Skocz do zawartości

PAŻDZIERNIK 2010 | Forum o ciąży


mala31

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia2301

    9748

  • Mortishia24

    6179

  • magda123

    8647

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no właśnie nie mam bo ten aparat nie miał możliwości wydruku ... 😞
i namawiał mnie że jak cche to prywatnie do niego na 3d te do 13 tc ale kurcze nie wiem co o tym myślicie ?
a tak ogólnie to wszystko dobrzee obudziliśmy maleństwo obraziło się i odwróciło plecami 🙂
no i masa badań oczywiście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kiedy się je wykonuje?
Między 11 a 14 tygodniem ciąży, potem między 20 a 24 tygodniem.
Na czym polega?
Jest zupełnie bezpieczne dla rozwijającego się dziecka. Nie wymaga przygotowań. Polega na tym, że lekarz wprowadza przez pochwę specjalną głowicę ultrasonografu. Odbijające się od płodu ultradźwięki przetwarzane są na obraz widoczny na monitorze. Aby było precyzyjnie wykonane, może trwać nawet pół godziny.
Co można wykryć?
W zależności od momentu zrobienia badania lekarz może zbadać pęcherzyk ciążowy, grubość fałdu karkowego płodu, kość nosową, paliczki dłoni, zarys oraz wymiary poszczególnych narządów. Może także ocenić łożysko, pępowinę oraz płyn owodniowy. USG pozwala z dużą dokładnością ocenić, czy dziecko jest obarczone wadą genetyczną taką jak zespół Downa, Edwardsa czy Turnera oraz wadami rozwojowymi - np. cewy nerwowej lub rozszczepem podniebienia. Wykonane po 20. tygodniu ciąży może się przyczynić do wykrycia wrodzonych wad serca. Kształtuje się ono do 43 dnia ciąży, ale dopiero pod koniec piątego miesiąca jest na tyle duże, by można je było badać sonografem. Po 27-28 tygodniu ciąży rozwijające się układ kostny i płuca utrudniają ulradźwiękom dotarcie do serca płodu.
NA TYM TO POLEGA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć

Jestem szczęśliwą styczniową mamusia. Robiłam dziś porządek w lekach. Mam do odstapienia za darmo 2 opakowania TORECANU w czopkach (termin do marca 2014) - jeśli któraś z Was cierpi na mdłości to chętnie wyślę pocztą. I jeszcze 11 tabletek DUPHASTONU 10. Może któraś to zażywa?
Jak coś kontaktujcie się na e-mail: [email protected]

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOSIU MAM WIADOMOŚĆ OD EMILKI 🙂

U NIEJ WSZYSTKO OK 🙂 JAK OPŁACI INTERNET TO SIĘ ZJAWI 🙂 ŚNIŁO JEJ SIĘ ŻE URODZIŁA SYNKA KAMILKA CAŁEGO ZDROWEGO 🙂 BARDZO SERDECZNIE WAS POZDRAWIA I TĘSKNI ZA WAMI 🙂

PYTA SIĘ JAK SIĘ CZUJECIE??? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z zrobieniem tego płatnego USG ze możliwością wydruku itp wstrzymam się do wykształcenia serduszka i wtedy kiedy będzie można płeć poznać... taka fotka to dopiero pamiątka 🙂 a zaszkodzić nie zaszkodzi wówczas 🙂 jak będę mogła to 26 telefonem z ekranu sobie cyknę zdjęcie XD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zresztą co można powiedzieć o ojcu, który nadużywa alkoholu... życzy dziecku na Boże Narodzenie (mi konkretnie) abym nie dożyła przyszłego roku...albo jak kuzynkę potrącił samochód co nie miała szans na przeżycie (suprise żyje i ma się zajebiście), że lepiej aby mnie to spotkało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniko szkołę skończysz uwierz Mi jeżeli tylko będziesz miała jakąś pomoc ze strony mamy lub mamy partnera ba ja nawet studia skończyłam mając małe dziecko zobaczysz że dasz radę i wszystko będzie dobrze. Tak myślę jeżeli obawiasz się taty to niech twój mężczyzna pójdzie z Tobą na tą rozmowę będziesz czuła się bezpieczniej i On na pewno nie da Cie skrzywdzić 🙂Głowa do góry zobaczysz wszystko będzie w porządku a dziadek zakocha się w swoim wnuczku lub wnuczce na zabój 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny.. mam dla was propozycje wyprawki z 2 kabinezonami około 5 parami spodni dzinsowych kurteczki koszulek multum i sa cudowne i pełno innych fajnych ciuszków dla chłopca zdj moge przesłać około poniedziałku zainteresowane niech pisza na [email protected]

ja zakupiłam ponieważ była opcja że dużo przed czasem urodze a wkońcu urodziłam sporo po terminie i bede używac tylko jedneo kombinezona na taka pogode i moze zostawie go na uzytek kolejnego dziecka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej serduszka moje kochana ja naprawde tylko na sekunde zaraz mykam pisze od siostry z neta 🙂 wielkie podziekowania dla Agusi ze przekazuje wam co u mnie,,,awiec juz 13tudezien sie konczy a ja ....czuje sie przeswietnie 🙂 🙂i przytyłam z 54 i pól na UWAGA 58kg 🙂 🙂pozdrawiam Was wszystkie zapłace neta tak po 20 no chyba ze wczesniej sie odezwe od siostry jak bede mogła 🙂 🙂Tesknie za Wami buziolki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...