Skocz do zawartości

Otulacz do wózka, dlaczego warto go wybrać?

Otulacz do wózka spełnia nie tylko funkcję ochrony dziecka przed zimnem. Maluchy potrzebują bowiem bezpieczeństwa i niczym niezmąconego snu, co może okazać się niemożliwe, kiedy nie otulimy noworodka.

Dzieci zaraz po urodzeniu, a nawet kilka miesięcy po narodzinach, mają do czynienia z niekontrolowanymi ruchami ciała podczas snu, co może je wybudzać. Kiedy wybierzemy otulacz, to dziecko podczas snu będzie czuło się bezpiecznie, a także niezwykle wygodnie. Jest to bardzo ważne, bo to właśnie sen dla dzieci jest kluczowy dla ich rozwoju. 

ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Otulacz do wózka, dlaczego warto go wybrać?
Jaki otulacz do wózka?

Dlaczego otulacz do wózka jest tak ważny?

Przede wszystkim małe dzieci, a raczej ich ciała nie potrafią jeszcze trzymać ciepła. Musimy więc zapewnić dzieciom wystarczające otulenie, aby w trakcie spaceru, a także w domu nie było ich zbyt chłodno.

To może wybudzać niemowlaka, kiedy jednak zdecydujemy się na zakup otulacza do wózka, to możemy mieć pewność, że podczas spaceru sen dziecka będzie niczym niezmącony. 
 

Czy otulacz do wózka może być użytkowany w domu?

Otulacz do wózka może być użytkowany nie tylko podczas spacerów, ale także w domu. Mając więc jeden produkt, możemy wykorzystywać go dowolnie, w każdej sytuacji mając pewność, że zabezpieczamy zdrowy sen niemowlaka i noworodka.

Jednak, aby tak było, należy wybrać otulacz, który posiada potrzebne certyfikaty, które potwierdzą jego skuteczność, a także bezpieczeństwo podczas użytkowania.


Czym sugerować się przy wyborze otulacza dla dziecka?

Musimy wiedzieć, że nie każdy otulacz do wózka sprawdzi się świetnie. Należy zwrócić uwagę przy wyborze otulacza na rozmiar produktu, a także materiał, z jakiego zostanie wykonany.

Mamy do wyboru wiele rozmiarów, co pozwoli na dostosowanie tego idealnego do naszego malucha, a także możemy zdecydować się na wiele materiałów, bo każdy z nich będzie miał inną termoregulację. Jest to bardzo ważny czynnik, kiedy chcemy mieć pewność, że zdecydujemy się na taki produkt, który w pełni nas zadowoli. 

 

Dlaczego należy otulać dziecko podczas snu?

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia ze snem na świeżym powietrzu, czy też w domu, powinniśmy zapewnić odpowiednie warunki dla dziecka. Tylko w ten sposób sen będzie spokojny, a także niekontrolowane ruchy, chłód, czy zbyt wysoka temperatura nie sprawi, że dziecko będzie nieświadomie wybudzane.

W przypadku małych dzieci otulanie pozwala zapewnić także odpowiednie warunki do snu, jeśli chodzi o podtrzymanie atmosfery, jaka panowała w brzuchu mamy. Jest to szczególnie ważne w przypadku wcześniaków, a także noworodków tuż po narodzinach. 

 

Gdzie kupić odpowiedni otulacz dla dziecka?

Chcąc zaopatrzyć się w odpowiedni otulacz dla dziecka, musimy wybrać markę, która ma doświadczenie w produkcji takich produktów. Jest to bardzo ważne, bo kiedy wybierzemy produkt nieodpowiedni, to nie tylko nie będzie on spełniał swojej funkcji odpowiednio, ale możemy narazić pociechę na wiele nieprzyjemnych dolegliwości.


Każdy z otulaczy powinien mieć certyfikat potwierdzający brak wpływu na powstanie dysplazji Biodrowej u noworodków. Jakość materiału, oraz wykonanie otulacza jest również bardzo ważne, bo tylko oddychające materiały, a także otulacze, które zapewniają możliwość naturalnej pozycji podczas snu, doskonale się sprawdzą.


Tylko z takich warto korzystać na co dzień i serwować je najmłodszym nie tylko podczas snu w domu, ale także na spacerze. 

0.0 / 0 głosówOpinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia×
×
  • Dodaj nową pozycję...