Skocz do zawarto艣ci

Mamusie dwulatk贸w | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Zak艂adam w膮tek dla mam kt贸re maj膮 c贸reczki i synk贸w w wieku dw贸ch lat. B臋dziemy mog艂y doradzi膰 sobie w kwestiach wychowawczych maluszk贸w.
Jestem mam膮 dwulatka i mam膮 niemowlaczka. Ka偶dego dnia mam mn贸stwo pyta艅.

I ju偶 mam jedno:

M贸j synek (2latka i 3 miesiace) od zawsze lubi艂 pic mleko, najpierw modyfikowane a pozniej 艁aciate. Niestety od jakiego艣 czasu po wypiciu mleka wymiotuje 馃槥 Nie chcia艂abym odstawia膰 mu tego posi艂ku. Nie wiem jednak jak膮 podj膮c decyzj臋. Czy kt贸ra艣 z Was mia艂a taki problem?

Serdecznie pozdrawiam
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
cze艣膰 馃檪
u mnie w domu 2,5 latek i p贸艂 roczny bobas, czyli podobnie jak u Ciebie 馃檪

co mleka, to mo偶e zr贸b mu kakao i zobacz synka reakcj臋. Moze po prostu przesta艂o mu smakowac samo mleko?
Ja swojemu daj臋 na kolacje kulki zbo偶owe czekoladowe z mlekiem, mo偶e takie co艣 te偶 ch臋tnie jad艂by Tw贸j synek?

pozdrawiam
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Kasia1986 馃檪

Fajnie ze si臋 odezwa艂a艣. Teraz na jakis czas odstawiam mleko i bede dawa膰 synkowi wiecej nabia艂u w innej postaci. A za jakis czas spr贸buje powr贸ci膰 ale tak jak piszesz: kakao, p艂atki z mlekiem i moze jeszcze co艣 wymysl臋. Teraz bez mleka jest cisza, nic sie nie dzieje.

Pozdrawiam 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 馃檪

ja nie mam problemu z odrzuceniem mleka bo synek od zawsze by艂 "mleczny", jak nie budy艅 to kasza manna itp. Zobaczymy jak z drugim b臋dzie 馃檪

Prosze, powiedz mi jak Miko艂aj opanowa艂 nocnik? czy lata ju偶 bez pieluchy? M贸j Grzes niestety odk膮d jest Micha艂 w rodzinei powr贸ci艂 do pieluch, dos艂ownie ;/ i nie umiem go spowrotem przestwi膰 na nocnik. M贸wi膮, 偶eby to zostawi膰 i 偶e sam zn贸w zacznie wo艂a膰, ale czasami nie mam ju偶 si艂 na ci膮g艂e niespodzianki w pieluszce 馃槥
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 馃檪

Dos艂ownie od tygodnia i 2 dni Miko艂aj zacz膮艂 wo艂a膰 siusiu ale nie na nocnik ale na kibelek z nak艂adk膮. Pieluszk臋 zak艂adam mu tylko na noc.
P贸藕no zacz臋艂am sadza膰 go na nocnik bo w ci膮zy nie mog艂am d藕wiga膰 i podnosi膰. Zatem nocniczkowanie przesun臋艂am do porodu drugiego synka. Od 17 stycznia zacze艂am t艂umaczy膰 synkowi ze trzeba robic na nocniczek i nic, brak efektu. Efekt uzyska艂am dopiero pod koniec lutego. Zaprowadzi艂am do wc, posadzi艂am na kibelku, i da艂am mu ksi膮偶k臋 z autami ( prawdziwymi). By艂 przeszcz臋艣liwy. Ca艂y czas siedzia艂 tam i oglada艂 samochody. W ten spos贸b przekona艂am go do odstawienia pieluszek. Teraz jak zak艂adam mu na noc to jest niezadowolony ze musi j膮 mie膰.
Tez dziewczyny mi pisa艂y ze bede miec problem bo synek widzi ze dzidzius ma pieluszki. Jednak uda艂o si臋. U Ciebie pewnie starszy patrzy na m艂odszego st膮d ten powr贸t do pieluszki. Mo偶e spr贸buj tej nak艂adki i daj mu co艣 co kocha, co b臋dzie m贸g艂 oglada膰 tylko w toalecie. U nas pomys艂 z ksia偶k膮 zwyci臋偶y艂, a u Was moze co艣 innego 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
co do relacji, to na pocz膮tku ogromna zazdro艣膰, gryzienie, bicie mnie, i totalne olewanie brata.
teraz, kiedy Micha艂 jest bardziej "kumaty", bardzo dobrze reaguje na starszego, 艣mieje si臋 do niego, a Grze艣 z kolei przytula go, m贸wi "cacy niuniu艣" i jest ju偶 ok.Przynosi mu grzechotki, myje jesli spadn膮 na ziemie 馃檪 My艣l臋, 偶e dogadaj膮 si臋.

A jak u Was wyglada relacja?

ps. nie uda艂o mi si臋 go posadzi膰 na kibelek 馃槥 ucieka艂 jakby nie wiadomo co mu si臋 tam dzia艂o. Oczywi艣cie kupa w pampersie zaliczona 馃槥
nie b臋de go zmuszac, mam nadziej臋 ze do wrze艣nia si臋 nauczy , kiedy ju偶 p贸jdzie do przedszkola
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 馃檪
To super ze juz takie braterskie relacje u Was panuj膮 馃檪
U nas na pocz膮tku starszy synek wpad艂 w sza艂 jak zobaczy艂 dzidziusia, bo mysla艂 ze dzidziu艣 bedzie jego 馃檭 Powolutku oswaja艂 sie ze dzidziusiem opiekuj膮 sie rodzice heheh. Pozniej zabiera艂 dzidziusiowe rzeczy: mata, zabawki a nawet 艂贸偶eczko. Teraz juz jest o wiele lepiej. Dzidziusiowi daje buziaczka, i jak dzidzius p艂acze to buja w贸zeczkiem 馃檪 Oczywi艣cie jest m贸j nadz贸r w bujaniu 馃槈

Rzeczywi艣cie nie zmuszaj do siusiania na nocniczek, moze jak wiosna przyjdzie to 艂atwiej bedzie mu przyzwyczai膰 si臋 do majteczek, zrozumie ze s膮 wygodniejsze od pieluszki 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Maria napisa艂(a):
Hej. Ja jestem mam prawie 2 latka, du偶o juz nie brakuje. Powiedzcie jak by艂o z waszymi 2-latkami, czy tez mieli takie napady buntu, nie s艂uchali, tylko w swoja strone i juz?


m贸j non stop si臋 buntuje, nie chce je艣膰, wszystko na NIE. Ju偶 my艣limy czy nie potrzebna nam Niania Zawadzka z tvn, ale nie b臋d臋 robi艂a siary na ca艂膮 Polsk臋 馃槣
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Maria ja mam tak samo jak Kasia1987 馃槑 Ma艂y uwa偶a ze wszystko wie najlepiej, buntuje si臋, a w艣cieka jak nie chcemy mu ust膮pi膰. Mam jednak wra偶enie ze juz jest troszke lepiej ni偶 by艂o. A rzeczywi艣cie ten bunt zacz膮艂 si臋 przed drugimi urodzinami. Teraz juz poda r臋k臋 i idzie tam gdzie ja a nie tam gdzie on chce ( bo i tak by艂o wcze艣niej). I jak m贸wi臋 do niego " poczekaj " to czeka. Ma艂ym kroczkami mija bunt 馃槈 Powodzonka
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
skoreczka napisa艂(a):
Maria ja mam tak samo jak Kasia1987


dzi臋ki 偶e odj臋艂as mi roczek.. 馃お 馃榿 馃榿 zn贸w czuj臋 si臋 m艂odo 馃槈

a tak na powa偶nie, nie mam juu偶 si艂 na Grzesia. Z bezradno艣ci krzycz臋 na niego, id膮 te偶 w ruch klapsy bo nie daj臋 racy 馃槥 raz jest kochany, a raz jak mu co艣 odbije to taki armagedon odstawia 偶e g艂owa ma艂a 馃槥 mam nadzieje ze z tego wyro艣nie.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
A prosz臋 bardzo 馃槈

U nas tez s膮 takie fale, raz grzeczny a raz ma艂pka skacz膮ca po meblach 馃檭 No musi im kiedys przej艣膰, a wysy艂asz ma艂ego do przedszkola? Ja chcia艂am ale b臋dzie na li艣cie rezerwowej bo jest z ko艅ca listopada wi臋c do 3 latek daleko, a s膮 dzieci kt贸re maj膮 juz pe艂ne 3 latka i one maj膮 pierwsze艅stwo 馃槑
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
tak, wysy艂am go do przedszkola. Zdecydowalismy sie na prywatne, wi臋c jest miejsce bez problemu. W艂asnie w czwartek mam spotkanie organizacyjne w przedszkolu. Z艂o偶y艂am te偶 do pa艅stwowego, ale nie licz臋 na to ze si臋 dostanie bo nie jestem nigdzie zatrudniona, a pierwsze艅stwo maj膮 dzieci rodzic贸w pracuj膮cych, a u mnie tylko m膮z p贸ki co, ja od wrzesnia.

Licze, 偶e w przedszkolu go troszk臋 utemperuj膮 馃榿 i zgrzecznieje 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
O zn贸w rozwija膰 to i ja chcia艂abym 馃檪 Jednak u nas z艂obek nie wchodzi w gr臋: po pierwsze go nie ma, a po drugie nie wiem czy odda艂abym takiego maluszka.
Jednak mysl臋 o szkol臋 w innym kierunku ni偶 jestem wykszta艂cona. Ju偶 szukam co艣 o profilu farmacji i w tym czasie co siedze z dziecmi w domu mog艂abym tez uczyc sie. No a jak odprawie dzieci do przedszkola to mog艂abym szuka膰 juz pracy w nocym zawodzie 馃檪 Jej albo to s膮 m偶onki albo realne plany 馃槑
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 5 tygodnie p贸藕niej...
  • Mamusie
skoreczka napisa艂(a):
hej Kasiu 馃檪

Jak nocniczkowanie twojego synka? Mam nadzieje ze juz lepiej!


hej 馃檪

a gdzie tam! wali w pieluch臋 jak popadnie 馃槥
jak chodzi po domu w majtkach i spodniach to musz臋 go pilnowa膰 i wysadzac, sam nie zawo艂a. A zdarza si臋, 偶e powie 偶e nie chce siusiu, po czym idzie do swojego pokoju i tam naprodukuje w gacie. Wi臋c czasami juz mi r臋ce opadaj膮..

Dzis postanowi艂am jednak, ze ca艂y dzie艅 Grze艣 b臋dzie bez pieluchy, trudno, zasika mi 10 pas spodni to zasika, wypiore ;p moze w taki spos贸b za艂apie o co z tym wszystkim chodzi..
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋
×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...