Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

ahh ale zeby miec polski akt urodzenia trzeba jechac do polski i ja zarejestrowac...chociaz zdaje mi sie ,ze przez ambasade mozna doslownie wszystko zrobic..chyba od tego jest ambasada zeby nie trzeba bylo sie fatygowac... 😮 bo poki co Gocha ma ang akt urodzenia...hmmm poczytam o tym jutro ,moze cus madrego wynajde 😉
Ide spacku. Nagroda dla ciala hehhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek 🙂Chcialam jeszcze wczoraj napisac,ale jak Julia padla,to ja zaraz po niej 😉Nusia w Polsce tez duzo taniej to nie wyjdzie.Ja za tlumaczenie aktu zaplacilam 150zl,wyciag 2 aktow urodzenia-39zl sztuka,oplata urzedowa-89zl...to razem 317zl,plus jeszcze kilka dni zmarnowane,bo kazdy papier w innym urzedzie trzeba bylo zalatwiac.aaa i jeszcze zupelny akt slubu-kolejne 39zl.Nam udalo sie ten dowod wyrobic,wiec na 5 lat mamy spokoj.Kasia doskonale cie rozumiem.Tez powiedzialam,ze nigdy wiecej zwierzat.A co do spotkania,to ciesze sie,ze Maja ma takie samo zdanie jak ja 😁 😁 Bo ja tam zamierzam czesciej zagladac 🙂A w ogole to jakby Piotrek znalazl tam prace,to moge sie tam od reki przeprowadzic!Pod warunkiem,ze gdzies blisko Mai hehe.Naprawde trudno mi powiedziec,kiedy ostatnio tak super sie bawilam 🙂A w ogole to Zuzia jest najgrzeczniejszym dzieckiem pod sloncem.Ale to jeszcze nic-ona sama zasypia w lozeczku!!!Matko,jak ja Mai zazdroszcze hehe 😁 A co do zobkow,to je wyczarowalam,bo ja zebowa wrozka jestem haha 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 i wstalysmy i od rana "gdzie jest mis - tam jest mis-zlap mnie" Teletubisie gora 🙃
Monia poszukaj mu pracy na stronach !!!! 😁
Zolzuchna wczoraj okolo 22giej zaczela plakac i wolala maaaamaaa ........takie smutnoslodkie to bylo, wzielam ja na raczki potulilam ,a ona ciagle mamaaa i nie wiedziala siama o co chodzi, posmarowalam jej dziaselka troszke i to chyba odwrocilo jej uwage bo zasnela ....ale to jest magiczne 🙂 mama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gocha to nie to samo .Musi byc zarejestrowana w Pl i tam ma polski akt urodzenia, a ze przetlumaczony masz to dobrze jesli przez przysieglego-bo jak bedziesz chciala ja w Pl zarejestrowac to jest potrzebny do wgladu. i chyba go zatrzymuja do akt..
I jak na pilkach???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia musi byc w UK przetlumaczony u konsula.Tu masz wszelkie informacje.Tylko jest jedno male ale,ktore wlasnie wyczytalam..tu jest napisane,ze to wszystko zajmuje ok.pol roku!
http://www.londynkg.polemb.net/?document=31
A ja wlasnie z Jula drzemke zaliczylam,bo dzisiejsza noc do najlepszych z pewnoscia nie nalezala 😉Maja to teraz juz ciagle bedzie mamamama,az ci sie znudzi hihi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD napisał(a):
MajaCh napisał(a):
Umowilam sie wlasnie z kolezanka na runde po charity shopach 😜

Udanych zakupow zycze!Ja dzis stawiam na siedzenie w domu,bo troche do porobienia jest.Ale spacer bede musiala z szefowa zaliczyc,zeby potwierdzic moja teorie


a jaka masz teorie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia zeby to sie kupy trzymalo 😜
zeby wyrobic kolejny paszport musisz miec polski akt urodzenia. mozesz go wyrobic w pl albo w uk
w PL musisz miec


I. umiejscowienie aktu urodzenia w polskim Urzędzie Stanu Cywilnego za pośrednictwem pełnomocnika w kraju:


do upoważnionej osoby w Polsce należy przesłać:

1. imienne upoważnienie dla pełnomocnika w kraju (autentyczność podpisu powinna zostać potwierdzona przez notariusza publicznego lub Konsula),
2. wniosek do kierownika USC właściwego dla ostatniego miejsca zamieszkania wnioskodawcy w Polsce o umiejscowienie aktu urodzenia, autentyczność podpisu mocodawcy powinna być potwierdzona przez notariusza publicznego lub Konsula. Jeżeli wnioskodawca jest osobą, która nigdy nie zamieszkiwała w Polsce wniosek należy skierować do USC Warszawa-Śródmieście,
3. oryginał lub odpis aktu urodzenia wraz z tłumaczeniem poświadczonym przez Konsula (tłumaczenie może zostać wykonane w Polsce przez tłumacza przysięgłego),
4. oryginał lub odpis aktu małżeństwa rodziców. Jeżeli akt małżeństwa został sporządzony przez urząd zagraniczny wymagane jest tłumaczenie na język polski poświadczone przez Konsula RP lub wykonane przez tłumacza przysięgłego w Polsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo w UK
II. umiejscowienie aktu urodzenia za pośrednictwem Wydziału Konsularnego

Do Konsulatu należy dostarczyć:



oryginał lub odpis aktu urodzenia wystawiony przez właściwy urząd,
tłumaczenie aktu urodzenia na język polski,
wniosek do Kierownika USC właściwego dla ostatniego miejsca zamieszkania wnioskodawcy w Polsce o umiejscowienie aktu urodzenia. W przypadku, gdy akt nie zawiera pełnych danych we wniosku należy zawrzeć prośbę o jego uzupełnienie,
oryginał lub odpis aktu małżeństwa rodziców z jego tłumaczeniem na język polski (tłumaczenie może zostać dokonane przez Wydział Konsularny za dodatkową opłatą).,
uiszczenie opłaty konsularnej (patrz tabela opłat konsularnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kieca na 12-18m dla Zuzu:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/825/img5388w.jpg/][IMG]http://img825.imageshack.us/img825/3023/img5388w.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...