Skocz do zawartości

Angielski dla dzieci – jak powinny wyglądać lekcje, aby były skuteczne?

To, że angielski jest nam niezbędny w obecnych czasach, wie chyba każdy. Dlatego szkoły zapewniają obowiązkowe lekcje. Coraz częściej robią to także przedszkola – często jako zajęcia dodatkowe. Poza szkołą znajomość i umiejętność posługiwania się tym językiem jest równie istotna. Dobrze płatna praca, w większej firmie często wiąże się z obsługą klientów zagranicznych. A co za tym idzie – z koniecznością posługiwania się językiem, który jest powszechnie uważany za międzynarodowy. 

ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Angielski dla dzieci – jak powinny wyglądać lekcje, aby były skuteczne?
Dziecko uczy się j.angielskiego

Studenci na uczelniach wyższych mogą wyjeżdżać na międzynarodowe wymiany, korzystać ze staży, stypendiów. Aby jednak do tego doszło, również trzeba posługiwać się językiem angielskim, przynajmniej na komunikacyjnym poziomie. Angielski dla dzieci to jedyne wyjście, które zapewni sukces oraz spełnienie marzeń i celów w przyszłości. Jeżeli zadbamy o to, by nasze pociechy uczyły się już teraz, z pewnością podziękują nam za to za kilka lat.

 

Angielski dla dzieci – jak wyglądają dobre lekcje?

 

Aby angielski dla dzieci był efektywny i przynosił owoce, musimy upewnić się, że zostanie spełnionych kilka warunków. Przede wszystkim powinniśmy wybrać formę zajęć. My polecamy angielski dla dzieci online. Ta forma, choć możemy być nią już czasem zmęczeni, pozostaje najwygodniejszą i najbezpieczniejszą. Do tego zapewnia wiele możliwości, które w przypadku tradycyjnego szkolnictwa po prostu nie są możliwe. 

 

Dobrej jakości lekcje muszą być prowadzone przez profesjonalistów. To od nauczyciela, w głównej mierze, zależy przyszły sukces jego uczniów. Dlatego zawsze wybierajmy szkoły, w których uczą osoby z wieloletnim stażem, posiadające odpowiednie certyfikaty. Ciągły rozwój, nabywanie nowych umiejętności, wiedzy i doświadczenia to podstawa dla dobrego dydaktyka. W szkole Novakid uczą właśnie tacy profesjonaliści. Którzy poza tym, że są po prostu wykwalifikowani, dodatkowo wręcz uwielbiają swoją pracę. A co za tym idzie – z przyjemnością prowadzą lekcje i zajęcia, inspirując i rozwijając możliwości swoich uczniów.

 

Dobrym pomysłem będzie postawienie na nauczyciela native speakera. Dzięki temu, że to właśnie osoba mówiąca po angielsku całe życie będzie uczyć Twoje dziecko, osiągnie ono o wiele lepsze rezultaty. Tacy nauczyciele posiadają naturalny akcent, autentyczny, a nie wyuczony. To duży plus. Do tego posługują się językiem prawdziwym, żywym i używanym powszechnie przez istniejących ludzi, a nie twórców podręczników. Native speaker nie ma naleciałości innych języków. Angielski dla dzieci z takim nauczycielem to z pewnością strzał w dziesiątkę. 

 

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest forma nauczania. My polecamy lekcje jeden na jeden. Dzięki temu dziecko będzie mogło uczyć się swoim tempem – ani szybciej, ani wolniej. W grupie jest to zazwyczaj niemożliwe. Indywidualne lekcje to sposób na to, by uczeń nadrobił ewentualne zaległości, ale także by mogło skupić się na tych elementach lekcji, których nie rozumie lub które sprawiają mu trudności. 

 

Angielski dla dzieci – postaw na lekcje indywidualne

 

Indywidualne podejście jest bardzo ważne, szczególnie jeśli wybieramy lekcje jeden na jeden, w którym biorą udział tylko dziecko i nauczyciel. Program nauczania, który bierze pod uwagę potrzeby, umiejętności, wiedzę oraz charakter ucznia to gwarancja lepszych efektów. W ten sposób możesz liczyć na maksymalizację efektów, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. Dziecko poczuje się docenione, a lekcje staną się bardziej interesujące. Angielski dla dzieci powinien być jak najlepiej dostosowany do jego potrzeb i możliwości.

 

Zastanówmy się, jak wyglądają lekcje, w czasie których nauczyciel ma tylko jednego ucznia pod opieką. Przede wszystkim ma czas go poznać. Oczywiście nie zadzieje się to od razu, ale z każda kolejną lekcją, coraz więcej dowie się na temat zainteresowań dziecka. Więcej czasu spędzonego razem oznacza, że dorosły pozna potrzeby dziecka, jego możliwości i ewentualne blokady. Spersonalizowany plan nauczania to sposób na to, aby okazać uczniowi szacunek, udowodnić, że jego zdanie się liczy. Może to poprawić wyniki w nauce, ponieważ dziecko będzie czuło się komfortowo, zostanie docenione. Angielski dla dzieci może sprawiać przyjemność i być przy tym efektywnym. 

 

Indywidualne lekcje to także sposób na to, aby angielski dla dzieci był ułożony w sposób, który uwzględnia zainteresowania dziecka. Choć kolory można ćwiczyć na jakichkolwiek przykładach, to o wiele lepiej zadziała np. pokazanie ich na samochodach czy dinozaurach. Nauczyciel, który prowadzi indywidualne lekcje, dowie się, co dziecko interesuje i wykorzysta te aspekty na lekcji, co zaowocuje  lepszymi wynikami. A także sprawi, że maluch po prostu nie będzie mógł doczekać się kolejnych zajęć! 

 

Angielski dla dzieci może być pełen zabawy, pozytywnej atmosfery oraz sprawiać, że dziecko poza nauką, stanie się też bardziej pewne siebie. Dobry dydaktyk sprawi, że uczeń opanuje wiedze, ale też poczuje się wartościowy. 

3.0 / 1 głosówOpinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia×
×
  • Dodaj nową pozycję...