dziewczyny z forum od Mai, Maja wczoraj przez cesarskie ciecie urodziła Polę waga 3700 , prosze nie piszcie do Mai bo jest naprawdę słaba, podaje swoj numer 601 43 83 13
pozdrawiam, ps przekaz info pozostałym z forum.

dziekuje

Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No, Kozinka niedobrze, niedobrze zrobilas.. ale prawda taka, ze najwazniejsze ze pomoglo...wiadomo, ze w nerwach ciezko trzezwo myslec...
Jesli juz kapiel w wodzie to ejdynie o 1C nzszy niz temp ciala dziecka.. jak ma 40 to woda 39, bo inaczej moze dojsc do szoku termicznego...

A skad u Klaudii taka temperatura?? Coz poza tym?? 😞( Ehhh nie zazdroszcze... mam nadzieje, ze maz choc troche ci pomaga...

Ja za tydzien sie odezwe 😁 bo nad morze jade od ranca... i bede dopiero w niedziele 😁 wiec pewnie juz na mamusie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...