Skocz do zawartości

Wyjazd z niemowlakiem do ciepłych krajów

Wyjazd nad morze z dziećmi, do każdego zakątka na świecie jest możliwy do zorganizowania nawet z niemowlakiem. Obecnie niemalże do każdego państwa i regionu na całym świecie możemy dostać się samolotem, a podróż trwa zaledwie kilka godzin i jest wyjątkowo komfortowa. Jeżeli jednak zdecydujemy się na wyjazd z niemowlakiem do ciepłych krajów, musimy taką podróż właściwie zaplanować.

Wyjazd z niemowlakiem do ciepłych krajów
Wyjazd z niemowlakiem na wakacje do ciepłych krajów Prawo autorskie: Aaron Amat / 123RF Zdjęcie Seryjne

Pierwszą i podstawową zasadą już na etapie planowania wyjazdu nad morze z dziećmi jest szczegółowe przemyślenie czasu wyjazdu, chodzi oczywiście o porę roku, aby nie była ona zbyt gorąca i męcząca dla niemowlaka. Dlatego najbardziej dogodną porą roku na wypoczynek w ciepłych krajach jest wczesna wiosna bądź wczesna jesień. To najbardziej optymalny czas dla dzieci, kiedy temperatury nie dochodzą do wskaźnika straszliwych upałów, a tym samym są przyjemne dla tak małego dziecka.

Co zabrać dla dziecka na wyjazd do ciepłych krajów?

Oczywiście apteczkę, a w niej powinny znaleźć się:

  • leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne dostosowane do wieku niemowlęcia,
  • plastry opatrunkowe,
  • termometr,
  • inne leki czy to na biegunkę, czy też przeciwalergiczne,
  • Nie należy również zapomnieć o maściach bądź sprayach zapobiegawczych przeciw ugryzieniom bądź ukończeniom przez owady.
     

    Przed wyjazdem nad morze z dziećmi równie ważne jest samo zaplanowanie czasu. Ponieważ niemowlę zwykle w domu ma czas dokładnie rozplanowany, również na wakacjach powinien on być w miarę możliwości uregulowany, dzięki temu dzieciak przez cały ten czas będzie czuł się dobrze, spokojnie i bezpiecznie, a my będziemy spokojni i wypoczęci podczas całego pobytu w obcym kraju. Mimo różnicy czasowej karm i kładź spać dziecko o tych samych porach co zwykle.

    Niemowlę mające zaledwie kilka miesięcy żywi się wyłącznie mlekiem matki bądź mlekiem modyfikowanym, a jedyne czego potrzebuje to zapas ubranek na zmianę oraz zapas pampersów, natomiast dla starszych kilkumiesięcznym niemowlaków warto zabrać zapas jedzenia w słoiczkach, nie wiadomo bowiem czy i na jakie produkty trafimy w kraju gdzie zdecydujemy się wypoczywać. Mimo dość dobrego zaopatrzenia oraz pełnej oferty menu w restauracjach, może zabraknąć jakiegoś ulubionego deseru dla małego, i tym sposobem narazimy go na niepotrzebny stres.

Wyjazd nad morze z dziećmi czyli plażowanie z niemowlakiem

Pamiętaj, że w każdej chwili skóra Twojego dziecka narażona jest na działanie promieni UV, dlatego smaruj jego skórę grubą warstwą kremu wodoodpornego z wysokim filtrem. Najbardziej wrażliwe miejsca to okolice ust, uszu, noska oraz pod kolankami. Nie wystawiaj dziecka na słońce w godzinach między 10-tą, a 16-stą. Staraj się spędzić ten okres w przewiewnym, nienasłonecznionym miejscu.

    Takich zasad moglibyśmy wymieniać jeszcze bardzo wiele, jednak każda mama doskonale wie co jest dla jego dziecka najlepsze, a co może być niebezpieczne, dlatego każda mama bez porad i wskazówek wie co należy zabrać oraz jak należy zachowywać się na samym wyjeździe, aby dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo podczas wakacji nawet w ciepłych krajach.

0.0 / 0 głosówOpinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia×
×
  • Dodaj nową pozycję...