Skocz do zawartości

PAŻDZIERNIK 2010 | Forum o ciąży


mala31

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia2301

    9748

  • Mortishia24

    6179

  • magda123

    8647

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a na czym dokladni polega to badanie i czy ja tez je powinnam miec bo ja mialam jak narazie tylko zwykle usg i nawet mi nie dala posluchac jak serduszko bije :? i chyba ide w przyszlym tyg przywatnie do faceta podobno dobrego bo nie popuszcze jak nie uslysze ze mu miarowo bije male serduszko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz tutaj to jest obowiązkowe badanie między 11 a 13 tyg mierzy się przezierność karkowa płodu tzn jakieś tam fałdy przy szyi i oni na podsatawie tego moga wywnioskować że dziecko np moze mieć zespół downa i jak im się coś nie zgadza to kierują na dalsze badania. Czytam tutaj prawie wszystkie fora i dziewczyny maja robione to badanie chociaż powiem Ci szczerze jak rodziłam Kamilka w Polsce to też czegos takiego nie miałam może u Was robi się to prywatnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pierwsze badanie USG prenatalne należy wykonać między 11 a (13 + 6 dni) tygodniem ciąży w celu oceny
ryzyka występowania u płodu najczęstszych zespołów genetycznych, zwłaszcza zespołu Downa.
Jeżeli określone w badaniu USG ryzyko wystšpienia zespołu genetycznego jest wysokie, wykonujemy
dodatkowo badanie biochemiczne surowicy krwi ciężarnej - tzw. test podwójny.
Wynik badania testu podwójnego w połączeniu z wynikiem badania USG jeszcze precyzyjniej określa ryzyko
występowania choroby genetycznej u płodu.
Jeżeli ryzyko jest duże, proponujemy ciężarnej wykonanie badania inwazyjnego - amniopunkcji
(pobranie płynu owodniowego) w celu określenia kariotypu u płodu.
Na życzenie ciężarnej, niezależnie od wyniku badania USG i testu podwójnego, możemy wykonać
amniopunkcję, która pozwala ostatecznie oznaczyć kariotyp płodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...