Skocz do zawarto艣ci

Nazwisko dla dziecka - prosze o pomoc. | Forum dla mam


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja i m贸j ch艂opak planujemy 艣lub dopiero na kilka miesiecy po porodzie... oboje uzgodnili艣my, 偶e b臋dziemy nosi膰 moje nazwisko... w tej sprawie mam 2 pytania:

1) Komu zg艂osi膰, 偶e to on zmienia nazwisko a nie ja ?
2) Jak dziecko b臋d臋 po porodzie musia艂a zarejestrowa膰 to mog臋 na moje nazwisko ?

Prosz臋 o pomoc i porad臋...

[url=http://www.yunphoto.net/sumb/yun_2990.jpg][/url]
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj ODPOWIEDZ NA 1 PYTANIE ;JAK bedziecie brali slub w urzedzie stanu cywilnego sami zapytaja przy ktorym nazwisku chcecie zostac i jakie nazwisko beda nosic dzieci , oczywiscie kazdy morze zostac przy swoim jak chce.ODPOWIEDZ NA 2 ;morzesz zarejestrowac dziecko na swoje nazwisko mimo ze ojca jest inne , ale oboje musicie sie zdg艂osic w urzedzie miasta i razem potwerdzic ze taka wsza wola , jezeli chcesz zeby tatus by艂 na akcie urodzenia. pozdrawiam
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Monia nie denerwuj sie.... 馃槈
wiec po pierwsze.... jak bedziecie juz zalatwiac papierkowa robote odnosnie slubu- te wszystkie formularze tam o wszystko was zapytaja... jesli chodzi o kosciol to wlasnie nie pamietam czy ksiadz pytal o nazwiska po slubie, ale jesli tak to podacie mu ze bedziecie nosci twoje nazwisko.
w urzedzie st.cywilnego musicie isc wypelnic zaswiadczenie i tam ona we "wywiadzie"pyta i wypelnia w formularzu jakie nazwisko przyjmujesz ty jakie maz jakie dzieci itp. takze nie marwt sie o to.Potem jedynie on bedzie musial zmienic dowod. i tyle

Jesli chodzi o dziecko to w szpitalu juz cie zapytaja jakie nazwisko maja wpisac...podasz swoje a chlopak czy oboje jak pojdziecie zglosic urodzenie dziecka podacie w urzedzie miasta ze bedzie nosic twoje nazwisko. Tylko nie wiem jak to jest bo jezeli on uznaje dziecko za swoje czy wpisza twoje czy musza jego ale to podejrzewam ze sie dowiesz w szpitalu przy wypisywaniu papierow itd albo w urzedzie 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋
×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...